Recenze Liebherr CBEF 4805

Liebherr CBEF 4805 je jistě velmi kvalitní výrobek německé značky, která nabízí velkorysý objem a také spoustu užitečných funkcí. Její pořizovací cena rozhodně není zanedbatelná, a proto nás velmi nemile překvapilo, že nemá, v dnešní době snad již základní, funkci No Frost. Chladící část se sice odmrazuje sama, ale u té mrazící se ještě nadřete vlastnoručně.

Parametry

Typkombinovaná
Provedenínerezové
Mrazící výkon13 kg/24 hodin
Akumulační doba33 hod.
Výkon mrazení4*
Klimatická třídaSN-T
Celkový objem357 l
Umístění mrazákudole
Hlučnost38 dB
Výška201 cm
Šířka60 cm
Hloubka66,5 cm
Oddělené regulaceano
Displejano
Energetická třídaA+++
Spotřeba energie za rok183 kWh
Speciální funkceBioFresh, SmartFrost,PowerCooling, SmartDevice, SuperCool, SuperFrost, výstražný signál, dětská pojistka, VarioSpace
zpět nahoru ↑

Hodnocení

Kromě toho však lednici snad nic jiného neschází. Její největší předností je opravdu minimální spotřeba. Spadá do nejlepší energetické třídy A+++ a její roční spotřeba je krásných 183 kWh. To je v případě, že počítáme 4 Kč na 1 kWh velmi příjemných 732 Kč za rok. Počáteční investice se vám tedy opravdu brzo vrátí. Dalším superlativem je naprosto tichounký provoz. Chladnička Liebherr se se svými 38 dB řadí k nejtišším spotřebičům na trhu, takže je o jejím chodu opravdu nebudete vůbec vědět. Doslova dech beroucí je její akumulační doba, která dosahuje 30 hodin. Můžete být tedy úplně v pohodě, pokud byste náhodou přišli o elektrický proud na delší dobu, protože potraviny zůstanou zmražené na 30 hodin. Velmi praktické jsou dva BioFresh boxy na ovoce a zeleninu, ve které si můžete nastavit teplotu tak, aby vám tyto potraviny vydržely co nejdéle čerstvé a křupavé. Třeba jahody si v chladničce uchovají svoji čerstvost až 7 dní. Dále jsou v lednici 3 police z tvrzeného skla, z toho dvě výškově nastavitelné. Ve dveřích však najdete pouze dvě přihrádky. Ve směrovém ventilátoru se nachází uhlíkový filtr FreshAir, který se stará o pohlcování pachů. Jakmile je na čase jej vyměnit, lednice vás na to upozorní. Chladničku je možné pomocí bezdrátových vln ovládat i na dálku pomocí počítače nebo mobilního telefonu. Velmi praktická je separátní regulace teploty v chladicí i mrazicí části. Na otevřená dvířka vás upozorní akustický i optický signál. Ocenili bychom také ekonomický mód Dovolená, který šetří energii v případě, že jedete na delší dobu pryč, třeba na dovolenou. Tento mód bohužel lednice nemá.
 • nízká spotřeba
 • dva BioFresh boxy
 • akustická a vizuální signalizace
 • povrchová úprava opatřena ochranou proti otiskům
 • možnost záměny dvířek
 • vysoká pořizovací cena
 • chybí No Frost
 • nemá ekonomický mód Dovolená
Zjistit cenu V přehledu máme i další kombinované lednice s mrazákem dole.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.4 Total Score
Liebherr CBEF 4805

Bohatá výbava, ale také poměrně vysoká cena. Kupříkladu Samsung RB37J5018SA není o mnoho horší, ale cena je o více než 5 000 Kč menší. Pro někoho to může být rozhodující faktor a dalšímu vyšší cena vadit nemusí. Rozhodnutí necháme na vás.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo