Recenze LG SK6F

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

SK6F je model, který LG představila v roce 2018. Jedná se 2.1 kanálový soundbar s bezdrátovým subwooferem, Bluetooth, Wi-Fi, funkcí prostorového zvuku a mnoha dalšími vychytávkami. Co nabízí, jak dopadl v praxi a zda je jeho zvuk skutečně tak jedinečný, jak uvádí výrobce, se dozvíte v následujícím textu.

Parametry

Výstupní výkon (RMS)360 W
Subwooferano
Výkon subwooferu (RMS)200 W
Systém reproduktorů2.1
Bluetoothano
Wi-Fiano
Přehrávání MP3ano
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
Dolby Atmosne
Multiroomne
Noční režimano
HDMIano
USBano
Optický vstupano
Jack 3,5 mmano
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm106,1 × 5,7 × 8,7
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm17,1 × 39,2 × 24,8
Celková hmotnost8,3 kg

Design a zpracování

Na první pohled zaujme model SK6F zcela jednoduchým designem v černé barvě. Na přístroji nenajdete žádné nadbytečné prvky, což platí i pro subwoofer. Díky nenápadnému designu navíc skvěle zapadne do každého interiéru. Možná dokonce tak dokonale, že jej návštěva na první pohled ani nezaregistruje. Zpracování přitom odpovídá vyšší pořizovací ceně a nemáme mu co vytknout. Myslete na to, že soundbar je opravdu dlouhý a proto se hodí převážně k televizorům s úhlopříčkou 55 palců a větší.

Funkce a vybavení

Tento model překvapí celou řadou funkcí a vychytávek, které zvýrazňují audio zážitek, rozšiřují možnosti využití a zpříjemňují ovládání. Je vybaven také nočním režimem, který automaticky vyrovnává rozdíly hlasitosti při sledování filmů v nočních hodinách. Máte tak jistotu, že nebudete rušit sousedy.


DTS Virtual: X

Díky funkci DTS Virtual: X je jakýkoli zvuk (bez ohledu na přehrávaný obsah) plný a prostorový. Při sledování oblíbeného filmu, sportovního zápasu nebo jen poslechu hudby díky této funkci nabudete dojmu, že se děj odehrává nikoli před vámi, ale že jste do něj přímo zasazeni.

Adaptive Sound Control

Zajímavou vychytávkou je také chytrá technologie Adaptive Sound Control (ASC), díky níž dokáže soundbar přizpůsobit režim zvuku konkrétnímu typu přehrávaného obsahu, a poskytnout vám tak maximální zvukový zážitek. Sportovní pořady, zprávy, akční nebo romantické filmy jsou totiž vysílány v odlišných zvukových profilech.

Integrovaný Chromecast

Soundbar SK6F navíc disponuje zabudovaným software Chromecast, díky němuž je možné bezdrátově streamovat hudbu z oblíbených aplikací Spotify nebo Hudba Google Play. Tento software funguje také se smartphony, tablety a podobnými zařízeními.

Montáž a připojení

Tento model můžete umístit jak pod televizor, tak i na stěnu pomocí nástěnného držáku (je třeba přikoupit zvlášť). Všechny kabely doporučujeme připojit již před instalací. Pro bezproblémové připojení pomocí Bluetooth není vhodné přístroj umisťovat na kovový nábytek.

Připojení zařízení je podrobně popsáno v návodu. K televizoru se připojuje buď pomocí optického digitálního kabelu nebo HDMI. Optický kabel ani HDMI ale nejsou součástí balení.

K mnoha typům přenosných zařízení (smartphone, tablet, notebook, MP3 přehrávač apod.) můžete zařízení připojit pomocí konektoru PORTABLE.IN. Pro poslech rádia můžete připojit FM drátovou anténu. K síti se můžete bezdrátově připojit pomocí aplikace LG Wi-Fi Speaker, využít ale můžete i kabel LAN a USB. Samozřejmostí je také možnost bezdrátového propojení s externím zařízením pomocí technologie Bluetooth.

Ovládání

Na předním informačním panelu najdete senzor dálkového ovládání, LED kontrolku, která signalizuje stav připojení a displej, zobrazující aktuální nastavení. Na pravé straně přístroje se nachází tlačítko pro zapnutí a vypnutí soundbaru, tlačítko „F“, pomocí nějž lze zvolit funkci a zdroj vstupu (HDMI, Wi-Fi aj.), tlačítko pro vypnutí Wi-Fi a dvě tlačítka „+“ a „-“, která slouží k manuálnímu ovládání hlasitosti.

Umístění ovládání je sice designově zdařilé (neruší čelní stranu přístroje), na druhou stranu může být nepraktické, zejména v případě, že je soundbar instalován u stěny nebo nábytku.

Obsluha je poměrně snadná. Vzhledem k většímu množství funkcí ale přesto doporučujeme použít velmi přehledný a srozumitelný návod.

Přístroj můžete ovládat pomocí originálního dálkového ovladače nebo ovladačem vašeho televizoru. Ten musí být označen logem LG Sound Sync. Pokud na televizi toto logo najdete, můžete pomocí televizního dálkového ovladače zesilovat, zeslabovat nebo zcela ztlumit zvuk soundbaru.

Možností je také hlasové ovládání. K tomu je ale zapotřebí zařízení se zabudovaným Google Assistant (to se prodává samostatně), připojení k internetu a registrace v aplikace Google Home. Pomocí této aplikace je možné ovládat hlasitost, přehrávání a zastavení hudby.

Velkou výhodou je automatické vypnutí a zapnutí spolu s televizorem. Navíc můžete na soundbar streamovat hudbu pomocí Chromecast i v režimu spánku. Umí se z něj totiž sám probudit.

Kvalita zvuku

Kvalita zvuku je na velmi dobré úrovni a totéž platí o plných basech. Nezklamala ani funkce DTS Virtual: X, díky níž si můžete vychutnat skvělou iluzi prostorového zvuku, a to bez problému i ve větších místnostech. S nastavením zvuku je však třeba si trochu „pohrát“. Po vybalení z krabice a prvním spuštění, to úplná zázrak není. Po chvilce nastavování se s ohledem na cenu dostanete na adekvátní zvukový projev.

Oproti standardním televizním reproduktorům je rozdíl znát i u mluveného slova. Zní živěji a uvěřitelněji. Všimnete si toho u televizních zpráv, natož při filmových dialozích nebo písničkách. Subwoofer poskytuje dodatečné basy, které dodají filmovým scénám a hudbě nový rozměr.

Překvapila také kvalita zvuku přenášená bezdrátově. Zařízení je totiž za tímto účelem vybaveno vyšší snímkovací frekvencí a bitovou hloubkou, dokáže proto kvalitněji reprodukovat stereofonní zvuk v kvalitě až 96 kHz/24 bitů.

Soundbar SK6F podporuje AV formáty: Dolby Digital, DTS, MP3, WMA, OGG, FLAC, WAV, AIFF, AAC, ALAC.

Zjistit cenu

Další hodnocené soundbary najdete v našem přehledu.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.4 Total Score
Hodnocení LG SK6F

V případě soundbaru SK6F jednoznačně platí, že vyšší pořizovací cena přináší také vyšší kvalitu zvuku, pokročilé funkce a široké možnosti využití. Pokud si proto za kvalitu rádi trochu připlatíte, můžete vám tento model doporučit.

Zvuk - hudba
6.37
Zvuk - filmy
7.5
Funkce
4.8
Výbava
5.8
PLUSY
 • vynikající kvalita zvuku i basů
 • dostatečné množství funkcí
 • variabilní možnosti připojení
 • kvalitní zpracování
 • vhodné i pro ozvučení větších místností
 • podrobný a přehledný návod
MÍNUSY
 • vysoká pořizovací cena
 • ovládání umístěné ze strany
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo