Recenze žehličky na vlasy L’Oréal SteamPod 3.0

Profesionální parní žehlička na vlasy L’Oréal SteamPod 3.0 slibuje vyžehlení či navlnění vlasů v krátkém čase a s minimálním poškozením. Pára umožní vytvořit nadýchaný, lesklý a hladký vzhled i s těmi nejkudrnatějšími vlasy. Vyplatí se vám ovšem taková investice? Pojďme se na ní podívat podrobněji.

Parametry

Materiál žehlicích plochkov (eloxol)
Péče o vlasypára, technogie Pro-keratin
Automatické vypnutíne
Regulace teplotyano
Doba nahřátí20 sekund
Zobrazovací zařízeníukazatel teploty
Zámek teplotního nastaveníne
Otočný kabelano
Teplotní rozsah v °C180, 200, 210

Jak se s ní upravují vlasy

S přístrojem se zachází jako s obyčejnou žehličkou na vlasy, až na pár vyjímek. Před začátkem je nutné naplnit nádržku na vodu, díky které může vznikat pára. Ta je umístěna přímo na těle žehličky. Nádržku musíte nejdříve vyndat a poté ji naplnit pomocí speciální plastové lahvičky, která je součástí balení. Abyste předešli poškození přístroje, je nutné používat destilovanou vodu. Výhodou je, že vodu po skončení úpravy vlasů můžete nechat v přístroji a doplňovat ji podle potřeby. Výrobce uvádí, že na jedno naplnění nádržky byste měli být schopni narovnat vlasy o délce věže Big Benu minimálně 2x a i podle většiny majitelů je objem dostatečný. Na doplnění nádržky je v balení vhodná malá plastová nálevka. Před začátkem žehlení by vlasy měly být suché a ošetřené speciálními přípravky zabraňujícímu tepelnému poškození. Značka L’Oréal nabízí tři produkty doporučené pro úpravu vlasů se SteamPod (krém, mléko a sérum).  Hlavní výhodou páry je, že pokud máte husté a bohaté vlasy, tak se výrazně zkrátí čas tvorby účesu. A to opravdu značně.


Teplota a typ vlasů

Po zapnutí žehličky nastavíte teplotu podle vašich vlasů. Možné jsou tři teplotní stupně:

 • 180 °C pro jemné,
 • 200 °C pro normální a
 • nejvyšší teplota 210 °C pro vlnité a husté vlasy.

Po dosažení nastavené teploty se zhasne blikající světlo a můžete začít s úpravou. K průběžné kontrole teploty dochází 2x za sekundu a je při ní automaticky rozpoznáno, zda nastavená teplota odpovídá potřebám vlasů. Výsledkem jsou nepoškozené, hladké a leskle vypadající vlasy, které jsou upravené ve velmi krátkém čase. Účes vytvořený pomocí páry vydrží velmi dlouho i za nepříznivého počasí.

Design žehličky je moderní minimalistický v bílo-černém provedení. Zaoblený tvar a otočný kabel umožňuje vytvoření vln a snadnou manipulaci. Je super, že i když s přístrojem při tvorbě účesu otáčíte, tak se nikdy nezamotá! Šipky na spodní straně žehlící plochy napovídají, jakým směrem vlasy žehlit. Součástí žehličky je odnímatelný hřebínek, jehož výhodou je pravidelné rozdělení vlasů na menší segmenty a lepší výsledek stylingu. Při vytahování hřebínku je nutné dbát na to, aby byla žehlička dostatečně chladná a nedošlo k popálení.

Speciální funkce žehlení

SteamPod 3.0 je třetí generace parní žehličky vytvořené spojením firem L’Oréal a Rowenta. Parní žehličky jsou na trhu považovány za nejšetrnější a doporučeny jsou hlavně na husté a kudrnaté vlasy, pro které nemusejí být ostatní žehličky bez této technologie tak účinné. Výhodou použití páry při vytváření účesu je zkrácení doby úpravy (není problém se s trochou cviku vejít do pěti minut) a taky minimální poškození vlasů. L’Oréal SteamPod navíc používá technologii Pro-keratin. Díky teplu se vlas otevře a umožní molekulám keratinu z kosmetických přípravků proniknout hlouběji do jejich struktury. Výsledkem je oprava, regenerace a posílení vlasového vlákna. Vlasy vypadají lesklejší a jsou jemné na dotyk.

Říkáte si, že to všechno zní až moc dokonale. Kde je tedy háček? L’Oréal SteamPod 3.0 můžete koupit za cenu okolo 6000 Kč. Pro srovnání se levnější parní žehličky na vlasy dají pořídit za cenu okolo 1500 Kč (ETA Fenité 3337 90000). U takto drahé žehličky postrádáme základní bezpečnostní funkce jako je automatické vypnutí nebo zámek žehlících ploch.

Porovnání L´Oréal SteamPod 2.0 vs 3.0 a L´Oreal Professionnel SteamPod Karl Lagerfeld

L´Oréal SteamPod 2.0

L´Oréal SteamPod 3.0

L´Oréal SteamPod 3.0 Karl Lagerfeld

Materiál žehlicích ploch

keramika

kov (eloxol)

kov (eloxol)

Rozměry žehlicích destiček v mm

90 x 25

90 x 25

90 x 25

Automatické vypnutí

ano

ne

ne

Regulace teploty

ano

ano

ano

Teplotní rozsah

140-210

180-210

180-210

Barva

bílá

bílá

černá

Cena v Kč

5 000

7 000

8 000

Předchůdce  L’Oréal SteamPod 2.0 měl velkou nevýhodu v podobě nádoby na vodu připojené k žehličce pomocí kabelu. U novější verze je již nádržka zabudovaná přímo v žehličce, je tedy uživatelsky mnohem přívětivější a je vhodná k cestování. Rozdíl můžeme vidět i ve vzhledu parní žehličky. Nový SteamPod 3.0 je o 14 % tenčí a o 37 %  lehčí. Nicméně starší verzi už v prodeji nenajdete.

Při hledání parní žehličky v e-shopech můžete taky narazit na verzi  L’Oréal SteamPod 3.0 Karl Lagerfeld. Při srovnávání těchto dvou produktů na moc rozdílů nenarazíte. Jedná se totiž o stejný přístroj s jiným designem. V limitované edici můžete SteamPod získat v elegantní černé barvě. Pokud se vám tato varianta líbí víc, počítejte s příplatkem okolo 1500 Kč.

Zjistit cenu

Chcete raději levnější žehličku na vlasy?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

10 Total Score
Hodnocení L’Oréal SteamPod 3.0

Parní žehlička na vlasy L’Oréal SteamPod je profesionálním pomocníkem k úpravě vlasů. Kromě vyžehleného vzhledu nabízí také vytvoření vln nebo efekt foukané. Po použití jsou vlasy lesklé, hebké a vypadají zdravě. Díky páře vlasy skoro neničí, na rozdíl od normálních žehliček, a úprava zabere mnohem méně času. Výsledný efekt vydrží dlouho, dokonce i za vlhkého počasí. Její jedinou nevýhodou je vysoká cena, která ovšem odpovídá výsledkům. A faktu, že se jedná o profi přístroj.

PLUSY
 • rychle se nahřeje
 • rychlá úprava vlasů
 • lesklé a nadýchané vlasy
 • vlasy vydrží rovné i za vlhkého počasí
MÍNUSY
 • cena
 • chybí automatické vypnutí
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo