Recenze soundbaru LG S65Q

Nestačí vám kvalita zvuku z vaší televize a chcete mít při sledování filmů nebo seriálů lepší zážitek? Dobrým řešením je nákup kvalitního soundbaru, který je skvělým doplňkem do moderního domova. Pokud hledáte nějaký se subwooferem, možná vás zaujme právě tento model. LG patří mezi přední výrobce elektroniky a u nás je tato značka oblíbená např. díky svým televizorům, které patří spolu se Samsungem k těm nejprodávanějším. LG ale umí také docela slušné soundbary a na jeden z nich se v této recenzi podíváme. LG S65Q patří do střední třídy a nabízí spoustu možností nastavení zvuku, dost důležitých funkcí mu ale schází.

Parametry

BluetoothAno
Noční režimAno
Dolby AtmosNe
MultiroomNe
Výstupní výkon (RMS)420 W
SubwooferAno
Výkon subwooferu (RMS)200 W
Systém reproduktorů3.1
Wi-FiNe
Přehrávání MP3Ano
Podpora NFCNe
FM tunerNe
DVD přehrávačNe
HDMIAno
USBAno
Optický vstupAno
Jack 3,5 mmNe
Koaxiální vstupNe
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm100 x 6,3 x 10,5
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm17,1 x 39 x 26,1
Celková hmotnost8,2 kg

Design a zpracování

Soundbar LG S65Q je složený ze dvou částí – hlavní jednotky a subwooferu. Hlavní jednotka je vyrobená z plastu, horní a přední stranu pokrývá látka (což není úplně praktické, protože po nějaké době se na ní začne usazovat prach). Není moc vysoká (jen 6,3 cm), je ale poměrně dost široká (100 cm), takže se rozměrově hodí spíše k větším televizorům (ideálně 65palcové a větší, měla by se ale vejít pod většinu TV od 49 palců – je ale potřeba si vždy nejdříve změřit výšku stojanu/nožiček). Subwoofer je velký asi jako stolní počítač (má výšku 39 cm), je vyroben z plastu a jeho přední strana je potažena látkou. Jinak pokud fandíte ekologii, tak vás potěší, že vnitřní části soundbaru jsou vyrobeny z recyklovaných plastů a balení je vyrobeno z recyklované celulózy.

Montáž a připojení

Krabice obsahuje hlavní jednotku soundbaru, subwoofer, napájecí kabel, optický kabel, napájecí adaptér, dálkový ovladač (s bateriemi), montážní šablonu, montážní držáky se šrouby a návod. K televizi můžete soundbar připojit buď pomocí HDMI nebo optického kabelu, pokud máte kompatibilní televizi od LG, dá se připojit i bezdrátově (přes Bluetooth). Subwoofer se připojuje bezdrátově, takže ho stačí pouze zapojit do zdroje napájení.

V horní části soundbaru jsou ovládací prvky, kterými můžete ovládat některé funkce, jako je např. zapnutí/vypnutí, úprava hlasitosti, změna vstupu nebo aktivace Bluetooth. Jinak máte k dispozici klasický dálkový ovladač, kromě něj lze ale soundbar ovládat i pomocí mobilní aplikace – s tou máte přístup i k různým funkcím vylepšení zvuku atd. Na přední straně je pak malý displej, jenž zobrazuje např. hlasitost, vstup nebo zvukový režim.

Co nabídne

Hodí se určitě množství funkcí pro vylepšení zvuku. Nastavit si podle svých preferencí můžete basy i výšky, na výběr máte z několik režimů – např. hudební, herní, filmový, sportovní atd. Režim Clear Voice slouží k vylepšení dialogů, režimy Cinema a DTS Virtual:X pak poskytují více trojrozměrný prostorový zvuk. Taková klasika co nabízí de facto všichni.

Špatná není ani mobilní aplikace LG Sound Bar. Ta je dostupná jak pro Android, tak i pro iOS a můžete s ní snadno a pohodlně nastavovat a ovládat různé funkce (např. změna režimu, nastavení basů a výšek) vašeho soundbaru. Dá se používat i jako dálkový ovladač. Škoda, že nemá možnost vytvoření profilů pro různé uživatele/profily, aby si každý mohl uložit svoje nastavení.

Podle výrobce je jednou z předností soundbaru funkce TV Sound Mode Share, která má využívat procesor k analýze vašeho oblíbeného obsahu a díky tomu tak poskytovat lepší a čistší zvuk, ať už koukáte na televizní pořady nebo hrajete videohry. V praxi ale nepřináší žádný velký rozdíl, u některých aktualizovaných verzí firmwaru ani (nejspíš) nefunguje. Nechybí zde funkce automatického vypnutí (pokud ji máte zapnutou, soundbar se vypne po 15 minutách nečinnosti), takže můžete šetřit energii. Nemá wi-fi, takže skutečně bere pod 0,5 W za hodinu.

Pokud byste si k soundbaru chtěli bezdrátově připojit zadní reproduktory, u tohoto modelu to bohužel nejde. Nemá sice podporu wi-fi, hlasových asistentů nebo Chromecastu, to ale není žádný zásadní nedostatek – hudbu si z telefonu můžete snadno poslat přes Bluetooth. Dobře si ale rozumí s televizory LG, takže pokud máte televizi této značky, mohl by se vám líbit – je totiž navržený tak, aby se s nimi dobře doplňoval (hlasitost, napájení i zvukové režimy můžete ovládat ovladačem od TV, nechybí ani zvuková synchronizace s televizí přes Bluetooth díky funkci LG Sound Sync). Na kvalitu zvuku však nemá volba televizoru zvuk, jde spíše o uživatelské pohodlí. V cenách jsou ale na jednotlivých e-shopech velké rozdíly, určitě se tak vyplatí si je zkontrolovat ve více z nich.

Kvalita zvuku

Celkově kvalita zvuku rozhodně není špatná, pokud ale patříte mezi náročné posluchače, asi vás tento soundbar příliš neoslní. Docela dobrý výkon odvede při poslechu hudby, kdy oceníte vyvážené středy, takže např. při poslechu orchestru jsou jednotlivé hudební nástroje jasně zřetelné. U některých žánrů náročných na basy ale výkon není úplně optimální.

Zvukem lze celkem bez problémů zaplnit i větší prostory, při vyšší hlasitosti je ale patrná komprese (zejména v oblasti basů), která ovlivňuje čistotu zvuku. Ten tak není ideální nejen u basové hudby, ale třeba i u akčních scén ve filmech. Soundbar má ale velmi dobrou latenci, takže si nevšimnete zpoždění mezi zvukem, který slyšíte a videem, které vidíte.

Díky výbornému výkonu středového kanálu jsou velmi dobře reprodukovány dialogy a např. na sledování televizních pořadů je tento soundbar skvělý. Bohužel nepříliš dobrý je jeho prostorový výkon – vzhledem k tomu, že jde o systém 3.1, musí se prostorový zvuk smíchat do sterea. U některých filmových scén pak se pak zdá, že jednotlivé zvuky nepřicházejí z přesného místa, ale že zvuk vychází z reproduktorů umístěných před vámi. V tomto směru je určitě lepší připlatit si za nějaký model, který má více kanálů (od této značky je to např. LG S75Q).

Podívejte se také na naše recenze soundbarů.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.4 Total Score
LG S65Q

Soundbar LG S65Q patří do kategorie střední třídy a díky diskrétnímu středovému kanálu odvede dobrou práci zejména u vokálně zaměřeného obsahu, jako jsou např. televizní pořady. Chybí mu ale nízké basy a moc dobrý není ani jeho prostorový výkon. Na poslech hudby není vůbec špatný, ale u některých žánrů (např. hip-hop nebo EDM) není zvuk tak přesvědčivý. Pokud ale hledáte kvalitní soundbar střední třídy a můžete si trochu připlatit, lepší volbou je určitě např. Samsung HW-Q700B, který už má slušný prostorový výkon, díky tomu že se k němu dají připojit i zadní reproduktory.

Zvuk - hudba
7.3
Zvuk - filmy
8
Výbava
7.2
Funkce
6.6
PLUSY
 • dobrý výkon středového kanálu
 • funkce vylepšení dialogu
 • slušné možnosti nastavení zvuku
 • máte-li televizi LG, můžete soundbar ovládat jejím ovladačem
MÍNUSY
 • špatný prostorový výkon
 • chybí nízké basy
 • nemá grafický ekvalizér
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo