Recenze LG F4AIDDWT4Z9

Pračka už dnes není pouze tím zařízením, které vám po zadání některého z programů vypere dané množství prádla. Pračky jsou dnes plnohodnotnou součástí tzv. chytrých domácností a nabídnou řadu funkcí, jejichž cílem je co nejvíce ulehčit život uživatele. Taková je i předem plněná pračka od společnosti LG. Je ideální pro rodiny, nabídne čtrnáct pracích programů i ovládání pomocí telefonu. Co všechno umí?

Parametry

Energetická třídaD
Způsob plněnípřední
Kapacita9 kg
Otáčky1400
Hlučnost ždímání75 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů77 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů5000 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopano
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka56,5 cm
Počet programů14
Délka základního programu227 minuty

Představení

Pračka LG F4AIDDWT4Z9 je přístrojem, který se pohodlně postará o praní prádla i u větší rodiny. Se štědrou kapacitou bubnu na 9 kg prádla (objem 59 l) se toho do ní vejde opravdu hodně a problémem nebude praní ani větších kusů, jako je povlečení nebo prostěradla. Nabídne celkem 14 pracích programů včetně parního praní, které si podrobněji představíme v následující kapitole.

Programy

Pračka LG F4AIDDWT4Z9 nabízí k dispozici celkem 14 pracích programů, přičemž další je možné stáhnout do pračky a nainstalovat prostřednictvím aplikace pro chytré telefony LG Smart ThinQ. Základní čtrnáctka programů je příjemně široce rozprostřena po všech typech prádla i způsobu praní, chválíme, že výrobce nezapomněl ani na šetrné parní programy. Ty jsou v nabídce dva, určené pro dětské prádlo a alergiky. Celkový výčet programů vypadá následovně:

Název programuMaximální hmotnost praní v kgNastavení teploty v °CMaximální počet ot./min
Bavlna90-951 400
Bavlna+90-601 400
Eco 40-60940-601 400
Smíšené prádlo30-601 000
Syntetika30-601 400
Pro alergiky3601 400
Dětská parní péče4,5601 000
Jemné prádlo20-40800
Ruční praní / vlna20-40800
Sportovní oblečení30-40800
Pokrývky2,50-401 000
Tiché praní4,50-60800
Rychlý 3020-40800

Načíst program – zde si můžete pomocí aplikace stáhnout další prací program z dostupné nabídky. Výchozím programem je máchání a odstřeďování.

Samotná volba probíhá velice jednoduše pomocí přehledného kruhového voliče. Okolo něj jsou uvedeny jednotlivé názvy, stačí tak kolečko otočit do příslušné pozice a stisknout tlačítko pro spuštění. Je to jednoduché a intuitivní. Programy si je možné přizpůsobit pomocí dalších doplňkových funkcí (viz níže).

Spuštění praní je možné i na dálku prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu. Začátek a konec praní je indikován pípnutím, což je při běžném domácím provozu docela praktická drobnost. Doplňkovým programem je i samočinné čištění bubnu.

Doplňkové funkce

Pračka nabízí celou řadu doplňkových funkcí. Samozřejmostí jsou „doplňky“ k samotnému praní, jako je předpírka, máchání nebo jen odstřeďování.

 • Dětský zámek – S ohledem na bezpečnost vašich nejmenších je určitě dobře, že výrobce zařadil funkci Child Lock (dětský zámek), která zabrání nechtěnému vypnutí právě probíhajícího programu deaktivací ovládacích prvků.
 • Odložený start – Hodí se i odložený start, a to v rozsahu 3 až 19 hodin.
 • Teplota – tlačítkem přizpůsobíte teplotu praní svým požadavkům.
 • Máchání+ – k pracímu cyklu přidáte jen cyklus máchání navíc, což ocení zejména lidé alergičtí na zbytkové prací prostředky v prádle.
 • Zvuk – zvukové upozornění můžete zapnout nebo vypnout.

Jak pere

Díky své kapacitě 9 kg bude pračka LG F4AIDDWT4Z9 ideální pro větší, až pětičlennou rodinu. Většinu času budete využívat programy jako je Bavlna nebo Eco s maximálním přípustným zatížením pračky – ty vám pohodlně vystačí na většinu běžného oblečení. Další programy pokryjí ostatní potřeby, např. znečištěné sportovní oblečení.

Používání i ovládání pračky je velmi intuitivní a jednoduché, takže praním je možné bez obav pověřit i další členy domácnosti. Dálkové ovládání pračky prostřednictvím chytrého telefonu je pohodlné a dovede ušetřit práci.

Co se hlučnosti týče, patří tento model od LG k těm lepším na trhu, a to zejména při praní, kdy nabídne pouze 52 dB. O něco horší je to při ždímání, tam se na hodnotu 75 dB dostaneme, na druhou stranu, tento úkon naštěstí netrvá tak dlouho, aby to vyloženě otravovalo nebo rušilo. Je potěšující, že pračka okolo 10 000 Kč nabídne parní praní, ale asi vás zklame, že je možné pouze u dětského oblečení. Pračka nenabízí například funkcí refresh neboli provětrání párou či využití páry pro eliminaci zmačkání.

Pračku pohání moderní invertorový motor, který díky absenci uhlíků, které převádějí energii na rotor, nabídne delší výdrž (tolik se neopotřebovávají mechanické části) a hlavně vyšší efektivitu při praní. Motor je schopen dosáhnout maximálních otáček 1 400 otáček za minutu, což výrobek řadí přibližně do středu startovního pole. Není to rozhodně špatné, a můžete se spolehnout, že prádlo bude rychle suché nejen na věšáku, ale i při sušení v sušičce. Pračka je zařazena (od března 2021) do energetické třídy D, účinnost odstřeďování je výrobcem certifikována na úroveň B. Svou spotřebou se řadí spíše do průměru, není to ale nic hrozného, co by vám udělalo velkou díru do rozpočtu. 

Design nijak nevybočuje z dobré tradice společnosti LG. Bílé tělo s rozměry 60 cm na šířku, 85 cm na výšku a hloubkou 56,5 cm řadí pračku do spotřebičů standardních rozměrů. Na přední straně najdeme odolná dvířka z tvrzeného skla s černým rámem, hlavní otočný volič programů je kovově stříbrný, hned vedle najdeme i přehledný displej, který zadávání a úpravu programů rozhodně ulehčí, zobrazuje se na něm odhadovaný zbývající čas do konce právě probíhajícího programu. Na horním panelu je umístěn i šuplík na prášek či aviváž. Najdete ho přesně tam, kde byste čekali. Pračka váží 64 kilogramů.  

Pračka se může hrdě pyšnit označením chytrá (Smart). Umožňuje totiž propojení s mobilní aplikací LG Smart ThinQ, která poslouží jako dálkový ovladač pračky, ale můžete odtud na dálku kontrolovat, v jaké fázi je prací program i stahovat programy další.

Na kolik vyjde provoz

Cena za jedno vyprání při plné kapacitě (9 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh.

 • Spotřeba elektřiny: 0,77 kWh.
 • Spotřeba vody: 50 l.

Cena za jedno vyprání je tedy cca (0,77 * 4) + (0,05 * 90) = 3,08 + 4,5 = 7,5 Kč. Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

To jsou s ohledem na kapacitu pračky skvělé hodnoty.

Zjistit cenu

Chcete pračku s propracovanějším parním praním? Koukněte zde.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.6 Total Score
LG F4AIDDWT4Z9

Pračka LG F4AIDDWT4Z9 nezklame. Výkonná pračka s širokou nabídkou programů najde své spolehlivé místo v nejedné domácnosti. Za dobrou cenu toho umí opravdu dost, nabídne intuitivnost v používání i moderní chytré funkce. Designově nepřekvapí, LG staví na úspornosti a soustředí se spíše na funkce, než na to aby pračka oslňovala designem, což chválíme.

Praní
9
Ždímání
8
Programy
7
Hlučnost
7
Výbava
7
Spotřeba
7
PLUSY
 • velký objem
 • slušný výkon
 • ovládání pomocí aplikace
 • parní praní
MÍNUSY
 • parní péče pouze u programu dětského oblečení
 • chybí refresh
 • vyšší spotřeba
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo