Recenze LG F94J8VS2W

Moderní pračka LG F94J8VS2W potěší všechny náročné uživatele. Jedná se o výrobek s možností parního praní, díky kterému nemusíte používat aviváž. S kapacitou 9 kg je dobrou volbou i pro velké rodiny, které jistě ocení speciální programy, mezi které se řadí sportovní oblečení nebo program pro alergiky. Má tato pračka nějaká negativa? To zjistíte v naší recenzi. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Energetická třídaA+++
Způsob plněnípřední
Kapacita9 kg
Otáčky1400
Hlučnost praní53 dB
Hlučnost ždímání74 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů69 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4090 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníA
Aquastopano
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka56 cm
Počet programů14
Délka základního programu220 minuty

Představení

Pračka LG F94J8VS2W je rozhodně vhodná do velkých rodin o čtyřech členech a více. Jedná se o pračku s pokročilými technologiemi, do kterých se mimo jiné řadí především parní praní, ale také dálkové ovládání pomocí Wi-Fi. Z hlediska programové výbavy u ní najdete standardní programy pro praní bavlny, ekologický program, syntetiku, ale také speciálně zaměřené programy pro sportovní oblečení, alergiky, skvrny i pokrývky. Pro méně špinavé prádlo je vhodný program rychlý 14 a nechybí ani program pro osvěžení. Speciální program pro čištění bubnu vám usnadní údržbu pračky, kterou byste měli provádět nejméně 1x za měsíc. Více jsme se o údržbě a čištění pračky rozepsali v tomto článku. Samozřejmostí je možnost odloženého startu, ale také dálkové ovládání pomocí Wi-Fi a možnost stažení nových programů. Vaše praní tak bude vždy odpovídat současným trendům v oblasti péči o prádlo.

Programy

Název programuKapacita v kgNastavení teploty v °CMaximální počet otáček za minutu
Bavlna940-951 400
Bavlna+90-601 400
Syntetika40-601 000
Smíšené prádlo40-401 400
Pro alergiky460-951 400
Pokrývky1 velký kus0-401 000
Sportovní oblečení30-40800
Osvěžení prádla3 kusy
Tiché praní50-601 000
Jemné prádlo30-40800
Rychlý 14220-40800
Jemná péče1,50-30800
Skvrny330-601 400

Doplňkové funkce

Pračka nabízí celou řadu funkcí, která vám usnadní praní, ale také práci s prádlem. Při parním praní navíc nemusíte používat aviváž, protože pára prádlu propůjčí stejné vlastnosti, které by získalo při praní s aviváží.
 • Odložený start – umožňuje nastavit dobu doprání prádla o 3 až 19 hodin.
 • Předpírka – používá se pro praní silně znečištěného prádla například od písku a prachu. Prodlužuje dobru trvání pracího cyklu.
 • Parní praní – dosáhnete jím zvýšeného pracího účinku se sníženou spotřebou energii. Prádlo je méně zmačkané a více načechrané.
 • Intenzivní – pro praní silně znečištěného prádla.
 • Wi-Fi – pro dálkové ovládání.
 • Turbo Wash – rychlé praní umožňuje praní za méně než 1 hodinu, dochází při něm k úspoře vody a elektrické energie.
 • Teplota – u vybraných programů je možné si nastavit teplotu praní.
 • Odstředění – nastavení otáček při ždímání nebo možnost bez ždímání.
 • Máchání+ – přidá máchání navíc, vhodné pro alergiky trpící na zbytkový prací prostředek v prádle nebo pro území s měkkou vodou.
 • Dětská pojistka – uzamkne ovládací panel kromě tlačítka napájení.
 • Akustický signál – akustický signál je možné vypnout.

Jak pere

LG F94J8VS2W je ideální pračkou pro velké rodiny. Kapacita bubnu 9 kg je dostačující pro čtyř- i vícečlenné rodiny. Jedná se o moderní pračku využívající populární parní praní. Výhody parního praní jsou především v tom, že dokáže odstranit téměř všechny alergeny a roztoče, takže je tato pračka vhodná pro praní prádla alergiků i malých dětí. Dalším plusem je praní bez aviváže, jelikož aktivně vstřikovaná pára vašemu prádlu dodá načechranost, měkkost a další vlastnosti podobné aviváži. Pračka nabízí celou plejádu programů včetně praní sportovního oblečení, pokrývek nebo programu speciálně určeného pro alergiky. Svobodu při praní prádla vám poskytne možnost nastavení teploty praní i možnost nastavení dokončení praní (jedná se o funkci podobnou odloženému startu). Je trošku škoda, že pračka neumožňuje individuálně zkrátit program, což je funkce, kterou můžete najít i u levnějších spotřebičů, na druhou stranu disponuje rychlým programem nebo funkcí Turbo Wash, která prádla vypere za méně než hodinu. V tomto případě se doporučuje pouze pro poloviční náplně méně špinavého oblečení. Rozhodně nesmíme zapomenout zhodnotit i program osvěžení, který využijete pro prádlo, které ještě není špinavé natolik, aby potřebovalo prát. Osvěžení prádlo zbaví pachů z restaurace nebo cigaretového kouře, aniž by bylo potřeba jej zdlouhavě prát. Z hlediska spotřeby se pračka řadí k nejúspornějším modelům na trhu a to díky energetické třídě A+++. Roční spotřeba elektrické energie je pouhých 152 kWh a vody 9 000 l. Obě dvě čísla jsou vzhledem ke kapacitě bubnu vskutku úctyhodná. Nízké spotřebě napomáhá i automatická diagnostika prádla, díky které si pračka sama určí, kolik vody a jakou teplotu vody bude při praní potřebovat. Z hlediska hlučnosti se pračka při praní (53 dB) řadí spíše k tišším modelům, při odstřeďování (74 dB) k průměrně hlučným spotřebičům. Z hlediska odstřeďování i účinnosti praní spadá pračka do nejvyšší kategorie A, což znamená, že za sebou nechává skvělé výsledky. Při odstřeďování z prádla dostane více jak 90 % vody, což znamená, že jeho následné sušení, ať už v sušičce nebo na prádelní šňůře, bude rychlé. Pračku můžeme zařadit mezi tzv. chytré spotřebiče, jelikož je možné ji pomocí Wi-Fi připojení ovládat na dálku (můžete spustit praní nebo kontrolovat spotřebu) nebo si stahovat aktuální prací programy, díky kterým budete vždy prát tím nejlepším možným způsobem. Co se týče negativ, tak bychom rádi upozornili na opravdu dlouhou dobu referenčního programu, při kterém praní trvá dlouhých 220 minut. Což je u moderních praček daň za nízkou spotřebu. Drobným plusem by rozhodně bylo i osvětlení bubnu, které pračce chybí. Hledáte levnější pračku nebo vám bude stačit menší kapacita bubnu? Napsali jsme pro vás recenze o desítkách těchto elektrospotřebičů. Vyberte si zde. Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.7 Total Score
LG F94J8VS2W

Pračka je rozhodně dobrou volbou pro větší rodiny, které mají vysoké nároky na praní. Plusem je parní funkce i Wi-Fi konektivita umožňující ovládání na dálku a stahování aktuálních pracích programů. Vaši peněženku potěší nízká spotřeba vody i elektrické energie. Naopak nepotěší dlouhá doba praní na referenční program a někomu může chybět i osvětlení bubnu. To jsou však docela drobnosti, s ohledem na to co získáte.

Praní
9
Ždímání
9
Programy
8
Hlučnost
7
Výbava
8
Spotřeba
10
PLUSY
 • Wi-Fi konektivita
 • parní praní
 • speciální programy
 • nízká spotřeba
MÍNUSY
 • délka referenčního programu
 • vyšší pořizovací cena
 • chybí osvětlení bubnu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo