Recenze LG 55UP7500

Hledáte levný televizor a nepotřebujete vymoženosti typu lokálního tlumení nebo 100 Hz panel? Ale místo toho chcete spolehlivý televizor s jednoduchým ovládáním? Tak to určitě pokračujte ve čtení dále!

Parametry

Rozlišení4K
Obnovovací frekvence50 Hz
PodsvíceníDirect
HDMI2
Průměrná doba odezvy15 ms
Local dimmingne
Zobrazovací technologieLCD
Typ paneluIPS
Podpora HDR10ano
Podpora HDR10+ne
Podpora Dolby Visionne
Podpora HLGano
Uvedení na trh2021
Barevná hloubka8 bitů + FRC
Pokrytí spektra DCI-P380 %
Pokrytí spektra Rec.202062 %
Výška72,6 cm
Šířka124,4 cm
Hloubka8,7 cm
Výška (včetně podstavce)78,6 cm
Šířka (včetně podstavce)124,4 cm
Hloubka (včetně podstavce)23,1 cm
Váha14,5 kg
Odhadovaná spotřeba za rok125 kWh
Duální tv tunerne
Wi-Fi2,4 i 5 Ghz
Síťový vstupano
USB (počet)1
Bluetoothano
Input lag v herním módu10 ms

Vzhled

U vzhledu není nic zajímavého. Oproti loňským řadám vypadá skoro stejně, ale televizor je výrazně tenčí. Díky tomu vypadá lépe pokud ji umístíte na zeď. Jednoduchý plast s lehkou strukturou zdobí zadní stranu televizoru. Nožky stojanu jsou umístěny skoro na kraji obrazovky. Není možnost změnit jejich umístění a díky tomu ji umístit i na menší kus nábytku. Podpora pro televizor je to dobrá, kýve se jen lehce.

Rámeček okolo displeje není tak tenký jako u dražších moderních televizorů. Přesto má cca jen 1,4 cm. Nižší UP řady mají rámeček o něco silnější. V nejsilnějším bodě má televizor cca 6,5 cm. Kvalita zpracování se nedá srovnat s dražšími OLEDy nebo televizory od Sony. Vše je z plastu, občas se lehce prohýbá (zejména u děr pro fixaci VESA držáku).

UP8000 má největší nabídku portů, nižší řady ji mají menší (viz srovnávací tabulka ve spodní části článku). Máme dva HDMI porty (vše ve standardu 2.0), 1x USB, digitální audio výstup, vstup pro anténu a síťový port. Většina důležitých portů ústí do strany. 

Dostupné velikosti:

Nabídka LG je v této oblasti opravdu široká a proto raději vyjmenuje všechny modely, včetně případných zásadních odlišností.

 • LG 43UP8100
 • LG 50UP8100 (VA panel)
 • LG 55UP8100
 • LG 65UP8100
 • LG 70UP8100 (VA panel)
 • LG 75UP8100
 • LG 43UP8000
 • LG 50UP8000 (VA panel)
 • LG 55UP8000
 • LG 60UP8000 (VA panel)
 • LG 65UP8000
 • LG 75UP8000
 • LG 82UP8000 (100 Hz, HDMI 2.1, lepší obrazový procesor)
 • LG 86UP8000 (100 Hz, HDMI 2.1, lepší obrazový procesor)
 • LG 43UP7800
 • LG 50UP7800 (VA panel)
 • LG 55UP7800
 • LG 65UP7800
 • LG 75UP7800
 • LG 43UP7700
 • LG 50UP7700 (VA panel)
 • LG 55UP7700
 • LG 65UP7700
 • LG 70UP7700 (VA panel)
 • LG 75UP7700
 • LG 43UP7500
 • LG 50UP7500 (VA panel)
 • LG 55UP7500
 • LG 65UP7500
 • LG 75UP7500

Kvalita obrazu

Hned v úvodu musím zmínit jednu věc, která se týká použitého typu panelu. Zdá se, že pro všechny modely řady UP platí že panely ve velikosti 50, 60 a 70 palců mají panel typu VA. Nicméně všechny ostatní velikosti (a těch je většina) mají panel typu IPS.

Co přesně LG k tomuto rozdělení vede netuším, ale na druhou stranu jsem rád, že to pro zákazníky vypadá aspoň do jisté míry transparentní. Na druhou stranu je tato recenze psaná pro variantu 55 palců, tedy pro tu vybavenou IPS panelem. Doplním do textu i informace, které se vztahují k variantě s VA panelem. Ale tam to bude odhad podle mých zkušeností, danou velikostní variantu jsem bohužel neměl možnost mít dlouhodobě k dispozici.

Další důležitou informací, je že úhlopříčky větší než 80 palců mají výrazně lepší výbavu:

 • jako obrazový procesor mají Alpha 7 Generation 4
 • mají 100 Hz panel
 • mají HDMI 2.1
 • podporují Dolby Vision i Dolby Atmos

Stále však nemají lokální tlumení, takže na HDR nejsou úplně vhodné. Přesto mohou být zajímavé pokud hledáte „levný“ televizor s gigantickou úhlopříčkou a 100 Hz panelem. Cena okolo 35 000 Kč za 82 palců je opravdu zajímavá nabídka.

Nyní už se dostávám k popisu 55 palcové varianty.

IPS panel dosahuje kontrast cca 1 200 : 1. Což je běžná hodnota pro levnější IPS panel bez lokálního tlumení. Na sledování ve dne je to dostatečná hodnota, ale večer má černá citelný nádech tmavě modré (či šedé) barvy. Modely s VA panelem budou mít podání černé výrazně lepší, na úrovni dále zmíněného Samsungu AU7172.

Maximální jas dosahuje 350 nitů. Což je vlastně úplně stejná hodnota jakou má hlavní konkurent, Samsung AU7172. V kontextu ceny televizoru je to slušná hodnota. Tyto poměrně nízké hodnoty jasu fakticky znemožňují využití televizoru pro HDR. A to navzdory faktu že podporuje standard HDR10. Se zapnutým HDR vypadá obraz stejně jako u SDR, tedy klasického vysílání.

Barevná jednotnost panelu rovněž odpovídá nižší ceně přístroje. Rohy přístroje jsou tmavší než jeho střed. Panel je typu 8 bitů + FRC (co to znamená?). Pokrytí barevného spektra je u 80 % DCI-P a 62 % Rec.2020.

Pozorovací úhly jsou díky použitému typu panelu velmi dobré a tv je díky tomu vhodné i pro sledování pod větším úhlem (pozor, že toto neplatí pro úhlopříčky 50,60 a 70 palců, které mají VA panel). Zvládání světelných odrazů je na dobré úrovni. Zde to není tolik o typu panelu, ale o speciální vrstvě panelu. LG se v tomto nemůže rovnat špičkovým QLED od Samsungu, ale jako levnější televize do světlého prostředí rozhodně škodu neudělá.

Pohybové scény u 50 Hz panelu uspokojí nenáročného uživatele. Nicméně obraz vypadá rozmazaný při tmavých scénách. Při světlých scénách to není tak znatelné. Na rozdíl od dražších televizorů nemá BFI – Black Frame insertion. Což je vlastnost, která zlepšuje plynulost za cenu mírného ztmavení obrazu.Náročnější diváci se u LG budou muset podívat nejméně na OLED B1, či třeba Samsung Q80A.

Dobře se nabízí její využití jako herní televize. Podporuje ALLM (což je automatické zapnutí herního režimu při spuštění herní konzole). Připomínám, že (až na pár případů obřích obrazovek nad 80 palců) jsou v nabídce jen HDMI 2.0 porty a panel má 50 Hz. To znamená, že nepodporuje moderní funkce typu HFR (120 fps ve 4K) či VRR (variabilní obnovovací frekvence). Což je v této cenové kategorii standardní výbava. Nicméně zde potěší velmi nízký input lag (10 ms) a doba odezvy je 15 ms. V kombinaci s vydařeným operačním systémem se jedná o opravdu vítaný doplněk pro každou herní konzoli.

Co z výše uvedeného bude platit i pro varianty vybavené VA panelem a co se naopak změní? Hlavní změny budou dvě. Varianty s VA panelem, budou mít vyšší kontrast (tedy lepší černou) a naopak výrazně horší pozorovací úhly. Ostatní faktory jako jas, pokrytí barevného spektra nebo ztvárnění pohybu budou skoro stejné. Dovolím si tvrdit, že LG UP s VA panelem je velmi podobná Samsungu a jeho AU sérii.

Systém

Novinkou je také nová verze operačního systému webOS, tentokráte ve verzi 6.0. Samo LG ji označuje jako největší změnu od uvedení systému v roce 2014. Hlavní změna je ve vzhledu základní obrazovky. Za poslední rok mám pocit, že všechny operační systémy u televizorů konvergují ke stejnému vzhledu. Asi je to nevyhnutelné a výsledek uživatelského testování a vzájemné inspirace všech značek. Osobně se mi více líbí různorodost a možnost výběru. Další novinkou je “sponzorovaný obsah”. Z pohledu LG tento krok chápu, díky množství svých televizorů mu to poskytuje hodně zobrazení reklamy uživatelům a tedy i hodně peněz. Možná i to je důvod, proč je tento update dostupný i pro některé starší modely – což není až tak obvyklé. V rámci nové verze operačního systému došlo i ke změně (umístění) některých nastavení obrazu. Pokud jste měli předchozí verze webOS budete některé položky menu chvíli hledat.

Od uvedení systému webOS se jedná asi o největší změnu z pohledu uživatele. Dříve systém fungoval na principu spodního řádku, z kterého se rozbalovali jednotlivé možnosti programů a nastavení. Nyní je to přechod k využití celé obrazovky. Velmi se podobá AndroidTV, respektive jeho nové verzi nazvané GoogleTV. Co mě u LG dlouhodobě trochu mrzí, je že neposkytuje nové verze operačního systému pro starší modely. Ale abych LG nekřivdil, tak důležitá vylepšení, které se týkají obrazu či funkčnosti hardwaru dodává i pro starší modely.

WebOS jsem měl dlouho za špičku mezi operačními systémy u televizorů. Po letošním updatu o tom začínám pochybovat. Nový systém je pomalejší, uživatelsky méně přívětivý a celkově mi přijde jako krok (5 let) zpět do minulosti. Nechápejte mě špatně, rozhodně je pořád dobrý. Jen minulá verze byla ještě lepší. Pokud jde o rychlost systému, tak webOS nenačítá důležitá data aplikací při startu televizoru. Výhodou je rychlý start systému, nevýhodou že po prvním startu systému vnímáte že spuštění aplikací chvilku trvá. Není to žádná strašná doba, ale znát to je. Po druhém spuštění aplikace (bez vypnutí televizoru) je spuštění rychlé. V minulosti mělo webOS v rychlosti startu systému primát. S novou objemnější verzí menu už tak rychlé není.

Menu nově zabírá celou obrazovku a obsahuje opravdu spoustu informací. Po prvním spuštění jeden velký blok tvoří dlaždice s počasím, pak „reklama“ na interní nastavení televizoru (např. sport alert o kterém si ještě řekneme). V dalším řádku naleznete „trendy“ filmy a seriály z vámi využívaných služeb. Pod nimi seznam aplikací a ještě pod nimi (to už musíte scrollovat) je seznam vstupů. Dále následují seznamy oblíbených pořadů na jednotlivých zdrojích (Apple TV, tv stanice, Netflix, HBO Go….). Když dojdete do konce seznamu, je poslední položkou menu ikona po jejímž stisknutí se dostanete zpět na začátek. To je praktické. Nemůžete vpodstatě měnit pořadí jednotlivých bloků nebo množství informací na stránce, ale můžete měnit položky v „seznamu aplikací“. Stačí dlouze podržet tlačítko „ok“ na dálkovém ovladači a dostanete se do režimu, kde lze snadno změnit pořadí nebo třeba odinstalovat aplikaci.

Stejně jako loni je součástí systému funkce pro sledování sportovních výsledků (to je právě zmiňovaný sport alert). Jednoduše nastavíte který tým chcete sledovat a dostáváte o něm info. Trochu omezující je, že nabídka týmů, respektive lig je relativně omezená. Celkově jsem se stabilitou a rychlostí webOS 6 spokojený, a to i přesto, že v rychlosti je to trochu krok zpět (oproti předchozím verzím). Přehrávač video souborů přehraje všechny potřebné soubory, ale zaznamenal jsem jednu nepříjemnou drobnost. Při přehrávání filmu uloženého ve formátu mkv, který u sebe obsahuje i titulky. Přestože jsem se je snažil vypnout, pořád se zobrazovaly. Další nepříjemnou zprávou je fakt, že řada LG UP nemá dvojitý tuner. To znamená, že můžete případně nahrávat jen ten pořad, který sledujete. Přišlo mi také, že má televize trochu horší příjem signálu než tomu bylo o loňského předchůdce. Možná se jen jednalo o nedostatek konkrétního modelu.

U dálkového ovladače došlo k drobné změně. Nově má o něco delší tělo, což je důsledkem nových tlačítek pro přímé spuštění hlavních streamovacích služeb typu Netflix nebo Disney+. Dálkové ovládání typu magic remote chce chvíli cviku, ale jak se s ním sžijete jde o nejrychlejší ovládání televizoru, které jsem zažil. Pro ty co ho znají se nic nemění, princip je pořád stejný. Pro ty kteří se s ním dosud nesetkali, vysvětlím v rychlosti princip. Na obrazovce televizoru vidíte kurz (podobně jako u počítačové myši), jen ho ovládáte pohybem ovladače v ruce (stejně jako třeba u laserového ukazovátka). Na závěr ještě doplním, že dálkové ovládání je podobného typu jako u dražších modelů typu OLED (až na UP7500, který má klasický ovladač). Systém a jeho rychlost je však pomalejší, než u OLEDů. Ne že by byla vyloženě pomalá, ale při spuštění aplikací to chviličku trvá.

Pár tipů na závěr:

Opakování mačkáním “mute” (vypnutí zvuku, ikonka přeškrtnutého reproduktoru) se dostanete do “tajného menu”. V něm můžete například vypnout zobrazení LG loga při každém vypnutí televizoru nebo co máte vidět za obraz když tv nemá signál.

Ke klávese můžete nastavit zkratku pro rychlé spuštění aplikace – např. Youtube. Abyste to mohli udělat, spusťte požadovanou aplikaci, poté držte chvíli tlačítko “0”. Poté můžete nastavit rychlé spuštění pro klávesy 1-8 (minulé roky to šlo pro tlačítka v rozsahu 1-9). Vlastní spuštění namapované aplikace pak probíhá tak, že danou klávesu podržíte po dobu pár sekund.

LG má poměrně dobře vyřešenou nápovědu. Když jste například v menu pro nastavení zvuku, vidíte nad ním ikonu otazníku. Když ji stisknete, dostanete informace o jednotlivých položkách v menu. Dejte si však pozor na jednu věc (týká se zejména levnějších modelů). Tato nápověda je obecná, to znamená že platí pro všechny LG tv. A to znamená, že může uvádět i možnosti v menu, které vaše tv prostě nemá.

Zvuk

Levné televizory jsou obvykle vybaveny základními stereo reproduktory o výkonu 2x 10 W. Ani zde to není jinak. Hlasitost je dostatečná pro menší až střední místnost, ale na basy můžete zapomenout. Ty skoro nejsou slyšet. Pokud máte větší prostor, tak i levný soundbar za pár tisíc dokáže tento nedostatek kompenzovat.

Televizory podporují Dolby Digital a Dolby Atmos. To znamená, že ho skrze ARC/eARC port dokáží poslat do příslušného audio zařízení, které má schopnosti ho přehrát. Nicméně LG už několik let nepodporuje zvukový formát DTS. Ten nepodporuje ani Samsung a pokud po něm toužíte, musíte se podívat k Sony nebo Panasonicu.

Konkurence

Samsung AU7172

Je hodnocenému LG asi nejblíže. A to zejména rozumné ceně. Ta se pohybuje lehce přes 12 000 Kč. Klasicky jde o 50 Hz a (jak je u Samsungu zvykem) VA panel. To je asi hlavní rozdíl oproti LG. Stejně jako operační systém Tizen. LG má webOS. Oba jsou srovnatelné a každý z nich vede v jiných drobnostech. Z pohledu panelu je ještě rozdíl v přímém podsvícení, ale i zde se jedná o podsvícení celého panelu. Nikoliv lokální tlumení. Obrazově je (až na jiný typ panelu a z toho plynoucí odlišnosti) adekvátní alternativou k AU7172. Pokud je pro vás z nějakého důvodu zajímavější IPS panel, či preferujete webOS nebo značku LG, chybu neuděláte. Ale většina lidí zvolí nejspíše AU7172.

Sony KD-55X80J

Jak už několik let kritizuju LG za nedostatek kvalitních modelů mezi LCD high-end modely, tak podobně to má Sony s levnými televizory. Ta mezi levnými televizory nemá příliš co nabídnout. A X80J není výjimkou. Má totiž poměrně vysokou cenu (lehce přes 19 000 Kč) a za ni nenabízí nic zásadně lepšího. IPS panel, 50 Hz. Stejně jako níže uvedený Panasonic má podporu Dolby Vision (a zvuku ve formátu DTS), ale opět platí že nemá schopnosti na to Dolby Vision plně využít. Za předpokladu, že by se cena dostala o zhruba 6 000 Kč níže, tak může jít o zajímavou alternativu. Za současného stavu je pro většinu kupců horší volbou.

Panasonic TX-58JX800E

Trochu větší úhlopříčka je něco co zaujme na první pohled. Kromě toho potěší i VA panel, kterých v těchto cenových hladinách není mnoho. Obrazové vlastnosti (až na odlišný typ panelu) jsou podobné, 8 bitů + FRC. Boční podsvícení, dokonce s lokálním tlumením. Jedná se rovněž o 50 Hz panel. Navíc má bohatší podporu HDR včetně Dolby Vision, ale i v jejím případě platí, že jej nedokáže plně využít. Zajímavostí je, že na rozdíl od loňských modelů využívá AndroidTV místo vlastního operačního systému My Home Screen. Celkově má lepší obraz než LG, ale také stojí pořád o něco více. Cca 16 000 Kč. Kdyby byl v cenové hladině okolo 14 000 Kč, tak by se o ní dalo uvažovat jako o dobré alternativě. Ale na takovou cenu se dostane s trochou štěstí až kolem začátku roku 2022.

LG NANO80

Nejbližší vyšší model z nabídky LG. Stojí příplatek za to? Kontrast i jas je skoro stejný, u NANO80 dokonce o kousek nižší. V obou případech 50 Hz a žádné lokální tlumení. Pozorovací úhly má dokonce o něco horší než UP série. Kde NANO získává body je pokrytí barevného spektra, kde dosahuje výrazně lepších hodnot. V obou případech skoro o deset procentních bodů. U DCI-P3 je to 92 % a Rec.2020 je 68 %. NANO80 má také o něco bohatší nabídku portů. Ani jedna nepodporuje Dolby Vision a ani jedna není vhodná na sledování HDR. Cenově jsou si docela podobné i když je NANO80 lehce dražší. Osobně bych NANO80 nekupoval a případně kupoval rovnou něco lepšího typu LG B1 nebo Samsung QN85A.

Srovnání parametrů LG 4K LCD TV 2021

Rozdíl mezi jednotlivými řadami jsou kromě drobných rozdílů ve výbavě (viz. tabulka výše) Kromě nich je rozdíl vidět i v použitých materiálech. Například při srovnání UP8000 a UP7700 jsou jasně patrné výrazně silnější nožky stojanu u vyššího modelu. Rovněž tloušťka rámečku je o něco menší u vyšší řady (cca o půl centimetru). I odstín šedé barvy je lehce odlišný. UP8000 má temnější šedou, UP7700 má světlejší šedou. Obdobné rozdíly jsou i mezi dalšími řadami.

Obecně lze tedy říct, že čím vyšší UP řada tím tenčí rámeček a o něco robustnější zpracování. Rozdíly jsou však poměrně drobné a ne zásadní. Při podobné ceně jednotlivých modelů bych vždy raději volil ten vyšší. Aktuálně je rozdíl ceny mezi 55UP7500 a 55UP8100 3 000 Kč. Osobně bych zůstal u levnější verze, nebo naopak pár tisíc připlatil a šáhnul si na lepší model typu Samsung QN85A.

Co může být zajímavé zejména pro starší uživatele je fakt, že UP7500 využívá dálkové ovládání klasického typu, tedy žádný Magic Remote jako u vyšších řad.

Kvalita obrazu u jednotlivých verzí:

 • Upscalling je u všech verzí stejný. To je i z důvodu, že je použitý stejný obrazový procesor. Příjemná zpráva je, že ho LG u „horších“ řad nijak úmyslně nedegraduje.
 • Co se týče maximálního jasu nebo pokrytí barevného spektra jsou mezi jednotlivými řadami minimální rozdíly, které jsou na úrovni statistické chyby nebo přirozeného rozptylu mezi jednotlivými modely.
 • V některých scénách má UP8000 o něco přirozenější barvy, ale v naprosté většině záběrů jsou naprosto srovnatelné.
UP8100UP8000UP7700UP7500
Dostupné velikosti43, 50, 55, 65, 70, 7543, 50, 55, 60, 65, 70, 75, 82, 8643, 50, 55, 65, 70, 7543, 50, 55, 65, 75
Rozlišení4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)4K (3 840 x 2 160)
Barevná hloubka8 bitů + FRC8 bitů + FRC8 bitů + FRC8 bitů + FRC
Typ paneluIPSIPSIPSIPS
Typ podsvíceníBasicBasicBasicBasic
Local DimmingNeNeNeNe
Obnovovací frekvence50 Hz50 Hz50 Hz50 Hz
Obrazový procesorAlpha 5 Generation 4Alpha 5 Generation 4Alpha 5 Generation 4Alpha 5 Generation 4
HFR (High Frame Rate)NeNeNeNe
VRR (Variable Refresh Rate)NeNeNeNe
FreeSyncNeNeNeNe
G-SyncNeNeNeNe
ALLM (Auto Low Latency Mode)AnoAnoAnoAno
Sluchátkový výstupNeNeNeNe
HDMI3 (verze 2.0)3 (verze 2.0)2 (verze 2.0)2 (verze 2.0)
USB2211
Nahrávání TV vysíláníAnoAnoAnoAno
BluetoothAno (5.0)Ano (5.0)Ano (5.0)Ano (5.0)
Apple AirPlay 2AnoAnoAnoAno
Dolby AtmosNeNeNeNe
Dolby VisionNeNeNeNe
eARCAnoNeNeNe
ARCAnoAnoAnoAno
Podpora bezdrátových reproduktorů WiSANeNeNeNe
Výkon20 W20 W20 W20 W
Systém reproduktorů2.02.02.02.0
HbbTVAnoAnoAnoAno
TunerDVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2
Magic RemoteAnoAnoAnoNe

Doporučené nastavení obrazu

Každý televizor (i ze stejné modelové řady) je jiný a proto to berte jako inspiraci při vlastním lazení (toto nastavení je určeno pro sledování filmů), nikoliv jako pevně dané hodnoty, které platí pro každou LG UP7500.

 • Obraz -> Select Mode -> Kino
 • Obraz -> Pokročilá nastavení -> Jas -> Jas obrazovky > 50  
 • Obraz -> Pokročilá nastavení -> Jas -> Kontrast > 80
 • Obraz -> Pokročilá nastavení -> Pokročilá nastavení -> Čistota -> Ostrost > 5
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> Pokročilá nastavení -> Barva > 55
 • Podpora -> Úspora energie > vypnuto
 • Obraz -> Pokročilá nastavení -> Čistota -> Redukce šumu > nízká (pokud občas sledujete video v nižší kvalitě) 
 • Obraz -> Pokročilá nastavení -> Čistota -> Redukce šumu MPEG > nízká  (pokud občas sledujete video v nižší kvalitě) 

Podporované typy souborů

VideoAudio
.asf.mp3
.wmv.wav
.avi.ogg
.m4v.wma
.mp4.flac
.mov
.3gp
.3g2
.mkv
.ts
.trp
.tp
.mts
.mpg
.mpeg
.dat
.vob
Zjistit cenu

Podívejte se na kompletní recenze QLED televizorů.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.1 Total Score
Hodnocení LG 55UP7500

Televizory řady UP jsou slušnou základní úrovní moderní chytré televize. Nabízí základní konektivitu (která se mezi jednotlivými řadami lehce liší) i slušnou kvalitu zpracování. Jednoduchost ji dodává operační systém typu webOS. Pro někoho může chvíli trvat sžití s magickým ovladačem typu MagicRemote, ale po chvíli používání na něj nedáte dopustit. Svoje schopnosti nejlépe ukáže při sledování televizního vysílání ve světlé místnosti. Pro milovníky večerního sledování filmů je (ve stejné cenové úrovni) lepší volbou Samsung AU7172. Který nabízí de facto stejnou výbavu, ale plusy získává pomocí VA panelu. Ten však mají i některé velikosti u LG. V tom případě se rozdíl stírá.

Kontrast
4
Pozorovací úhly
7.5
Barvy
7
Dynamické scény
6
Funkce a výbava smart tv
7
PLUSY
 • příznivá cena
 • v některých velikostech VA panel
 • operační systém
 • pozorovací úhly (u IPS verze)
MÍNUSY
 • složitá nabídka modelů, ve které se není snadné zorientovat
 • podání černé (u IPS verze)
 • o něco horší příjem televizního signálu než u loňské verze (možná problém konkrétního modelu)
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

8 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den,

  můžete mi prosím napsat 50″ (127 cm) TV s IPS panelem.
  Ideálně LG.

  děkuji
  J. Moravec

  • Dobrý den,

   zrovna LG má u 50 a 60 palců VA panely. Je pro vás důležitější IPS panel nebo značka LG? 55 palců se vám fyzicky nevejde?

 2. Dobrý den, co si myslíte o LG 86UP8000? Přiznám se, že mě primárně u TV zaujala cena

  Hledám nějakou TV do obýváku vzdálenost cca 4,5m.
  Kromě základních programů, netflixu a HBO občas zapnu i PS5.

  Popř. doporučili by jste mi nějakou alternativu 75″ + kolem 40000?

  Předem díky!

  • Dobrý den,

   cena vs kvalita obrazu má ve velkých velikostech už několik měsíců jasného vítěze – Sony KD-75X85J. Je o 15 – 20 000 Kč levnější než konkurence. Nevím co Sony k tomuto kroku vede, ale jsem za tuto cenu moc rád. 100 Hz VA panel, skvělý obraz. UP8000 je obrazově výrazně horší, ale máte větší rozměr. Osobně bych bral 75X85J, ale pokud je velký obraz za každou cenu vaší prioritou tak LG, případně nyní je Samsung UE85AU7172 za 40 000 Kč v pár obchodech.

 3. Dobrý den,chci se zeptat,rád bych si pořídil Oled LG na chalupu, ale nemám tam internetové připojení, zajímalo by mě jestli tv půjde uvést do chodu, vím že při prvním zapnutí se chce tv připojit kvůli aktualizaci atd, tak jestli to půjde obejít a televizi zprovoznit.
  Děkuji za odpověd.

  • Dobrý den,

   ano lze. Všechny „otázky“ na účet, nastavení televizoru a aktualizace jde při úvodní instalaci přeskočit.

 4. Dobry den,

  chcel by som sa Vas opytat na Vas nazor ohladom vyberu TV. Na SK je momentalne mozne zakupit LG 55NANO86P za cca 16000czk/630eur, IPS panel, 100Hz. Recenzovana TV LG 55UP7500 za cca 12500czk/490eur. Ako by ste porovnali tieto dve TV? Bude vyrazny rozdiel v kvalite obrazu v prospech 55NANO86P?

  Doma sa sleduje TV najma cez den a vecer(v 99% pri nie slabom umelom osvetleni), zdroj signalu je internetova TV cez DSL(telekom magio TV) a pozera sa denne vysielanie(cca 40% sport, 60% zvysok). Netflix, hracie konzoly a pod prakticky vobec. Z dovodu toho sportu by som chcel ist do 100Hz a uvedene LG je aktualne najlacnejsia 100Hz TV. Povodny rozpocet bol 500eur/12800czk, ale som ochotny minut max tych 16000czk/(630eur).

  Mozu sa napr LG 55UP7500(490e)/samsung UE55AU7172(560eur)/Hisense 55U7QF(499eur) rovnat tomu LG 55NANO86P. Alebo v cene okolo 16000czk je ten 55NANO86P momentalne to najlepsie, co je mozne zakupit? Pripadne mate nejake ine tipy?

  Dakujem za odpoved!

  • Dobrý den,

   s ohledem na využití co píšete mi výběr  NANO86 dává smysl. Je to jedna z nejlevnějších 100 Hz televizí. Hlavní výhody vůči LG 55UP7500(490e)/samsung UE55AU7172(560eur)/Hisense 55U7QF(499eur) je lepší pokrytí barevného spektra a lepší panel. Barvy u televizního vysílání příliš nevyniknou. 100 Hz panel u sportu už ano. Cca 150 eur navíc za něj mi dává smysl. Případné alternativy mi na Slovensku přijdou všechny dražší – Samsung Q80A, HISENSE 55U8QF, TCL 55C728.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo