Recenze LG F72J6QN0W

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Pračka do velkých rodin je LG F72J6QN0W. Je možné v ní prát až 7 kg prádla, nabízí 14 programů včetně dětského a pro sportovní prádlo a řadu funkcí. Oblíbenou funkcí je přidávání prádla během praní a možnost zkrácení programu. Potěší také nejúspornější energetická třída a nízká pořizovací cena. Jak pračka dopadla v našem testu, si přečtěte v následující recenzi. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Energetická třídaA+++
Způsob plněníboční
Kapacita7 kg
Otáčky1200 ot/min
Hlučnost ždímání72 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů55 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4180 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopano
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka56 cm
Počet programů14
Délka základního programu292 minuty
Pračka LG F72J6QN0W je se svou kapacitou 7 kg vhodná i do početnějších rodin. Za poměrně nízkou cenu získáte kvalitního pomocníka s bohatou nabídkou programů a inteligencí Fuzzy logic, která pračce umožňuje, aby si sama zvážila prádlo, upravila množství vody, otáčky, teplotu a případně i délku praní. Pračka je schopná rozpoznat i materiál. Díky tomu dochází k optimálnímu praní a také šetření vašich financí. Kromě klasických programů na bavlnu, syntetiku a smíšené prádlo, najdete v nabídce také program Dětské péče, Hygiena nebo program pro Sportovní oblečení, který se k prádlu chová jemně a zachovává jeho vlastnosti. Zajímavostí je program Tichý, jenž se hodí zejména pro praní v noci, snižuje totiž hladinu hluku. Pro rychlé praní je tu program Rychlý 30, který využijete především na praní ne příliš špinavého prádla. Z funkcí se vám jistě zalíbí možnost zkrátit si čas praní nebo si nastavit teplotu. Standardně si můžete navolit počet otáček nebo se rozhodnout pro možnost bez ždímání. Praktická je funkce Přidat prádlo nebo mobilní aplikace, díky které můžete stahovat a následně do vašeho elektrospotřebiče nahrávat nové programy praní.

Programy

Název programuKapacita v kgNastavení teploty v °CPočet otáček/min
Bavlna70-951 200
Bavlna+70-601 200
Syntetika30-40800
Smíšené prádlo30-401 200
Dětská péče460-95800
Hygiena2601200
Pokrývky10-40800
Sportovní oblečení20-40600
Tiché praní4,50-60800
Barevné prádlo20-401 200
Jemná péče1,50-30600
Rychlý 3020-401 200
Skvrny330-601 200

Doplňkové funkce

Odložený start – Tato funkce neodkládá spuštění programu, ale nastavujete jí dobu, kdy má být prádlo dopráno. Nenastavujete tedy, že chcete, aby se pračka spustila až za dvě hodiny, ale aby bylo vypráno např. v 16:00. Dokončení programu je možné odložit o 3 až 19 hodin. Při Odloženém startu nikdy nepoužívejte tekutý prací prostředek, mohl by na prádle zanechat skvrny. Bez pomačkání – Jedná se o funkci, která zabrání zmačkání prádla. Předpírka – Používá se v momentě, kdy máte silně znečištěné prádlo. Před prací cyklus přidá cyklus předpírky, což znamená, že se celková doba praní prodlouží. Intenzivní – Pokud je prádlo běžně až silně znečištěné, používá se funkce Intenzivní. Zkrácený program – Umožňuje zkrátit dobu programu, čímž docílíte úsporného praní. Program zkracujte jen u lehce znečištěného prádla. Teplota – Teplotu si můžete nastavit v závislosti na druhu tkaniny. Na výběr jsou teploty: studená, 20, 30, 40, 60 a 95 °C. Odstředění – umožňuje navolit počet otáček – 400, 800, 1 000, 1 100, 1 200. Pokud zvolíte 0, zvolili jste funkci bez odstředění, buben se i přes to bude určitou dobu otáčet, aby vypustil vodu. Máchání+ – Přidá cyklus máchání navíc.

Jak pere

Největším přínosem pračky je bohatá nabídka programů a funkcí, které dostanete za relativně nízkou cenu. Pračka disponuje čidly, díky kterým si dokáže sama zvolit kolik vody a jaká teplota bude pro praní nejlepší. Právě díky tomu dochází k velké finanční úspoře. Elektrospotřebič navíc spadá do kategorie A+++, což znamená nejúspornější energetickou třídu na trhu. Výsledky praní jsou uspokojující. Velmi praktická je možnost zkrácení programu nebo nastavení teploty. Odstřeďovací třída pračku zaškatulkovala do skupiny B, což není nejlepší, ale výsledky po vyždímání jsou velice dobré. Během praní vás potěší i nízká hlučnost, která je 55 dB. Pračka se tak řadí mezi tišší modely na trhu. Tichá je i během odstřeďování, kdy dochází pouze k hlučnosti o síle 72 dB. Nejtišší pračky vydávají hluk o síle 70 dB. Programová vybavenost je více než uspokojivá. Kromě klasických programů se můžete těšit na program vhodný pro děti nebo sportovní oblečení. Dobrým pomocníkem je i rychlý program, který lehce špinavé prádlo vypere zhruba za půl hodinky. Jako negativum spatřujeme dlouhou délku referenčního programu, který trvá 292 minut, což je skutečně dlouho. Naštěstí je možné si délku programu zkrátit. Lehce nepraktická nám přijde funkce Odloženého startu, pomocí které neodkládáte start, ale dobu, za kterou se má prádlo doprat. Tedy konec praní. Každý kdo občas v koši na prádlo zapomene ponožku nebo najde jiné oblečení, které je potřeba přidat do pračky ocení možnost přidávání prádla i během praní.

Zkušenosti

 • Při Odloženém startu nenastavujete dobu, za kterou se pračka spustí, ale dobu, za kterou pračka ukončí praní.
Zjistit cenu Další hodnocené pračky najdete zde.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
LG F72J6QN0W

Pračka nás mile překvapila svým výkonem, bohatou programovou vybaveností, funkcemi, ovládacím panelem v češtině a relativně nízkou pořizovací cenou. Také její provoz není finančně náročný. Z funkcí rozhodně oceňujeme možnost přidat prádlo i během programu nebo možnost zkrátit si program. Jediné, co bychom vytkli je délka referenčního programu.

Praní
9
Ždímání
7
Programy
6
Hlučnost
7
Výbava
7
Spotřeba
8
PLUSY
 • bohatá nabídka programů
 • program pro děti i sportovní oblečení
 • Fuzzi logic
 • zkracování pracího programu
 • nastavení teploty
 • možnost přidání prádla během praní
 • pořizovací cena
MÍNUSY
 • způsob odloženého startu
 • délka referenčního programu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

4 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Prosím Vás táto práčka perie cca 5 hodín? To je troška dlho.

  • Dobrý den,

   jedná se o výchozí referenční program. Většina moderních praček má výchozí program v rozmezí 4-5 hodin pro maximální ekologické hodnoty na energetickém štítku. Ten navíc platí pro plnou pračku. Moderní pračky umí přizpůsobit dobu praní s ohledem na naplněnost pračky. Pro případné další zrychlení jsou tu zrychlují funkce typu „úspora času“. Takže závěrem, moderní pračky perou dlouho, ale dobu praní lze výrazně zkrátit. U standardního programu až cca na polovinu.

 2. nevím co je referenční program

  • Dobrý den,

   referenční program slouží ke srovnání praček napříč výrobci. U praček je to program Bavlna při 60 °C. Bez předpírání a dalších doplňkových funkcí, vždy při plné náplni. Výrobce pak uvádí např. na energetickém štítku délku trvání a odhadovanou spotřebu vody a energie u tohoto programu.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo