Recenze LG RC 8055 AH1Z

Energetická třída A++, účinnost sušení třídy A a samočisticí kondenzátor. To jsou parametry, které zaujmou každého zájemce o nákup sušičky. Kapacita bubnu 8 kg, běžná hlučnost okolo 65 dB, rozměry 60 x 64 x 85 cm (šířka x hloubka x výška). Váží nadprůměrných 56 kg, můžete ji napojit na odpad a bohužel není možné změnit směr otevírání dvířek. Sada pro připojení na odpad je součástí balení, stejně jako držák na sušení bot a spojovací sada, pokud chcete sušičku umístit na pračku. Standardně odvádí vodu do nádržky o kapacitě 4,9 litru. Samočisticí kondenzátor funguje tak, že částečky, které se zachytí na kondenzátoru, se několikrát během cyklu vypláchnou vodou, kterou přístroj získá z vlhkého prádla. Pozor na to, že navzdory jeho samočištění se může zanést a sami se k němu nedostanete. Výrobek musí do servisu, kde sušičku rozeberou a filtr vyčistí. Náklady na za toto čištění platíte vy. Ačkoliv všichni výrobci tvrdí, že šance na zanesení filtru je minimální, zkušenosti servisů a dlouhodobých uživatelů těchto sušiček mluví jinak. Určitě tím nechceme modely s touto funkcí zatracovat, ale jako zájemci o něj byste měli vědět, že s ním budou do budoucna spojeny tyto náklady. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA++
Roční spotřeba energie230 kWh
Třída účinnosti kondenzaceA
Trvání standardního programu179 min
Počet programů10
Hlučnost65 dB
Hloubka64 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost55 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshAno
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuAno

Programy

Pokud je ve sloupci úroveň sušení uvedeno -, pak ji není možné při daném programu nastavit.
NázevMaximální náplňÚroveň sušeníOrientační čas (minut)
Bavlna8 kgextra suché / velmi suché / do skříně / lehké / žehlení120 – 180
Syntetika4 kgdo skříně / žehlení70 – 80
Mix4 kgvelmi suché / do skříně / žehlení60 – 80
Objemné prádlo2 kg120
Džíny3 kg110
Péče o pokožku4,5 kg210
Osvěžení1,5 kg40
Rychlé sušení2 kg50
Jemné prádlo3 kg50
Vlna1,5 kg30
Časový program1 kgdle nastavení

Funkce

Odložený start

Minimální doba zpoždění jsou 3 hodiny, maximální 19 hodin.

Nemačkavý

Funkce brání mačkání, k němuž může dojít v případě, že se prádlo nevyjme ze sušičky po skončení cyklu. Získáte tak až dvě hodiny navíc, na vyjmutí prádla.

Oblíbený

Umožňuje nastavit oblíbený program a případné další funkce. Po zvolení požadovaného režimu podržte toto tlačítko po dobu 3 sekund a program se pod něj uloží.

Ruční žehlení

Nechá prádlo trochu vlhčí, aby se lépe žehlilo.

Rychlost otáčení

Umožní zvolit zda se má mít buben 1 000 nebo 1 200 otáček.

Jak suší

Nadprůměrně dobře a hlavně rychle. Čas, který uvádí po spuštění programu snad vždy zkrátila a to i v případě, že byl buben naplněn skoro celý. Prádlo je po vyjmutí z bubnu načechrané a nezmačkané. Když víte, že nebude doma, když přístroj dokončí sušící program, můžete využít funkce „nemačkavý“, který po dobu dvou hodin po skončení cyklu udržuje buben v pohybu a nedojde tak ke zmačkání prádla. Občasné nedodělky byly způsobeny hodně plným bubnem, kdy prádlo nemělo dost prostoru k otáčení a některé kusy se do sebe zamotaly. To pak senzor nemusí rozeznat a ukončí sušení, i když jsou některé kousky ještě vlhké. Z pohledu rychlosti sušení a jeho kvality se jedná o extra vydařený kousek. Samozřejmě nesmíte zapomínat na čištění filtrů, jinak se doba sušení bude prodlužovat.

Zkušenosti

 • Po deseti minutách nečinnosti se sama vypne.
 • Buben je osvětlený při otevřených dvířkách.
 • V balení najdete sadu pro umístění na pračku, pro připojení na odpad i držák na sušení bot!
 • V případě, že nepotřebujete výše uvedené příslušenství, zkuste se podívat na LG RC7055AH6M. Jde vlastně o stejnou sušičku s kapacitou 7 kg, bez příslušenství v základu (jde dokoupit) a levnější cenou.
Zjistit cenu Nebo se podívejte jak jsme testovali sušičky v našem rádci.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.6 Total Score
LG RC 8055 AH1Z

Zaujme svou rychlostí a vysokou účinností sušení. V balení najdete všechno příslušenství, které budete k sušičce potřebovat. Z programů nám chybí jen ten pro sportovní oblečení, jinak jsou možnosti jejich nastavení široké. Ze samočisticího kondenzátoru máme trochu obavy, v budoucnu může prodražit údržbu.

Sušení
9
Spotřeba
7
Rychlost
7
Hlučnost
5
Výbava
9
PLUSY
 • Rychlá
 • Dobře suší
 • Příslušenství
MÍNUSY
 • Hlučnost se zdála být vyšší než uváděných 65 dB
 • Nemá program pro sportovní prádlo
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo