Recenze LG RC 8055 AH1Z

Energetická třída A++, účinnost sušení třídy A a samočisticí kondenzátor. To jsou parametry, které zaujmou každého zájemce o nákup sušičky. Kapacita bubnu 8 kg, běžná hlučnost okolo 65 dB, rozměry 60 x 64 x 85 cm (šířka x hloubka x výška). Váží nadprůměrných 56 kg, můžete ji napojit na odpad a bohužel není možné změnit směr otevírání dvířek. Sada pro připojení na odpad je součástí balení, stejně jako držák na sušení bot a spojovací sada, pokud chcete sušičku umístit na pračku. Standardně odvádí vodu do nádržky o kapacitě 4,9 litru. Samočisticí kondenzátor funguje tak, že částečky, které se zachytí na kondenzátoru, se několikrát během cyklu vypláchnou vodou, kterou přístroj získá z vlhkého prádla.

Pozor na to, že navzdory jeho samočištění se může zanést a sami se k němu nedostanete. Výrobek musí do servisu, kde sušičku rozeberou a filtr vyčistí. Náklady na za toto čištění platíte vy. Ačkoliv všichni výrobci tvrdí, že šance na zanesení filtru je minimální, zkušenosti servisů a dlouhodobých uživatelů těchto sušiček mluví jinak. Určitě tím nechceme modely s touto funkcí zatracovat, ale jako zájemci o něj byste měli vědět, že s ním budou do budoucna spojeny tyto náklady.

Parametry

Energetická třídaA++
Třída účinnosti sušeníA
Spotřeba elektrické energie (roční)230 kWh
Kapacita bubnu8 kg
Hlučnost65 dB
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka64 cm
Váha55 kg
Maximální počet otáček1 200
Délka trvání programu bavlna (plná náplň)179 minut
Počet programů10
Zpětný chodano
zpět nahoru ↑

Programy

Pokud je ve sloupci úroveň sušení uvedeno -, pak ji není možné při daném programu nastavit.

NázevMaximální náplňÚroveň sušeníOrientační čas (minut)
Bavlna8 kgextra suché / velmi suché / do skříně / lehké / žehlení120 – 180
Syntetika4 kgdo skříně / žehlení70 – 80
Mix4 kgvelmi suché / do skříně / žehlení60 – 80
Objemné prádlo2 kg120
Džíny3 kg110
Péče o pokožku4,5 kg210
Osvěžení1,5 kg40
Rychlé sušení2 kg50
Jemné prádlo3 kg50
Vlna1,5 kg30
Časový program1 kgdle nastavení
zpět nahoru ↑

Funkce

Odložený start

Minimální doba zpoždění jsou 3 hodiny, maximální 19 hodin.

Nemačkavý

Funkce brání mačkání, k němuž může dojít v případě, že se prádlo nevyjme ze sušičky po skončení cyklu. Získáte tak až dvě hodiny navíc, na vyjmutí prádla.

Oblíbený

Umožňuje nastavit oblíbený program a případné další funkce. Po zvolení požadovaného režimu podržte toto tlačítko po dobu 3 sekund a program se pod něj uloží.

Ruční žehlení

Nechá prádlo trochu vlhčí, aby se lépe žehlilo.

Rychlost otáčení

Umožní zvolit zda se má mít buben 1 000 nebo 1 200 otáček.

zpět nahoru ↑

Jak suší

Nadprůměrně dobře a hlavně rychle. Čas, který uvádí po spuštění programu snad vždy zkrátila a to i v případě, že byl buben naplněn skoro celý. Prádlo je po vyjmutí z bubnu načechrané a nezmačkané. Když víte, že nebude doma, když přístroj dokončí sušící program, můžete využít funkce „nemačkavý“, který po dobu dvou hodin po skončení cyklu udržuje buben v pohybu a nedojde tak ke zmačkání prádla. Občasné nedodělky byly způsobeny hodně plným bubnem, kdy prádlo nemělo dost prostoru k otáčení a některé kusy se do sebe zamotaly. To pak senzor nemusí rozeznat a ukončí sušení, i když jsou některé kousky ještě vlhké. Z pohledu rychlosti sušení a jeho kvality se jedná o extra vydařený kousek. Samozřejmě nesmíte zapomínat na čištění filtrů, jinak se doba sušení bude prodlužovat.

zpět nahoru ↑

Zkušenosti

 • Po deseti minutách nečinnosti se sama vypne.
 • Buben je osvětlený při otevřených dvířkách.
 • V balení najdete sadu pro umístění na pračku, pro připojení na odpad i držák na sušení bot!
 • V případě, že nepotřebujete výše uvedené příslušenství, zkuste se podívat na LG RC7055AH6M. Jde vlastně o stejnou sušičku s kapacitou 7 kg, bez příslušenství v základu (jde dokoupit) a levnější cenou.

Zjistit cenu

Nebo se podívejte jak jsme testovali sušičky v našem rádci.

8 Celkové Hodnocení
LG RC 8055 AH1Z

Zaujme svou rychlostí a vysokou účinností sušení. V balení najdete všechno příslušenství, které budete k sušičce potřebovat. Z programů nám chybí jen ten pro sportovní oblečení, jinak jsou možnosti jejich nastavení široké. Ze samočisticího kondenzátoru máme trochu obavy, v budoucnu může prodražit údržbu.

Sušení
10
Spotřeba
7
Rychlost
7
Hlučnost
5
Výbava
9
PLUSY
 • Rychlá
 • Dobře suší
 • Příslušenství
MÍNUSY
 • Hlučnost se zdála být vyšší než uváděných 65 dB
 • Nemá program pro sportovní prádlo
Přidejte svou zkušenost s produktem

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Napište svou recenzi

   Vaše celkové hodnocení