Recenze LG RC82EU2AV4Q

Z pohledu parametrů zajímavě vypadající sušička od LG, která nabízí spoustu zajímavých funkcí. Přijatelná cena okolo 15 000 Kč, moderní vzhled a slušná spotřeba. Zajímavá vás jak tahle sušička dopadne ve srovnání se zbytkem trhu?

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie176 kWh
Hloubka69 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost56 kg
Hlučnost64 dB
Typ chladivaR290
Počet programů13
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu196
Třída účinnosti kondenzaceA

Programy

ProgramKapacita (doporučená)
Bavlna8 kg
Smíšené prádlo4 kg
Syntetika3,5 kg
Pokrývky2,5 kg
Ručníky4,5 kg
Pro alergiky4,5 kg
Rychlý1 kg
Sportovní oblečení2 kg
Vlna1 kg
Jemné prádlo1,5 kg
Sušení na sušáku
Studený vzduch8 kg
Teplý vzduch8 kg

Funkce

Odložený start – určí o kolik se má zpozdit start programu. Vybírat můžete (po hodinách) z intervalu 3 – 19 hodin. Nemačkavý – po zapnutí této funkce se buben s prádlem v pravidelných časových intervalech otáčí ještě dvě hodiny potom, co došlo k ukončení sušícího programu. Když během této doby otevřete dvířka sušičky, dojde k zastavení otáčení. Může se vám hodit, pokus sušíte prádlo citlivé na zmačkání. Takto snížíte šanci na vznik záhybů. Není to stoprocentní, ale rozhodně u mačkavého prádla pomůže. Osvětlení bubnu – zapíná (a vypíná) se podržením tlačítka „úroveň sušení“ po dobu tří sekund Úroveň sušení – nastavíte požadovanou úroveň sušení. Ta může mít následující hodnoty:

 • Extra – Doporučuji použít pro silné a prošívané oděvy
 • Skříň – Pro oděvy, které nechcete žehlit
 • Žehlení – Pro oděvy, které chcete žehlit

EcoHybrid – volíte zda chcete mít úspornější (a pomalejší) sušící cyklus a nebo ho naopak chcete rychlejší (a s větší spotřebou)

Oblíbené – umožňuje nastavit kombinaci programu a doplňkových funkcí, kterou pak spustíte snadněji a rychleji. Stačí zvolit chtěnou kombinaci a po dobu tří sekund podržet tlačítko „oblíbené“.

Dětská pojistka – zapnete ji současným stiskem (a držením po dobu tří sekund) tlačítek „oblíbené“ a „odložený start“. Její zapnutí poznáte dle zvuku a nápisu „CL“ – Child Lock na displeji.

Zvuk – můžete vypnout či zapnout akustická upozornění.

Více času / Méně času – lze manuálně prodloužit, či zkrátit dobu programu. Jedním stiskem dojde ke změně délky programu o pět minut.

Sušení na sušáku – název může naznačovat něco jiného, ale jedná se o možnost sušení prádla (nebo bot) v sušičce za pomoci držáku na sušení. Ten však není součástí balení a je nutné ho zakoupit samostatně (cena cca 2 500 Kč). Výhoda je ta, že se boty v sušičce neobouchají a např. u svetrů lez často dosáhnout lepšího vysušení. Životně nutné příslušenství to za mě však není. Na závěr informace, že lze změnit směr otevírání dvířek, stejně jako u řady dalších sušiček. Jedná se o docela jednoduchou aktivit, spočívající jen v odšroubování a následném zašroubování několika šroubků. Navíc poměrně jasně ilustrováno v přiloženém manuálu.

Jak suší

Sušení je na výborné úrovni. Jeho rychlost už tak excelentní není, ale to je daň za poměrně nízkou spotřebu. Naštěstí si můžete zvolit, zda chcete raději rychlejší nebo úspornější program. Radost udělá i extra krátký sušící program. Pro majitele bytů je příjemná i nízká hlučnost. Ne že by jste ji skrze jednu stěnu vůbec neslyšeli, ale hlučnost je ve srovnání s konkurencí skutečně slušná. Samozřejmostí jsou české popisky. Potěší i snadná obsluha a bezproblémové čištění filtrů. Výborně rovněž odstraňuje psí chlupy z dek a polštářů. Zásobník na vodu má standardní velikost cca pěti litrů. Při plně naplněném bubnu to znamená cca 4-5 sušení, než ho budete muset vyprázdnit. O nutnosti jeho vyprázdnění informuje kontrolka. Mě osobně se u LG sušiček (a vlastně i praček) hodně líbí jejich vzhled, ale to je subjektivní názor.

Vy to můžete mít jinak. Asi přemýšlíte, zda má tenhle přístroj i nějaké nedostatky. Pár se jich najde, ale jsou to spíše drobnosti. Tou první je za mě ne úplně ideálně podsvícený displej. Bez rozsvíceného světla (či přesné znalosti rozmístění ovládacích prvků, která asi časem přijde) není nastavování přístroje zrovna příjemné. Rovněž při připojování na Wi-Fi síť, která má v názvu české znaky mohou nastat komplikace (o tom ještě dále). Poslední drobností je cena. Ta se stále drží okolo 16 000 Kč, i když už je sušička nějakou dobu na trhu. Na jednu stranu je to dobře, indikuje to, že je opravdu povedená a prodeje se daří. Na druhou stranu, tisícovka nebo dvě dolů, by z ní udělaly ještě zajímavější volbu.

Hlavní filtr je umístěn klasicky hned za dveřmi sušičky. Někdy se mu také říká filtr na cupaninu. To jsou takové žmolky, či textilní prach, který se při procesu sušení dostává do filtru. Lze ho snadnou vyjmout, vysypat do koše a drobné zbytky prachu lze umýt pod tekoucí vedou. Potom stačí nechat vyschnout a můžete vrátit na místo. Na zadní straně přístroje je mřížka pro vstup chladného vzduchu. Pokud vám to situace dovolí, je dobré ji alespoň jednou za rok projet vysavačem a zbavit ji nahromaděného prachu. Ten může zhoršovat proudění vzduchu a tím pádem i prodlužovat proces sušení. Sušička obsahuje nádobu na kondenzát, možnost napojení na odpad tu je. Hadice na odvod ale není součástí balení a je třeba ji dokoupit samostatně.

Technické hračičky potěší, že je vybavena technologií LG SmartThinQ. To znamená, že dokáže komunikovat s vaším chytrým telefonem. Potřebujete, aby byla sušička v dosahu signálu routeru. Podporuje pouze 2,4 Ghz frekvenci a pozor na speciální znaky (třeba diakritiku) v názvu sítě. S těmi si poradit nedokázala. Pokud název sítě obsahuje jen anglické znaky a čísla, s připojením by neměl být problém. Poslední komplikace může nastat u protokolu zabezpečení. S WEP jsou často problémy, WPA2 by měla fungovat bez komplikací. A co můžete v aplikaci dělat? Sledovat spotřebu, přijímat oznámení o dokončení programu, nebo vidět diagnostiku přístroje. Samozřejmě lze dálkově spustit vybraný program (pro povolení této funkce je nutné držet tlačítko „Zvuk“ po dobu tří sekund). Jak moc je to užitečné záleží na spotřebiteli. Spousta z nich to nejspíš nikdy nevyužijete, jiní zase bude používat denně. Důležitost pro sebe musíte zvážit sami.

Chybové hlášky

 • dE – Během chodu zařízení byla otevřena dvířka nebo bylo zařízení provozováno, aniž by byla dvířka řádně zavřena.
 • dE4 – Detekce dveřního spínače nefunguje správně.
 • tE1 (tE2, tE4) – Došlo k závadě senzoru teploty.
 • F1 – Teplota uvnitř zařízení náhle stoupla.
 • LE1 – Motor se náhle zastavil.
 • LE2 (AE) – Kompresor se náhle zastavil.
 • OE – Došlo k závadě vypouštěcího motoru čerpadla.

U většiny závad doporučuji přístroj zkusit na chvíli vypnout z elektrické zásuvky. Pokud závada přetrvává a není ve vaší moci ji opravit sami, zavolejte servisního pracovníka.

Zjistit cenu

Zajímají vás jak dopadly další LG sušičky?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Hodnocení LG RC82EU2AV4Q

Jestli se vám líbí lehce futuristický vzhled LG domácích spotřebičů a chcete sušičku výborných parametrů, za docela dobrou cenu, koukněte na ni. Největším konkurentem pro ni budou modely od Bosche, či AEG. Ty nemají leckdy tak bohatou výbavu (ovládání přes mobil, osvětlení bubnu), ale zase je lze pořídit o pár tisícovek níže.

Sušení
9
Spotřeba
8.5
Rychlost
6
Hlučnost
6
Výbava
9
PLUSY
 • bohatá výbava
 • tichý provoz
 • nízká spotřeba energie
 • kvalitní sušení
MÍNUSY
 • hůře čitelný displej
 • cena by jí (z pohledu spotřebitele) slušela aspoň o tisícovku níže
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo