Recenze LG RC81U2AV2W

LG RC81U2AV2W disponuje možností připojení k Wi-Fi a má pestrou nabídku programů. Funkce pro úpravu programů vám umožní si program upravit podle vlastních preferencí. Samozřejmostí je osvětlený buben, zvuková signalizace a popisky v češtině. Přečtěte si, čím dalším vás sušička překvapí.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie159 kWh
Hloubka69 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost56 kg
Hlučnost62 dB
Počet programů14
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu209 min
Třída účinnosti kondenzaceA

Programy

NázevMaximální náplň v kg
Bavlna8
Smíšené prádlo4
Syntetika3,5
Pokrývky2,5
Ručníky4,5
Pro alergiky4,5
Rychlý 30´1
Sportovní oblečení2
Vlna1
Jemné prádlo1,5
Sušení na sušáku
Studený vzduch
Teplý vzduch

Funkce

Více času/méně času Funkci využijete v kombinaci s časovými programy sušení, kdy si můžete ručně upravit délku sušení. Délku sušení můžete zkracovat nebo prodlužovat. Sušení na držáku Sušení na sušáku je vhodné pro oblečení, které musí být sušeno naplocho. Je tedy ideální pro svetry, jemné tkaniny nebo boty. Během programu se buben bude otáčet, ale držák ne. EcoHybrid Tento doplňkový program vám pomůže ušetřit buď čas, nebo energii. Studený vzduch Program Studeného vzduchu je to samé, co u jiných konkurenčních modelů Refresh nebo osvěžení. Nemačkavý Tuto funkci využijete v případě, kdy nebudete moci prádlo z bubnu vytáhnout ihned po dosušení, ale až za nějakou dobu. Aby se prádlo nepomačkalo, bude buben, díky programu Nemačkavý, provádět pravidelné pohyby, takže se prádlo nezmačká. Funkce Nemačkavý může trvat až 2 hodiny. Připojení na Wi-Fi Váš elektrospotřebič můžete po stáhnutí potřebné aplikace ovládat na dálku, dále si můžete stahovat nové cykly sušení nebo ji využít pro diagnostiku problémů. Nastavení konce sušení Díky této možnosti si můžete nastavit, kdy chcete, aby sušicí program skončil. Nezapomeňte, že nenastavujete odložení začátku sušení, ale nastavujete dobu, kdy má sušení skončit.

Jak suší

LG RC81U2AV2W se řadí mezi nejúspornější spotřebiče na trhu, jelikož spadá do energetické třídy A+++. Navíc disponuje duálním invertorovým tepelným čerpadlem, které má vliv na vyšší úsporu elektrické energie a času. Čas vám uspoří také automatické čistění kondenzátoru, které zároveň udržuje stabilní výkon sušičky. Z hlediska třídy kondenzace spadá sušička do třídy A, což znamená, že z prádla dostane více jak 90 % vody. Sušičku je možné napojit na odpad nebo vodu pravidelně vylévat ze zásobníku. Na nutnost vyprázdnění vás přístroj sám upozorní. Stejně tak vás upozorní na vyčištění filtru. Vzhledem k ceně výrobku se můžete těšit na bohatou nabídku programů a dalších funkcí. Samozřejmostí je program pro alergiky a také pro sportovní oblečení, které potřebuje speciální péči. Možnost využití studeného vzduchu můžeme označit jako program Refresh, který slouží k osvěžení prádla. Velkou výhodou je, že si můžete manuálně upravit délku sušení. Se sušením pomáhají senzory vlhkosti, díky kterým si sušička sama upraví potřebné nastavení pro požadované vysušení. Součástí balení je také koš na sušení, jenž je vhodný zejména na sušení svetrů nebo jiného oblečení, které by se při sušení nemělo krčit. Dobrým pomocníkem je také osvětlení bubnu. Praktickou vychytávkou je možnost přehození dveří. Mohou se otvírat doprava i doleva. Předností výrobku je jeho tichý provoz. Během sušení vydává hluk o síle 62 dB, což jej řadí mezi nejtišší modely na trhu. Zklamáním je pak skutečně dlouhá doba základního sušicího programu pro bavlnu, jež je delší než u většiny konkurentů. Nepraktická je také poměrně atypická hloubka výrobku, která činí 69 cm. Standardně bývá hloubka kolem 60 až 65 cm i s dvířky. Společnost LG se zaměřuje na to, aby uživatelům jejich spotřebiče co nejvíce usnadnily život. Sušičku je tedy možné spárovat s vaším chytrým zařízením a ovládat ji na dálku. Pomocí příslušné aplikace můžete stahovat nejnovější programy sušení nebo vyřešit případné závady. Prádlo je po vysušení nadýchané a zbavené veškerého prachu. V případě programu pro Alergiky je účinnost ještě vyšší. Program nemačkavý se postará o to, abyste prádlo i několik hodin po dosušení ze sušičky vytáhli nepomačkané. Zjistit cenu Zajímají vás jak dopadly další LG sušičky?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.2 Total Score
LG RC81U2AV2W

Sušička je užitečným pomocníkem do velkých rodin zahrnující 4 členy a více. Díky duálnímu invertorovému tepelnému čerpadlu elektrospotřebič šetří čas i energii. Z hlediska energetické třídy spadá do nejvyšší skupiny A+++. Nabízí celou řadu programů a funkcí pro úpravu programů. Vzhledem ke konkurenci program na sušení bavlny trvá příliš dlouho a nepraktická je také hloubka sušičky činící 69 cm.

Sušení
9
Spotřeba
10
Rychlost
5
Hlučnost
8
Výbava
9
PLUSY
 • nízká spotřeba
 • nejvyšší třída kondenzace
 • dobrá kapacita
 • chytré funkce
MÍNUSY
 • dlouhý standardní program
 • specifická hloubka
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo