Recenze Makita DCL180Z

Tento tyčový akumulátorový vysavač Makita DCL180Z se pyšní především nízkou hmotností, kompaktními rozměry, velkou nádobou na prach a hlavně nízkou cenou. Je určen pouze pro suché vysávání. Perfektní je pro klasický domácí úklid nebo úklid v dílně. Praktická je i pogumovaná rukojeť, takže se dobře drží v ruce. Pečlivě jsme si pro vás sepsali všechny jeho klady i zápory, tak se pojďte podívat.

Parametry

Typtyčový, akumulátorový, bezsáčkový
Délka kabelu-
Akční rádius0,403 m
Typ baterieLi-Ion
Kapacita baterie18 V
Doba nabíjení30 min.
Výdrž na jedno nabití20 min.
Stupně výkonu1
Ruční vysavačano
Objem nádoby na prach0,65 l
Hmotnost1,2 kg
Účinnost vysávání na koberceneuvedeno
Účinnost vysávání na podlahuneuvedeno
Příkonneuvedeno
Hlasitost71 dB
Rozměry VxŠxH (cm)40,3 x 19,5 x 22,6
HEPA filtrne
LED osvětleníne
Mokré vysáváníne
Svislé parkováníne
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťano
Indikátor bateriene
Indikátor plnostine
Příslušenstvíkobercová hubice, stěrbinová hubice, sací trubice, držák hubice, papírový filtr, předfiltr

Představení produktu

Obecně lze říct, že výhodou bezdrátových tyčových vysavačů je hlavně neomezená mobilita a nízká hmotnost. Jsou vhodné do špatně přístupných míst a jsou kompaktní. Nevýhodou může být omezená délka výdrže a nižší sací výkon.

Tento pomocník je určen pouze pro suché vysávání drobných částic (prach, odpad z vrtání, apod.). Vhodný je pro běžný úklid v menším bytě, malé dílně nebo i v autě.

Doba provozu je přibližně 20 minut, což je velmi nízká provozní doba. Standardní délka bývá obvykle 40-50 minut na jedno nabití – nicméně při vyšších výkonech mají i ostatní vysavače rychle klesající kapacitu (klidně i 10 – 20 minut). Nicméně k vysavači je možné přikoupit několik dobíjecích baterií, takže můžete vysávat, zatímco se druhá baterie nabíjí. Je také možné pořídit baterie s různou kapacitou, která se odrazí na délce vysávání. Pokud máte doma více spotřebičů od Makity, lze využít třeba baterii ze sekačky, která má výrazně větší kapacitu. Ale také hmotnost. Přímé srovnání s konkurencí zde nedává úplně smysl. Záleží jakou budete mít baterii. Co potěší je velmi rychlá doba nabití (pro 1 Ah baterii) je to do půl hodiny.

Bezsáčkové provedení jistě oceníte, jelikož nemusíte vyměňovat a kupovat nové sáčky. Objem nádoby na prach je 0,65 l, což hodnotím jako lehký podprůměr, ale do malého bytu nebo dílny v klidu postačí. Příjemná je i jeho nízká hmotnost. Váží 1,2 kg, což spadá do tabulky lehkých vysavačů.

Příslušenství je dostačující, je dodáván s kobercovou hubicí, stěrbinovou hubicí, sací trubicí, držákem hubice, papírovým filtrem a předfiltrem. Nejedná se o klasický domácí vysavač, ale spíše takový mix mezi vysavačem do dílny a do domu. Když k tomu připočteme velmi zajímavou cenu, robustnost a zpracování, tak je pro jistou cílovou skupinu velmi lákavý.

Bohužel je tento vysavač dodávaný bez akumulátoru, nabíječky a kufru. Vysavač je použitelný s akumulátory Li-ion BL1850B, BL1840B, BL1830, BL1820 a BL1815N.

Cena tohoto pomocníka je přibližně 550 Kč. U výrobce 940 Kč. Pokud již doma máte akumulátor i nabíječku, odpadají vám starosti s koupí a jistě vás tato cena potěší. Pakliže doma bohužel nemáte akumulátor a nabíječku, tak počítejte s tím, že utratíte o dost více peněz, jelikož cena akumulátoru a nabíječky je vyšší, než samotný vysavač.

Jak vysává

Když si objednáte tento produkt, přijde vám poměrně malá krabice. Sestavení vysavače trvá chviličku a je to snadné. Nic nezacvakávate, pouze zasunete a pootočíte. Jediné co by se mělo zacvaknout, je akumulátor. Poté můžete začít vysávat. Vysávání je pohodlné, už díky jeho nízké hmotnosti a pogumované rukojeti, takže se opravdu dobře drží.

Hlučnost se pohybuje okolo 70 dB, což vysavač řadí mezi hlučné pomocníky, což je otravné. Nicméně mějte na paměti že se jedná o takový polo průmyslový vysavač. Při vysávání musíte po dlouhou dobu držet tlačítko na rukojeti, což hodnotím jako nevýhodou. Zbytečně zatěžujete ruku a unavujete prst. Tento způsob ovládání mi přijde pochopitelný u zahradní sekačky, nikoliv u vysavače. Nevýhodou (pro někoho) je také to, že se vysavač dodává bez baterie. Proto počítejte, že pořizovací cena se může i zdvojnásobit, což může od koupě odradit.

Co se týče vyprázdnění nádoby na prach, doporučuji vysypávat nad košem nebo sáčkem na smetí, jelikož hned při otevření (stačí jen lehce otočit ve směru šipky co je na obrázku) začnou padat všechny nečistoty na zem. To může být obtěžující především pro alergiky. Poté je důležité vyčistit i filtr, ten se dá lehce sundat mírným pootočením. Je vhodné vyprázdnit nádobu po každém vysávání, poněvadž by se pak mohla snížit síla sání nebo by mohlo dojít dokonce k ucpání filtru či poškození motoru.

Vnější část vysavače (tělo vysavače) pravidelně utírejte hadříkem navlhčeným v mýdlové vodě. Měli byste také čistit i sací otvor, prostor pro prachový pytel a prachové víko. Jestliže je filtr ucpaný prachem a výkon vysavače se sníží, můžete filtr vyprat v mýdlové vodě. Nezapomeňte jej pak pořádně vysušit. Nedostatečně vysušený filtr může oslabit sací výkon a zkrátí životnost motoru. Vím, že to slyšíte u každého vysavače, ale tady je pokles výkonu opravdu citelný.

Ačkoliv je vysavač dodáván s kobercovou hubicí, jeho využití na koberce nedoporučuji. Není pro to určený a pro tyto účely se raději podívejte jinde. Na drobné nečistoty u stolu, rychlé vysátí auta nebo odstranění pilin a prachu z dílny je to vítaný pomocník.

Pořídili byste si raději jiný a propracovanější tyčový vysavač?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7 Total Score
Hodnocení Makita DCL180Z

Tento vysavač hodnotím neutrálně. Spokojení budou nenároční uživatelé, kteří mají menší byt či dílnu, nebo potřebují uklidit v autě. Také starší osoby budou spokojeni s jeho nízkou hmotností. Díky pogumované rukojeti se dobře drží a jeho údržba je nenáročná. Negativně hodnotím krátkou dobu provozu, hlučnost a nutnost dokoupit baterii. I když pro někoho to naopak může být výhoda, protože již vhodnou baterii má. Dalším mínusem je držení tlačítka po celou dobu vysávání.

Vysávání tvrdých ploch
8.5
Vysávání koberců
7.5
Hlasitost
6
Výdrž
7
Výbava
5
PLUSY
 • nízká hmotnost
 • nízká cena
 • kvalitní zpracování
MÍNUSY
 • doba provozu (závisí na použité baterii)
 • musíte držet tlačítko po celou dobu vysávání
 • hlučnost
 • vysavač je dodáván bez akumulátoru, nabíječky a kufru (pro někoho plus)
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo