Recenze LG F4WV708P1

Hledáte pračku, která má bohatou programovou nabídku, pere inteligentně a ještě je nenáročná na spotřebu? V tom případě byste si měli přečíst podrobnou recenzi LG F4WV708P1, která má navíc i parní funkci. Je něco, za co jsme v našem hodnocení strhli body? Ano, zjistěte, o co jde.

Parametry

Energetická třídaA+++
Způsob plněnípřední
Kapacita8 kg
Otáčky1400
Hlučnost praní55 dB
Hlučnost ždímání71 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů52 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4100 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníA
Aquastopano
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka56 cm
Počet programů14
Délka základního programu267 minuty

Představení

Pračka LG F4WV708P1 je dobrým společníkem do početnějších rodin. Na jeden cyklus dokáže vyprat až 8 kg prádla, které díky vysoké třídě účinnosti odstředění A zbaví většího množství vody. Po vyprání zůstane v prádle méně než 45 %, rychlé tak bude jak sušení na sušáku, tak v sušičce. Nastavit si můžete teplotu i počet otáček. Předností elektrospotřebiče je kromě desetileté záruky na buben také funkce parního praní nebo technologie AI DD, která dokáže detekovat nejen hmotnost prádla, ale také jemnost látek, kterým přizpůsobí prací pohyby. Prádlo tedy vždy pere co nejšetrnějším způsobem. Plusem je rozhodně také parní technologie nebo JetSpray tryska, která zefektivňuje máchání – u některých jiných výrobců je tato funkce označována jako sprchování prádla. Kromě standardních programů najdete v nabídce také programy pro alergiky, rychlé praní, praní přikrývek nebo sportovního oblečení.

Programy

Programová výbava zahrnuje celkem 14 programů. Uvádíme však pouze 13 s tím, že jen 12 je na praní. 13. program je čištění bubnu a 14. program je možnost stažení nových programů.

Název programuKapacita v kgNastavení teploty °CMaximální počet otáček ot/min
Bavlna80-951 400
Bavlna +80-601 400
Turbowash 5950-601 400
Smíšené prádlo40-601 400
Syntetika40-601 400
Tiché praní50-601 000
Pro alergiky4601 400
Jemné prádlo30-40800
Ruční praní/vlna20-40800
Sportovní oblečení340800
Rychlý 14220-401 400
Pokrývky1 ks prádla0-401 000
Čištění bubnu

Doplňkové funkce

Aby bylo praní co nejefektivnější, disponuje pračka několika funkcemi, která vám práci s prádlem usnadní.

 • Parní praní – zvyšuje účinnost praní tím, že redukuje alergeny.
 • Redukce pomačkání – díky parní funkci není prádlo po odstředění tolik zmačkané, jako bez použití této funkce.
 • Máchání – je možné nastavit intenzivnější máchání pro osoby citlivé na zbytkový prací prostředek v prádle.
 • Předpírka – používá se pro praní velmi špinavého prádla.
 • Intenzivní – funkce vhodná pro praní normálně a silně znečištěného prádla.
 • Odložený start – start praní je možné odložit o 3 až 19 hodin.
 • Dětská pojistka – umožňuje vypnutí ovládacích prvků kromě tlačítka napájení.
 • Zvuk – můžete se rozhodnout, zda pračka bude vydávat zvuky (dokončení programu, výběr funkcí) či nikoliv.

Jak pere

Z hlediska spotřeby a hluku při praní se pračka řadí mezi lepší výrobky nejúspornější energetické třídy A+++. Za rok spotřebuje jen 115 kWh, což je při kapacitě 8 kg skutečně málo. Ani spotřeba vody není nijak přehnaná, spíše velmi uspokojivá. S 9 020 l spotřeby za rok se může pyšnit označením velmi nenáročného spotřebiče. Mnozí konkurenti ze stejné energetické třídy a třeba i při menší kapacitě spotřebují více vody a někdy i energie. Hlučnost je při odstřeďování standardní (55 dB). Pokud toužíte po opravdu tichém modelu, hledejte výrobky, u kterých hladina hluku nepřesáhne 52 dB. Ovšem při ždímání dosahuje hluku jen 71 dB, což je skutečně málo.

Pokud se chystáte prát v noci, jistě vás potěší program Tichý. Z hlediska programové výbavy budete určitě potěšeni. Na své si přijdou jak alergici, tak sportovci nebo ti, kteří nesnáší žehlení. Pračka disponuje parní funkcí, která oblečení zbaví téměř všech alergenů. Kromě toho ji můžete využít po cyklu odstřeďování, takže prádlo nebude po vyjmutí z bubnu tolik zmačkané. Sportovní prací program šetrně vypere prádlo z funkčních materiálů, mezi které patří i gore-tex. Na výběr máte i ze dvou kratších programů. Jeden normálně špinavé prádlo vypere za necelou hodinu, druhý do čtvrt hodiny. Druhý krátký program, který k praní potřebuje jen 14 minut, se však doporučuje používat u ne příliš špinavého oblečení.

Po zvolení programu bavlna, smíšené prádlo a syntetika se automaticky aktivuje inteligentní praní a odstřeďování AI DD, které prádlo nejen zváží, ale dokáže určit i materiál a jemu přizpůsobit styl praní. Kromě toho je možné elektrospotřebič připojit na Wi-Fi a pračku ovládat na dálku. Zvolit můžete například začátek praní, ale podívat se můžete i na spotřebu energie, informace o čištění nebo údržbě. Pomocí aplikace také můžete stahovat nové programy. Pračka je z hlediska designu řešena velmi elegantně. Černá dvířka jsou dominantou a díky širokému otevření se prádlo do bubnu dobře vkládá a vytahuje se z něj.

Větší je i displej, který zobrazuje nastavení i čas do konce cyklu. Luxusně pračka působí díky kovovému otočnému voliči. Programy kolem voliče jsou bohužel psány v angličtině, ale zato větším písmem. U zvoleného programu se rozsvítí ukazatel. Pračka nemá funkci aqua stop, ale má integrovanou ochranu proti vytečení. Což je vlastně to stejné, takže se nemusíte bát, že by došlo k vytopení bytu či domu. Vhodným prvkem by také mohlo být osvětlení bubnu, které zde bohužel není.

Zjistit cenu

Hledáte levnější výrobek? Podívejte se do našeho bohatého přehledu testovaných praček.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.7 Total Score
LG F4WV708P1

Pračka potěší všechny náročné uživatele, kteří chtějí prát moderně. Praní funkce zbaví prádlo alergenů a eliminuje zmačkání. Nízká spotřeba vody a energie ušetří vaši peněženku. Na velkém displeji jsou přehledně zobrazeny všechny potřebné informace. Bohatou programovou nabídku můžete rozšiřovat díky možnosti stahování nových programů. Zklamáním mohou být snad jen popisky programů v angličtině.

Praní
9
Ždímání
9
Programy
9
Hlučnost
8
Výbava
8
Spotřeba
9
PLUSY
 • programová výbava
 • parní funkce
 • sprchování prádla
 • velký displej
 • luxusní otočný volič
 • inteligentní praní
MÍNUSY
 • programy v angličtině
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo