Recenze LG F84G6TDM2N

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Dobrý poměr cena/výkon si z naší recenze odnáší model LG F84G6TDM2N. Nemá přehnanou spotřebu a kapacita je ucházející. Kapacita praní 8 kg je vhodná i pro větší rodinu, kapacita na sušení 5 kg je sice o něco horší, ale nepatří k nejmenším. Jedná se spíše o průměrnou hodnotu. Maximální možné nastavení otáček by mohlo být větší (1 400 ot./min). Ideálně se pro kombinované přístroje hodí 1 600 ot./min. Ovšem tento nedostatek vyrovnává účinnost odstřeďování ve skupině A, což je nejvyšší možná dosažená třída. Pozor si dejte u rozměrů, protože hloubka nezahrnuje přesahující dvířka a otočný volič. Jak si elektrospotřebič vedl během našeho testování, se dozvíte na následujících řádcích. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Kapacita praní8 kg
Kapacita sušení5 kg
Energetická třída - sušeníA
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníA
Spotřeba elektrické energie (praní) na 100 cyklů95 kWh
Spotřeba elektrické energie (praní i sušení) na 100 cyklů495 kWh
Spotřeba vody (praní) na 100 cyklů5090 l
Spotřeba vody (praní a sušení) na 100 cyklů8450 l
Hlučnost při praní54 dB
Hlučnost při ždímání75 dB
Hlučnost při sušení63 dB
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka55 cm
Provedení slimne
Maximální počet otáček1400
Délka trvání programu bavlna (plná náplň praní)215 minuty
Počet programů (praní i sušení)13
Způsob plněnípřední
Aqua stop (či jiná ochrana proti protečení)ano

Programy praní a sušení

U teploty číslem 0 vyjadřujeme možnost tzv. studeného praní. Nejedná se o skutečnou teplotu vody.
Název programuMaximální náplňTeplotní rozsahMaximální počet otáček
 PROGRAMY PRANÍ
 Bavlna8 kg 0-95 °C1 400 ot./min
 Bavlna Smart8 kg0-60 °C1 400 ot./min
 Syntetika3 kg0-60 °C800 ot./min
 Dětská péče6 kg60-95 °C800 ot./min
 Sportovní oblečení2 kg0-40 °C800 ot./min
 Vlna2 kg0-40 °C800 ot./min
 Rychlý 302 kg0-40 °C1 400 ot./min
 Intenzivní 604 kg 0-60 °C1 400 ot./min
 Máchání+Odstředění8 kg
 PROGRAMY SUŠENÍ
Suché do skříně5 kg
 Suché k žehlení5 kg
 Studený vzduch
Časované sušení 30, 60, 90, 120, 150 min Maximální náplň se liší podle délky sušení
Pro stálobarevné oblečení, jako jsou košile, noční košile, pyžama atd. a pro běžně znečištěné bavlněné prádlo, do kterého můžeme zahrnout spodní prádlo, vyberte program Bavlna. Lepšího pracího výsledku je dosaženo díky kombinacím různých pohybů bubnu. Bavlna Smart se stará o optimalizovaný výsledek praní pro větší náplně s nižší spotřebou energie. Stejně jako program Bavlna je vhodná pro stálobarevné oděvy a běžně znečištěné bavlněné prádlo. Máte v šatníku košile pro běžné nošení ušité z polyamidu, akrylu, polyesteru, které není nutné po vyprání žehlit? Zvolte program Syntetika. Dětem se na oblečení objeví co chvíli nějaká skvrna. Pro lehce znečištěné dětské oblečení použijte program Dětská péče. Odstraňuje pevné skvrny a znečištění bílkovinného původu a poskytuje lepší máchání, aby zbytkový prací prostředek v prádle nedráždil dětskou pokožku. Investovali jste nemalé částky na pořízení kvalitního sportovního oblečení z Coolmaxu, Gore-Texu, flízu nebo Sympatexu? Pak o něj bude jistě chtít dobře pečovat, aby sloužilo co nejdéle. Pro tyto případy z programového menu vyberte program Sportovní oblečení. Bojíte se v pračce prát váš vlněný svetr? Pokud je vyrobený z čisté nové vlny, kterou je možné prát v pračce, zvolte program Vlna. Ten umožňuje prát vlněné materiály. Pro praní použijte prací prostředek vhodný pro vlněné oblečení, které je možné prát v pračce. Pro pár kousků lehce znečištěného barevného prádla může zvolit program Rychlý 30, který ho za krátkou dobu vypere. Nahromadilo se vám v koši na prádlo běžně znečištěné oblečení z bavlny a smíšené prádlo? Využijte program Intenzivní 60, který během 60 minut přináší lepší prací výkon při efektivní spotřebě energie. Máchání+Odstředění je program určený pro běžné materiály, které potřebují jen vymáchat. Používá se také v momentě, kdy během máchání chcete přidat aviváž. Sušící program Suché do skříně je vhodný pro oblečení z bavlny a lnu, mezi které patří třeba bavlněné ručníky, trička nebo lněné prádlo. Tento program zvolte v okamžiku, kdy chcete zkrátit dobu cyklu a snížit spotřebu energie během sušení. Aby se vám prádlo po vytažení ze sušičky dobře žehlilo, zvolte program Suché k žehlení. Při tomto programu můžete sušit bavlněné nebo lněné tkaniny. Pro snadné žehlení, ukončete program, dokud je prádlo ještě vlhké. Oblečení a prádlo, které se pere na program Syntetika a Smíšené prádlo je vhodné sušit na program Studený vzduch. Ten provádí sušení při nižší teplotě, aby zmírnil poškození prádla během sušení. U Časovaného sušení si můžete dobu sušení upravit podle maximálního objemu náplně. Více o tomto způsobu sušení se dozvíte v manuálu. Časované sušení je vhodné pro prádlo z bavlny a ručníky. Výrobce bere každý uvedený čas sušení jako jednotlivý program. My program Časované sušení považujeme za jeden program.

Ovládání

Pračka se zapíná a vypíná tlačítkem Napájení pod displejem. Program si zvolíte Otočným voličem. Vybíráte jím nejen program pro praní, ale také pro sušení. Pro spuštění, nebo pozastavení programu stiskněte tlačítko Start/Pauza, které se nachází pod LCD displejem. Další tlačítka kolem displeje slouží k upravování programu a nastavování funkcí. Odložený start neboli čas dokončení programu nastavíte několikerým stisknutím tlačítka Odložený start. Ten je možné odložit o 3-19 hodin. Pro nastavení Předpírky, funkce Intenzivní nebo Antialergické máchání stačí stisknout tlačítko s tímto názvem a funkci aktivovat stisknutím tlačítka Start/Pauza. Tlačítkem Odstředění si můžete navolit počet otáček za minutu. Vybírat můžete z rozpětí 400, 800, 1 000 a 1 400 ot./min. Zvolit můžete také možnost Bez odstředění. I v tomto případě se však buben bude určitou dobu rychle otáčet, aby došlo k vypuštění vody. Dětskou pojistku aktivujete stisknutím kombinace tlačítek Sušení+Předpírka po dobu 3 vteřin. Vypnutím pračky nedojde ke zrušení této funkce, takže je potřeba ji deaktivovat. To provedete stejně, jako aktivaci. Zapnutí a vypnutí Akustického signálu provedete stisknutím tlačítek Odložený start+Antialergické máchání po dobu 3 vteřin. Toto nastavení je v pračce uloženo i po jejím vypnutí. Jak používat sušičku Abyste dosáhli maximálního vysušení prádla, používejte automatické programy. Jejich elektronické snímače dokážou zvyšovat nebo snižovat teplotu sušení, takže dochází k přesnějšímu nastavení teploty. Otočným voličem si můžete vybrat program Suché do skříně, Suché k žehlení, Studený vzduch nebo Časované sušení. Pokud si vyberete Časované sušení, čas nastavíte několikerým stisknutím tlačítka Sušení. Vybírat můžete z 30, 60, 90, 120 a 150 minut. Praní a sušení Pokud chcete prádlo ihned po vyprání nechat vysušit, postupuje následovně:
 • zvolte program praní (Bavlna, Bavlna Smart, Syntetika, Intenzivní 60, Dětská péče, Máchání + Odstředění, Rychlý 30),
 • stiskněte tlačítko Sušení,
 • program spusťte tlačítkem Start/Pauza.
Jak používat inteligentní diagnostiku Smart Diagnosis Funkci použijte v případě, že máte se spotřebičem problém a potřebujete poradit od servisního střediska LG Electronics. Jak na to?
 • Zapněte pračku,
 • po vyzvání střediska přiložte mikrofon telefonu do blízkosti tlačítka Napájení nebo k symbolu Smart Diagnosis,
 • stiskněte a držte tlačítko Teplota, současně držte telefon stále u tlačítka Napájení nebo symbolu,
 • telefon držte na místě až do doby, než dojde k ukončení přenosu tónu, zbývají čas uvidíte,
 • po dokončení přenosu se vraťte ke komunikaci s operátorem, který vám bude schopen pomoci.
Čištění bubnu je speciální program, který aktivujete tak, že zároveň stisknete tlačítka Intenzivní a Antialergické máchání po dobu 3 vteřin. Program slouží k vyčištění vnitřního prostoru pračky. Probíhá při vyšší spotřebě vody a za vyšší rychlosti odstřeďování. Prostředek proti tvorbě vodního kamene vložte do zásobníku na prací prostředky do přihrádky pro hlavní praní. Pokud používáte tablety, vložte je přímo do bubnu. Program aktivujete stisknutím tlačítka Start/Pauza. Po dokončení nechte otevřená dvířka, aby pračka dobře vyschla.

Kombinace programů a funkcí

 Funkce   
ProgramSušeníIntenzivníPředpírkaAntialergické máchání
 Bavlnaanoanoanoano
 Bavlna Smartanoanoanoano
 Syntetikaanoanoanoano
 Dětská péčeanoano anoano
 Sportovní oblečeníneanonene
 Vlnaneano nene
 Rychlý 30anoanoanone
 Intenzivní 60anoanonene
 Máchání+Odstředěníanonenene
Všechny programy jsou kompatibilní s funkcí Odložený start. Nenechte se zmást pojmenováním odložený start, protože de facto nejde o odložení začátku praní, ale o nastavení doby ukončení pracího programu. Aby máchání dosáhlo co nejlepších výsledků a bylo co nejefektivnější, využijte funkci Antialergické máchání. Voda na finální máchání může tedy mít až 40 °C. Funkci Předpírka použijte před hlavním praním u velmi silně znečištěného prádla. Pokud je vaše prádlo běžně a silně znečištěné, je vhodné zvolit funkci Intenzivní. U programů si také můžete upravit teplotu pomocí tlačítka Teplota. Můžete si zvolit kombinaci teploty praní a máchání u vybraného programu. Nezapomeňte, že u všech cyklů máchání se používá studená voda z vodovodu. Stejně jako teplotu si můžete u jednotlivých programů nastavit počet otáček. Díky Dětské pojistce zabráníte dětem, aby si hrály s nastavením pračky. Při aktivaci Dětské pojistky jsou uzamknuta všechna tlačítka, kromě tlačítka Napájení. Pračka umožňuje volbu mezi vypnutým či zapnutým Akustickým signálem.

Jak pere a suší

Pračka se sušičkou se ve svojí cenové kategorii řadí do průměrných přístrojů. Má ochranu proti protečení a její spotřeba vychází podobně, jako u jiných konkurenčních modelů. Cena jednoho vyprání vás vyjde na 9,2 Kč, cena za jedno vyprání a vysušení na 30,13, což je standardní průměr. Programový výběr je poměrně slušný. Líbí se nám speciální program pro sportovní oblečení, který se chová šetrně ke speciálním materiálům, takže by si oblečení mělo zachovat déle funkčnost. Osoby s citlivou pokožkou nebo trpící alergiemi, potěší antialergické máchání, které při máchání používá vodu teplou na 40 °C. V nabídce programů nám však chybí parní praní nebo program usnadňující žehlení. Snadné žehlení sice můžete navolit na sušičce, ale pokud chcete pouze prát, speciální program na snadné žehlení budete hledat marně. U kombinovaného přístroje bychom logicky očekávali, že nabízí ucelený program, který zahrnuje praní se sušením dohromady. U konkurenčních modelů většinou jeden, nebo dva takovéto programy najdete. Nejsou sice vhodné pro velký objem prádla, ale alespoň pár kousků můžete mít vypraných a vysušených už do hodiny. Tuto možnost však model nenabízí. Nastavit si tedy musíte odděleně program a k tomu zvolit vhodný program na sušení. Nejrychleji vám pračka dokáže prádlo vysušit za 2-2,5 hodiny. Pračka nabízí funkci Odložený start, ovšem toto pojmenování je velmi zavádějící. Nejedná se totiž o klasický odložený start, ale o dokončení programu za určitou dobu. Nastavujete si tedy dobu dokončení praní a ne odložení začátku praní. Dětská pojistka sice zablokuje ovládací panel a otočný volič, ovšem tlačítko pro zapnutí a vypnutí ne, takže je otázkou, jak moc je tento způsob ochrany proti nechtěnému přenastavování pračky účinný, když ji můžete během průběhu praní klidně vypnout. Ovládání je snadné, ale nezaškodily by české popisky na ovládacím panelu. Z hlediska designu má pračka LCD dotykový displej, který je velmi elegantní a přehledný. Vidíte na něm jednotlivá nastavení i zvolené funkce. Pračce chybí možnost zkrácení programů. Můžete si sice zvolit kratší program na praní, ale časy u jednotlivých programů bohužel upravit nejdou. Teplotní rozsah hodnotíme velmi pozitivně, protože si jej můžete nastavit v širokém rozsahu: studená, 20, 30, 40, 60 a 95 °C. Pro sušení je velmi důležitá účinnost odstřeďování a také počet otáček. Co se otáček týče, nezaškodilo by, kdyby byla maximální možnost vyšší. 1 400 ot./min už je spíše hraniční, lepší je, pokud má pračka 1 500, ideálně 1 600 ot./min. Ovšem tento drobný nedostatek vyrovnává účinnost odstřeďování skupinou A, tedy nejvyšší možnou. V prádle zůstává jen do 45 % vody, což je velmi slušné. Kapacita na praní 8 kg je vhodná i pro větší rodinu, kapacita na sušení 5 kg nepatří k nejmenším, ale ani k největším. Jedná se o průměr, který neurazí, ale také neohromí. Hlučnost je u praní i ždímání průměrná. Nejedná se tedy o nejtišší spotřebič, ale jeho provoz vás nebude obtěžovat.

Na kolik vyjde provoz při praní

Cena za jedno vyprání při plné kapacitě (8 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh. Spotřeba elektřiny: 1,04 kWh Spotřeba vody: 56 l Cena za jedno vyprání je tedy cca (1,04 * 4) + (0,056 * 90) = 4,16 + 5,04 = 9,2 Kč Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

Na kolik vyjde provoz při praní a sušení

Cena za jedno vyprání a sušení při plné kapacitě (5 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh. Spotřeba elektřiny: 5,44 kWh Spotřeba vody: 93 l Cena za jedno vyprání a vysušení je tedy cca (5,44 * 4) + (0,093 * 90) = 21,76 + 8,37 = 30,13 Kč Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla, zvoleném programu a počtu otáček.

Zkušenosti

 • Velikost plnících dvířek je 30 cm.
 • Do hloubky 55 cm není započítaný otočný volič, který z ovládacího panelu přečnívá ani dvířka.
 • Dvířka je možné otevřít na 180°.
 • Dvojité okno zamezuje přehřátí dvířek během sušení.
Zjistit cenu Další testované pračky se sušičkou i s recenzemi jsou zde.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.1 Total Score
LG F84G6TDM2N

Modelu chybí program, který by nabízel kompletní praní i sušení v jednom programu. Musíte si tedy nastavit zvlášť program pro praní i program na sušení. Dětská pojistka nedokáže zablokovat tlačítko pro zapnutí a vypnutí pračky. Výhodou je zajímavá nabídka programů a slušná spotřeba elektrospotřebiče. Pozor si dejte na rozměry týkající se hloubky, protože nezahrnují přesah dvířek a otočného voliče.

Praní
9
Ždímání a sušení
7
Programy
6
Hlučnost
5
Výbava
7
Spotřeba
7
PLUSY
 • dobrá programová vybavenost
MÍNUSY
 • chybí program non-stop praní a sušení
 • hodil by se větší počet otáček
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo