Recenze pračky se sušičkou LG F4DV709H2TE

Dneska si představíme kombinovanou pračku se sušičkou LG F4DV709H2TE, která má standardní velikost s slušnou kapacitou pro 9 kg prádla a 6 kg pro sušičku. Nabízí 14 pracích programů, 4 programy sušení a další přídavné možnosti. Určitě vás potěší i připojení na Wi-Fi a propojení s aplikací, kde si můžete stáhnout další prací programy a ovládat pračku na dálku. Má i nějaké nevýhody? Na to se podíváme v naší rozsáhlé recenzi.

Parametry

Kapacita praní9 kg
Kapacita sušení6 kg
Energetická třída - sušeníE
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Spotřeba elektrické energie (praní) na 100 cyklů58 kWh
Spotřeba elektrické energie (praní i sušení) na 100 cyklů359 kWh
Spotřeba vody (praní) na 100 cyklů5000 l
Spotřeba vody (praní a sušení) na 100 cyklů9000 l
Hlučnost při praní52 dB
Hlučnost při ždímání79 dB
Hlučnost při sušení62 dB
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka56,5 cm
Provedení slimne
Maximální počet otáček1400
Délka trvání programu bavlna (plná náplň praní)228 minuty
Počet programů (praní i sušení)18
Způsob plněnípřední
Aqua stop (či jiná ochrana proti protečení)ano
Energetická třída - praníB

Představení

Dnešní recenzovaný model od značky LG F4DV709H2TE je kombinovaná pračka se sušičkou. Má standardní rozměry (600 x 565 x 850 mm) a nabízí kapacitu pro 9 kg prádla a pro sušení 6 kg prádla. Pračka je vybavena invertorovým motorem DirectDriveTM, který se postará nejenom o skvěle vyprané prádlo, ale také o tichý chod pračky. Výrobce na něho dává prodlouženou záruku 10 let. Díky technologii AI DD™ je optimalizace pracího procesu ještě o level výše. Tato technologie detekuje hmotnost a jemnost látek, a poté zvolí optimální nastavení pracích pohybů. Tolik k marketingovým prohlášením výrobce. Ale de facto to stejné nabízejí i ostatní výrobci. Nabízí 14 programů, 4 sušící programy a další oblíbené funkce jako je odložený start či intenzivní máchání pro citlivou pokožku. A pokud máte děti, pak určitě využijete dětskou pojistku, která zamezí provedení změn v již nastaveném programu.

Mezi další velkou výhodu patří možnost propojení s chytrou domácností. Inteligentní spotřebič nabízí funkci připojení na Wi-Fi a propojení s aplikací LG ThinQ, díky které můžete praní a sušení spouštět pomocí mobilního telefonu odkudkoliv. S aplikací LG ThinQ navíc můžete instalovat nové a speciální programy jako jsou například Džíny, Přikrývky atd. Aplikace nabízí také chytrou diagnostiku či upozornění, že je čas na spuštění programu na čištění bubnu. Za mě je to spíše příjemná drobnost, než zásadní výhoda.

Pračka disponuje nastavitelnými nožičkami, kterými zamezíte zbytečnému hluku při odstřeďování. Model je také vybaven ochranným systémem AquaStop, který brání vytopení vaší domácnosti. Návod je v češtině (stejně jako popisky na ovládacím panelu) a najdete zde všechny informace k programům a doplňkovým funkcím a také informace, jak se o pračku patřičně starat. Na co byste si měli dávat pozor, je celková hloubka od zadního panelu po dveře, protože je to 1 100 mm a musíte s tím počítat, ať potom nejste překvapeni.

Programy

Pračka nabízí tyto programy:

Název programuKapacita v kgNastavení teploty ve °CMaximální počet otáček ot./min
Bavlna90-401 400
ECO 40-60940-601 400
TurboWash9540-601 200
Smíšené prádlo40-601 000
Syntetika40-601 400
Pro alergiky4601 400
Dětská parní péče4601 000
Jemné prádlo30-40800
Ruční praní / Vlna20-40800
Rychlý 14220-40400
Pouze sušení6
Praní + sušení60-951 400
Čištění bubnu0-40
Načíst programDle výběru programuDle výběru programuDle výběru programu

Programy sušení

Kombinovaný spotřebič nabízí tyto programy k sušení:

 • Normální – zkracuje dobu sušení a snižuje spotřebu energie během programu sušení, čas 30/60/120 min.
 • Suché k žehlení –  pro žehlení, aby se vlhké prádlo snadno vysušilo.
 • Nízká teplota – pro sušení při nízké teplotě pro menší poškození oblečení.
 • Normální ECO – pro energetický program sušení.

Kombinovaná pračka LG nabízí 14 programů, 4 programy sušení a doplňkové funkce. Jako stálice každé pračky i zde je program pro rychlé praní, a to na 14 minut. Program je vhodný pro lehce zašpiněné prádlo. Jistě oceníte i program Dětská parní péče, který se popere se skvrnami od jídla na dětském oblečení.  Hlavně bychom chtěli vypíchnout program Pro alergiky, který pomáhá minimalizovat přítomnost látek, které způsobují alergické reakce. U každého programu si dejte pozor a nepřekročte daný váhový limit. Pračka nabízí také program na čištění bubnu.

Ovládání pračky je velice jednoduché, a to díky hlavnímu otáčecímu voliči a velkého LED displeje, kde si zvolíte program a popřípadě změníte rychlost otáček, počet stupňů či odložíte start nebo zvolíte jinou z doplňkových funkcí.

Doplňkové funkce

Kromě základních 14 programů má pračka také další funkce:

 • Máchání+ – zvyšuje účinnost máchání a odstraňuje tím zbytky pracích prostředků. Program je vhodný pro citlivou pokožku.
 • Intenzivní – tato funkce se používá k praní běžně až silně znečištěného prádla.
 • Předpírka – tato možnost je doporučována při praní normálně až silně znečištěné dávky.
 • Přidat prádlo – používá se při přidání či vyjmutí prádla po spuštění pracího programu.
 • Odložený start – nabízí možnost automatického zapnutí spotřebiče a dokončení programu po zadaném časovém intervalu.
 • Teplota – každý program má přednastavenou teplotu, ale díky této funkci si ji můžete změnit.
 • Odstřeďování – každý program má přednastavenou rychlost odstřeďování, a díky této funkci si ho můžete změnit.
 • Dětská pojistka – zamezí nechtěnému provedení změn v nastavení programů, zvláště pokud se v blízkosti pračky pohybují děti.
 • Aplikace LG ThinQ – komunikujete se spotřebičem pomocí chytrého telefonu (smartphonu). Umožňuje nastavit různé možnosti na spotřebiči a v aplikaci. Můžete stáhnout nové a speciální programy, které nejsou zahrnuty v základní nabídce spotřebiče. Upozorní vás na dokončení cyklu či na problém pomocí Push zpráv. Dále nabízí dálkový start, tudíž dálkové ovládání pomocí aplikace.
 • Poradce Čištění bubnu, který ukazuje, kolik cyklů zbývá předtím, než je čas na spuštění funkce Čištění bubnu. Sledování energie zase kontroluje spotřebu energie nedávno použitých programů a průměr za měsíc. A nesmí chybět ani Inteligentní diagnostika, která poskytuje užitečné informace pro zjištění a vyřešení potíží se spotřebičem na základě vzorce jeho používání.

Recenze jak pere a suší

Při porovnávání vždy musíte brát v potaz, že je to kombinace dvou spotřebičů, a to pračky a sušičky. Ale myslím, že s tímto modelem budete více než spokojeni. Otáčky 1 400 ot/min. jsou vysoké. Kategorie účinnosti praní A a účinnost odstřeďování B. Spotřeba energie na 100 cyklů je 58 kWh, což je skvělá hodnota. Při podobné kapacitě je spotřeba většinou kolem 75-82 kWh. Hlučnost ždímání je také skvělá, a to 72 dB. K dostání jsou i modely s hlučností okolo 70 dB, ale také ty s hlučností až 78 dB. Proto můžeme náš recenzovaný model zařadit k tišším spotřebičům. Hlučnost praní je 52 dB, což je opět střední hodnota. Nejtišší modely mohou mít i kolem 46 dB, nejhlučnější pak i 56 dB. U sušení je hlučnost 62 dB, rovněž hodnota středně hlučných spotřebičů. Nejtišší suší při hlučnosti 52 dB, nejhlučnější při 66 dB. Některé programy mohou být časově delší jako je třeba Bavlna (3h21min) či ECO 40-60 (3h48min). Objem bubnu je 68 l.

Při spotřebě vody pro praní a sušení je to 90 l, což je taková lepší hodnota. Pro porovnání má kombinovaná pračka AEG SensiDry L9WBA61B s kapacitou prádla 10 kg a sušení pro 6 kg prádla spotřebu 70 l a její kolega AEG ÖKOMix L8WBC61SC pro změnu 104,5 l. Spotřeba energie při praní a sušení LG kombinovaného spotřebiče vás mile překvapí je pouhých 359 kWh na 100 cyklů. Model značky Philco PLWD 16170 Crown s kapacitou 10 kg praní a 7 kg sušení má spotřebu 618 kWh.

Pračka má průměrný počet programů, který můžete rozšířit o další speciální programy díky aplikaci LG ThinQ. Prádlo můžete mít vyprané už za 59 minut s programem TurboWash, který využívá trysku JetSpray na sprchování prádla čistou vodou, takže máchací cykly budou ještě více efektivní. Sušička s pračkou se vyrábí v elegantním stříbrném provedení s černými dvířky z tvrzeného skla a chromovým lemem.

Pračka má kapacitu 9 kg, ale nečekejte, že u každého programu budete moci tuto plnou kapacitu využít. Hlavně u sušení to tak není. Sušička má kapacitu 6 kg a prádlo by mělo být při sušení nejlépe ze stejného materiálu, aby se správně vysušilo. Pračka si vloženou náplň vždy zváží sama a určí množství vody, teplotu a pohyby bubnu, čímž ušetříte na energiích a brání to poškození materiálu. Tento model má standardní rozměry 850 x 600 x 565 mm. Kdybyste potřebovali slim verzi, tak sáhněte po modelu LG F2DV5S8S0, kde hloubka je 475 mm.

Porovnání s dalším modelem

Parametry:LG F4DV709H2TELG F2DV5S8S0
Spotřeba vody u praní v l5049
Spotřeba energie praní při 100 cyklech v kWh5864
Kapacita praní/sušení9/68,5/5
Energetická třída praníBC
Otáčky odstřeďování1 4001 200
Hlučnost odstřeďování7272
Připojení na Wi-Fianoano
Počet programů1414
Doplňkové funkce89
Parní praníanoano
Rozměry (v x š x h)850 x 600 x 565 mm850 x 600 x 475 mm
Cena v Kč21 00016 000 

Jak v tabulce vidíte, tak většina parametrů je poměrně podobných. Mají stejný počet programů, doplňkové funkce jsou také velice podobné. Spotřeba energie a energetická třída je u dnešního recenzovaného typu LG F4DV709H2TE o třídu lepší, nicméně rozdíl jedné třídy se na nákladech na elektřinu projeví až po několika letech. Také má větší kapacitu, jak pro praní, tak pro sušení a disponuje vyššími otáčkami odstředění. Za to model kombinované pračky LG F2DV5S8S0 má menší hloubku, a to o 9 cm, což v malé koupelně se hodí každý centimetr. Speciální funkcí je u tohoto modelu ovládání hlasem, ale pouze v angličtině. Tímto pračka LG F4DV709H2TE nedisponuje. Rozdíl je v jejich barevném provedení. Porovnávané modely se liší především v ceně, a to o 5000 Kč, což není málo, když se jejich funkce až o tolik neliší. Dlouhodobě to však kompenzuje nižší spotřeba elektrické energie.

Na kolik vyjde provoz při praní

Cena za jedno vyprání při plné kapacitě (8 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 5 Kč za 1 kWh. Spotřeba elektřiny: 0,58 kWh. Spotřeba vody: 50 l. Cena za jedno vyprání je tedy cca (0,58 * 5) + (0,050 * 90) = 2,9 + 4,5= 7,4 Kč. Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

Na kolik vyjde provoz při praní a sušení

Cena za jedno vyprání a sušení při plné kapacitě (4 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 5 Kč za 1 kWh. Spotřeba elektřiny: 3,6 kWh. Spotřeba vody: 90 l. Cena za jedno vyprání a vysušení je tedy cca (3,6 * 5) + (0,09 * 90) = 18 + 8,1 = 26,1 Kč. Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla, zvoleném programu a počtu otáček.

Prohlédněte si náš průvodce Jak vybrat nejlepší pračku se sušičkou.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.7 Total Score
LG F4DV709H2TE

Pračka má mnoho inteligentních vychytávek, které zaručují skvělé vyprání prádla i jeho sušení či použití páry. Velká kapacita potěší především rodiny s dětmi. Sušičku využijete hlavně v chladnějším počasí, kdy nemusíte čekat až vám prádlo uschne. Spotřeba energie je nízká. Musím znovu vyzdvihnout také tichý chod pračky se sušičkou. Jako mínus vidím vysokou cenu v porovnání například s modelem LG F2DV5S8S0, který je o 5000 Kč levnější a s velice podobnými parametry a funkcemi. Zde platíte za lepší spotřebu a design.

Praní
9
Ždímání a sušení
8
Programy
8
Hlučnost
6
Výbava
8
Spotřeba
6.5
PLUSY
 • kapacita 9 kg
 • otáčky 1400/min.
 • tichý chod
 • opravdu nízká spotřeba
MÍNUSY
 • vysoká cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo