Recenze LG SJ3

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

2.1 kanálový soundbar LG SJ3 je cenově dostupný model z roku 2017 (podobně jako model LG SJ4). Jedná se o zařízení vhodné pro běžné a méně náročné uživatele, kteří nevyžadují zbytečně velké množství pokročilých funkcí, ale jde jim zejména o dostatečně kvalitní podání zvuku. To, zda tento požadavek splňuje, se kromě jiného dozvíte v následujícím článku.

Parametry

Výstupní výkon (RMS)300 W
Subwooferano
Výkon subwooferu (RMS)200 W
Systém reproduktorů2.1
Bluetoothano
Wi-Fine
Přehrávání MP3ano
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
Dolby Atmosne
Multiroomne
Noční režimano
HDMIne
USBano
Optický vstupano
Jack 3,5 mmano
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm95 × 7,1 × 4,7
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm17,1 × 32 × 25,2
Celková hmotnost6,7 kg

Design a zpracování

Zařízení LG SJ3 podle nás rozhodně nepatří mezi designovou špičku. Jedná se o poměrně obyčejně vypadající přístroj v černé barvě se čtyřmi kruhovými reproduktory na čelní straně. Na stejné straně se nachází také informační panel. Subwoofer je proveden v klasickém černém designu. Celkové zpracování všech částí je však kvalitní a je vidět, že ani u levnějšího modelu, jakým SJ3 je, LG nezklamala.

 

Funkce a vybavení

Zvuková lišta SJ3 je vybavena některými zajímavými funkcemi. Nechybí mu např. technologie ASC nebo funkce ASE. Samozřejmostí je také noční režim, který dokáže vyrovnat rozdíly v hlasitosti, což se hodí především v nočních hodinách, jelikož pak hlasité scény neruší sousedy nebo spící děti.

Adaptive Sound Control

Technologie ASC umí přizpůsobit přehrávání zvuku konkrétnímu typu pořadu. Při sledování zpráv, sportovních utkání nebo romantických filmů zařízení vždy přizpůsobí audio výstup tak, aby byl zvuk co nejautentičtější.

Auto Sound Engine

Speciální funkce Auto Sound Engine (ASE) neustále optimalizuje frekvenci zvuku nezávisle na úrovni hlasitosti. Díky této funkci je zvuk vyvážený a příjemný za jakýchkoli okolností.

Montáž a připojení

Tento model se nejčastěji umisťuje přímo pod televizor (ideálně alespoň s úhlopříčkou 43 palců), pokud ale upřednostňujete montáž na stěnu, je možná také. K instalaci na zeď je ale nutné dokoupit příslušné vybavení (držák apod.). Aby přístroj dobře fungoval při bezdrátovém připojení pomocí Bluetooth, měl by být umístěn na nábytku který není kovový.

Připojení soundbaru k televizoru je možné pomocí optického digitálního kabelu (není součástí balení). Nelze jej ovšem připojit přes HDMI (jen o něco málo dražší model, který připojení pomocí HDMI umožňuje, najdete ZDE). Pomocí optického kabelu se připojují také další externí zařízení (MP3 přehrávač, chytrý telefon, tablet, notebook atp.), to lze provést i pomocí USB (pro všechna zařízení s podporou USB). Samozřejmostí je také možnost bezdrátového připojení pomocí Bluetooth. Podrobný postup všech typů připojení je přehledně popsán v návodu k tomuto zařízení.

K tomuto zařízení nelze připojit FM drátovou anténu. Nevýhodou je také to, že subwoofer nelze zapojit pomocí kabelu, ale pouze bezdrátově přes Bluetooth. Ušetříte sice za kabel (a vypadá to lépe), nicméně bezdrátový přenos prostě kvalitní kabel nenahradí.

Ovládání

Ovládací panel je umístěn na horní straně soundbaru, díky čemuž je snadno přístupný. To ale pouze za předpokladu, že zařízení bude stát volně. Pokud je například chcete umístit do pod televizor do nějaké skříňky, která je nižší, ovládání může být poté složité či zcela nepřístupné.

Ovládací panel sestává se ze čtyř tlačítek: pro zapnutí/vypnutí, tlačítka „F“, které slouží k výběru funkce a zdroje vstupního signálu a dvou tlačítek „+“ a „-“, jimiž lze manuálně zesilovat a zeslabovat zvuk.

Na přední straně panelu se nachází informační LED dioda, čidlo dálkového ovládání a funkční LED.

Nastavení i ovládání je jednoduché. Pokud byste přesto měli problémy, pomůže vám velmi přehledný a obsáhlý návod, který vás provede krok za krokem požadovaným nastavením.

Podobně jako u ostatních LG soundbarů, i tento model je dodáván s vlastním dálkovým ovladačem, využít ale můžete i ovladač vašeho televizoru. Tedy pouze v tom případě, že se jedná o LG televizor označený logem LG Sound Sync. Televizní ovladač je přitom možné využít k zesilování, zeslabování a ztlumení zvuku. Výhodou je, že se zvukové zařízení automaticky zapíná a vypíná spolu s televizorem.

Kvalita zvuku

Kvalita zvuku je dobrá a s přihlédnutím k nižší ceně výrobku očekávatelná. Iluze prostorového zvuku je uvěřitelná, podání basů je ale horší. Zvuk ze subwooferu hodnotíme celkově jako slabší. Pro velké místnosti je tento model nevhodný. Doporučujeme jej proto spíše pro menší panelákové byty. Samozřejmě svou roli hraje také to, zda jste podobný přístroj již měli a máte s čím srovnávat.

Pokud si ale hodláte pořídit svůj první soundbar, s modelem SJ3 uslyšíte velký rozdíl oproti klasickému podání zvuku z televizních reproduktorů a je velká pravděpodobnost, že s ním budete naprosto spokojeni. Ovšem v případě, že patříte mezi filmové fajnšmekry, kteří usilují o vyšší kvalitu audio výstupu (přitom nemáte peníze na opravdu špičkové modely), doporučujeme sáhnout raději po dražším modelu (např. LG SK6F). Jestli chcete zlepšit slabý zvuk vašeho televizoru a zároveň nemáte vyšší částku k investici, tak vám SJ3 může zcela dostačovat.

Tento model podporuje AV formáty: Dolby Digital, DTS, MP3, WMA, OGG, FLAC, WAV, AIFF, AAC, ALAC.

Zjistit cenu

Hodnotili jsme i jiné soundbary od LG.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.5 Total Score
Hodnocení LG SJ3

Soundbar SJ3 nabízí dobrý poměr cena/výkon. Pokud patříte mezi méně náročné uživatele, kteří hledají ozvučení pro menší místnosti, nevyžadují maximální kvalitu a spokojí se s nižší kvalitou (kterou ale stále nelze s produkcí běžných televizních reproduktorů srovnávat), může být tento model vhodnou volbou.

Zvuk - hudba
5.5
Zvuk - filmy
6.5
Funkce
3.9
Ovládání
4.7
PLUSY
 • poměr cena/výkon
 • dobrá kvalita zvuku
 • kvalitní zpracování
 • podrobný a přehledný návod
MÍNUSY
 • slabší basy
 • nižší množství funkcí
 • pouze pro malé místnosti
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo