Recenze sušičky prádla LG RC81V9AV4Q

Pokud sháníte sušičku, která Vám usnadní práci ve více směrech, mrkněte na sušičku na prádlo LG RC81V9AV4Q. Nejenže nemusíte prádlo věšet na sušák a čekat, než uschne. Tato sušička je také schopna se sama vyčistit. Tím samozřejmě šetří spotřebu energie a Vám čas, který nemusíte trávit složitou údržbou. Spotřebič má také vylepšený – tzv. invertorový motor. který spolehlivě snižuje vibrace spotřebiče. Sušička má zabudovaný systém Eco Hybrid™, díky kterému je méně náročná na spotřebu energie nebo na čas sušení – to si můžete zvolit dle potřeby. Někdo si raději počká déle, než se prádlo vysuší, jiný naopak bude raději víc platit za elektřinu, ale prádlo bude mít vysušené dříve. Sušičku si oblíbíte také proto, že vlastní certifikát TÜV Green Product – má minimální dopad na životní prostředí. Aspoň takto to tvrdí marketingové materiály. Ale je to tak i doopravdy?

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie176 kWh
Hloubka69 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost37,5 kg
Hlučnost62 dB
Počet programů14
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu196 min
Třída účinnosti kondenzaceA
Typ chladivaR290

Sušička prádla LG RC81V9AV4Q Recenze

Se sušičkou prádla LG RC81V9AV4Q A+++ 8 kg budete šetřit své finanční zásoby díky velké energetické úspoře, kterou sušička umí, ale také životní prostředí. Máte jistotu 10 let záruky na motor a kompresor, což je opravdu lákavá nabídka. Tato sušička je také krásným doplňkem do moderní domácnosti. Má elegantní nerušivý vzhled bílé barvy s dvířky z tvrzeného skla. Dá se velmi dobře uzpůsobit tomu, jaký máte v místnosti prostor, jelikož dvířka můžete nainstalovat vpravo i vlevo. Zapadne tak do každé koupelny.

Sušička má zabudované invertorové tepelné čerpadlo a využívá pro stlačování chladiva dva válce (běžně sušičky využívají válec jen jeden). Toto čerpadlo má nižší vibrace než běžná čerpadla, a proto je spotřebič celkově méně hlučný, než bývá zvykem. Nižší vibrace zařízení také prodlužují jeho životnost. Spíše než samotný přístroj slyšíte třeba šustění zipů, nebo jiných kovových částí, které při pohybu naráží na tělo bubnu. Na nízkou teplotu sušení je sušička také schopna vyhladit záhyby, a dokonale snížit pomačkání prádla. Pro vás další ušetřený čas, který byste jinak trávili žehlením.

Co Vám sušička prádla RC 81V9AV4Q nabídne?

Jste alergik či astmatik? Nebo tímto problémem trpí někteří členové vaší rodiny? Se sušičkou je vždy méně alergenů v domácnosti. Konkrétně recenzovaná sušička LG RC 81V9AV4Q umí zničit až 99,9 % bakterií a prachových roztočů z oblečení, ručníků a dalšího prádla. Pro alergiky a astmatiky je pak mnohem příjemnější oblékání a používání prádla, ze kterého se na ně nezačne vířit prach a neviditelní roztoči.

Sušička má duální filtr, který garantuje vysoký výkon sušení a pochytí téměř všechny nečistoty, které v prádle ještě po praní zůstaly. V sušičce je také zabudovaný senzor, který umí určit vlhkost prádla a dle toho automaticky nastavit teplotu a délku sušení. Sušička má zabudovanou funkci Smart Diagnosis, která dokáže vyřešit většinu menších problémů, které mohou ve spotřebiči nastat. Snižuje tak riziko vzniku poruchy. To jsou vše docela běžné věci, které umí většina sušiček.

Velkou úsporu elektřiny vám zajistí samočistící se kondenzátor. Jelikož se čistí automaticky, jakmile sušička zaznamená znečištění, je udržovaný v neustálé čistotě a tím nezpomaluje nebo jinak nenarušuje chod sušičky. Sušička tak může plně využívat technologii Eco Hybrid™. Ta se používá dvěma různými způsoby. Jak jsme již psali v úvodu, buďto si raději déle počkáte, než se prádlo vysuší anebo máte raději, když jdou věci svižně, a tak si raději připlatíte za kratší dobu čekání na suché prádlo. Tato funkce je skvělá, pokud například někam pospícháte a chcete prádlo ze sušičky vyndat ještě před odchodem. Technologie Eco Hybrid™ dokáže na Režim Energie ušetřit až 15% energie, na Režim Čas dokáže ušetřit až 18% vašeho času. V praxi patří spíše mezi rychlejší sušičky.

ProgramyMax náplň v kg
Bavlna8
Smíšené prádlo4
Syntetika3,5
Pokrývky2,5
Ručníky4,5
Rychlé sušení 30´1
Pro alergiky1
Jemné prádlo1,5
Vlna1
Sportovní oblečení2
Sušení s držákem
Studený vzduch
Teplý vzduch

Doplňkové funkce

Jaké doplňkové funkce sušička nabízí?

 • Odložený start – můžete si naplánovat ukončení sušení o 3 až 19 hodin.
 • Oblíbený program – uloží váš nejoblíbenější program sušení s dalšími funkcemi.
 • Osvětlení bubnu – automaticky zapnuté při otevření, při zavření dvířek se automaticky vypne. Dovnitř bubnu můžete nahlížet s rozsvíceným světlem, pokud podržíte po dobu 3 vteřin tlačítko Úroveň sušení
 • Běžná rychlost otáčení bubnu (více času sušení).
 • Rychlé otáčení bubnu (méně času sušení).
 • Více/méně času – můžete prodloužit nebo zkrátit dobu sušení při použití funkce u programů Sušení na sušáku, Studený vzduch, Teplý vzduch.
 • Zvuková signalizace – zapnout nebo vypnout.
 • Dálkový start – spuštění sušení na dálku.
 • Dětská pojistka – pomocí ní uzamknete ovládací panel.
 • Eco Hybrid – zvolíte, zda chcete šetřit energii nebo čas.
 • Nemačkavý – pokud nemůžete prádlo ze sušičky ihned po dokončení programu vyndat, aktivujte funkci Nemačkavý, díky které se bude buben pravidelně otáčet, čímž sníží zmačkání prádla. Funkce může běžet až 2 hodiny po dokončení programu.

Jak suší?

V naší recenzi na sušičku LG RC81V9AV4Q musíme hned v úvodu zmínit, že se jedná o model s tepelným čerpadlem. Jde tedy o typ kondenzační sušičky, která není tak náročná na spotřebu energie jako například sušičky s elektrickým topným tělesem. Nicméně tepelné čerpadlo je v současné době doménou většiny sušiček dostupných na trhu.

Z hlediska úspory provozu jistě oceníte nejšetrnější třídu na trhu A+++. Při spotřebě 176 kWh za rok a průměrné ceně energie 5 Kč za kWh vás její provoz vyjde na cca 880 Kč ročně, což není žádná hrůza. Její výhodou je možnost sušení teplým či studeným vzduchem. Studenému vzduchu se říká také Refresh nebo osvěžení a oceníte jej v případě, kdy se oblečení nemusí prát, ale stačí ho jen vyvětrat. Typicky se jedná zápach například z restaurace. Výhodou je také možnost sušení přikrývek a program pro alergiky. Možné je i sušení na sušáku, ale ten není součástí dodávky. Je tedy potřeba jej přikoupit. Sušička je při provozu skoro neslyšitelná. Vyvozuje hluk o síle 62 dB, což ji řadí mezi nejtišší spotřebiče na trhu. Na druhou stranu si za úsporný a tichý provoz docela připlatíte.

Při obsluze oceníte osvětlení bubnu, díky kterému budete mít jistotu, že jste v něm nezapomněli ani jedinou ponožku. Výhodou je i automatické čištění filtru, který tak nesnižuje účinnost sušení. Stejně jako jiné nadupané modely i tento je možné ovládat pomocí Wi-Fi. Sušičku stačí jen spárovat s chytrým telefonem, stáhnout si aplikaci a je to. Tak budete moci spotřebič ovládat i na dálku. Kromě ovládání na dálku je možné si přes aplikaci stáhnout i nejnovější programy pro sušení, čímž se programová nabídka stane ještě atraktivnější. Celkově v kvalitě i rychlosti sušení patří k tomu výrazně lepšímu, co je na trhu k dispozici.

Ovládání

Na přední straně sušičky najdete ovládací panel s kolečkem, tlačítky a dotykovým LED displejem, který zobrazuje program, délku sušení, indikátor sušení (kterým můžete sledovat, zda sušička právě suší klasicky, k uložení do skříně či třeba ke snadnému žehlení), zda je vyčištěný filtr na nečistoty, vyprázdněný zásobník na vodu, rozsvítí také kontrolku, když se čistí kondenzátor. Kolečkem vybíráte program, který chcete k sušení použít. Programy jsou rozděleny dle typu materiálu prádla (syntetika, bavlna, jemné, program pro alergiky a další…). Vlevo pod ním je umístěné tlačítko napájení (zapnout/vypnout, zrušit odložený start), napravo je tlačítko na spuštění či pozastavení sušení (spotřebič šetří energii i tím, že se 15 minut po pozastavení sušení automaticky vypne).

Po každém sušení vyprázdněte zásobník na vodu a vyčistěte filtr, pokud je zaplněný nečistotami. Když budete vyndávat vysušené prádlo ze sušičky, dávejte pozor – buben může být ještě chvíli po dosušení docela teplý.

Spotřebič má dětskou pojistku, zařízení tedy budete moci zabezpečit před nejmenšími členy rodiny. Na zapnutí a vypnutí pojistky Vás upozorní zvukový signál.

Aplikace LG SmartThinQ

K sušičce prádla LG rc81v9av4q náleží aplikace LG SmartThinQ, která je dostupná jak pro Android tak pro Apple. Stáhnete ji jednoduše v obchodu s aplikacemi ve Vašem chytrém mobilním telefonu. Sušičku můžete pomocí aplikace na dálku spustit. Poté můžete vybrat program, který chcete, aby pro sušení použila a vzdáleně ji zapnout.

Zařízení Vám také pošle skrze aplikaci informaci, pokud se objeví nějaký problém. V aplikaci můžete sledovat rozdíly spotřeby energie u jednotlivých sušících cyklů. Pomocí aplikace si můžete do spotřebiče také stáhnout další programy (jako např. sportovní oblečení, proti pomačkání, spodní a ložní prádlo)

Možnost zakoupení setu LG F4WV910P2E + LG RC81V9AV4Q

Sušičku na prádlo LG RC81V9AV4Q lze zakoupit také v kombinaci s pračkou LG F4WV910P2E.

Koupení tohoto setu může být pro někoho výhodné, pokud shání sušičku i pračku. Pokud tyto dva spotřebiče zakoupíte společně, budete na ně mít mírnou slevu. Oba spotřebiče mají úspornou energetickou třídu – pračka LG F4WV910P2E A, sušička A+++. Pračka má dětskou pojistku a lze ovládat na dálku skrze aplikaci stejně, jako je tomu u sušičky. Má také příjemně velkou kapacitu a to až 10,5 kg. Pokud se tedy nebojíte zainvestovat, cena Vám za funkce těchto dvou zařízení stojí a chcete, aby Vám spotřebiče vzhledově ladily, můžete o této možnosti popřemýšlet.

Prodloužení záruky sušičky LG RC81V9AV4Q je možné získat, přímo u výrobce – v eshopu LG. Ceny jsou závislé na délce prodloužení. Rozměry sušičky LG RC RC81V9AV4Q jsou 600 x 850 x 690 mm.

Návod k obsluze

LG RC81v9av4q český manuál a návod k obsluze v PDF ke stažení

Zjistit cenu

Hledáte levnější sušičku prádla?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
LG RC81V9AV4Q

Sušička od LG s relativně vysokou cenou. Ale funkcí a možností dává ale člověku opravdu mnoho. Je tedy na každém, aby zvážil, zda se mu vyplatí připlatit si za vysokou kvalitu a možnosti, které tento spotřebič dává. Ušetří spoustu času i energie, díky zabudovaným technologiím, má možnost ovládání na dálku, zdá se, že má programy na sušení veškerého prádla, které doma najdete a také pomůže alergikům. Celkově je to jedna z nejlepších sušiček na trhu a to za relativně slušnou cenu. K velkým spotřebičům je často potřeba manuál. Někdy má člověk pocit, že zvládne sám přijít na to, jak se zařízení ovládá, či co obnáší jeho údržba. V dnešní době jsou ale už spotřebiče tak moc chytré, že je někdy obtížné dohledat všechny potřebné režimy, funkce apod. bez manuálu. Návod je lepší pročíst ještě před instalací a prvním zapnutí zařízení. Někdy je potřeba provést krátkou údržbu či přípravu spotřebiče, aby mohl být poprvé zapnut. S tím Vám spolehlivě pomůže manuál.

Sušení
9
Spotřeba
8.5
Rychlost
7
Hlučnost
8
Výbava
9
PLUSY
 • 14 sušících programů
 • Možnost stáhnout další programy
 • Dálkové ovládání přes aplikaci
 • Kontrola průběhu sušení prádla pomocí aplikace
 • Samočistící se kondenzátor = úspora času i energie
 • Program pro alergiky
 • Příjemný vzhled
 • Úsporný provoz
 • Tichý provoz
MÍNUSY
 • Ovládání různých funkcí není příliš intuitivní
 • Vysoká pořizovací cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo