Recenze LG F 74A8QDS

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Pro vzhled LG praček mám slabost. Líbí se mi jejich mírně futuristické pojetí a do detailů propracovaná konstrukce. Tato je již pár let na trhu, ale to nijak nesnižuje její kvalitu. V době svého uvedení patřila mezi nejdražší LG pračky, ale postupem její cena spadla na příjemnější úroveň. Když si přečtete marketingové letáky, tak se dozvíte, že má prémiový buben, jehož textura zvyšuje kontakt prádla s bubnem a díky ní své prádlo lépe vyperete. Jestli je to pravda, posoudit nedokážu, ale druhé vychvalované vlastnosti, patentovanému pohonu bubnu Direct Drive již věřím více. Může za to desetiletá záruka na motor a také rozmluva se s několika servisy a ujištěním, že se skutečně opravují jen výjimečně. Desetiletá záruka je ovšem jen na motor, pokud se vám v pračce po klasické záruční době pokazí něco jiného, budete muset opravu hradit sami. Naštěstí se to u prémiových značek nestává moc často. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Energetická třídaA+++
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníA
Spotřeba elektrické energie (roční)137 kWh
Spotřeba vody (roční)8 500 l
Kapacita bubnu7 kg
Hlučnost při praní52 dB
Hlučnost při ždímání73 dB
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka59 cm
Maximální počet otáček1 400
Délka trvání programu bavlna (plná náplň)250 minut
Počet programů14
V balení najdete manuál, který mimo podrobného popisu nabídne i obrázky, ilustrující většinu situací probíraných v návodu. Dominantou ovládacího panelu je kolečko pro volbu programů. Ty jsou popsány slovně a v češtině, takže se nemusíte bát žádného zkoumání symbolů. Po levé straně voliče programů je tlačítko pro zapnutí pračky a napravo je Start/Pauza. Dále máme k dispozici velký dotykový displej, s jehož pomocí můžete navolit zbývající funkce či nastavení. Displej samozřejmě mimo jiné ukazuje, kdy pračka dopere. Při plnění prádla oceníte velký otvor dvířek, prádlo se snadno dává dovnitř i ven.

Jak pere

Nezklamala a velmi dobře. Po skončení pracího cyklu z pračky vyjmete voňavé a nadýchané prádlo. To že je dobře sestrojená vám dokáže při ždímání. Když ji správně vyvážíte tak se ani nehne. Můžete na ni položit plný hrníček s čajem a ten se přesto nevylije. To že mají pračky třídu praní A je docela standard. Ale u ždímání už se ukazují značné rozdíly. V tomto případě ale zklamání nehrozí. Třída odstřeďování je zde rovněž A (nejlepší) a ždímá prostě skvěle. Prádlo díky tomu může trávit méně času v sušičce či na sušáku. Má nízkou spotřebu vody i energie, výborně odstraňuje skvrny. Potěší vás i velmi nízká hladina hluku. U praní je to 52 dB a ždímání má 73 dB. V obou případech jsou to výborné hodnoty. Snad je napouštění vody se zdá být hlasitější, ale to je spíše kvůli tomu, jak je pračka tichá při praní, napouštění pak více vynikne. Otáčky můžete volit z této nabídky 1400 – 1000 – 800 – 400. Nastavitelná teplota praní je studená – 20 – 40 – 60 – 95 °C. Jak vidíte tak nemá program pro 30 °C. Při praní na 40 °C jsem zatím ještě nezažila, že by došlo k poškození prádla, které má na visačce, že se má prát ve 30 °C. Široké možností nastavení spočívají v antialergickém máchání, volbou mezi zrychlením pracího cyklu nebo naopak intenzivnějším praním, extra máchání (lze přidat až dvě extra máchání) nebo nastavení rychlosti ždímání (ždímání lze spustit i samostatně). Přístroj je vybavený dětskou pojistkou. Po jejím zapnutí se na displeji objeví písmena CL. Na závěr doporučuji čas od času spustit program čištění bubnu.

Programy

ProgramTeplota – doporučenáTeplota – možnáKapacitaMaximální otáčky
Bavlna40 °C0 – 95 °C7 kg1 400
Bavlna Eko60 °C0 – 60 °C7 kg1 400
Syntetika40 °C0 – 60 °C4 kg1 000
Smíšené prádlo40 °C0 – 40 °C4 kg1 400
Program pro alergiky60 °C60 °C4 kg1 400
Tiché praní40 °C0 – 60 °C4,5 kg1 000
Osvěžení prádla (pára)3 věci
Pokrývky40 °C0 – 40 °C1 velká pokrývka1 000
Sportovní oblečení40 °C0 – 40 °C2 kg800
Barevné prádlo20 °C0 – 40 °C2 kg1 400
Jemné prádlo20 °C0 – 40 °C2 kg800
Vlna40 °C0 – 40 °C2 kg800
Rychlý 30 minut20 °C0 – 40 °C2 kg1 400
Intenzivní 60 minut60 °C0 – 60 °C4 kg1 400
Svůj oblíbený program si můžete uložit. Prvně zvolte všechny parametry programu tak jak je chcete mít a poté držte tlačítko pro oblíbený program po dobu 3 sekund. Nyní ho máte uložený pro rychlé použití Kromě základních programů uvedených v tabulce jsou k dispozici ještě tyto doplňkové.

Odložený start

V tomto případě spíše odložený konec. Nastavujete čas ve kterém má pračka svůj program dokončit, nikoliv začít.

Parní praní

Je určeno pro silně znečištěné oblečení. Nedoporučuje se používat na jemné materiály typu vlna nebo hedvábí. Můžete ho použít u programů:
 • bavlna
 • bavlna eko
 • smíšené prádlo
 • syntetika
 • pokrývky
 • alergický program
 • osvěžení prádla – to je ze své podstaty „praním“ v páře

Předpírka

Podpůrný program pro více znečištěné prádlo.

Spotřeba a náklady na praní

Cena za jedno vyprání 6 kg prádla (plné kapacity bubnu) při standardním programu Bavlna při 60°C. Údaje o spotřebě jsou přímo od výrobce. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a pro energii 4 Kč za 1 kWh. Spotřeba elektřiny: 0,84 kWh Spotřeba vody: 37 l Cena za jedno vyprání je tedy cca (0,84 * 4) + (0,037 * 90) = 3,36 + 3,33 = 6,69 Kč Tento údaj berte jako orientační, při jiném programu či množství prádla bude odlišný.

Zkušenosti

 • Při výpadku proudu si nepamatuje, v jaké fázi programu byla a začne od začátku.
 • Signál na konci pracího cyklu je dostatečně výrazný, abyste ho slyšeli.
 • Má ochranu proti přetečení.
 • Lze ovládat mobilem.
 • V době svého uvedení na trh vítěz mnoha testů, i Dtestu.
Zjistit cenu Další zajímavé pračky najdete v našem nákupním rádci.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
LG F 74A8QDS

Ačkoliv není novinkou, stále má co nabídnout. Vydařená po všech stránkách, rozhodně můžu doporučit.

8.5Hodnocení Covybrat.cz:
Praní
9
Ždímání
9
Programy
8
Hlučnost
8
Výbava
7
Spotřeba
9
10Hodnocení od lidí:
Praní
10
Ždímání
10
Programy
10
Hlučnost
10
Výbava
10
Spotřeba
10
PLUSY
 • Tichá
 • Kvalitní zpracování
 • Super pere i ždímá
 • Nízká spotřeba
MÍNUSY
 • Stále něco stojí
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

1 komentář
 1. 5
  Praní
  100
  Ždímání
  100
  Programy
  100
  Hlučnost
  100
  Výbava
  100
  Spotřeba
  100

  Tato pračka je krásná, prádlo perfektně vyprané, vyždímané a voňavé. Téměř ji neslyšíte a cena je skvělá.

  + PLUSY: Vše, i cena skvělá.
  - MÍNUSY: Nic
  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo