Recenze pračky LG F26V2WN3W

Úzká pračka, vhodná pro menší prostory, uspokojí potřeby rodiny do 4 členů. Na pračku dostanete desetiletou záruku na motor a jeho součásti. Potěší tichý provoz, bohatá programová nabídka, ale tako popisy na ovládacím panelu v češtině. Jak pračka obstála v našem hodnocení?

Parametry

Energetická třídaE
Způsob plněnípřední
Kapacita6,5 kg
Otáčky1200
Hlučnost praní55 dB
Hlučnost ždímání74 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů76 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4400 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopne
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka45,5 cm
Počet programů14
Délka základního programu203 minuty

Představení

Pračka LG F26V2WN3W je ideálním pomocníkem pro domácnosti, které čítají 2–4 členy. Hloubka této pračky je 455 mm, takže se vejde i do užší koupelny.  Slim pračka se vejde i do malých koupelen, třeba těch panelákových. Díky přednímu plnění je možné horní část pračky využít jako další odkládací prostor, kterého není v malé koupelně nikdy dost. Bohužel kvůli menším rozměrům na ni nemůžete umístit sušičku. Nezapomeňte ovšem, že budete potřebovat dostatek místa kolem pračky pro úplné otevření dvířek.

 Bílá pračka LG F26V2WN3W nabízí 14 jednoduše volitelných programů a disponuje funkcí AI DD™, která detekuje hmotnost a jemnost látek, podle nichž zvolí optimální nastavení pracích pohybů. Pod tímto honosným názvem se skrývá klasická množstevní automatika, kterou mají všechny moderní pračky. Za zmínku stojí i možnost kdykoli během praní přidat prádlo do pračky, což není u všech praček běžné. Invertorový Direct Drive motor s přímým napojením k bubnu zaručuje méně vibrací a méně hluku. Výrobce uvádí, že motor, který pohání praní, je tichý a spolehlivý. Proto na něj a jeho součásti zákazník dostane záruku 10 let, což není nic extra mimořádného. Některé AEG nebo Bosch pračky to mají stejně.

Programy

U modelu pračky LG F26V2WN3W lze vybírat ze čtrnácti přednastavených pracích programů. Na ovládacím panelu snadno vyberete pomocí otočného voliče z programů, které jsou zde přehledně vypsané v českém jazyce. Ovládání tedy bude snadné i pro ty, kteří nevládnou cizími jazyky.

Kromě programů na běžné praní více a méně znečištěného prádla pračka umí i praní velkých kusů, jako jsou přikrývky a péřové výrobky, vlnu, nebo jemné krajkové prádlo a disponuje šikovným krátkým programem na půl hodiny. Pračku sice nemůžete dálkově spustit pomocí připojení na Wi-Fi, zato můžete využít funkci odloženého startu o 3–19 hodin.

Název programuKapacita v kgNastavení teploty ve °CMaximální počet otáček ot/min
Bavlna6,50-951 200
Eco 40-606,540-601 200
Smíšené prádlo30-601 200
Syntetika30-601 200
Tiché praní30-601 000
Hygiena3601 200
Dětská péče3601 000
Jemné prádlo20-40800
Ruční praní/vlna1,50-40800
Sportovní oblečení30-40800
Rychlý 3030-401 200
Pokrývky2,50-401 000
Čištění bubnu
Máchání+odstřeďování6,5

Doplňkové funkce

Automatická pračka LG F26V2WN3W nabízí i další doplňkové funkce, jako je

 • předpírka – pro silně znečištěné oblečení,
 • máchání navíc – oceníte v případě, kdy má někdo z rodiny alergii na prací prostředky,
 • intenzivní praní – používání se pro praní velice znečištěného prádla,
 • dětská pojistka – uzamkne ovládací prvky, takže je pračka chránění před přenastavením dětmi,
 • nastavení teploty – pro každý program si můžete nastavit teplotu praní,
 • zvuková signalizace – spotřebič vydává zvuk při spuštění a ukončení praní, zvuk je možné deaktivovat,
 • funkce odložený start –  umožňuje naplánovat dokončení praní za 3-19 hodin.

 Dále je možné prádlo zvlášť vymáchat a zvlášť odstředit.

Jak pere

Menší automatická pračka zaujme tichým chodem při praní, tedy 55 dB. Při odstřeďování se hluk zesílí až na 74 dB, což by mohlo být rušivé, pokud pračka stojí například v kuchyni. Obě hodnoty patří k průměrným. Nejtišší spotřebiče perou s hlučností pod 50 dB a odstřeďují při hlučnosti 70 dB. Účinnost odstřeďování je označena hodnotou B, což je druhá nejlepší hodnota. U skupiny B vytáhnete prádlo o vlhkosti 54 % u skupiny A je to jen 45 %. U této pračky dosáhnete maximálně na 1 200 ot/min, což představuje spíše podprůměrný výsledek. Existují modely s možností ždímání rychlostí 1 400–1 600 ot/min. Pokud byste si představovali lepší ždímání, můžete sáhnout po jiném modelu s vyššími otáčkami, ale počítejte s tím, že si za ně připlatíte pár tisíc navíc. Například 1 600 ot/min má AEG ÖKOMix L8FEC68SC. Na výsledek má však vliv kombinace třídy odstřeďování a počtu otáček. Námi hodnocená pračka spadá do průměru.

Co se týče energetické třídy, spadá podle nového označení do skupiny E, což by podle starého štítku byla zhruba skupina B. Pračky nejvyšších tříd A+, A++, A+++ spadají podle nových energetických štítků do skupiny B-D. Hodnocená LG tedy ve spotřebě není žádný žrout.

Jednoduché dotykové ovládání a ovládací panel v češtině je u tohoto modelu samozřejmostí. Což ocení všichni, kteří se nechtějí řídit jen prostými ikonami nebo by si překlad museli hledat ve slovníku. 14 pracích programů plně dostačuje pro běžný provoz. Jejich kombinací s doplňkovými funkcemi a úpravou teploty lze uspokojit prakticky všechny nároky na praní, kromě praní v páře a sprchování prádla. Velkou nevýhodou je, že pračce chybí aqua stop nebo jiná ochrana proti přetečení.

Nové pračky s vylepšeným Direct Drive motorem nastavily laťku v péči o textilie velmi vysoko. Díky automatickému učení, které čerpá z obrovského množství dat shromážděných společností LG, umožňuje AI DD™ jemně vyladit prací programy, automaticky detekovat hmotnost prádla a přesně zhodnotit měkkost tkaniny. Myslím, že se jedná spíše o marketingové slogany než že by prala výrazněji lépe než jiné modely podobné cenové kategorie. Ty nejlepší možné výsledky během každého praní. Navíc pračka prý snižuje možnost poškození textilu až o 18 %, čímž se prodlužuje životnost oblíbených kousků oblečení. Tak to tvrdí výrobce a osobně vůbec netuším jak to ověřit. Ani zda je to pravda. Funkce AI DD dokáže přizpůsobit program váze a jemnosti prádla, aktivuje se, když jsou zvoleny a spuštěny programy Bavlna, Smíšené prádlo, a Syntetika.

Pračka LG F26V2WN3W umožňuje přidávat prádlo během praní. Pokud je prádlo vloženo do určité doby, program po znovuspuštění pokračuje dál a nezačíná od začátku, jak tomu u některých praček je. Pro diagnostiku poruch je tu Smart Diagnosis, tedy možnost napojení na aplikaci v chytrém telefonu. Tato diagnostika může pomoci s řešením menších problémů.  

Výrobce poskytuje k pračce velmi podrobný návod pro instalaci a používání výrobku. Návod v češtině je ke stažení zde

Porovnání s dalšími modely

LG F26V2WN3WLG FW26V2WN3LG F2WN5S7S0LG F27V3HY6W
Spotřeba vody na 1 cyklus v l44585545
Spotřeba energie na 100 cyklů v kWh76767969
Kapacita v kg6,56,577
Energetická třídaEEED
Hlučnost odstřeďování  v dB74747571
Připojení na Wi-Fineneanone
Rozměry v cm60 x 45,5 x 8560 x 45,5 x 8560×45,5×8560×47,5×85
Počet programů14141414
Program parního praníneneanoano
Maximální počet otáček1 2001 2001 2001 200
Cena v Kč7 5009 00010 0009 500

V tabulce výše můžete vidět srovnání s dalšími třemi modely v podobné energetické a kapacitní kategorii. Všechny mají označení slim, to znamená, že se vejdou do menších prostor, jejich hloubka nečiní 60 cm, jako klasických praček, ale jen 45,5 cm. Pračka LG F27V3HY6W je v rozměru hloubky o dva centimetry větší, zato je při ždímání nejméně hlučná a před ostatními modely vyniká menší spotřebou vody i energie. Patří do energetické třídy E, tedy o jednu třídu lepší, než ostatní porovnávané modely, což se ale na spotřebě příliš neprojeví. Stejně jako ostatní modely má 14 programů a ždímá prádlo silou až 1200 otáček za minutu, což znamená průměrně vyždímané prádlo, které lze bez problémů dosušit v sušičce. U téhle pračky oceníte i možnost parního praní. Hloubka této pračky je o 2 cm větší.

Pračka LG F2WN5S7S0 jako jediná z porovnávaných modelů disponuje možností připojení na Wi-Fi, což umožňuje například spustit pračku na dálku a chlubí se i parním programem. Rozdíl mezi pračkami LG F26V2WN3W a LG FW26V2WN3 není z hlediska parametrů žádný. Jediný rozdíl je v tom, že první jmenovaná je modelem z roku 2020 a druhá z roku 2021.

Zjistit cenu

Jak vybrat pračku se dozvíte zde.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.1 Total Score
LG F26V2WN3W

Automatická pračka LG F26V2WN3W je spolehlivým pomocníkem pro rodiny čítající až 4 osoby. Díky svým rozměrům se vejde i do menších prostorů. Pomocí ovládání v českém jazyce lze snadno nastavit 14 programů, které pokryjí základní potřeby pro běžnou domácnost. Tyto lze ještě kombinovat s dalšími doplňkovými funkcemi, jako je např. odložený start, máchání navíc, nebo například intenzivní praní. Speciální funkce AI DD dokáže optimalizovat prací pohyby podle váhy a jemnosti tkanin, čímž šetří jak samotné prádlo, tak energii.

Praní
9
Ždímání
7
Programy
8
Hlučnost
6.5
Výbava
6
Spotřeba
6
PLUSY
 • dobrý poměr cena/výkon
 • nízká hlučnost při praní
 • desetiletá záruka
 • funkce AI DD
MÍNUSY
 • menší kapacita prádla 6,5 kg
 • chybí ochrana proti přeteční
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo