Recenze LG SJ4

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Soundbar LG SJ4 je 2.1 kanálový model z roku 2017 (podobně jako LG SJ3), o který je ale mezi uživateli stále zájem. Nabízí základní funkce, slušný výkon 300 W či variabilní možnosti připojení. Hodí se spíše pro méně náročné uživatele, kteří chtějí soundbar využít zejména pro připojení k televizoru. Pokud vás tento model zaujal, více o něm se dozvíte v následujícím článku.

Parametry

Výstupní výkon (RMS)300 W
Subwooferano
Výkon subwooferu (RMS)180 W
Systém reproduktorů2.1
Bluetoothano
Wi-Fine
Přehrávání MP3ano
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
Dolby Atmosne
Multiroomne
Noční režimano
HDMIano
USBano
Optický vstupano
Jack 3,5 mmano
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm89 x 5,5 x 8,5
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm17,1 × 32 × 25,2
Celková hmotnost6,6 kg

Design a zpracování

LG SJ4 vyniká jednoduchým, velmi zdařilým designem. Lišta je provedena v černé barvě se stylovými stříbrnými doplňky na bocích, které působí nenásilně a vytvářejí exkluzivní, mírně extravagantní dojem. Subwoofer je klasický, černý. Zpracování všech částí je kvalitní.

   

Funkce a vybavení

Toto zařízení disponuje technologií ASC a funkcí ASE. Nechybí ani noční režim, který oceníte zejména, pokud sledujete filmy pozdě v noci a máte nevrlé sousedy. V případě, že zařízení přepnete do nočního režimu, dojde k automatickému ztišení příliš hlasitých scén (např. výbuchy, hlasitá hudba apod.).

Adaptive Sound Control

Zkráceně ASC je technologie, která přizpůsobí podání zvuku typu vysílaného pořadu. Každý pořad (sport, zprávy, akční film) je totiž vysílán v odlišném režimu. Soundbar vybavený ASC dokáže typ pořadu rozeznat a upravit podle něj zvukovou stopu.

Auto Sound Engine

Funkce ASE se stará o maximální vyvážení zvuku a zachování přesné frekvence nezávisle na hlasitosti. I při vysokých tónech se tak postará vyvážené podání audio výstupu.

Montáž a připojení

Soundbar je možné umístit pod televizor, případně jej instalovat na stěnu. To se provádí pomocí speciálního držáku a šroubů (model lze zakoupit i včetně tohoto příslušenství). Vzhledem k tomu, že je u tohoto zařízení subwoofer připojen bezdrátově pomocí Bluetooth, doporučujeme zvukovou lištu nepokládat na kovový nábytek, ten totiž bezproblémovému přenosu může bránit.

Připojení tohoto zařízení k televizoru je možné uskutečnit pomocí optického kabelu nebo HDMI (pouze s LG televizory). Optický kabel ani HDMI ale nejsou součástí balení.

Optický kabel může sloužit samozřejmě také k připojení dalších zařízení mezi něž patří zejména smartphone, tablet, notebook nebo MP3 přehrávač. Toto připojení je možné provést i pomocí USB (pokud zařízení USB podporuje).

Bezdrátově lze externí zařízení připojit přes Bluetooth. Jednotlivé možnosti připojení i s podrobným popisem postupů najdete v manuálu.

K SJ4 však nelze připojit FM drátovou anténu a neobsahuje ani FM tuner, kvůli čemuž jej nelze využít pro poslech rádia.

Ovládání

Na přední straně zvukové lišty se nachází informační panel se dvěma LED kontrolkami a čidlem dálkového ovládání. Ovládací panel se nachází na zadní straně zařízení, což je nepraktické, jelikož se k němu hůře dostává (o to hůře, pokud jej umístíte na zeď).

Ovládací panel obsahuje čtyři tlačítka: „+“ a „-“ (pro manuální ovládání hlasitosti), „F“ pro volbu funkce a zdroje vstupního signálu a klasické tlačítko pro zapnutí a vypnutí přístroje. Tento model bohužel nedisponuje displejem.

Ovládání je snadné i pro osoby, které se soundbary dosud nemají žádné zkušenosti. Součástí balení je však také podrobný návod, v němž v případě potřeby najdete vše potřebné.

Součástí tohoto soundbaru je také dálkové ovládání. Pokud ale vlastníte LG televizor s logem LG Sound Sync, můžete k ovládání hlasitosti i vypnutí zvuku využít i originální televizní dálkový ovladač. Velkou výhodou je, že se soundbar zapíná i vypíná spolu s televizí. Automaticky se zapíná také po připojení např. telefonu přes Bluetooth.

Kvalita zvuku

Podání zvuku je s tímto zařízením slušné a mnohonásobně lepší než zvuk z klasických televizních reproduktorů. Bohužel podání vyšších nízkých frekvencí je slabé. Zamrzely také slabé basy a plošší zvukové efekty. Při sledování filmu přitom nejsou zmiňovaná negativa tolik patrná, jako při poslechu hudby. Model SJ4 je proto vhodnější primárně využít pro ozvučení televizoru. Hodí se také spíše do menších bytů.

Při ceně kolem 3 000 Kč by byl hodně zajímavou volbou v segmentu levných soundbarů. Jeho cena je však mimo slevy a akce o něco vyšší, to jeho atraktivitu mírně snižuje. Zásadní rozdíl oproti nižšímu SJ3 modelu je přítomnost HDMI konektoru. Pokud ho nechcete a vystačíte si „jen“ s optickým kabelem, rozdíl v podání zvuku je velmi malý.

Tento model podporuje AV formáty: Dolby Digital, DTS, MP3, WMA, OGG, FLAC, WAV, AIFF, AAC, ALAC.

Zjistit cenu

Hodnotili jsme i další LG soundbary.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.6 Total Score
Hodnocení LG SJ4

SJ4 je soundbar, který s ohledem na pořizovací cenu nabízí zejména široké možnosti připojení. Podání zvuku patří mezi lepší průměr, pokud ale patříte mezi náročné uživatele, doporučujeme vám zvolit dražší a výkonnější model

Zvuk - hudba
5.6
Zvuk - filmy
6.5
Funkce
4
Výbava
5.1
PLUSY
 • variabilní možnosti připojení
 • kvalitní zpracování
 • podrobný a přehledný návod
MÍNUSY
 • horší vyvážení výšek
 • slabší basy
 • nižší množství funkcí
 • pouze pro malé místnosti
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo