Recenze na akušroubovák MAKITA DDF485RFJ

Tento akumulátorový šroubovák od známé značky Makita s rozměry 169 mm na délku, 78 mm na šířku a 255 mm na výšku zaujme svou nízkou hmotností. Spolu s akumulátorem váží pouhých 1,7 kg. Má také dost slušnou kapacitu baterie, konkrétně 3 Ah, s dobou nabíjení 22 minut. V balení v kufříku také zákazník dostane ještě jednu náhradní baterii pro urychlení a usnadnění práce. Uživatel si může vybrat ze 2 rychlostí. Poradí si jak se dřevem, u kterého platí průměr vrtání 38 mm, tak i s ocelí, u které je to 13 mm.

Parametry

Typ baterieLi-ion
Napětí baterie18 V
Doba nabíjení22 minuty
Kapacita baterie3 Ah
Náhradní baterieano
Hmotnost1,7 kg
Max. průměr vrtání do dřeva38 mm
Max. průměr vrtání do oceli13 mm
Upínací rozsah sklíčidla1,5-13
Kroutící moment50 Nm
Nastavení otáček2 rychlosti
Příklepne
Zpětný chodano

Rám

Samotná rukojeť nástroje má vynikající ergonomické vlastnosti. Také je téměř celá pokryta materiálem z vlnité pryže pro bezpečnější a pevnější úchop, takže člověku nevypadne při práci z ruky ani tehdy, pokud ji má zpocenou. Otvory pro přívod vzduchu pro chladící ventilátor jsou umístěny po stranách. V zadní části je pak prostor pro zajištění přístroje druhou rukou pro větší jistotu a přesnost při práci.


Tlačítka a spínače

Na vrchní části přístroje najdeme přepínač rychlostí. Zprvu může jít přepnout trochu ztuha, ale za to se alespoň nemusíte bát, že byste ho omylem přehodili během práce. Tlačítko zpětného chodu se spíná velmi jednoduše a přesně pomocí palce či ukazováčku, záleží na aktuální poloze klávesy.

Tlačítko, kterým se přístroj spouští, reguluje otáčky plynule. Pokud zrovna používáte 2. rychlost a potřebujete nižší otáčky pro přesnější vrtání, nemusíte přepínat na rychlost 1, jelikož rychlost 2 může fungovat i při nižších otáčkách.

Nastavení točivého momentu

V přední části nalezneme objímku pro nastavení točivého momentu. Ta má celkem 21 poloh a navíc tzv. režim vrtání, při kterém je soustředěn veškerý točivý moment z převodovky přímo na vřeteno. Přepínání mezi jednotlivými polohami probíhá velmi jasně s hlasitým cvaknutím a menší námahou.

Při režimu vrtání nedochází k charakteristickému praskání, které je typické při samovolném chodu spojky v podobě dorazu vřetena.

Kryt vrtačky je sice plastový, ale všechny prvky, které jsou během práce zatíženy, jsou vyrobeny z kovu. Nalezneme zde ložiska, jejichž vysokou kvalitu potvrzuje absence výraznější vůle vřetena i po poměrně intenzivním a náročném provozu.

Elektrický bezuhlíkový motor

Součástí tohoto modelu je elektrický bezuhlíkový motor, který má v provozu oproti kartáčovému motoru tyto výhody:

 1. Menší rozměry a hmotnost při stejném výkonu hřídele.
 2. Vyšší účinnost, která umožní využívat baterii déle na jedno nabití.
 3. Nižší ohřev přístroje díky vyšší účinnosti a efektivnější odvod tepla.
 4. Nedochází ke ztrátě výkonu při použití elektronického zpětného chodu.
 5. Delší výdrž kvůli absenci pohyblivých kontaktů a jednodušší konstrukci.
 6. Výrazně menší pokles točivého momentu při snížení otáček motoru tlačítkem.

Nedostatky tohoto motoru:

 1. Vyšší cena tohoto motoru.
 2. Závislost výkonu na kvalitě elektronických součástek a obvodů elektronické řídící desky motoru.

Sklíčidlo neboli hlava

Zámek vřetena umožňuje použít sklíčidlo s jednou objímkou. Tato konstrukce umožňuje výměnu nástrojů jednou rukou. Sklíčidlo má plastový, ale velmi praktický zvlněný lem pro lepší manipulaci. Nechybí ani protiskluzová spojka, díky které je možné nastavit maximální kroutící moment.

Prohlédněte si další recenzované aku vrtačky.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9 Total Score
Hodnocení MAKITA DDF485RFJ

Při běžných opravách a úkonech není žádný úkol nad síly a možnosti tohoto přístroje. Při obou rychlostech dosahuje vysokých otáček, což práci zrychluje, ale neubírá na přesnosti vrtání. Odolává přetížení, ale je nutno říct, že se při náročnější práci trochu zahřívá. Je vybaven také LED světlem pro přesnější zaměření plochy, ale občas světlo stíní hlava vrtačky. LED osvětlení se aktivuje po stisknutí tlačítka a zůstane svítit asi 20 sekund po jeho uvolnění. Výdrž baterie i maximální kroutící moment 50 Nm si poradí jak se dřevem, tak i s ocelí, takže je tato akumulátorová vrtačka vhodná jak pro běžného, tak i pro náročnějšího uživatele.

Výkon
9
Výbava
9
PLUSY
 • rychlé nabíjení
 • osvětlovací dioda svítí i po uvolnění spouště
 • lehká konstrukce
MÍNUSY
 • chybí příklep
 • zahřívání
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo