Recenze LG RC7055AH6M

Menší bráška RC8055AH1Z. Hlavním rozdílem mezi nimi je kapacita bubnu. To je u modelové řady reprezentováno první číslicí. V případě RC7055AH6M je tedy kapacita bubnu 7 kg a pro RC8055AH1Z je 8 kg. Dalším rozdílem je příslušenství, které je dodávané pouze k většímu modelu. V případě RC7055AH6M v balení nenajdete držák na boty a jemné prádlo, spojovací sadu pro spojení pračky a sušičky na sebe ani odtokovou hadici. Samozřejmě si příslušenství můžete dokoupit samostatně. Díky menší kapacitě je prádlo usušené rychleji. Ostatní technické parametry i počet programů jsou u obou přístrojů stejné. Lze ji napojit na odpad nebo využít vestavěnou nádržku na kondenzát.

I tato menší verze je vybavena samočištěním kondenzátoru. To na jednu stranu znamená velkou výhodu, že ho nemusíte (ba ani nemůžete, pokud nechcete rozebrat půl sušičky) čistit ručně. Na druhou stranu musíte v případě poruchy, či zanesení (ano, i tyto případy se staly) navštívit servis. Zjednodušeně řečeno tato, funkce zjednodušuje život, ale když budete mít smůlu může se prodražit. To že je kondenzátor samočistící neznamená, že nemusíte čistit klasické filtry.  To je stále potřeba a doporučujeme to dělat pravidelně, po každých pár sušících cyklech.

Parametry

Energetická třídaA++
Třída účinnosti sušeníA
Spotřeba elektrické energie (roční)230 kWh
Kapacita bubnu8 kg
Hlučnost65 dB
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka64 cm
Váha55 kg
Maximální počet otáček1 200
Délka trvání programu bavlna (plná náplň)179 minut
Počet programů10
Zpětný chodano
zpět nahoru ↑

Programy

Pokud je ve sloupci úroveň sušení uvedeno -, pak ji není možné při daném programu nastavit.

NázevMaximální náplňÚroveň sušeníOrientační čas (minut)
Bavlna7 kgextra suché / velmi suché / do skříně / lehké / žehlení110 – 170
Syntetika3,5 kgdo skříně / žehlení60 – 70
Mix3,5 kgvelmi suché / do skříně / žehlení50 – 70
Objemné prádlo2 kg120
Džíny3 kg110
Péče o pokožku4,5 kg210
Osvěžení1,5 kg40
Rychlé sušení2 kg50
Jemné prádlo3 kg50
Vlna1,5 kg30
Časový program1 kgdle nastavení
zpět nahoru ↑

Funkce

Odložený start

Minimální doba zpoždění jsou 3 hodiny, maximální 19 hodin.

Nemačkavý

Funkce brání mačkání, k němuž může dojít v případě, že se prádlo nevyjme ze sušičky po skončení cyklu. Získáte tak až dvě hodiny navíc, na vyjmutí prádla.

Oblíbený

Umožňuje nastavit oblíbený program a případné další funkce. Po zvolení požadovaného režimu podržte toto tlačítko po dobu 3 sekund a program se pod něj uloží.

Ruční žehlení

Nechá prádlo trochu vlhčí, aby se lépe žehlilo.

Rychlost otáčení

Umožní zvolit zda se má mít buben 1 000 nebo 1 200 otáček.

zpět nahoru ↑

Jak suší

Stále platí, že suší dobře a rychle. Časy, které jsou uvedeny v manuálu na první pohled nijak úžasné nejsou, ale sušička snad vždy skončila o něco dříve. Když ho vyjmete krátce po skončení cyklu, je krásně jemné a většinu stačí jen složit nebo pověsit na ramínko. Mějte ale na paměti, že se jedná o subjektivní dojem. Znám ze svého okolí lidi, kteří žehlí snad jen košile a naopak i takové, které po vyjmutí ze sušičky žehlí kromě ponožek vše. V případě, že nebudete při skončení sušícího cyklu doma, lze využít nemačkacího programu. Ten po skončení sušení prádlem ještě dvě hodiny otáčí prostřednictvím rotace bubnu a tak zamezuje jeho pomačkání. Slušně dokáže zbavit prádlo i zvířecích chlupů. V případě, že ho chcete jen očistit a není vyprané, můžete použit program osvěžení (refresh). Její sušící schopnosti jsou (až na kapacitu) stejné jako u RC8055AH1Z. Sice nemá součástí balení tolik příslušenství jako RC8055AH1Z, ale díky nižší ceně je to pro většinu lepší koupě. Kapacita 7 kg je pro běžnou rodinu dostatečná a v případě, že některé příslušenství potřebujete, lze koupit samostatně.

zpět nahoru ↑

Zkušenosti

 • Po deseti minutách nečinnosti se sama vypne.
 • Buben je osvětlený při otevřených dvířkách.
 • Pokud potřebujete jen hadičku k napojení na odpad, je lepší ji koupit samostatně v nějakém hobby marketu. U výrobce je k dostání pouze se sadou k upevnění na pračku. A cena této sady se pohybovala okolo 1 000 Kč. Samostatnou hadičku, která půjde k napojení použít sežene bez problémů do stovky.
 • Melodie na konci cyklu je dostatečně hlasitá.
 • Za zmínku stojí i její druhé místo v testu Dtestu.

Zjistit cenu

Nevybrali jste? Nevadí, mrkněte na rádce a pomocníka výběrem sušičky zde.

8 Celkové Hodnocení
LG RC7055AH6M

Výborná volba od LG. Prvotřídní účinnost sušení a druhá nejlepší energetická třída. Při kapacitě 7 kg stále vhodná pro většinu domácností a zároveň levnější než LG RC 8055 AH1Z, protože neplatíte v ceně příslušenství, které možná ani nevyužijete. malým otazníkem zůstává samočistící kondenzátor, ale to ukáže až čas.

Sušení
10
Spotřeba
7
Rychlost
7
Hlučnost
5
Výbava
9
PLUSY
 • Rychlá
 • Dobře suší
 • Neplatíte za věci, které nevyužijete
MÍNUSY
 • Nemá program pro sportovní oděvy
 • Subjektivně trochu hlučnější
Přidejte svou zkušenost s produktem

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Napište svou recenzi

   Vaše celkové hodnocení