Recenze LG F4WN508S0

Předem plněná pračka od LG přinese do každé rodiny moderní funkce, které se kvalitně postarají o prádlo. Nechybí jí pára pro snadné žehlení a likvidaci bakterií, speciální technologie, která dokáže přizpůsobit pohyby bubnu konkrétnímu druhu tkaniny, nebo možnost pračku ovládat na dálku pomocí smartphonu. DirectDrive motor zaručí její dlouhou životnost a bezproblémový chod. Čtěte dále a zjistíte, co všechno pračka zvládá a jestli v něčem pokulhává.

Parametry

Energetická třídaD
Způsob plněnípřední
Kapacita8 kg
Otáčky1400
Hlučnost praní52 dB
Hlučnost ždímání74 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů73 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4800 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopano
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka56,5 cm
Počet programů14
Délka základního programu215 minuty

Představení

Předem plněná pračka LG F4WN508S0 s kapacitou 8 kg je ideální do rodin se zhruba 4 členy. Potěší nejen bohatou nabídkou programů, ale také parní funkcí, která zajistí, že prádlo dokonale zbavíte všech alergenů. Ovšem páru je možné použít jen u některých programů. Určitě oceníte možnost dálkového ovládání, kontroly nebo stahování programů přes aplikaci ve vašem smartphonu. Díky Wi-Fi je možné LG pračku propojit s LG sušičkou, což vám usnadní práci s prádlem.

Programy

K dispozici máte 14 různých programů, které praní co nejvíce přizpůsobí konkrétnímu druhu a znečištění prádla. Nechybí parní péče vhodná pro děti a alergiky. Díky chytrým funkcím lze pračku propojit s telefonem a stahovat další speciální programy.

U teploty číslem 0 vyjadřujeme možnost tzv. studeného praní. Nejedná se o skutečnou teplotu vody.

Název programuMaximální hmotnost praní/ sušení v kgNastavení teploty v °CMaximální počet otáček ot/min
Bavlna80-951 400
Bavlna+80-601 400
Eco 40-60840-601 400
Smíšené prádlo30-601 000
Syntetika30-601 400
Pro alergiky3601 400
Dětská parní péče4,5601 000
Jemné prádlo20-40800
Ruční praní / Vlna20-40800
Sportovní oblečení30-40800
Pokrývky2,50-401 000
Tiché praní4,50-60800
Rychlý 3020-40800
Načíst program
Čištění bubnu

Vybrat správný prací program vám pomůže jak jednoduchý název programu, který je uvedený hned vedle programovacího kolečka, tak i jeho detailnější popis v návodu. Pokud si nejste jisti, na kolik stupňů prát, napoví vám štítek u vašeho oblečení.

Základní programy jsou předvolené a nejvíce pravděpodobně využijete tři hlavní, kterými můžete naráz dobře vyprat až 8 kg prádla. U nich lze upravit ještě teplotní stupně nebo otáčky ždímání na dotykovém displeji.

Kdo chce více speciálních pracích programů, může si je stáhnout v aplikaci smartphonu. Propojením pračky a telefonu získáte přístup k inovacím, ale telefonem také můžete programy spouštět, nebo na dálku nahlížet, kolik času ještě zbývá do konce praní. Domů tak spolu s pračkou získáte inteligentního pomocníka, u kterého lze využít i asistenční technologie Alexa a Google Assistant.

Klasické praní se spouští jednoduše naplněním bubnu na určenou kapacitu, otočením kolečka a stisknutím „play“. Pro docílen optimálních výsledků je dobré dodržovat určenou kapacitu prádla. Pračka to ale může udělat za vás. Při nastavení programů bavlna, smíšené prádlo a syntetika, pračka díky vyspělé funkce AI DD nasnímá přesnou hmotnost prádla, které přizpůsobí pohyby bubnu tak, aby byly k prádlu co nejšetrnější. Tím se i prodlužuje životnost vašeho oblečení. Jedná se o poměrně běžnou technologii, jen jí každý výrobce praček říká jinak.

Pokud se vám doma válí pár kousků lehce ušpiněných triček z fitka, přijde vám vhod krátký program pro sportovní oblečení. Je škoda, že pračce chybí krátký a intenzivní program TurboWash, který některé podobné pračky z rodiny LG mají. Zase ale má parní funkce, které lze využívat pro prádlo alergiků nebo vašich nejmenších. Páru ale nelze přidat i k běžným programům.  

Rádi pouštíte pračku i na noc? Pak vám přijde vhod program tichého praní, který je bez předpírky, má snížené otáčky ždímání a vibrace.

Funkce

Pračce LG F4WN508SO nechybí dobré technické vybavení ani moderní Smart funkce. Podívejte se, jaké má:

 • Direct Drive motor – patří mezi kvalitní pračkové motory, u kterých se nemusíte být, že by vám třeba po roce vypověděl službu. Prodejci na něj poskytují prodlouženou, až 10letou záruku. Motor je díky přímému napojení k bubnu i dost tichý.
 • AI DD™ – funkce, která sama zjistí hmotnost a jemnost prádla v bubnu a podle toho vyhodnotí, jak správně nastavit prací pohyby. Lze ji využít jen u 3 programů.
 • Wi-fi a SmartThinq – Pračku propojíte přes Wi-Fi s vašim smartphonem a získáte další vychytané funkce pro praní a přehled o pracím procesu vždy při ruce. Díky Wi-Fi můžete pračku jednoduše párovat se sušičkou stejné značky.
 • Funkce Smart Diagnosis – podle záznamů po používání pračky rychle vyřeší menší chyby a zabrání tak vzniku větších problémů. V praxi už to tak užitečné není, protože pochopitelně když se něco pokazí, pořád musíte volat servis.
 • Steam – parní funkce zatočí s roztoči, prachem a podobnými alergeny. Prádlo se prožene horkou parou a zničí bakterie.
 • Čistění bubnu – rozsvícení kontrolky vám připomene, že jste čištění dlouho neprováděli. Na čištění využijete speciální k tomu určený program.
 • Odložený start – Praní se nespustí hned, ale nastavíte dobu, která bude trvat do konce praní.
 • Dětská pojistka – deaktivuje ovládací prvky pračky.

Jak pere

Kapacita bubnu na 8 kilogramů prádla bohatě postačí i 4členné rodině. Při správném plnění pračka s takovou kapacitou prádlo pěkně promáchá, dobře vypere i kvalitně vyždímá, a to díky 1 400 otáčkám za minutu. Není to úplné maximum, co moderní pračky dokážou, ale od základních 1 000 otáček je rozdíl znát. V prádle zůstane méně vody a bude rychleji schnout.

Kdyby vám 1 400 otáček za minutu nestačilo a chtěli byste vybavení domácnosti rozšířit ještě o sušičku stejné značky, pak se vám bude hodit možnost chytrého párování se sušičkou prostřednictvím Wi-Fi. Pračku a sušičkou LG propojíte mezi sebou, ty si předají informace a zvolí nejvhodnější sušící program podle programu, kterým jste prali. Je to drobnost, ale potěší. Mě se stává, že automaticky nastavím sušení bavlny i když peru syntetiku a citlivější prádlo se tak občas srazí. Tohle by mi pomohlo.

Provoz pračky, její dobrou stabilitu i relativně tichý provoz zaručuje kvalitní Direct Drive motor. Je vybaven jedinečným systémem přímého pohonu bubnu, takže nemá přenos hnací síly klasicky přes řemen. Tyto motory jsou úsporné a pračka díky nim zvládá více druhů pohybu bubnu.

Smart funkce dokážou mile překvapit a vy si tak můžete pěstovat inteligentní domácnost, pakliže jste kamarádi s chytrým telefonem. Stačí stáhnout aplikaci LG ThinQ. Pak můžete programy volit a spouštět na dálku, nebo i hlasovými povely díky asistentům Amazon Alexa a Google Assistant. Stahovat další, hodně specifické prací programy a držet krok s novinkami. Na displeji vašeho telefonu tak nahlédnete na aktuální délku praní, spotřebu, nebo můžete zjistit závady nebo rychle kontaktovat oficiální servis.

Pračka je nejen chytrá, ale i hezká na pohled. Kontrastní černá dvířka z tvrzeného skla a černý dotykový LED displej doplňují bílé tělo pračky, třešničkou na dortu je elegantní velké programovací kolečko s kovovým povrchem. I vnitřní část stojí za nahlédnutí. Nejsou tam žádné plastové části, jen parádní nerezové hygienické lopatky bubnu zabraňující ukládání nečistot. O dobrou čistotu vnitřku pračky se postará program pro čistění bubnu, který je dobré spustit alespoň jednou měsíčně.  

Maximálně hygienické praní zaručí dva parní programy, které ocení jak alergici, tak rodiny s dětmi. Pára oblečení zbaví roztočů i alergenů a prádlo bude hezky načechrané. Parní funkce bohužel nelze přidat ke klasickým pracím programům.

Zjistit cenu

Preferujete jinou značku praček? Nahlédněte do našeho testu.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.6 Total Score
LG F4WN508S0

LG F4WN508S0 je pračka vhodná pro středně velkou rodinu, která ocení parní programy a zvládne využít i Smart funkce. Kvalitní motor, snadné ovládání, úsporný eko program, ale i hezký vzhled domácnost obohatí o spolehlivého domácího pomocníka.

Praní
9
Ždímání
8
Programy
7
Hlučnost
7
Výbava
7
Spotřeba
7
PLUSY
 • Kvalitní Direct Drive motor
 • Parní programy
 • Kapacita 8 kg prádla
 • Ovládání přes smartphone
MÍNUSY
 • Nemá TurboWash
 • Nelze přidat páru do standardních programů
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo