Recenze LG RC81EU2AV4W

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Ideální sušičkou pro rodinu o 4 členech může být LG RC81EU2AV4W. Potěší zařazením k nejméně hlučným spotřebičům na trhu, bohatým počtem programů, Wi-Fi konektivitou i individuálním nastavením. Má tato krasavice nějaký háček? Něco by se našlo! O co se jedná, se dozvíte v naší recenzi.

Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie174 kWh
Hloubka69 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost56 kg
Hlučnost62 dB
Typ chladivaR290
Počet programů14
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu211 min
Třída účinnosti kondenzaceA

Programy

Sušička disponuje 14 programy. Vedle tradičních programů, jako je bavlna či syntetické prádlo a jemné prádlo, zde najdete také speciální programy pro alergiky, sportovní oblečení a přikrývky. Zejména přikrývky jsou programem, který nebývá ve standardním programovém vybavení většiny sušiček. Samozřejmostí je také program studený vzduch, což je to samé co refresh nebo osvěžení. Používá se pro málo špinavé prádlo, které stačí jen osvěžit a ihned v něm znovu vyrazit do společnosti. Program teplý vzduch je vhodný pro sušení menšího prádla každodenní potřeby (osušky, župany, utěrky atd.). Speciálním programem je také program pro sušení ručníků. Ani tento nenajdete u všech sušiček. Na druhou stranu, většina z nás si stejně vystačí s pár základními programy a asi ani tu nevyužijete všechny, které jsou v nabídce.


Název programuKapacita v kg
Bavlna8
Smíšené prádlo4
Syntetika3,5
Pokrývky2,5
Ručníky4,5
Pro alergiky4,5
Rychlý 301
Sportovní oblečení2
Vlna1
Jemné prádlo1,5
Sušení na sušáku
Studený vzduch/osvěžení
Teplý vzduch

Funkce

Aby pro vás sušení a následná práce s prádlem byla co nejméně náročná, disponuje elektrospotřebič funkcemi usnadňující ovládání, žehlení prádla nebo individuální nastavení času sušení.

 • Odložený start – sušička umožňuje odložení startu nejméně o 3 hodiny, maximálně o 19 hodin.
 • Nemačkavý – funkce vhodná pro případ, že nemůžete prádlo i hned po dosušení ze spotřebiče vytáhnout. Po dobu dvou hodin dochází k pravidelnému pohybu bubnu, takže se prádlo nezmačká.
 • Oblíbený – umožňuje uložení nejčastěji používaného typu sušení. Můžete si vybrat program a doplňkovou funkci. Tuto kombinaci uložíte a spustíte vždy, když stisknete tlačítko Oblíbený.
 • Světlo – můžete si nastavit, zda chcete mít buben během vytahování prádla osvětlený či nikoliv.
 • EcoHybrid – máte možnost zvolit, zda chcete šetřit energii nebo čas.
 • Dětská pojistka – umožňuje zablokování všech tlačítek, kromě tlačítka Napájení.
 • Zvuk – umožňuje ovládání hlasitosti akustického signálu, ten je možný i zcela vypnout.
 • Více/méně času – u programů s časovým sušením máte možnost manuálně upravit dobu sušení vždy po pěti minutách.
 • Wi-Fi – umožňuje ovládat sušičku na dálku, stahovat nové programy a pomoct při řešení problémů.

Jak suší

Tento model sušičky z rodiny LG uspokojí i velmi náročného uživatele. Má hned několik předností. Začněme s hlučností. Ta je v porovnání s konkurencí naprosto minimální. S hodnotou 62 dB se řadí k nejtišším modelům na trhu. Jen tak pro představu, průměr hlučnosti se pohybuje kolem hodnoty 65 dB, nejhlučnější spotřebiče mohou sušit s hlučností až 70 dB.

Co se spotřeby a výsledného sušení týká, tak hodnoty odpovídají roční spotřebě 174 kWh, což je u energetické třídy A+++ poměrně standardní, ale je možné najít spotřebiče i s nižší spotřebou (kolem 160 kWh). Nižší spotřeba je mimo jiné dosažena díky duálnímu invertorovému tepelnému čerpadlu, které přebytečné teplo převádí na elektřinu. K třídě kondenzace A nemáme co dodat. Jistě vás potěší, že prádlo je vysušené i u gum, kde se sušením bývá většinou největší problém a prádlo zde bývá vlhčí.

Ovládání je díky českým popiskům kolem otočného voliče snadné. Na displeji pak můžete sledovat průběh sušení nebo čas sušení. Úroveň sušení si hlídají automatické senzory. Praktická je funkce oblíbený, díky které si můžete uložit nejčastěji používaný program a funkci. Technologie EcoHybrid vám umožňuje vybrat, zda se rozhodnete šetřit čas nebo energii.

Kromě funkcí jako je odložený start, nastavení zvuku, refresh nebo nemačkavý, sušička disponuje možností připojení na Wi-Fi. Díky tomu máte možnost sledovat průběh sušení i na dálku, stejně jako na dálku můžete spotřebič zapnout. Díky aplikaci LG SmartThinQ si můžete stahovat nové programy sušení a využít ji také pro diagnostiku a následné řešení případného problému.

Toho, kdo bojuje s místem v koupelně, potěší, že sušičku můžete postavit na pračku a také zaměnit otevírání dvířek. Jediné, co bychom výrobci mohli vytknout je to, že umožňuje kondenzát dovádět do odpadu, ale s tím, že si odtokovou hadici musíte pořídit zvlášť a navíc v setu s dalším příslušenstvím, které vás vyjde zhruba na další 2 000 Kč, což se nám zdá jako zbytečná investice. U odloženého startu nám přijde nepraktické, že nejkratší doba odložení jsou až 3 hodiny.

Pokud chcete najít ještě úspornější sušičku, podívejte se na náš velký srovnávací test, který zahrnuje recenze na několik desítek sušiček neznámějších výrobců těchto elektrospotřebičů.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.2 Total Score
LG RC81EU2AV4W

Bohatá programová vybavenost zahrnující programy pro sušení peřin, sportovního oblečení, oblečení pro alergiky, ručníky a další. Samozřejmostí je program refresh. Délku sušení si můžete individuálně nastavit stejně jako odložený start. Odložený start je bohužel možné nejméně odložit o 3 hodiny, což nám přijde nepraktické a také nám vadí vysoká pořizovací cena odtokové hadice.

Sušení
9
Spotřeba
8.5
Rychlost
6
Hlučnost
8
Výbava
9
PLUSY
 • programová vybavenost
 • individuální časové nastavení
 • Wi-Fi
 • šetření času nebo energie
 • automatické čištění kondenzátoru
 • nízká hlučnost
 • záměna otevírání dvířek
MÍNUSY
 • pořizovací cena odtokové hadice
 • krátká nejmenší doba odloženého startu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo