Recenze Makita EA3500S

Hledáte-li spolehlivou pilu pro běžnou údržbu domu a zahrady, Makita EA 3500S by vás mohla zaujmout. Nabízí ideální poměr ceny a výkonu pro běžné, tj. neprofesionální použití. Oceníte ji při prořezávání stromů i zpracování menšího množství palivového dříví na zimu, lišta o délce 40 cm. Bez obtíží tedy zvládnete dřevo až do průměru 50 cm.

Parametry

Pohonbenzín
Typ pilyřetězová
Délka lišty40 cm
Hmotnost4,4 kg
Objem motoru35 cm3
Objem nádrže0,4 l
Objem olejové nádrže0,29 l
Brzda řetězuano
Tlumení vibracíano
Jednoduché napínaní řetězuano
Zubová opěrkaano
Výkon1700 W
Kategoriehobby

Výbava a provoz

Oceňujeme zejména rychlý start, tzv. funkce EasyStart, ve většině případů pila nastartovala hned napoprvé. A to i „za studena“, tedy při prvním spuštění. To potěší hlavně méně zkušené uživatele, kteří se často se startem mohou trápit. Co ale při používání schází, jsou indikátory množství benzínu a oleje v nádržích. Vše je potřeba explicitně ověřit otevřením vstupů do nádrží a použitím měrky. Je to uživatelsky trochu nepřívětivé, na druhou stranu, s vědomím tohoto faktu si na to lze celkem rychle zvyknout. Z dalšího vybavení obsahuje téměř vše co si můžete přát. Samozřejmostí je tlumení vibrací, které funguje opravdu dobře. Vibrace při práci jsou minimální a snižují únavu při práci s Makitou.

  

Zubová opěrka, která představuje bezpečností prvek je dnes také poměrně běžnou záležitostí. Rychlost řezu je s ohledem na výkon a velikost přístroje velmi dobrá. Menším dřevem projíždí doslova jako laser. Kdybych měl vytknout jednu část, která by zasloužila lepší zpracování tak by se rozhodně jednalo o vzduchový filtr. Zatímco zbytek přístroje je solidní a robustní, filtr působí jako z výrazně levnějšího přístroje.

Když se podíváme na objem olejové nádrže, tak máme k dispozici 0,29 l a jde o lehce nadprůměrnou hodnotu, takže olej nebude nutné příliš často doplňovat. Palivová nádrž má 0,4 l což je spíše lehký podprůměr, standard na trhu je okolo 0,5 l objemu, takže pro delší práci je vhodné mít k dispozici palivo k doplnění. Co ale chybí, je jednoduché napínání řetězu, díky kterému je možné napnout řetěz bez nutnosti využití nářadí.​ Zde najdeme klasické boční napínání. Tuto jistou nepříjemnost při ovládání nicméně bohatě vyvažuje jednoduchá výměna a napínání řetězu i snadné ovládání jeho průběžného promazávání.

Ač se jedná o benzínovou motorovou pilu, díky vestavěnému katalyzátoru můžete být klidní, pokud jde o emise, která při řezání vypouštíte do ovzduší. Pohodlná ergonomie i ochranný kryt brání zraněním, používání motorové pily Makita EA 3500S je tak bezpečné a jednoduché, ovládání – až na výše zmíněnou drobnost se sledováním obsahu obou nádrží na kapaliny – vyloženě intuitivní.  Vše totiž ovládáte pouze pomocí jediného tlačítka. Pro příležitostné použití je tento model motorové pily ideální a nutno uznat, že přináší kvalitu za akceptovatelnou cenu

Zjistit cenu

Nejste si jistí? Zkuste se podívat na další oblíbené motorové pily.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Zkušenosti s Makita EA3500S

Jak je u Makity zvykem, nejde o klasickou hobby pilu, ale je spíše na rozmezí hobby a profesionálních nástrojů. Díky její nízké hmotnosti se s ní příjemně pracuje i delší dobu. Jen pozor na to, že nádrž na benzín není příliš velká a proto je dobré mít záložní palivo. Rozhodně se jedná o produkt, která se nebojím pro domácí využití doporučit.

PLUSY
 • intuitivní ovládání
 • lišta o délce 40 cm
 • rychlý start
 • lehká
MÍNUSY
 • žádná indikace oleje a benzínu v nádrži
 • samotná nádrž není příliš velká
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo