Recenze LG 55UH6157

LG UH6157 je modelová řada z roku 2016, která patří do v ČR oblíbené cenové hladiny. Nabízí 4K rozlišení, tři velikosti úhlopříčky 55,60 a 65 palců. Podívejte se na její slabá a silná místa, ať víte zda má pro vás smysl ji kupovat.

Starý model, neprodává se. Aktuální televizory najdete v našem velkém porovnání televizí.

Parametry

První je vždy pro nejmenší model o velikosti 50 palců (139 cm) a druhá pro největší model o velikosti 65 palců (164 cm).
Úhlopříčka obrazovkyod 139 cm po 164 cm
Příkon75 W
Rozlišení obrazovky3 840 x 2 160
Frekvence obrazovky100 Hz
HDMI3x
SCARTne
USB1x
Hmostnostod 18,1 kg po 27,4 kg
Typ obrazovkyLED
Přístroj stojí na dvou plastových nožičkách, které jsou umístěny u stran. Jsou stabilní, televize je díky nim pevně ukotvená a navíc působí nenápadným dojmem. Rámeček má metalickou barvu, která mu dodává nádech exkluzivity. Je široký 1,8 cm. Celkově je televize velmi úzká, v nejširším bodě má zhruba 5,5 centimetru. Takže je jako dělaná pro připevnění na zeď. Tam ji připevníte za pomoci klasického VESA držáku. Ale i když ji necháte stát na nějaké podložce, její tenký design krásně vyniká. Dle informací od výrobce je spotřeba energie okolo 75 W, ročně by jste se měli pohybovat okolo 100 kWh. Pochopitelně reálná spotřeba bývá o něco vyšší, záleží zejména na tom kolik dodatečných funkcí vylepšujících obraz máte zapnutých. Neměli by jste se ale dostat přes 100 W, což při průměrných čtyřech hodinách zapnuté tv denně, dělá cca 140-150 kWh za rok.

Kvalita obrazu

Špatné to není, ale žádnou velkou pochvalu LG řada UH6157 nedostane. A to hlavně z důvodu nižšího kontrastního poměru (cca 500:1), kdy si nemůžete plně vychutnat temné scény a za denního světla vidíte na obrazovce černou barvu, která má tendence přecházet do šedé. Celkově je obraz jakoby „tlumený“ a trochu nevýrazný. Abychom jen nehanili, tak dokáže velice slušně zobrazit jednu barvu přes celou obrazovku, kde jsou rohy jen o něco málo tmavší a spodek obrazovky má teplejší odstín. Přesto je to v tomhle směru výsledek, který patří mezi ty lepší v této cenové úrovni. Velmi dobré jsou i pozorovací úhly. Obraz vypadá rozumně i z úhlu okolo 50 stupňů, barvy jsou stále věrné. To je díky použitému panelu typu IPS. Má dobré pozorovací úhly ze stran, ale horší kontrastní poměr. Černá má ve světlých místnostech náběh spíše na šedou barvu a to i protože televize nemá funkci local dimming (místní stmívání – ta podporuje vykreslování opravdu černočerné barvy). Když sledujete obraz kde je dominantní jedna barva (moře/fotbalový trávník), tak kraje obrazovky jsou mírně tmavší. Ale to se děje u naprosté většiny televizí a popravdě LG je v téhle metrice určitě lepší než průměr. Podporuje HDR10 standard, který upravuje jas obrazovky a měl by zlepšovat výsledný dojem.Reálně nedochází k žádnému výraznému zlepšení při zapnutí tohoto módu. Kvalita obrazu je samozřejmě hodně odvislá od kvality vstupního videa. Pokud je zdrojový obraz v nízkém rozlišení (480p), tak LG dělá co může, aby ho přepočítala na vyšší, ale detaily jsou rozmazané (jako ostatně u všech ostatních tv, technika není zázračná) a občas se objevuje i efekt uměle vytvořené „svatozáře“ u některých scén. Nejde ale o nijak extra častý jev. U vyššího rozlišení (720p) už je výsledný obraz o něčem jiném. Detaily jsou ve většině případů hezky viditelné a celkový dojem už je slušný. FullHD (1080p) už přináší jasný a čistý obraz, který přináší příjemné sledování oblíbených pořadů nebo filmů. Při nativním 4K rozlišení už není obrazu příliš co vytknout. Pokud budeme extra šťouraví, tak si můžete při hlubším zkoumání všimnout občasných drobných nepřesností, ale k tomu potřebujete obraz zastavit a na delší dobu ho zkoumat. Při běžném sledování budete spokojeni. Schopnost poradit si s odrazy světla, patří také k tomu lepšímu co tento model nabízí. Platí to samozřejmě do jisté míry, pokud máte přístroj v místnosti kam celý den silně dopadají sluneční paprsky, bude to mít na kvalitu obrazu vliv, protože v něm uvidíte světelné artefakty. Řešení je klasické, stačí nepropustný závěs, žaluzie nebo jiné odstínění světla. Extra dobře LG zvládá pohybové scény. Při sledování zdrojové kvality fullHD a výše nepozorujete skoro žádné rozmazání nebo třesení při takovýchto scénách. To je díky nízkému času odezvy, kterým televize disponuje. Za slušnou jde považovat hodnota okolo 20 ms, LG má pod 10 ms.

Jak nastavit obraz

Pár základních nastavení, které pomůže zlepšit výchozí kvalitu obrazu.
 • Obraz -> Úspora energie -> Vypnuto
 • Obraz -> Expert (tmavá místnost) -> Zapnuto
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> Podsvícení -> 60
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> Kontrast -> 100
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> Vert. ostrost -> 0
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> Horiz. ostrost -> 0
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> Barva -> 50
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> Pokročilé nastavení -> Barevný filtr -> vypnuto

Zvuk

Zde se bohužel dostáváme k jednomu z nejslabších bodů. Už při nižších hlasitostech je patrné zkreslení a maximální hlasitost není extra hlasitá. I levné reproduktory nebo soundbar, budou zlepšení oproti výchozímu stavu. Připojení je možné skrze optický audio výstup nebo HDMI.

Manuál

Stáhněte si manuál pro LG UH6157. Podrobná online uživatelská příručka pro LG UH6157.

Hodnocení

LG UH6157 získává 8 bodů z 10. Skvěle zvládá pohybové scény, dobře zachovává barvy pokud se na ni díváte ze strany a díky rychlé odezvě je vhodná i na hry. Slabé místa jsou zvuk a podání černé, kterou nedokáže věrně zobrazit. Nejde o špatný model, ale předtím než koupíte tak zkuste mrknout na recenzi Samsung KU6072. Najít nejlepší nabídku LG 55UH6157 (55 palců) Najít nejlepší nabídku LG 60UH6157 (60 palců) Najít nejlepší nabídku LG 65UH6157 (65 palců)
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo