Recenze LG F4TURBO9S

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Hledáte pračku pro velkou rodinu? LG F4TURBO9S se jí s kapacitou 9 kg může klidně stát. Překvapí vás nízkou spotřebou vody i možností parního praní. Bohatá programová nabídka potěší i náročné uživatele. Trochu škoda je jen nedostatečně podsvíceného displeje. Zjistěte, jak pračka obstála v naší recenzi.

Parametry

Energetická třídaA+++
Způsob plněnípřední
Kapacita9 kg
Otáčky1400 ot./min.
Hlučnost ždímání74 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů69 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4090 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníA
Aquastopano
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka56 cm
Počet programů14
Délka základního programu220 minuty

Představení

Automatická pračka LG F4TURBO9S může být dobrou volbou pro velké rodiny, jelikož pojme až 9 kg prádla. Nabízí bohatou nabídku programů, ze které si vybere i náročný zákazník. Kromě klasických, které zahrnují praní bavlny, syntetiky a jemného prádla, se můžete těšit na speciální programy pro alergiky, sportovní oblečení nebo pokrývky. Její největší předností je možnost praní v páře, která je dostupná u dvou programů: dětská parní péče a prádlo pro alergiky. Potěšující je program tiché praní, který využijete především v noci, ale také dva rychlé programy. Jeden prádlo vypere za necelých 15 minut, druhý za kratší dobu než 60 minut. Pračka disponuje možností připojení na Wi-Fi a spárování s vaším chytrým telefonem. Do pračky si tedy můžete stahovat nové programy praní, diagnostikovat problém nebo sledovat spotřebu a průběh praní.

Programy

Název programuKapacita v kgNastavení teploty °CMaximální počet otáček ot/min
Bavlna90-951 400
Bavlna +90-601 400
Syntetika30-601 000
Smíšené prádlo30-401 400
Dětská parní péče4,5601 000
Pro alergiky3601 400
Pokrývky1 velký kus0-401 000
Sportovní oblečení20-40800
Tiché praní4,50-601 000
Jemné prádlo20-20800
Jemná péče1,50-30800
Rychlý 14220-40800
Skvrny330-601 400

Doplňkové funkce

Práci s prádlem vám usnadní tyto doplňkové funkce

 • Odložený start – dokončení praní si můžete naplánovat v horizontu 3-19 hodin.
 • Zkrácené praní – Turbowash používá se pro poloviční praní prádla, které vypere při nízké spotřebě vody a energie za 39 minut.
 • Intenzivní – program hodící se pro praní silně znečištěného prádla.
 • Předpírka – hodí se pro praní velmi špinavého prádla.
 • Teplota – u vybraných programů je možné nastavit teplotu vody při praní, možnosti jsou následující: studená/20/30/40/60/95.
 • Přidat prádlo – v průběhu praní je možné prádlo přidat nebo vyjmout.
 • Dětská pojistka – po aktivování jsou zablokována všechna tlačítka kromě napájení.
 • Zapnutí/vypnutí akustického signálu.

Jak pere

Pračku LG F4RUTBO9S můžeme rozhodně označit za produkt s dobrou cenou a skvělým výkonem. Na to, že v ní vyperete 9 kg, má skutečně nízkou spotřebu vody, která je dokonce nižší než u modelů s nižší kapacitou. Spotřeba elektrické energie odpovídá kapacitě. Z hlediska hlučnosti se také nejedná o žádného křiklounka. Nejtišší modely při praní vydává hluk pod 50 dB a při odstřeďování kolem 70 dB. Námi recenzovaná pračka při praní vydává hluk o síle 53 dB a při ždímání 74 dB, což je rozhodně snesitelné. Za relativně nízkou pořizovací cenu pohybující se kolem 10 000 Kč dostanete pračku, která disponuje parními programy.

Parní praní je dostupné konkrétně pro praní prádla pro alergiky a pro praní dětského oblečení. Je trošku škoda, že se pára nedá využít i jen pro osvěžení prádla, což by se určitě hodilo. Pára prádlo změkčuje a spolehlivě z něj odstraňuje alergeny a bakterie. Inteligentní pračka si dokáže zvážit objem prádla a podle toho určit spotřebu vody i energie. Vy si můžete nastavit teplotu vody. Čas u jednotlivých programů zkrátit nebo prodloužit nejde. Dostupné jsou však dva krátké programy. Funkce Turbowash se hodí pro praní polovičních náplní. Díky vstřikům vody dokáže prádlo vyprat již za 39 minut. Druhým programem je program na 14 minut, který se hodí pro praní ne příliš špinavého oblečení. Nastavení programů se provádí pomocí otočného voliče, kolem kterého jsou programy napsány v češtině.

Zbytek nastavení se provádí na dotykovém displeji, který je dostatečně velký, ale jako negativum vidíme to, že jednotlivá nastavení nejsou podsvícená nebo jinak zvýrazněná, takže například v šeru budete při nastavování lehce pátrat. Nicméně všechno chce čas, takže po určité době již budete vědět, kde se které nastavení nachází. Během praní je možné prací cyklus přerušit a do bubnu přidat nebo z něj vyndat prádlo. U některých programů dojde k odblokování dvířek v podstatě ihned po zastavení. LG F4TURBO9S je možné připojit na Wi-Fi a pomocí telefonu sledovat spotřebu energie, informovat se na čištění bubnu, předcházet poruchám, stahovat nové programy nebo využít vzdálený start. Je jen trochu škoda, že aplikace do smartphonu není příliš uživatelsky přívětivá. Nemalá část uživatelů má potíže vůbec pračku propojit se svým smartphonem. To je však jen malá vada na kráse, když si shrneme co všechno pračka umí a kolik stojí. Mezi pračkami do 10 000 Kč je to skvělá volba.

Zjistit cenu

Podívejte se, jak si stojí konkurenční modely praček.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.4 Total Score
LG F4TURBO9S

Pračka se chlubí poměrem dobrá cena a výkon, ten je totiž opravdu výborný. Za necelých 10 000 Kč dostanete pračku, která nabízí bohatou programovou nabídku včetně parního parní. Je jen škoda, že parní praní nabízí jen dva programy a nelze jej využít například jen pro osvěžení. Co se spotřeby týká, tak spotřeba vody je příjemně nízká, spotřeba energie rovněž odpovídá spotřebiči spadající do energetické třídy A+++ a s ohledem na kapacitu je výtečná. V nabídce najdete dva zkrácené programy a nastavit si můžete teplotu praní. Ovládání se provádí na dotykovém displeji, který bohužel není podsvícený. Celková hloubka pračky včetně dvířek je 60 cm.

Praní
9
Ždímání
9
Programy
7
Hlučnost
7
Výbava
7
Spotřeba
10
PLUSY
 • programová výbava
 • parní praní
 • nastavení teploty vody
 • spotřeba vody
MÍNUSY
 • chybí podsvícení displeje
 • pára dostupná jen u dvou programů
 • nepřehledná aplikace do smartphonu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo