Recenze LG SJ2

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

LG SJ2 je 2.1 kanálový soundbar patřící do nižší cenové kategorie, disponuje proto pouze základními funkcemi, nechybí ale bezdrátový subwoofer ani technologie Bluetooth. Hodí se proto spíše pro nenáročné uživatele. Co konkrétně od něj můžete očekávat, vám prozradíme v následující recenzi.

Parametry

Výstupní výkon (RMS)160 W
Subwooferano
Výkon subwooferu (RMS)100 W
Systém reproduktorů2.1
Bluetoothano
Wi-Fine
Přehrávání MP3ano
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
Dolby Atmosne
Multiroomne
Noční režimano
HDMIne
USBano
Optický vstupano
Jack 3,5 mmne
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm66 x 5,6 x 9,9
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm18,6 x 30,3 x 20,5
Celková hmotnost4,5 kg

Design a zpracování

Model SJ2 je proveden jednoduše, ale vkusně. Hlavní jednotka i subwoofer jsou v černé barvě ve zcela jednoduchém designu, díky čemuž bez problémů zapadnou do jakéhokoli interiéru. Po dokoupení držáků na zeď jej lze umístit také na stěnu. Celkové zpracování působí velmi kvalitně.

 

Funkce a vybavení

Tato zvuková lišta je vybavena pouze základními funkcemi. Kromě klasického časovače automatického vypnutí (při nečinnosti) či zapnutí (spolu s televizorem), lze využít také funkci DRC (dynamická regulace rozsahu hlasitosti), která udržuje zvuk čistý, a to i při snížení hlasitosti. DRC navíc zabraňuje náhlému a rušivému zvýšení hlasitosti.

Pokročilé funkce byste ale u tohoto modelu hledali marně. Chybí například technologie ASC či ASE.

Montáž a připojení

Soundbar SJ2 je možné umístit jak přímo pod televizor nebo nad něj, tak také na stěnu. Tato instalace ale samozřejmě vyžaduje speciální držák a další příslušenství. Pro bezproblémovou funkčnost technologie Bluetooth doporučujeme zařízení umístit na nekovový nábytek.

Připojení zařízení k televizi zajišťuje optický kabel, který je ale nutné dokoupit zvlášť. Připojení pomocí HDMI bohužel není možné, jelikož tento model nedisponuje HDMI konektorem. Pokud je pro vás přítomnost HDMI důležitá, můžeme vám doporučit tento, jen o něco málo dražší model.

Pomocí optického kabelu nebo USB je možné připojit také další externí zařízení (zejména MP3 přehrávač nebo chytrá zařízení). Některé přístroje (třeba sluchátka) lze připojit také pomocí konektoru PORT.IN. A – jak jsme již zmínili – je samozřejmostí také technologie Bluetooth, díky níž dochází ke spárování hlavní jednotky se subwooferem a dalšími zařízeními, jež disponují podporou této technologie. Počítat ale musíte s tím, že k SJ2 nelze připojit FM anténu, rádio si na něm proto nepustíte.

Ovládání

Na čelní straně hlavního panelu se nachází tři světelné kontrolky (čidlo dálkového ovládání, LED pohotovostního režimu a LED pro funkce). Ovládací panel najdete na zadní straně hlavního panelu, kvůli čemuž je hůře přístupný, než kdyby byl umístěn například na horní straně soundbaru.

Tento ovládací panel tvoří celkem čtyři tlačítka: pro manuální zeslabení („-“) a zesílení („+“) hlasitosti zvuku, tlačítko „F“, jímž lze navolit funkci a tlačítka pro zapnutí a vypnutí.

Instalace, nastavení i ovládání zařízení je jednoduché, což je dáno i menším počtem nabízených funkcí. Vzhledem k tomu, že tento přístroj nabízí jen základní funkce, nestane se vám, že byste pro jeho zprovoznění museli složitě studovat návod. Každopádně přehledný a zároveň podrobný návod vás v případě potřeby rozhodně potěší.

Běžnou součástí většiny soundbarů je dálkový ovladač, model SJ2 není výjimkou. Pro ovládání můžete využít ale i televizní dálkový ovladač, pouze však v případě, že se jedná o LG televizor označený logem LG Sound Sync.

Kvalita zvuku

Model SJ2 patří mezi poměrně levné soundbary, z tohoto důvodu jsme proto neočekávali nijak vysokou kvalitu zvukového výstupu. Musíme ale přiznat, že zvuk nás poměrně mile překvapil. Samozřejmě ale nelze očekávat zázraky, ovšem rozdíl mezi zvukem z televizoru před a po zapnutí soundbaru, je výrazně lepší. Přesto se projevuje také slabší výkon a nepotěší ani slabý subwoofer (a tedy slabé basy). Srovnávat toto zařízení s vyššími modely (např. SJ4 nebo SK6F) proto příliš nelze. Každopádně pro poměrně dobré ozvučení menších místností, může SJ2 dostačovat. Počítat ale musíte s tím, že tento model podporuje pouze formáty MP3 a WMA.

Zjistit cenu

Hodnotili jsme i jiné značkové soundbary.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.1 Total Score
Hodnocení LG SJ2

Soundbar LG SJ2 nepatří mezi nabušené stroje s množstvím pokročilých funkcí. Ale právě naopak – jedná se o zařízení nabízející pouze základní funkce, podporu pouze nejčastějších formátů (MP3 a WMA), ale poměrně slušné podání zvuku. Pokud proto patříte mezi nenáročné uživatele, kteří shání cenově dostupný zvukový panel pro ozvučení malých místností, SJ2 může být dobrou volbou. Oproti zvuku z televizoru si rozhodně polepšíte.

Zvuk - hudba
5.1
Zvuk - filmy
6.3
Funkce
3.4
Výbava
4.1
PLUSY
 • nízká pořizovací cena
 • dobrý poměr cena/kvalita zvuku
 • kvalitní zpracování
 • podrobný a přehledný návod
MÍNUSY
 • nízký výkon
 • slabé basy
 • malé množství funkcí
 • nedostatečná podpora formátů
 • pouze pro malé místnosti
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo