Recenze Liebherr CU 2811

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Přesto, že má lednice Liebherr CU 2811 menší vnější rozměry, její vnitřní prostor je dostatečně velký a prakticky členěný. Je vhodný pro tříčlennou domácnost, pro čtyřčlennou domácnost je velikost hraniční a doporučovali bychom spíše větší prostor. Tento výrobek se již doprodal, či doprodává. Aktuální hodnocené lednice najdete zde.

Parametry

Typkombinovaná
Provedeníbílé
Mrazící výkon4 kg/24 hodin
Akumulační doba25 hod.
Třída mrazení4*
Klimatická třídaSN-ST
Celkový objem263 l
Umístění mrazákudole
Hlučnost39 dB
Výška161,2 cm
Šířka55 cm
Hloubka63 cm
Oddělené regulacene
Displejne
Energetická třídaA++
Přibližná spotřeba energie za rok191 kWh

Hodnocení

Pořizovací cena se nám vzhledem k funkcím, které skoro žádné lednice nemá zdá poněkud vyšší. Chladničce chybí základní funkce jako je No Frost. Sice má nižší tvorbu námrazy, ale to neznamená, že lednici nebudete muset ručně odmrazovat. Automatické odmrazování má pouze chladící část, mrazící bohužel ne. Stejně tak chybí dvojí regulace pro chladící a mrazící prostor zvlášť. Velkou výhodou je však dobrá energetická třída A++, takže má lednice roční spotřebu jen 191 kWh. To znamená, že za rok jejího provozu při ceně 4 Kč za 1 kWh zaplatíte jen 764 Kč, a to je dobré. Potěší vás také technologické provedení odvětrávání, které je umístěno zepředu, takže můžete lednici přisunout až těsně ke stěně. Akumulační doba je velmi dobrá a činí 25 hodin. To znamená, že potraviny zůstanou zamrazené po dobu 25 hodin i v případě, že dojde k výpadku elektrické energie. O něco horší je mrazící výkon, který zvládne za 24 hodin zamrazit jen 4 kg. Velkým plusem je nízká hlučnost 39 dB, což tuto chladničku řadí ke spíše tišším spotřebičům. Ty nejtišší se pyšní hlukem o síle 36 dB, ty nejhlučnější dosahují až 42 dB. Z hlediska klimatické třídy je lednice spíše průměrná a bude správně pracovat při provozních teplotách od 10 °C do 38 °C. Velmi praktické je vnitřní uspořádání polic, které jsou v chladící části 4, z toho 3 výškově nastavitelné. Další odkládací prostor tvoří drátěný systém pro vložení lahví. Boxy na ovoce a zeleni jsou dva. Bohužel se u nich nedá regulovat ani teplota ani vlhkost. Ve dveřích jsou 4 přihrádky, což je o jednu víc, než je pravidlem u většiny lednic. V horní polici je stojan na vejce. Mrazící část má pouze dva boxy, což se nám zdá málo. V jedné z nich najdete tvořítko na led. Zavěšení dvířek je možné zaměnit.
 • nízká spotřeba
 • prakticky řešený vnitřní prostor
 • nízká hlučnost
 • odvětrávání zepředu
 • málo boxů v mrazáku
 • chybí separátní regulace
 • chybí box s upravitelnými parametry pro ovoce a zeleninu
 • vyšší pořizovací cena vzhledem k funkcím
Zjistit cenu Zajímají vás americké lednice?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.6 Total Score
Liebherr CU 2811

U téhle lednice bychom si řekli, že je rozumnou volbou pro všechny, co chtějí velký objem, ale zároveň si nepotrpí na žádné technické vymoženosti a nepotřebují ani nejvyšší energetickou třídu. Ale to by bylo v případě, že by její cena byla okolo 8 500 Kč. Takhle je za nás trochu dražší.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo