Recenze LG RC91U2AV3W

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Sušička pro velkou rodinu. Tak bychom mohli nazvat LG RC91U2AV3W, která disponuje kapacitou až na 9 kg. Navíc patří do nejúspornější energetické třídy A+++, takže není náročná na provoz a díky nejvyšší třídě účinnosti kondenzace A jsou její výsledky skvělé. Nepotěší však atypickou hloubkou, která je 69 cm. Jak si sušička vedla v našem testování, se dočtete níže.

Parametry

Kapacita9 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie175 kWh
Hloubka69 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost56 kg
Hlučnost62 dB
Typ chladivaR290
Počet programů14
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu239 min
Třída účinnosti kondenzaceA

Programy

NázevMaximální náplň v kg
Bavlna9
Smíšené prádlo4
Syntetika3,5
Pokrývky2,5
Ručníky4,5
Pro alergiky4,5
Rychlý 30´1
Sportovní oblečení2
Vlna1
Jemné prádlo1,5
Sušení na sušáku
Studený vzduch
Teplý vzduch

Funkce

Více času/méně času

Funkci více a méně času využijete jen u časových programů. Budete si moci díky ní upravit délku času sušení, a to buď prodloužením, nebo zkrácením.

Sušení na držáku

Sušení na držáku využijete v případě, že budete chtít v bubnové sušičce ušit svetr nebo jemné tkaniny či boty (tedy věci, které se musí sušit naplocho). Buben se během programu otáčí, ale držák ne.

EcoHybrid

Díky tomuto programu si můžete zvolit, zda budete chtít šetřit energii nebo čas.

Studený vzduch

Studený vzduch je v podstatě to samé, co program Refresh nebo Osvěžení u konkurenčních modelů. Slouží pro zbavení prádla pachů. Pro osvěžení se používá studený vzduch.

Nemačkavý

Nemačkavý je program, díky kterému prádlo po dokončení sušení nevytáhnete z bubnu zmačkané. Program Nemačkavý zvolte v okamžiku, kdy víte, že prádlo nebudete moci z bubnu vytáhnout ihned po dosušení. Prádlo se bude v sušičce v pravidelných intervalech pohybovat, takže nedojde k jeho zmačkání. Program Nemačkavý může trvat až 2 hodiny.

Připojení na Wi-Fi

Díky možnosti připojení na Wi-Fi můžete sušičku ovládat i na dálku nebo sledovat spotřebu energie. Díky aplikaci můžete také stahovat nové programy sušení nebo diagnostikovat a vyřešit případný problém.

Nastavení konce sušení

Výrobce sice tuto funkci nazývá jako odložený start, ale ve skutečnosti se jedná o nastavení konce sušení. Nastavujete tedy čas, kdy chcete, aby bylo prádlo suché. Prodleva času se nastavuje tlačítky Více/Méně času.

Jak suší

Sušička LG RC91U2AV3W se v podstatě téměř neliší od sušičky LGRC81U2AV2W. Jediný rozdíl je to, že námi recenzovaná sušička má jiné lemování dveří a o 1 kg větší kapacitu, než její identická sestra. Větší kapacita se pak logicky odrazí ve větší spotřebě energie. Také cena je zhruba o 1 000 Kč vyšší než u modelu s menším objemem. Co se týče náročnosti na spotřebu energie, tak se sušička řadí mezi nejúspornější modely na trhu, protože spadá do energetické třídy A+++. Z hlediska účinnosti sušení obdržela nejvyšší možnou třídu A, což znamená, že po vysušení zůstává v prádle méně než 10 % vody. Z hlediska programové vybavenosti sušička disponuje 14 programy, jež zahrnují i program na sušení sportovního prádla, které vyžaduje speciální péči nebo program pro alergiky, jenž zničí až 99,9 % bakterií. Samozřejmostí je i krátký program pro menší množství prádla a možnost osvěžení prádla. Tento program je schován pod názvem Studený vzduch. Poměrně nemile nás překvapila délka referenčního programu sušení bavlny, který trvá neuvěřitelných 239 minut. Velmi oceňujeme, že si kromě 3 stupňů sušení můžeme nastavit i délku, a to u časově nastavitelných programů. Délku si vybraného programu můžete buď zkrátit, nebo prodloužit. Sušičku je možné napojit buď na odpad, nebo nechat vodu odtékat do zásobníku. Na nutnost vyprázdnění zásobníku i vyčištění filtru vás spotřebič sám upozorní. Sušička disponuje samočisticím kondenzátorem, což znamená, že výkon sušičky není ničím omezován. Kondenzátor se proplachuje vodou odpařenou ze sušení, což znamená, že nepotřebuje žádný přívod vody. Nemusíte se ani obávat, že by se kondenzátor zanesl vodním kamenem, voda totiž prochází přes dva filtry, takže se v podstatě jedná o destilovanou vodu. Velkým plusem výrobku je tichý chod. Sušička během práce vydává hluk o síle 62 dB, což ji řadí k tišším spotřebičům. Výhodou je také možnost záměny zavěšení dvířek. Sušička tak bude na obsluhu pohodlná jak pro leváky, tak pro praváky. Jako nevýhodu však vidíme atypický rozměr hloubky spotřebiče, který činí 69 cm. Hloubka klasické sušičky bývá kolem 60 cm bez dvířek, s dvířky cca 65 cm. Pokud tedy postavíte vedle sebe pračku standardních rozměrů a sušičku, tak bude sušička zhruba o 5 cm vyčnívat. Výsledky po sušení jsou skutečně dobré. Prádlo je po vyndání nadýchané a zbavené veškerého prachu. Největší účinnost z hlediska zbavení se prachu poskytuje program pro alergiky. Uživatele milující moderní technologie jistě potěší možnost připojení pračky na Wi-Fi a ovládání na dálku, případně stahování nových sušicích programů a možnost předcházení komplikacím. Snadnou práci se sušičkou podporují také popisky v češtině. Zjistit cenu Raději chcete zkusit sušičku od jiné značky?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.2 Total Score
LG RC91U2AV3W

Sušička LG RC91U2AV3W se hodí do velkých domácností o 5 a více členech. Spadá do nejúspornější energetické třídy, takže vás její provoz finančně nezruinuje. Potěší bohatou nabídkou programů, možností nastavení času sušení i dálkového ovládání přes bezdrátovou síť Wi-Fi. Nepotěšila nás váš úmorná délka referenčního programu a specifická hloubka výrobku.

Sušení
9
Spotřeba
9
Rychlost
5
Hlučnost
8
Výbava
9
PLUSY
 • velká kapacita
 • bohatá nabídka programů
 • osvěžení a snadné žehlení
 • program pro alergiky a sportovní prádlo
 • ovládání přes Wi-Fi
 • nejúspornější energetická třída
 • nejvyšší třída kondenzace
MÍNUSY
 • cena
 • atypická hloubka
 • délka referenčního programu
 • nepodsvícené názvy programů
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Susicka je velmi dobra dokud funguje. Za 2 a pul mesice se rozbila, chyba LE1. Arogantni pristup ze strany zakaznickeho servisu LG. Vymena vubec, cekam na opravu. LG nikdy vic !!!

  • Dobrý den,

   díky za zpětnou vazbu k výrobku (a výrobci) i když bohužel pro něj není příznivá. Přeji ať po opravě funguje spolehlivěji.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo