Recenze LG RC80EU2AV4D

Hledáte sušičku pro čtyřčlennou rodinu? Možná jste ji právě našli. Sušička s tepelným čerpadlem je šetrná k oblečení, a navíc nenáročná na spotřebu. Nabízí bohatou paletu programů včetně možnosti stahování nových přes aplikaci. Zjistěte o ní více.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie176 kWh
Hloubka69 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost54 kg
Hlučnost64 dB
Počet programů13
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu196 min
Třída účinnosti kondenzaceA
Typ chladivaR290

Programy

Sušička LG RC80EU2AV4D vás potěší celou plejádou programů, díky kterým v ní usušíte jakýkoliv typ oblečení. Kromě klasické bavlny, syntetiky a smíšeného prádla v ní můžete bez obav sušit i sportovní oblečení, oblečení pro alergiky nebo rozměrově velké pokrývky. Výjimkou není ani program pro sušení jemného prádla. Pokud si zakoupíte sušák, můžete zvolit i sušení na sušáku, které je vhodné především pro svetry a jemné oblečení, které se musí sušit naplocho. Potěšující je i funkce osvěžení.

Název programuMaximální náplň v kg
Bavlna8
Smíšené prádlo4
Syntetika3,5
Pokrývky2,5
Ručníky4,5
Pro alergiky4,5
Rychlý 301
Sportovní oblečení2
Vlna1
Jemné prádlo1,5
Sušení na sušáku/
Studený vzduch/osvěžení/
Teplý vzduch/

Funkce

Díky přídavným funkcím si užijete skutečně moderní sušení. Už si nemusíte dělat starosti se zmačkaným prádlem nebo čekáním na nízký proud.

 • Odložený start – koncový čas si můžete naplánovat se zpožděním až 19 hodin. Nejméně je možné koncový čas odložit o 3 hodiny.
 • Nemačkavý – funkce, kterou využijete v případě, že nemůže prádlo ihned po dosušení vytáhnout ze sušičky. Díky funkci nemačkavý se bude buben po dobu 2 hodin hýbat, aby se prádlo nezmačkalo.
 • Oblíbený – umožňuje uložit si oblíbenou kombinaci používanou k sušení nejčastěji.
 • Osvětlení bubnu – můžete si nastavit, zda chcete, aby byl buben během sušení osvětlen či nikoliv.
 • Úroveň sušení – můžete si vybrat z možností: extra, skříň, žehlení.
 • EcoHybrid – doplňkový program, který nabízí buď možnost úspory času, nebo energie.
 • Dětská pojistka – umožní zablokovat ovládací panel, kromě tlačítka napájení.
 • Zvuk – volba, která vám umožní se rozhodnout, zda chcete mít aktivovaný či deaktivovaný zvukový signál.
 • Více/méně času – u programů s časovým sušením si dobu sušení můžete zkrátit nebo prodloužit.
 • Sušení na sušáku – pokud si zakoupíte sušák, můžete v sušičce sušit i oblečení naplocho, např. svetry nebo oblečení z jemných tkanin.
 • Wi-Fi – sušičku je možné propojit s vaším chytrým telefonem.

Jak suší

Za necelých 14 000 Kč dostanete sušičku, která vám umožní prádlo sušit skutečně moderním a pokrokovým způsobem. Nemůže prádlo po dosušení ihned vytáhnout? Nevadí, stačí zvolit program nemačkavý, který dokáže ještě 2 hodiny bubnem otáčet, aby se prádlo nepomačkalo. V kombinaci s odloženým koncem dosušení to znamená, že prádlo bude vysušeno v takový čas, který vám nejvíce vyhovuje. Co se týče rychlosti sušení, nepatří mezi nejrychlejší, ale jako pomalá se taky nazvat nedá. Jako typ chladiva je použito R290. Když už zmiňujeme odložený konec sušení, tak je potřeba zmínit, že konec je možné odložit maximálně o 19 hodin a nejméně o 3 hodiny.

Díky účinnosti kondenzace A se nemusíte bát, že byste ze sušičky LG RC80EU2AV4D vytahovali prádlo vlhké. Ledaže byste chtěli. Díky úrovně sušení si můžete vybrat, jak moc má být prádlo vysušeno. Pokud jej chcete žehlit, zvolte tuto možnost a prádlo nebude přesušené, takže se lépe poperete se zmačkáním. Díky možnost EcoHybrid si můžete vybrat, zda chcete šetřit energii nebo čas. Programová nabídka je bohatá a bude stačit i náročným uživatelům. Kromě tradičních programů se můžete těšit i na program pro alergiky nebo sportovní oblečení a přikrývky. Neocenitelná je také funkce osvěžení, která čistému prádlu s nevábným odérem opět vdechne čistotu a svěžest. Všichni, kdo bojují s časem, jistě ocení rychlý 30minutový program, který se popere až s 1 kg prádla. Plusem je rozhodně i možnost propojení přístroje s vaším mobilním telefonem. Pomocí aplikace můžete dát povel k sušení i na dálku, sledovat spotřebu, stahovat nové programy sušení nebo řešit případné komplikace.

Potěší i ovládací panel v češtině a displej, který ukazuje průběh sušení. Sušička disponuje tepelným čerpadlem, takže je nenáročná na spotřebu. Přebytečné teplo totiž přemění na elektřinu, kterou využívá k sušení. Díky tomu se nemusí sušit při tak vysokých teplotách, což se pozitivně odrazí na životnosti látek a barev. Také údržba kondenzátoru je bezproblémová, jelikož sušička disponuje automatickým čištěním. No není to tak, že by sušička byla úplně bez práce. Filtr na žmolky však čistit budete muset. Jinak se ucpe a účinnost sušení bude horší. Vysušená voda se může buď ukládat v nádobě na kondenzát, kterou je potřeba pravidelně vylévat (upozorní vás na to ikona na displeji), nebo je možné ji odvádět přímo do odpadu. V tomto případě je však nutné zakoupit odtokovou hadici, která se prodává pouze s dalším příslušenstvím za necelých 1 300 Kč, což se nám jeví jako zbytečně vysoká cena. Sušičku je možné díky vhodnému mezikusu postavit na pračku, pokud mezikus nechcete, lze to zvládnout i bez něj.

Zjistit cenu

Podívejte se, které další sušičky jsme recenzovali zde.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.1 Total Score
LG RC80EU2AV4D

Sušičkou rozhodně nepohrdnou čtyřčlenné domácnosti, které vyžadují vysokou úroveň sušení. Bohatou nabídku programů doplňuje možnost stahování nových přes aplikaci. Díky tepelnému čerpadlu je sušení v sušičce k prádlu šetrné. Pozitivně hodnotíme i české popisky na ovládacím panelu. Jako nevýhodu vidíme nutnost přikoupení odtokového kabelku, který je k sehnání za poměrně dost vysoké peníze.

Sušení
9
Spotřeba
8.5
Rychlost
7
Hlučnost
6
Výbava
9
PLUSY
 • bohatá výbava
 • nízká spotřeba
 • Wi-Fi
 • české popisky
 • osvětlení bubnu
MÍNUSY
 • odtokovou hadici nutno zakoupit zvlášť
 • rychlost sušení je "jen" průměrná
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Sušička LG má samočistící kondenzátor, takže pokud ji připojíte na odpad, tak se vám kondezátor nemá čím propláchnout, u těchto sušiček se musí používat vylévání vody z nádoby.

  • Dobrý den,

   proces sušení i práce kondenzátoru je stejný (voda jde stále skrze něj), pouze nemusíte ručně vylévat zásobník po každém cyklu.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo