RECENZE Lednice LG GBB62SWGFN

Každý z nás používá lednici a výrobci se předhánějí s vymýšlením nových funkcí, které nám udrží potraviny déle čerstvé a také pomohou s údržbou lednice. Dnes jsme si pro vás připravili recenzi na lednici LG GBB62SWGFN, která je prostorná a má expresní mrazení, funkci DoorCooling, NoFrost a také speciální funkce v zásuvkách pro vaše maso i zeleninu. Má i nějaké mínusy? Pojďte si o tom přečíst.

Parametry

Typkombinovaná
Provedeníbílá, samostatně stojící
Mrazící výkon10 kg/24 hodin
Akumulační doba9 hod.
Výkon mrazení4 kg
Klimatická třídaSN-T
Celkový objem419 l
Umístění mrazákudole
Hlučnost36 dB
Výška203 cm
Šířka59,5 cm
Hloubka68,2 cm
Oddělené regulaceano
Displejano
Energetická třídaD
Spotřeba energie za rok215 kWh
Speciální funkceExpresní mrazení, Fresh zone, Total No Frost, MultiFlow, DoorCooling, výstražný signál dveří

Představení

Kombinovaná chladnička s mrazničkou LG GBB62SWGFN je velice prostorná, a to s čistým objemem 384 l. Velikostně spadá do větší třídy lednic a je tak ideální pro čtyřčlennou rodinu. Prostor lednice je skvěle uspořádaný. Do této chladničky se vám vejde opravdu vše. Díky LED osvětlení budete mít přehled, kde a co máte, zároveň nezvyšuje teplotu uvnitř lednice. LED technologie patří k těm úsporným, takže nezatíží vaši peněženku. Tato lednice je vybavena invertorovým lineárním kompresorem, na který máte záruku 10 let. Invertorový motor je vcelku tichý a zároveň efektivně chladí.

Lednice LG GBB62SWGFN je v bílém provedení, ale výrobce stejný model nabízí také v nerezu / stříbrné barvě pod označením LG GBB62PZGFN. Za nerez si však nějakou tu tisícovku připlatíte. Ať už si vyberete bílé nebo nerezové provedení lednice, budete mít elegantní a moderní vzhled, který se hodí do většiny kuchyní.

 

Vybavení lednice

Lednice LG má 3 police z tvrzeného skla. Police si můžete mírně přizpůsobit, popřípadě jednu vyndat a utvořit tak dva velké prostory. V dolní části najdete prostorné boxy na maso, ryby, zeleninu a ovoce. Jsou to chytré zásuvky.

 • První zásuvka je s funkcí Moist Balance Crisper, která má zajistit, aby vaše zelenina či ovoce bylo co nejdéle čerstvé.
 • A spodní zásuvka má funkci Fresh Converter, která udržuje optimální teplotu, podle toho, co v box momentálně máte. Můžete si vybrat a přepnout funkci na maso, ryby nebo zeleninu, a tím bude zaručena delší čerstvost.

Dveřní prostor je také skvěle vyřešen. Najdete zde místo pro lahve, džusy, mléka, omáčky ve skle a různá dochucovadla jako kečup či hořčice.

Příslušenství lednice nabízí držák na lahve, který ocení především vinaři, ale bude se také hodit při pohoštění vaší návštěvy. Počítejte s tím, že větší PET lahve se vám tam nevejdou. Pro rozšíření prostoru mezi policemi můžete vyjmout organizér na lahve. Pokud nakupujete bez obalu nebo máte domácí čerstvá vejce, tak určitě využijete držák na vejce.

Pamatujete si časy, kdy jste odmrazovali mrazák a odsekávali led? S touto lednicí LG GBB62SWGFN s funkcí NoFrost máte po problému. NoFrost neboli nenamrázový systém zabrání namrazení lednice i mrazáku, tudíž její údržba je velice snadná a rychlá. Mrazák má 3 prostorné šuplíky. A za jeden den namrazí kolem 10 kg potravin.

Ovládací LED panel kombinované lednice LG GBB62SWGFN je umístěn uvnitř v horní části, což pro některé může být problém.  Lednice má totiž přes dva metry. Na vnitřním ovládacím panelu si můžete nastavit stupně jak u mrazáku, tak u lednice. Mrazák si nastavíte od – 15 až do – 23 °C, a to po dvou stupních. Lednici od 1 do 7 °C.

Podporuje připojení k WiFi pro chytrou diagnostiku (Smart Diagnosis), se kterou můžete diagnostikovat chybu produktu. Lednice má DoorCooling, což je chladící průduch u dveří, který se stará o rychlé vyrovnání nízké teploty v lednici při otevírání dveří.

Recenze lednice

Díky výšce chladničky mohou mít menší osoby problém s dosáhnutím na úplně horní polici. Otvírání a zavírání lednice je vyřešeno vestaveným madlem. Velkou výhodu vidíme v možnosti otočení dveří, takže otevírání můžete mít jak na pravé, tak na levé straně. Tato možnost není samozřejmostí.

Lednice je velice tichá, nachází se ve třídě hlučnosti C, a to ze škály A-D. Se svými 36 dB, patří k nejtišším lednicím na trhu. Průměrně hlučné modely vydávají zvuk o síle 42 dB a nejhlučnější až 50 dB.  Její zvuk vás však může překvapit. Díky invertorovému motoru je trochu jiný a nemusíte na něho být zvyklí z vaší starší lednice. Ze začátku se může zdát, že lednice je hlučná, avšak po nějaké době si na to zvyknete a sami uznáte, že je opravdu tichá. Model této lednice má také alarm otevřených dveří a dětský zámek, v čemž vidíme další velké plus.

Čtyřhvězdičkový systém chlazení a klimatická třída SN-T patří k těm nejlepším, co je momentálně na trhu. Tento model lednice LG patří do energetické třídy D, což je průměr při stupnici A až G. Její spotřeba za rok dosahuje 215 kWh, což je při její velikosti příjemná zpráva. Při ceně 5 Kč za 1 kWh vás její provoz ročně vyjde na 1 075 Kč. Pořizovací cena se pohybuje okolo 14 000 Kč. Pro porovnání například lednice Samsung RB30J3215SA, energetická třída E, s podobnými funkcemi má spotřebu 249 kWh (1 245 Kč) a pořizovací cenu okolo 10 000 Kč, kdežto jeho kolega Samsung RB37J5018SA spadá zase do energetické třídy B s roční spotřebou 173 kWh (865 Kč). Tam už se samozřejmě bavíme i o jiné cenové kategorii, pořizovací cena okolo 16 000 Kč. Může se stát, že vypadne proud, v tomto případě poskytuje tento model akumulační dobu 9 hodin, což je doba výdrže teplot. Pro více technických informací najdete níže také návod LG GBB62SWGFN.

Porovnání s jiným modelem

LG GBB62SWGFNSamsung RB30J3215SA
Typkombinovanákombinovaná
Celkový objem v l419321
Energetická třídaDE
Spotřeba kWh/rok215249
Mrazicí výkon10 kg/24 hod13 kg/24 hod
Oddělené regulaceanoano
Rozměry v X š X h v cm203 x 59,5 x 68,2178 x 59,5 x 66,8
Cena v Kč14 00010 000

Co se týká funkcí kombinovaných chladniček, tak jsou prakticky totožné. Chladnička s mrazničkou LG GBB62SWGFN má větší celkový objem, a i přesto nižší spotřebu energie za rok než porovnávaný model Samsung RB30J3215SA. Mají rozdílné možnosti v nastavení teplot u lednice a mrazáku. A jako výhodu vidíme taky funkci DoorCooling, která se stará o rychlé vyrovnání nízké teploty v lednici po tom, co otevřete její dveře. Jak jste si určitě všimli, tak největší rozdíl je v ceně, kde náš dnešní recenzovaný typ je dražší o 4 000 Kč. Je to především díky odlišné velikosti lednice, která bez problému zvládne chod čtyřčlenné rodiny. A také nižší spotřebě energie. S LG získáte větší lednici a každý rok pár set ušetříte za elektrickou energii. Pokud v budoucnu zdraží, tak ještě více. Výběr už je jenom na vás! A pokud stále tápete, podívejte se na náš přehled Jak vybrat lednici.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.8 Total Score
LG GBB62SWGFN

Co musíme vyzdvihnout je určitě velikost lednice a její vnitřní uspořádání. Také nás mile překvapila svou nízkou spotřebou energie (215kWh) a tichým provozem (36dB). Cena 14 000 Kč je adekvátní k velikosti a také užitečným funkcím lednice jako je zásuvka s Fresh zónou či DoorCooling. LG GBB62SWGFN je bílá a na výběr máte také z nerezové varianty. Za nerez si však připlatíte.

PLUSY
 • velikost lednice
 • zásuvky se speciálními funkcemi
 • změna otevírání dveří
 • tichý provoz
MÍNUSY
 • umístění ovládacího led displeje
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Lednice pípá a nemrazí přesto,že je na displeji -23C. Co s tím?

  • Dobrý den,

   zkusila bych vyzkoušet něco z těchto kroků:

   1) Prověřte, zda těsnění dveří lednice a mrazničky je v dobrém stavu a zda nedochází k úniku vzduchu. Pokud je těsnění poškozené nebo špinavé, může to způsobit, že lednice nebude správně chladit.

   2) Zkontrolujte, zda jsou cívky kondenzátoru čisté a bez prachu. Pokud jsou špinavé, může to snižovat účinnost chlazení lednice. Cívky kondenzátoru najdete buď na zadní straně nebo na spodní části lednice.

   Pochopitelně to může být i něco jiného a další možností je obrátit se na podporu LG – https://www.lg.com/cz/podpora .

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo