Recenze LG RC 8055 AH1Z

Energetická třída A++, účinnost sušení třídy A a samočisticí kondenzátor. To jsou parametry, které zaujmou každého zájemce o nákup sušičky. Kapacita bubnu 8 kg, běžná hlučnost okolo 65 dB, rozměry 60 x 64 x 85 cm (šířka x hloubka x výška). Váží nadprůměrných 56 kg, můžete ji napojit na odpad a bohužel není možné změnit směr otevírání dvířek. Sada pro připojení na odpad je součástí balení, stejně jako držák na sušení bot a spojovací sada, pokud chcete sušičku umístit na pračku. Standardně odvádí vodu do nádržky o kapacitě 4,9 litru. Samočisticí kondenzátor funguje tak, že částečky, které se zachytí na kondenzátoru, se několikrát během cyklu vypláchnou vodou, kterou přístroj získá z vlhkého prádla.

Pozor na to, že navzdory jeho samočištění se může zanést a sami se k němu nedostanete. Výrobek musí do servisu, kde sušičku rozeberou a filtr vyčistí. Náklady na za toto čištění platíte vy. Ačkoliv všichni výrobci tvrdí, že šance na zanesení filtru je minimální, zkušenosti servisů a dlouhodobých uživatelů těchto sušiček mluví jinak. Určitě tím nechceme modely s touto funkcí zatracovat, ale jako zájemci o něj byste měli vědět, že s ním budou do budoucna spojeny tyto náklady.

Parametry

Energetická třída A++
Třída účinnosti sušení A
Spotřeba elektrické energie (roční) 230 kWh
Kapacita bubnu 8 kg
Hlučnost 65 dB
Výška 85 cm
Šířka 60 cm
Hloubka 64 cm
Váha 55 kg
Maximální počet otáček 1 200
Délka trvání programu bavlna (plná náplň) 179 minut
Počet programů 10
Zpětný chod ano
zpět nahoru ↑

Programy

Pokud je ve sloupci úroveň sušení uvedeno -, pak ji není možné při daném programu nastavit.

Název Maximální náplň Úroveň sušení Orientační čas (minut)
Bavlna 8 kg extra suché / velmi suché / do skříně / lehké / žehlení 120 – 180
Syntetika 4 kg do skříně / žehlení 70 – 80
Mix 4 kg velmi suché / do skříně / žehlení 60 – 80
Objemné prádlo 2 kg 120
Džíny 3 kg 110
Péče o pokožku 4,5 kg 210
Osvěžení 1,5 kg 40
Rychlé sušení 2 kg 50
Jemné prádlo 3 kg 50
Vlna 1,5 kg 30
Časový program 1 kg dle nastavení
zpět nahoru ↑

Funkce

Odložený start

Minimální doba zpoždění jsou 3 hodiny, maximální 19 hodin.

Nemačkavý

Funkce brání mačkání, k němuž může dojít v případě, že se prádlo nevyjme ze sušičky po skončení cyklu. Získáte tak až dvě hodiny navíc, na vyjmutí prádla.

Oblíbený

Umožňuje nastavit oblíbený program a případné další funkce. Po zvolení požadovaného režimu podržte toto tlačítko po dobu 3 sekund a program se pod něj uloží.

Ruční žehlení

Nechá prádlo trochu vlhčí, aby se lépe žehlilo.

Rychlost otáčení

Umožní zvolit zda se má mít buben 1 000 nebo 1 200 otáček.

zpět nahoru ↑

Jak suší

Nadprůměrně dobře a hlavně rychle. Čas, který uvádí po spuštění programu snad vždy zkrátila a to i v případě, že byl buben naplněn skoro celý. Prádlo je po vyjmutí z bubnu načechrané a nezmačkané. Když víte, že nebude doma, když přístroj dokončí sušící program, můžete využít funkce „nemačkavý“, který po dobu dvou hodin po skončení cyklu udržuje buben v pohybu a nedojde tak ke zmačkání prádla. Občasné nedodělky byly způsobeny hodně plným bubnem, kdy prádlo nemělo dost prostoru k otáčení a některé kusy se do sebe zamotaly. To pak senzor nemusí rozeznat a ukončí sušení, i když jsou některé kousky ještě vlhké. Z pohledu rychlosti sušení a jeho kvality se jedná o extra vydařený kousek. Samozřejmě nesmíte zapomínat na čištění filtrů, jinak se doba sušení bude prodlužovat.

zpět nahoru ↑

Zkušenosti

  • Po deseti minutách nečinnosti se sama vypne.
  • Buben je osvětlený při otevřených dvířkách.
  • V balení najdete sadu pro umístění na pračku, pro připojení na odpad i držák na sušení bot!
  • V případě, že nepotřebujete výše uvedené příslušenství, zkuste se podívat na LG RC7055AH6M. Jde vlastně o stejnou sušičku s kapacitou 7 kg, bez příslušenství v základu (jde dokoupit) a levnější cenou.

Zjistit cenu

Nebo se podívejte jak jsme testovali sušičky v našem rádci.

8 Hodnocení
LG RC 8055 AH1Z

Zaujme svou rychlostí a vysokou účinností sušení. V balení najdete všechno příslušenství, které budete k sušičce potřebovat. Z programů nám chybí jen ten pro sportovní oblečení, jinak jsou možnosti jejich nastavení široké. Ze samočisticího kondenzátoru máme trochu obavy, v budoucnu může prodražit údržbu.

Sušení
10
Spotřeba
7
Rychlost
7
Hlučnost
5
Výbava
9
PLUSY
  • Rychlá
  • Dobře suší
  • Příslušenství
MÍNUSY
  • Hlučnost se zdála být vyšší než uváděných 65 dB
  • Nemá program pro sportovní prádlo
Přidej svou recenzi

Tags:

Budeme rádi, když nám pošlete svou přípomínku, nebo názor

Odpovědět

Tvé celkové hodnocení