Recenze LG FW84J6TY0

LG FW84J6TY0 je ideálním pomocníkem se skvělou cenou a výkonem. Nabízí hned 2 parní programy a možnost si přes NFC stahovat další programy. Rozhodně potěšující je tichý provoz i snadné ovládání. Má tato pračka nějaké nedostatky? Prozradíme, že ano, ale je jich jen opravdu málo. Nebudou pro vás překážkou? V naší recenzi zjistíte, co podle nás pračce chybí a kde boduje na plné čáře.

Parametry

Energetická třídaC
Způsob plněnípřední
Kapacita8 kg
Otáčky1400
Hlučnost praní55 dB
Hlučnost ždímání72 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů60 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4860 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníA
Aquastopano
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka56 cm
Počet programů13
Délka základního programu254 minuty

Představení

Model LG FW84J6TY0 má bohatou programovou nabídku, která zahrnuje i dva parní programy. Páru najdete u programů pro dětské oblečení a pro alergiky. Využít ji však pouze pro osvěžení oblečení bohužel nejde. Pomocí technologie NFC můžete stahovat nové programy nebo vyřešit nečekaný problém. Pokud pro sušení prádla používáte sušičku, potěší vás maximální počet otáček při odstřeďování 1 400 za minutu a třída účinnosti kondenzace A.

Programy

Název programuKapacita v kgNastavení teploty ve °CMaximální počet otáček ot/min
Bavlna80-951 400
Bavlna +80-601 400
Syntetika30-601 000
Smíšené prádlo30-401 400
Dětská parní péče4,5601 000
Pro alergiky3601 400
Pokrývky1 velký kus0-401 000
Sportovní oblečení20-40800
Tiché praní4,50-601 000
Barevné prádlo20-401 400
Jemná péče1,50-30800
Rychlý 30´20-401 400
Skvrny330-601 400

Doplňkové funkce

Prací programy je možné zkombinovat s následujícími funkcemi.

 • Odložený start – pomocí odloženého startu si můžete naplánovat čas, kdy pračka spustí prací program.
 • Bez pomačkání – prádlo se vypere tak, abyste jej na konci praní z bubnu vytáhli co nejméně pomačkané.
 • Intenzivní – program, který vám pomůže s běžně a silně znečištěním prádlem.
 • Zkrácený program – délku pracího cyklu si můžete zkrátit podle zašpinění prádla.
 • Teplota – po nastavení programu si můžete nastavit teplotu vody na praní.
 • Máchání+ – přidá k pracímu programu jeden cyklus máchání navíc.
 • Dětská pojistka – uzamkne ovládací panel kromě tlačítka napájení.
 • Akustický signál – můžete nechat zapnutý nebo jej vypnout.
 • NFC  – můžete pomocí něj stahovat nové prací programy nebo odhalit problém se spotřebičem.

Jak pere

Pračka z rodiny LG FW84J6TY0 patří do střední cenové kategorie. Je tedy častou volbou uživatelů, kteří chtějí za přívětivou cenu získat moderní produkt, se kterým dosáhnou moderního praní. Model nabízí hned dva programy, které jsou doplněny o parní funkci. První program je pro alergiky, druhý pro dětské oblečení. Díky páře se z prádla odstraní všechny bakterie, které by mohly alergie způsobovat a vyvolávat. Trošku nás mrzí, že když už pračka disponuje párou, není možné páru využít čistě jen pro provzdušnění málo nošeného oblečení. Nicméně u pračky s cenovou, která nedosahuje 12 000 Kč, to můžeme tolerovat. Jistě vás potěší i možnost praní sportovního oblečení z moderních materiálů, jako je Coolmax nebo Gore-tex. Pokud perete v noci, využijete program pro tiché praní, které eliminuje počet cyklů odstředění. V pračce je možné prát i přikrývky s výplní nebo prošívané peřiny. Kromě 13 užitečných programů včetně krátkého programu nabízí pračka celou řadu funkcí. Můžete si například nastavit délku a teplotu při praní.

To už dnes nikoho nepřekvapí. Také je možné zvolit funkce bez pomačkání nebo k pracímu programu přidat cyklus máchání navíc. Opět standardní vlastnosti v této cenové kategorii. Zajímavostí je, že pomocí NFC můžete stahovat nové programy praní nebo řešit problémy se spotřebičem. Tento model nenabízí přímo program pro praní vlny. V popisu programu jemný je napsáno, že se hodí i pro praní vlny, ale pokud chcete mít jistotu, že si oblečení z tohoto materiálu při praní nepoškodíte, rozhodně doporučujeme stáhnout program určený přímo pro praní oblečení z vlny. Reálně se nejedná o extra rozhodující faktor při výběru spotřebiče, drobné plus to však je. Zvláště pro technické hračičky. Z hlediska spotřeby energie a vody se spotřebič řadí mezi průměrné pračky. Na trhu jsou k sehnání i úspornější, ale zároveň méně úsporné pračky. LG FW84J6TY0 je tedy zlatou střední cestou.

Podobně je na tom i z pohledu hlučnosti. Při praní vydává hluk o síle jen 55 dB, přičemž nejtišší modely mohou mít dokonce jen 49 dB, ale nejhlučnější přes 60 dB. Při odstřeďování je pračka spíše nadstandardně tichá. Se 72 dB se řadí mezi velmi tiché spotřebiče. Ty nejtišší mají hodnoty pod 70 dB, ale ty nejhlučnější přes 80 dB. Co se odstřeďování týče, disponuje pračka třídou účinnosti odstřeďování A, což je nejvyšší možná a zároveň nabízí velmi slušný počet otáček za minutu – 1 400. Tato kombinace je obzvláště přínosná pro majitele sušiček, jelikož ti se mohou těšit na rychleji vysušené prádlo, než když máte přístroj se slabším odstřeďováním.

Ovládání spotřebiče je snadné a přehledné. Na displeji se mimo jiné zobrazuje odhadovaný čas do konce praní. Tomuto modelu není s ohledem na cenu v podstatě nic moc co vytknout. Na druhou stranu špička je na tom ještě o kus lépe. Ale musíte si za ni více zaplatit. Snad jen, že v základní nabídce programů chybí program pro praní vlny, který je však možné si stáhnout dodatečně a místy nepřehledný návod. Při nejvyšších otáčkách při odstředění může dojít k vibrování horní desky.

Zjistit cenu

Zajímavá vás jakou si koupit? Mrkněte na náš test praček – tyhle si nekupujte.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
LG FW84J6TY0

Pračku můžeme označit za spotřebič s dobrým poměrem cena a výkon. Za necelý 12 tisíc dostanete pračku, která má 2 parní programy, možnost stahování nových programů a při praní je skutečně tichá. V programovém základu chybí snad jen program pro praní vlny a také je škoda, že se pára nedá využít pouze pro osvěžení oblečení.

Praní
9
Ždímání
9
Programy
7
Hlučnost
7
Výbava
7
Spotřeba
8
PLUSY
 • parní programy
 • poměrně tichý provoz
 • skvělé výsledky při odstřeďování
 • možnost NFC
MÍNUSY
 • chybí program pro praní vlny
 • pára se nedá využít pro osvěžení
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo