Recenze LG F72J7HG2W

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Malá slim varianta pračky se sušičkou, která je na první pohled nabitá mnoha programy a funkcemi. Jak dopadne tento model z roku 2017 při podrobnějším prozkoumání? To se dozvíte už za chvíli.

Parametry

Kapacita praní7 kg
Kapacita sušení4 kg
Energetická třída - sušeníB
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Spotřeba elektrické energie (praní) na 100 cyklů93 kWh
Spotřeba elektrické energie (praní i sušení) na 100 cyklů515 kWh
Spotřeba vody (praní) na 100 cyklů7270 l
Spotřeba vody (praní a sušení) na 100 cyklů11360 l
Hlučnost při praní57 dB
Hlučnost při ždímání73 dB
Hlučnost při sušení64 dB
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka45 cm
Provedení slimano
Maximální počet otáček1200
Délka trvání programu bavlna (plná náplň praní)220 minuty
Počet programů (praní i sušení)18
Způsob plněnípřední
Aqua stop (či jiná ochrana proti protečení)ano

Programy praní a sušení

U teploty číslem 0 vyjadřujeme možnost tzv. studeného praní. Nejedná se o skutečnou teplotu vody.
Název programuMaximální náplňTeplotní rozsahMaximální počet otáček
PROGRAMY PRANÍ
Bavlna7 kg0 – 95 °C1 200
Bavlna+7 kg0 – 60 °C1 200
Syntetika3 kg0 – 60 ° C1 000
Smíšené3 kg0 – 40 °C1 200
Pro alergiky3 kg60 °C1 200
Pokrývka1 kus0 – 40 °C1 000
Sportovní oblečení2 kg0 – 40 °C800
Dětská parní péče3 kg60 °C1 000
Rovnou na sebe3 kusy20 – 40 °C1 000
Jemné prádlo2 kg20 – 40 °C800
Rychlý 302 kg20 – 40 °C1 200
Jemná péče1,5 kg0 – 30 °C800
Praní a sušení4 kg0 – 95 °C1 200
PROGRAMY SUŠENÍ
Normální4 kg
Normální Eko4 kg
Nízká teplota4 kg
Suché k žehlení4 kg
Sušení na časdle délky
Ty programy u kterých je jejich smysl jasný vynechám, lehce zmíním ty u kterých může být název lehce nejasný. Rozdíl mezi bavlnou a bavlnou+ je ten, že bavlna+ by měla být zejména při plném bubnu efektivnější z pohledu spotřebované energie. Program sportovní oblečení je vhodný pro oděvy ze speciálních materiálů typu coolmax, gore-tex, fleece a sympatex. Dětská parní péče je určena pro lehce znečištěné dětské oblečení. Pod názvem „rovnou na sebe“ se skrývá prací a sušící program, který je určený až pro tři kusy oblečení a ty dokáže během cca hodiny a půl vyprat i rovnou vysušit. Jemná péče je zaměřena na choulostivé prádlo typu šatů, spodního prádla a ostatních oděvů z citlivých materiálů. Praní + sušení. Umožňuje vyprat a rovnou usušit čtyři kilogramy prádla. Nyní se dostáváme k sušícím programům. Jak asi tušíte tak normální eko, je pomalejší a úspornější základního programu „normální„. Sušení nižší teplotou pomáhá zmírnit poškození prádla díky sušení při nižší teplotě. U „sušení na čas“ můžete volit z tří přednastavených časů. 30,60 a 90 minut. Hodí se když potřebujete rychle dosušit pár kousků oblečení.

Ovládání

Ovládací panel je kompletně v češtině. Na jeho levé straně je volič programů, dále tlačítka pro napájení a spuštění programu. Na displeji pak vidíte zvolené nastavení programu včetně doplňkových funkcí, počtu otáček za minutu a po spuštění programu také zbývající čas do konce programu. To je taková klasika, kterou známe už mnoho let. Ale LG v případě tohoto spotřebiče nabízí i něco dalšího. A tím je Smart ThinQ. Co to je? Ovládání pračky přes mobilní telefon. Stačí si z Google Play nebo App Storu stáhnout aplikaci jménem LG Smart ThinQ. Pračku poté připojte k vaší Wi-Fi síti. Pozor na to, že podporuje jen 2,4 Ghz sítě. Jakmile se ikona Wi-Fi na kontrolním panelu rozsvítí, je Wi-Fi připojená. No a co můžete dělat? Upravit odložený start (když víte, že se vrátíte z práce dřív a chcete, aby prádlo už bylo) nebo třeba spustit čištění bubnu. Když máte aplikaci nainstalovanou, tak mobil přijímá tzv. push notifikace o stavu přístroje (např. dokončení cyklu) i když nemáte aplikaci spuštěnou. Také vidíte průběh praní či sušení, kolik času uplynulo a kolik zbývá. Pro hračičky nebo uživatele, kteří hledí na spotřebu může být zajímavé monitorování spotřeby energie a její statistiky. Také lze stáhnout do pračky další program od výrobce. Jednotné číslo je zde použito schválně. V paměti je místo jen pro jeden stažený program a když chcete další, tak se jím přepíše ten původní.

Funkce

 Funkce   
ProgramPředpírkaOdložený startMácháníSušení
Bavlnaanoanoanoano
Bavlna+anoanoanoano
Smíšené prádloanoanoanoano
Syntetikaanoanoanoano
Pokrývkaanoanoano
Pro alergikyanoanoano
Dětská parní péčeanoanoano
Sportovní oblečeníanoano
Jemná péčeanoano
Jemné prádloanoano
Rovnou na sebeanoanoano
Praní a sušeníanoanoanoano
Rychlý 30anoanoanoano
Odložený start – můžete nastavit čas, ve kterém má dojít k ukončení programu. Takže když je 8 večer a vy chcete ať je prádlo v sedm ráno hotové, tak nastavíte konec programu za 11 hodin. Postup je jednoduchý. Zvolíte prací program, potom zmáčknete tlačítko odložený start a nastavíte požadovaný čas. Tlačítkem start pak připravíte odložený program ke spuštění a můžete se věnovat něčemu jinému. Předpírka je určená pro silně znečištěné prádlo. Po zvolení programu podržte po dobu tří sekund patřičné tlačítko. Teplota – slouží k nastavení teploty pro daný program. Pračka umí teploty v tomto rozsahu. Studená/20/30/40/60/95 °C. Ne všechny volby jsou dostupné pro každý program. Více infa je v tabulce s programy výše. Odstředění – podobně jako teplotu je možné nastavit otáčky. I zde platí omezení pro některé programy. Spotřebič umí pracovat v následujícím rozsahu otáček 1200/1100/1000/800/400 . I když zvolíte možnost „bez odstředění“, tak se buben musí chvíli otáček, aby dokázal vypustit vodu. Máchání+ – umožní k programu přidat jeden máchací cyklus navíc. Dětská pojistka – zde není příliš rafinovaná. Stačí podržet po dobu tří sekund stejnojmenné tlačítko. Na displeji se poté zobrazí nápis CL (Child Lock). Při aktivaci či deaktivaci této funkce zazní zvukový signál. Komu by vadil, tak ho lze zrušit současným stiskem (a podržením na tři sekundy) tlačítek „teplota“ a „odstředění“.

Jak pere a suší

U moderních praček není, co se kvality praní týče co vytknout. Chleba se tedy láme v jiných oblastech. Jednou z nich je třeba kvalita ždímání. A tady to není bohužel velká sláva. Maximálních 1 200 otáček a třída účinnosti odstřeďování je B jen s velmi odřenýma ušima. Je jasné, co to znamená. Prádlo jde z pračky s docela velkou zbytkovou vlhkostí. No v tomto případě z pračky ani jít nemusí, ale můžete rovnou sušit. Asi tušíte, že s rychlostí to díky tomu bude slabší. A skutečně je. V případě programu praní a sušení se při jeho plné kapacitě 4 kg, dostaneme klidně na čas mezi osmi a devíti hodinami. A to není málo. Pro jednotlivce nebo pár je to ještě v pohodě, ale v případě rodiny už musíte prát (i s následným sušením) v podstatě každý den (či noc). Druhá nepříjemná vlastnost je vyšší spotřeba energie. Je jasné, že kombinovaný spotřebič je energeticky náročnější než dva samostatné. Ale zde je vyšší spotřeba i na poměry kombinovaných praček. Hlavně spotřeba vody je nadstandardní. Nemůžu jen hanit, protože je zde i hodně skvělých vlastností. Ještě jednou zmíním široké možnosti nastavení teploty (hlavně 20 nebo 30 °C pro citlivé tkaniny). Další příjemnou vymožeností je přidání prádla v průběhu praní. Patřičné tlačítko je úplně vpravo dole na ovládacím panelu. Pokud u něj svítí LED kontrolka, tak ho můžete stisknout a přidat další oděvy do bubnu. Pokud je teplota vody vyšší než 40 °C, tak se dvířka neotevřou. Za zmínku stojí také bohatá programová výbava, ve které najdete všechny potřebné programy. Hlučnost praní je trochu nad průměrem, ale nejde o nic hrozného. Ždímání je naopak trochu tišší, než je zvykem. Sušení je dobré, ale jak už víte tak docela trvá. Po jeho dokončení se na displeji zobrazí symbol „Cd“. Toho se neděste, označuje se tak fáze proti zmačkání, kdy se buben lehce průběžně otáčí, aby minimalizoval pomačkání prádla. Dělá to po dobu čtyř hodin, nebo dokud nestisknete tlačítko start. Je důležité buben nepřeplňovat, protože poté nemá prádlo dostatečný pohyb v bubnu a déle se suší. V takovém případě může celková doba praní si sušení hodně přesáhnout deset hodin. V případě, že prádlo neperete, ale jen sušíte, tak se na začátku pustí odstřeďování. Nebojte se proto hlasitého zvuku pračky, za chvíli přejde.

Na kolik vyjde provoz při praní

Cena za jedno vyprání při plné kapacitě (7 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh. Spotřeba elektřiny: 1,04 kWh Spotřeba vody: 80 l Cena za jedno vyprání je tedy cca (1,04 * 4) + (0,080 * 90) = 4,16 + 7,20 = 11,36 Kč Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

Na kolik vyjde provoz při praní a sušení

Cena za jedno vyprání a sušení při plné kapacitě (4 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh. Spotřeba elektřiny: 5,67 kWh Spotřeba vody: 125 l Cena za jedno vyprání a vysušení je tedy cca (5,67 * 4) + (0,125 * 90) = 22,68 + 11,25 = 33,93 Kč Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla, zvoleném programu a počtu otáček.   Zjistit cenu Chcete raději úspornější? Zkuste to tady v testu praček se sušičkou. Dozvíte se tam i jak vybrat a přečtete si recenze více než 10 aktuálních modelů.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.3 Total Score
LG F72J7HG2W

Výborně vybavená pračka se sušičkou, která oplývá mnoha programy a funkcemi. Dolů ji stahuje dlouhá doba sušení (zejména kvůli slabému ždímání) a také vysoká spotřeba. Díky své menší kapacitě a kompaktním rozměrům je vhodná spíše pro jednotlivce nebo páry.

6.3Hodnocení Covybrat.cz:
Praní
9
Sušení a ždímání
6
Programy
10
Hlučnost
5
Výbava
8
Spotřeba
4
9.8Hodnocení od lidí:
Praní
10
Sušení a ždímání
10
Programy
10
Hlučnost
9
Výbava
10
Spotřeba
10
PLUSY
 • Parní program
 • Lze ovládat přes mobilní aplikaci
 • Docela tichá
 • Vhodná do malých prostor
MÍNUSY
 • Nákladná na pořízení i provoz
 • Dlouhá doba běhu programů
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Jeste bych dodal, ze s tou spotrebou vody to tak strasne neni. Dnesni pracky moc vody nedavaji a perou spis na sucho – temer bez vody. (Do predeslych pracek jsem musel rucne vodu dolivat. Vyrobci se nas snazi ohlupovat kdejakymi A+, A++ A+++ .. (A+ znamena – dolit litr vody ke kazdemu prani; A++ dolit dva litry vody; A+++ dolit tri litry vody ….) Je logicke, ze na ohrev sesti litru vody spotrebujete vic energie, nez na litry tri! Proto pereme temer bez vody a to je spatne. Nekde ty pluska predse nahnat musi. Popravde, jsem presvedcen, ze to je presne takto. Divna hra. V teto pracce jsem nasem konecne model, ktery da pradlu vodu jak se patri a pradlo je opravdu skvele vyprane. Vsem vrele doporucuji 🙂 🙂

 2. 4.9
  Praní
  100
  Sušení a ždímání
  100
  Programy
  100
  Hlučnost
  90
  Výbava
  100
  Spotřeba
  100

  Mega dobry stroj. Vlastnim ji zatom druhy mesic, musim jenom pocvalit. Ucinna, kompaktni a svela pracka se susickou.

  + PLUSY: Mala, kompaktni, ucinna a opravdu skvela. Skvele zdimani :-)
  - MÍNUSY: Snad jenom to hnusne tmave plexisklo by u dvirek nemuselo byt. Po zaruce ho stejne zdemontuju ;-)
  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo