Recenze LG RC 8155AP3F

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Sušička pro náročné. I tak by se dala popsat LG RC 8155AP3F. Zaujme nejvyšší kondenzační třídou A, kdy se účinnost kondenzace dostává až na 93%. To je výborný výsledek. Má sice jen druhou nejvyšší energetickou třídu A++, ale má samočištění kondenzátoru. To znamená, že během sušícího cyklu tři trysky několikrát kondenzátor propláchnou pomocí silného proudu vody. Tuto vodu získává při sušení přímo z prádla. Výhodou je, že vám odpadá čištění filtru kondenzátoru a staráte se pouze o čištění prachového filtru. Nevýhodou je riziko nákladnější opravy v případě poruchy. Maximální náplň sušičky je 8 kg a buben je vyroben z nerezové oceli. Její rozměry 60 x 64 x 85 cm (šířka x hloubka x výška). Výrobce se chlubí, že v nádržce na vodu je antibakteriální povlak. Upřímně to nedokážeme ověřit a ani nám to nepřijde extra důležité. Vodu stejně vyléváte do odpadu. Hlučnost je nepatrně nižší než je u sušiček zvykem, ale stále se z principu jedná o hlučný spotřebič. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA++
Roční spotřeba energie229 kWh
Třída účinnosti kondenzaceA
Trvání standardního programu198 min
Počet programů12
Hlučnost64 dB
Hloubka64 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost61 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshAno
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuAno

Programy

Pokud je ve sloupci úroveň sušení uvedeno -, pak ji není možné při daném programu nastavit.
NázevMaximální náplňÚroveň sušeníOrientační čas – Eco (minut)Turbo (minut)
Bavlna8 kgextra suché / velmi suché / do skříně / lehké / žehlení140 – 18077 – 105
Syntetika4 kgdo skříně / žehlení60 – 7035 – 40
Smíšené prádlo4 kgvelmi suché / do skříně / žehlení60 – 8040 – 55
Objemné prádlo2 kg12070
Džíny3 kg11060
Péče o pokožku4,5 kg135
Osvěžení1,5 kgdle nastavenídle nastavení
Sportovní program2 kg50
Rychlé sušení3 kg50
Jemné prádlo1,5 kg48
Vlna1 kg2929
Časový program1 kgdle nastavenídle nastavení

Funkce

Odložený start

Minimální doba zpoždění jsou 3 hodiny, maximální 19 hodin.

Nemačkavý

Funkce brání mačkání, k němuž může dojít v případě, že se prádlo nevyjme ze sušičky po skončení cyklu. Získáte tak až dvě hodiny navíc, na vyjmutí prádla.

Oblíbený

Umožňuje nastavit oblíbený program a případné další funkce. Po zvolení požadovaného režimu podržte toto tlačítko po dobu 3 sekund a program se pod něj uloží.

Ruční žehlení

Nechá prádlo trochu vlhčí, aby se lépe žehlilo.

Eco Hybrid

Můžete si zvolit zda preferujete rychlejší a méně efektivní sušení, režim Turbo. Nebo zda na výsledek nespěcháte a je pro vás důležitá úspora energie, režim Eco.

Jak suší

Prozradím to hned v úvodu. Suší kvalitně, vyndáte vždy suché i kusy oděvů, s kterými mají občas sušičky problémy, jako jsou mikiny nebo silné džíny. Na druhou stranu jí to taky chvíli trvá. Naštěstí je rychlejší než kolik ukazují standardní délky programů při jejich zapnutí, ale mezi nejrychlejší sušičky nepatří. Díky tomu, že se nemusíte starat o filtr kondenzátoru tak je méně náročná její údržba, stačí čistit prachový filtr. Díky čidlu zkracuje či prodlužuje dobu sušení, ale když budete udržovat filtr čistý, tak v podstatě jen zkracuje. Podlé výrobce používá při sušení nižší teploty než je obvyklé, takže asi proto je časová náročnost sušícího procesu větší. Na druhou stranu je díky tomu šetrnější k prádlu, takže déle vydrží. V případě, že byste na usušení více spěchali, můžete využít tzv. „turbo módu“. V něm přístroj přestane být tak energeticky efektivní a šetrný k prádlu, ale zase suší výrazně rychleji. Odhadované časy pro jednotlivé programy najdete o kousek níže v tabulce. Sušičku můžete dokonce skrze NFC spárovat se svým mobilním telefonem.

Zkušenosti

 • Buben je podsvícený.
 • Součástí balení je i příslušenství v podobě: sušáku na boty, hadice pro připojení na odpad a příslušenství pro postavení na pračku.
 • Při začátku a konci cyklu hraje příjemnou melodii.
 • Popisky na ovládacím panelu jsou v češtině
 • Bohužel nelze změnit směr otevírání dvířek.
 • Po desetiminutové nečinnosti se sama vypne.
 • V případě nerovné podlahy ji můžete vyrovnat za pomoci nastavitelných nožiček.
Zjistit cenu Máme pro vás i nákupního rádce, který pomůže s výběrem sušičky.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
LG RC 8155AP3F

Výtečný výrobek, kterému k dokonalosti mnoho nechybí. Při sušení si můžete zvolit zda preferujete rychlost, nebo chcete pomalejší a úsporný program. Široká nabídka programů + samočistící kondenzátor (ačkoliv jsme k této technologii docela opatrní). Podle očekávání není cena zrovna nejnižší, ale tomu co sušička nabízí je přiměřená. Prostě špičkový výrobek za dosažitelnou cenu.

Sušení
9
Spotřeba
7
Rychlost
6
Hlučnost
6
Výbava
10
PLUSY
 • Možnost vybrat mezi rychlým nebo úsporným programem
 • Špičkově suší
MÍNUSY
 • Nemá A+++
 • Nelze změnit směr otevírání dvířek
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo