Recenze Liebherr CBEF 4805

Liebherr CBEF 4805 je jistě velmi kvalitní výrobek německé značky, která nabízí velkorysý objem a také spoustu užitečných funkcí. Její pořizovací cena rozhodně není zanedbatelná, a proto nás velmi nemile překvapilo, že nemá, v dnešní době snad již základní, funkci No Frost. Chladící část se sice odmrazuje sama, ale u té mrazící se ještě nadřete vlastnoručně.

Parametry

Typkombinovaná
Provedenínerezové
Mrazící výkon13 kg/24 hodin
Akumulační doba33 hod.
Výkon mrazení4*
Klimatická třídaSN-T
Celkový objem357 l
Umístění mrazákudole
Hlučnost38 dB
Výška201 cm
Šířka60 cm
Hloubka66,5 cm
Oddělené regulaceano
Displejano
Energetická třídaA+++
Spotřeba energie za rok183 kWh
Speciální funkceBioFresh, SmartFrost,PowerCooling, SmartDevice, SuperCool, SuperFrost, výstražný signál, dětská pojistka, VarioSpace

Hodnocení

Kromě toho však lednici snad nic jiného neschází. Její největší předností je opravdu minimální spotřeba. Spadá do nejlepší energetické třídy A+++ a její roční spotřeba je krásných 183 kWh. To je v případě, že počítáme 4 Kč na 1 kWh velmi příjemných 732 Kč za rok. Počáteční investice se vám tedy opravdu brzo vrátí. Dalším superlativem je naprosto tichounký provoz. Chladnička Liebherr se se svými 38 dB řadí k nejtišším spotřebičům na trhu, takže je o jejím chodu opravdu nebudete vůbec vědět. Doslova dech beroucí je její akumulační doba, která dosahuje 30 hodin. Můžete být tedy úplně v pohodě, pokud byste náhodou přišli o elektrický proud na delší dobu, protože potraviny zůstanou zmražené na 30 hodin. Velmi praktické jsou dva BioFresh boxy na ovoce a zeleninu, ve které si můžete nastavit teplotu tak, aby vám tyto potraviny vydržely co nejdéle čerstvé a křupavé. Třeba jahody si v chladničce uchovají svoji čerstvost až 7 dní. Dále jsou v lednici 3 police z tvrzeného skla, z toho dvě výškově nastavitelné. Ve dveřích však najdete pouze dvě přihrádky. Ve směrovém ventilátoru se nachází uhlíkový filtr FreshAir, který se stará o pohlcování pachů. Jakmile je na čase jej vyměnit, lednice vás na to upozorní. Chladničku je možné pomocí bezdrátových vln ovládat i na dálku pomocí počítače nebo mobilního telefonu. Velmi praktická je separátní regulace teploty v chladicí i mrazicí části. Na otevřená dvířka vás upozorní akustický i optický signál. Ocenili bychom také ekonomický mód Dovolená, který šetří energii v případě, že jedete na delší dobu pryč, třeba na dovolenou. Tento mód bohužel lednice nemá.
 • nízká spotřeba
 • dva BioFresh boxy
 • akustická a vizuální signalizace
 • povrchová úprava opatřena ochranou proti otiskům
 • možnost záměny dvířek
 • vysoká pořizovací cena
 • chybí No Frost
 • nemá ekonomický mód Dovolená
Zjistit cenu V přehledu máme i další kombinované lednice s mrazákem dole.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.4 Total Score
Liebherr CBEF 4805

Bohatá výbava, ale také poměrně vysoká cena. Kupříkladu Samsung RB37J5018SA není o mnoho horší, ale cena je o více než 5 000 Kč menší. Pro někoho to může být rozhodující faktor a dalšímu vyšší cena vadit nemusí. Rozhodnutí necháme na vás.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo