Recenze LG F2DV5S8S0

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Vyprání, odstranění alergenů párou, vysušení i chytré funkce, které samy vyberou správné prací pohyby pro šetrné zacházení s prádlem. Úzká pračka se sušičkou LG F2DV5S8S0 je spotřebič vyšší třídy, který díky slim provedení můžete umístit i do menšího prostoru, vypere přes 8 kg prádla a usuší jej naráz až 5 kg. Je ideální do domácností, které se nechtějí vzdát sušičky na úkor malého bytu. Model se může pochlubit extra nízkou hlučností jak u praní, tak odstřeďování. K dispozici máte 14 programů, parní praní i technologii pro automatickou volbu programu. Pračka se sušičkou LG dokonce disponuje i Wi-Fi, takže ji můžete ovládat pomocí mobilního telefonu. Jaké má další plusy a mínusy se dozvíte v recenzi.

Parametry

Kapacita praní8,5 kg
Kapacita sušení5 kg
Energetická třída - sušeníC
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Spotřeba elektrické energie (praní) na 100 cyklů64 kWh
Spotřeba elektrické energie (praní i sušení) na 100 cyklů326 kWh
Spotřeba vody (praní) na 100 cyklů4900 l
Spotřeba vody (praní a sušení) na 100 cyklů8000 l
Hlučnost při praní53 dB
Hlučnost při ždímání70 dB
Hlučnost při sušení53 dB
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka47,5 cm
Provedení slimano
Maximální počet otáček1200
Délka trvání programu bavlna (plná náplň praní)223 minuty
Počet programů (praní i sušení)14
Způsob plněnípřední
Aqua stop (či jiná ochrana proti protečení)ano
Praní90
Sušení a ždímání70
Programy70
Hlučnost80
Výbava75
Spotřeba65

Představení

Pračka se sušičkou LG F2DV5S8S0 představuje výkonný spotřebič sympatických rozměrů, díky kterým se vejde i do malého prostoru. Měří 85 x 60 x 47,5 cm a díky přednímu plnění můžete využít i prostor, který vám skýtá její horní deska. I přes menší rozměry se do ní vejde celých 8,5 kg prádla, což je velmi slušné. Kapacita sušení je pak standardních 5 kg. Samozřejmostí u spotřebiče této vyšší cenové kategorie je ochranu proti vytopení Aquastop.

Skvělé výsledky praní zajišťuje tichý invertorový motor, na který výrobce dává prodlouženou záruku 10 let. Motor je bez řemenu, přímo připojený k bubnu pračky. Díky tomu se můžete těšit na opravdu tichý chod, a to jak při praní, tak i ždímání a sušení. Hlučnost praní je 53 dB, hlučnost při odstřeďování 70 db a při sušení opět 53 dB. S těmito hodnotami se jedná o jednu z nejtišších praček se sušičkou na trhu.

Mezi další výhody patří možnost propojení s chytrou domácností. Inteligentní spotřebič nabízí funkci připojení na Wi-Fi, díky kterému můžete praní a sušení spouštět pomocí mobilního telefonu odkudkoliv. Pomocí technologie ThinkQ navíc můžete instalovat nové programy, pokud byste mezi 14 původními programy nenašli vyhovující variantu.

Programy

Název programuKapacita v kgTeplotaMaximální počet otáček ot/min
Bavlna8,50-951 200
ECO 40-608,50-601 200
Turbo Wash 5940-601 200
Dětské prádlo40-601 200
Smíšené prádlo40-601 200
Syntetika4601 200
Pro alergiky4601 200
Dětská parní péče4601 000
Jemné prádlo1,50-40800
Ruční praní/vlna20-40800
Rychlý 14220-401 200
Pouze sušení51 200
Praní + sušení50-951 200
Čištění bubnu
Normální sušení5
Žehlení5
Chladný vzduch3,5
Normální Eko sušení5

Co se týká pracích programů, k dispozici jich máte celkem 14. Přes Wi-Fi navíc můžete další programy do pračky nainstalovat. Dohromady 18 různých programů má tento spotřebič ve výbavě proto, abyste mohli ke konkrétnímu druhu a znečištění prádla přistupovat individuálně a zvolit pro něj tu nejlepší péči.

Samozřejmostí jsou klasické módy pro praní bavlny, syntetiky, mixu, jemného prádla nebo ručního či ECO praní. Mimo tyto obvyklé programy můžete využít speciálního programu TurboWash, který zvládne vyprat prádlo už za 59 minut díky speciální trysce JetSpray starající se o efektivnější máchání. Další specialitou je parní praní Steam, které zničí až 99 % roztočů, prádlo sterilizuje i šetrně načechrá. Je tak perfektní volbou pro alergiky nebo praní dětského prádla. Navíc díky funkci proti pomačkání bude vaše prádlo chudší až o 30 % záhybů, než by bylo běžné. Pro údržbu samotného spotřebiče slouží program Čištění bubnu. Fajn je program Rychlý 14, který se postará o lehce znečištěné oděvy při nízkých pracích stupních.

Všechny programy najdete řádně vypsané na ovládacím panelu, takže se v nich není problém vyznat. Pomocí otočného ovladače si pak zvolíte daný program. Informace o pracím čase, přidaných funkcích, propojení přes Wi-Fi a další se zobrazí na černém displeji.

Pračka disponuje speciální technologií AI DD, která umí zvážit hmotnost prádla a určit jeho jemnost, na jejichž základě pak vybere vhodnou kombinaci pracích pohybů. Díky tomu prodlouží životnost vašemu prádlu až o 18 % v porovnání s běžnou pračkou. Aspoň tak to píše výrobce. Vy nejspíš víte, že něco podobného umí většina praček v této cenové relaci. Jen tomu každý výrobce říká jinak.

Do moderních domácností rozhodně patří pračky, které se dají propojit s telefonem a vytvářet tak inteligentní domácnost. Propojení se smartphonem nabízí kooperaci s asistenty Alexa a Google Assistant, díky kterým praní můžete ovládat hlasem a na dálku i kontrolovat.

Doplňkové funkce

U moderních praček vyšší střední třídy nesmí chybět chytré „Smart“ funkce, které dodají prestiž vaší domácnosti a usnadní vám práci. Překvapivé je, že LG jimi vybavil i pračku se sušičkou v přijatelné cenové kategorii do 15 tisíc. Pro dokonalé praní a sušení máte k dispozici tuto výbavu:

 • Odložený start – pračka nabízí možnost odložit start praní od 3 do 19 hodin.
 • Dětský zámek – k dispozici je dětský zámek, který zajistí, že se děti nenabourají do programů nebo se nedostanou k pracímu prostředku.
 • Ovládání hlasem – prostřednictvím Google Assistant nebo Amazon Alexa můžete pračku ovládat hlasem. Ale pozor, pouze v angličtině.
 • Direct Drive motor – patří mezi jedny z nejkvalitnějších pračkových motorů na trhu a opravdu se nemusíte být, že by vám třeba po roce vypověděl službu. Prodejci na něj poskytují prodlouženou, až 10letou záruku. Motor je díky přímému napojení k bubnu i dost tichý.
 • AI DD™ – zjistí hmotnost a jemnost prádla v bubnu a podle toho vyhodnotí, jak správně nastavit prací pohyby. Funkci lze využít jen u 3 programů.

   

 • Steam – parní funkce, které ocení především rodiny s dětmi nebo alergici. Zatočí s roztoči, prachem a podobnými alergeny. Prádlo se prožene horkou parou a zničí bakterie, nebo lze páru přidat na konec šesti pracích programu, aby prádlo bylo načechrané a připravené pro snadnější žehlení.

   

 • TurboWash a JetSpray – díky této dvojici za krátký čas opravdu dobře vyperete. Silné JetSpray trysky dobře prádlo vymáchají.

   

 • Smart ThinQ™ – opravdu trendy věc, která pomůže vaší chytré domácnosti. Pračku propojíte přes Wi-Fi se smartphonem a získáte tak další vychytané funkce a přehled o pracím procesu vždy při ruce.

Jak pere a suší

Klasické předem plněné pračky se sušičkou značky LG jsou dobrým univerzálním pomocníkem a praktickým řešením třeba do menších bytů, kam zvlášť pračku a sušičku prostě nenacpete. Dobře vypadají, velmi jednoduše se ovládají a díky moderním chytrým funkcím překvapí i skvělými vychytávkami, které vám práci s prádlem ještě usnadní.

Výsledky praní i sušení jsou u tohoto modelu výborné. Třída účinnosti praní je klasifikovaná (stejně jako u všech prodávaných praček) na A, odstřeďování o něco horší – stupeň B. Toto jsou standardní hodnoty v cenové třídě praček se sušičkou, takže můžete počítat s výborně vypraným prádlem. Maximální počet otáček za minutu činí 1 200 ot/min. V této cenové relaci se setkáte i s výkonnějšími modely, ale tato hodnota je pořád dobrá. Pračka vydává jemné zvuky při zapnutí, vypnutí, zvolení programu a podobně. Zvuky netahají uši a případně je můžete vypnout.

Model LG F2DV5S8S0 zvládne obsluhovat každý. Základní programy jsou popsány hned u programovacího kolečka, takže prostě pračku naplníte, otočíte kolečkem a zmáčknete „play“. Chcete využívat pračku co nejefektivněji? Nastudujte si návod, ve kterém je u každého program jeho širší popis, uvedeno na kolik je pračku možné v daném nastavení plnit a jakou teplotu můžete volit. Dobré je vycházet i z doporučení ze štítku na prádle. Na jednoduchosti ovládání přidává i dotykový LED displej.

Chválíme možnost připojení na Wi-Fi, přes kterou si můžete do pračky nainstalovat další programy. I když jich pračka nabízí celkem 14, chybí třeba program pro praní sportovního oblečení nebo péřových materiálů. Bohužel nenabízí ani oblíbený program osvěžení prádla, které by jinak nepotřebovalo kompletní praní. Pochválit ji však musíme za parní praní, které zbaví oblečení nečistot a alergenů.

Bohužel tomuto modelu chybí osvětlení bubnu, které u modelů v této cenové relaci můžeme najít. Budete se tak muset spolehnout na svůj hmat a dobrou orientaci v tmavém prostoru, abyste žádné prádlo po vyprání v bubnu nezapomněli.

Naráz vyperete až 8, 5 kg prádla, což je solidní výkon pro pračku, která má „slim“ provedení s hloubkou 47 cm. V LG navrhli její buben tak, aby byl větší při zachování dobrých rozměrů pračky. Objem má 58 litrů. Nevýhoda je, že sice vyperete 8, 5 kg prádla, ale naráz jej nevysušíte. Co s ním? Ideálně, pokud chcete prát a sušit naráz, plňte pračku pouze do 5 kg. Menší rodině tato kapacita postačí, pro větší bude výhodnější pořídit si sušičku s větším objemem zvlášť.

Za spotřebu si bohužel pračka odnáší černý puntík. Spotřeba energie je relativně vysoká – celý 1,25 kW za jeden cyklus (lepší pračky zvládnou jedno vyprání s 0,9 kW ). S vodou je to lepší, za jeden cyklus počítejte 49 l. S ohledem na kapacitu jsou to celkově spíše lehce nadprůměrné hodnoty mezi pračkami se sušičkou.

Pokud jde o rychlost tak u standardního programu jsou to u praní necelé čtyři hodiny (3:43) a při kombinovaném programu praní a sušení necelých osm hodin (7:40). Na dnešní dobu celkem běžné hodnoty, samozřejmě lze využít možnosti kratšího programu s menší kapacitou a mít prádlo hotové dříve.

Velká výrazná černá odolná dvířka z tvrzeného skla pod sebou skrývají 30cm průměr plnícího otvoru pračky. Co nejhygieničtější provoz zaručuje vhodný tvar bubnu a nerezový vnitřek pračky s nerezovými lopatkami.

Pračka má spíše pěkný design a díky tomu se hodí do všech koupelen. Kombinace černé a bílé s elegantním kovovým povrchem kolečka volícího programy je fajn. Nechybí pro LG typické růžové prvky označení programů.

Na kolik vyjde praní

Nyní si vypočítáme, na kolik vás při plné kapacitě při praní na program bavlna vyjde jedno praní. Při výpočtu bereme cenu za energie, tedy vodu a elektřinu. Náklady na prací prostředky zahrnuty nejsou.

Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh. Spotřeba elektřiny: 1,18 kWh. Spotřeba vody: 49 l. Cena za jedno vyprání je tedy cca (1,18 * 4) + (0,049 * 90) = 4,72 + 4,41 = 9,13 Kč. Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

Na kolik vyjde praní a sušení

Hodnota odpovídá praní v kombinaci se sušením při plné kapacitě. Počítáme ceny vody a elektrické energie. Cena pracích prostředků není zahrnutá.

Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh. Spotřeba elektřiny: 4,026 kWh. Spotřeba vody: 80 l. Cena za jedno vyprání je tedy cca (4,026 * 4) + (0,08 * 90) = 16,10 + 7,2 = 23,3 Kč. Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

Zjistit cenu

Podívejte se, jak si stojí jiné kombinované pračky.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.4 Total Score
LG F2DV5S8S0

Jestli doma bojujete s místem a hledáte pračku se sušičkou střední cenové kategorie, bude pro vás LG F2DV5S8S0 výbornou volbou. Pračka i sušička disponuje velkou kapacitou, spoustou programů s možností připojení na Wi-Fi a inteligentním systémem pro rozpoznání váhy a materiálu prádla. Nechybí ani oblíbené parní praní a rychlý program. Rozhodně potěší velmi tichý chod, přehledné menu programů a hezký design. Drobným mínusem je vyšší spotřeba vody a elektřiny.

Praní
9
Sušení a ždímání
7
Programy
7
Hlučnost
8
Výbava
7.5
Spotřeba
6
PLUSY
 • velká kapacita
 • parní praní
 • možnost připojení k chytré domácnosti skrz Wi-Fi
 • technologie AI DD
 • tichý chod
 • kvalitní motor
 • slim provedení
MÍNUSY
 • vyšší cena
 • vyšší spotřeba
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo