Recenze LG RC91V9AV2W

Výrobce LG poskytuje na sušičku RC91V9AV2W dvakrát záruku na 10 let, a to na duální invertorový kompresor a na invertorový motor. Kromě toho svůj výrobek vyšperkoval bohatou programovou nabídkou, kterou můžete rozšířit o programy, jež stáhnete v aplikaci. Těšit se můžete z tichého provozu a nízké spotřeby energie. Zjistěte o tomto modelu více.

Parametry

Kapacita9 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie175 kWh
Hloubka69 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost57 kg
Hlučnost62 dB
Počet programů10
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu239 min
Třída účinnosti kondenzaceA
Typ chladivaR134A

Programy

LG RC91V9AV2W nabízí již v základu bohatou programovou nabídku, kterou ještě můžete rozšířit o programy, které jsou ke stažení v mobilní aplikaci. Ze základních programů se můžete těšit na provětrávání prádla, ale také na sušení prádla pro alergiky, sportovního oblečení nebo sušení přikrývek. Samozřejmostí je osvětlení bubnu a doplňkové funkce jako odložený start, nemačkavý nebo úprava délky provětrávání studených či teplým vzduchem.

Název programuMaximální náplň v kg
Bavlna9
Smíšené prádlo4
Syntetika3,5
Pokrývky2,5
Ručníky4,5
Rychlý 301
Pro alergiky1
Jemné prádlo1,5
Vlna1
Sportovní oblečení2

Funkce

Společně s programem můžete aktivovat některou z volitelných funkcí. Mějte na paměti, že ne všechny programy jsou kompatibilní se všemi funkcemi.

 • Odložený start – ukončení cyklu můžete naplánovat se zpožděním 3 až 19 hodin.
 • Nemačkavý – jestliže nemůžete prádlo vytáhnout i hned po dosušení, můžete aktivovat funkci nemačkavý, díky které se bude buben otáčet, čímž zamezí zmačkání prádla. Funkce může být aktivní až 2 hodiny.
 • Akustický signál – můžete si zapnout nebo vypnout upozornění akustickým signálem.
 • EcoHybrid – umožní vám vybrat, zda chcete během sušení šetřit čas nebo energii.
 • Oblíbený – stisknutím tohoto tlačítka si uložíte nejčastěji používanou kombinaci sušení.
 • Více/méně času – umožní vám zkrátit nebo prodloužit dobu sušení na sušáku nebo při sušení teplým či studeným vzduchem.
 • Dětská pojistka – uzamkne ovládací panel kromě tlačítka napájení.
 • Wi-Fi – pomocí Wi-Fi sítě a aplikace do chytrého telefonu můžete svoji pračku ovládat na dálku, stahovat nejnovější programy sušení a sledovat spotřebu energie

Jak suší

Do sušičky LG RC91V9AV2W se skutečně vyplatí investovat, pokud máte pro pořízení přístroje vyšší rozpočet. Nabídne vám nejen celou řadu užitečných sušicích programů, ale také funkcí, které vám práci s prádlem usnadní. Velkou výhodou je možnost propojení sušičky s vaším chytrým telefonem a také možnost spárování sušičky s pračkou. Díky této možnosti vybere spotřebič nejlepší sušicí program na základě programu na praní. Z hlediska programové nabídky se můžete těšit na speciální programy pro alergiky, ale také pro sušení objemnějšího prádla (deky) nebo pro sportovní oblečení. Boty a oblečení z vlny je možné sušit na plochém sušáku, který dostanete společně s výrobkem.

Nechybí ani provětrání oblečení, a to buď studeným, nebo teplým vzduchem (refresh). Jestliže nemůžete prádlo ihned po dokončení programu vytáhnout, můžete zvolit funkci nemačkavý, díky které se bude buben ještě 2 hodiny po dokončení sušení pohybovat, čímž zabrání zmačkání prádla. Rovněž si můžete vybrat, zda chcete šetřit čas nebo energii. U programů na sušení teplým či studeným vzduchem je možné si upravovat dobu sušení. Vlhkost v prádle hlídá a průběh programu upravuje čidlo vlhkosti. Nastavení a ovládání je díky dotykovému LED panelu hračka. Díky propojení s mobilním telefonem můžete sledovat spotřebu energie.

Zde je ovšem škoda, že nejsou dostupná konkrétní čísla, ale jen spotřebu naznačující piktogramy. Na dálku ovšem můžete spustit sušení nebo si stáhnout nové sušicí programy například pro obuv, látkové panenky nebo plyšové hračky, program na spodní prádlo a další. Tento elektrospotřebič s kapacitou 9 kg je díky energetické třídě A+++ skutečně úsporný. Za rok spotřebuje jen 175 kWh. Vychválit nesmíme zapomenout ani tichý provoz. Svými 62 dB se LG RC91V9AV2W řadí k nejtišším výrobkům na trhu. Průměrné spotřebiče vydávají hlučnost okolo 65 dB. Přidanou hodnotou je možnost záměny směru otevírání dvířek. Společně se sušičkou obdržíte i dva kovové mezikusy, takže můžete sušičku bez problémů postavit na standardní pračku. Co se týče péče, je potřeba (ideálně) po každém sušení vyčistit duální filtr, ve kterém se zachytávají vlákna a prach. Výhodou ovšem je, že nemusíte čistit kondenzátor, který se proplachuje automaticky, takže je výkon sušičky stále optimální. Na závěr musíme zmínit typ chladiva, kterým je 134A. Ten je méně šetrný k životnímu prostředí, na druhou stranu je zase nehořlavý.

Zjistit cenu

Podívejte se na další testované sušičky.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.4 Total Score
Hodnocení LG RC91V9AV2W

Nad sušičkou LF RC91V9AV2W zaplesají všichni, kteří hledají špičkový spotřebič. Za poměrně vysokou pořizovací cenu dostanete sušičku s bohatou programovou nabídkou, možností stahování nových programů přes aplikaci, dálkovým ovládáním přes smartphone, možností propojení s pračkou, s osvětleným bubnem, programy pro osvěžení a možností záměny směru otevírání dvířek.

Sušení
9
Spotřeba
9
Rychlost
6.5
Hlučnost
8
Výbava
10
PLUSY
 • tichý provoz
 • nízká spotřeba
 • bohatá programová nabídka
 • provětrání
 • ovládání na dálku
 • záměna dvířek
MÍNUSY
 • vyšší pořizovací cena
 • nutnost čistit filtr
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo