Recenze Makita HP457DWE

Zajímavá aku vrtačka od známé značky. Rozměrově má 239 mm na délku, 83 na šířku a 240 na výšku. Váhově se v pohodě vejde pod 2 kg. Baterie má sice „jen“ 1,3 Ah, ale pro příležitostné domácí práce je naprosto dostatečná. K její praktické výdrži se dostaneme o kousek dále. Umí dvě rychlosti, v prvním převodu je to 0 – 400 otáček a v tom druhém O – 1 400 otáček. Podobně je tomu i u příklepů kde jsou hodnoty pro první převod 0 – 6000 a pro druhý 0 – 21 000. Upínací rozsah sklíčidla je typický 1,5 – 13 mm. To stejné platí pro průměr pro vrtání do oceli nebo betonu – 13 mm. Zase solidní hodnoty pro tento typ nástroje. Součástí příslušenství je transportní kufřík, dvě aku baterie, nabíječka a sklíčidlo. Výrobek je vyrobený v Číně, ale co dneska není. Za sebe to jako mínus rozhodně neberu. Jestli náhodou přemýšlíte nad koupí i dalších kutilských pomocníků, zvažte jejich nákup od jedné značky. Mohou mít stejné akumulátory. Proto můžete další přístroje kupovat bez akumulátoru a tak ušetřit. Jestli je budete mít všechny doma v dílně, tak není potřeba mít šest stejných baterií.

Parametry

Typ baterieLi-Ion
Napětí baterie18 V
Doba nabíjení60 minuty
Kapacita baterie1,3 Ah
Náhradní baterieano
Hmotnost1,7 kg
Max. průměr vrtání do dřeva36 mm
Max. průměr vrtání do oceli13 mm
Upínací rozsah sklíčidla1,5 - 13
Kroutící moment42 Nm
Nastavení otáčekano
Příklepano
Zpětný chodano

Vrtání

Solidní kroutící moment a výdrž baterie si bez nejmenších problémů poradí se dřevem. S betonem nebo ocelí to již nemusí být vždy tak snadné, ale s trochou vytrvalosti si poradí i s nimi. Rozhodně patří k tomu lepšímu, co si můžete koupit. Výborný je příklep, na menší práce nepotřebujete velkou vrtačku a tahat za sebou kabel. Při uchycení vrtáku si dejte pozor. Sklíčidlo je jemné. Když vrták neuchytíte dobře, tak sebou při práci hodně hází. Velmi dobře vyrobený a zpracovaný nástroj. Hezky sedí v ruce díky pogumovanému gripu (rukojeti). Zaslechl jsem stížnosti na její hmotnost, ale za mě je to v pořádku. Pracuje se s ní přírodně a to i v případě, že vrtáte do stropu a tlačíte přístroj nad sebe vzhůru. Líbí se mi, že je silná a přitom poměrně tichá. Jen tak lehce vrní. Výdrž baterie je pro domácí kutění excelentní. Při „montáži“ skříněk na chalupě vydržela na jedno nabití zhruba čtyři hodiny práce a vrtání vrutů do dřeva. Součástí balení i druhá baterie, která se nabíjí něco okolo hodiny. Pokud tedy pracujete v místě, kde máte přístup k elektrické síti, tak můžete pracovat do nekonečna. Drobné nedostatky se přeci jen najdou. Tou hlavní je za mě nepřítomnost led světýlka, které by vám přisvětlovalo vrtanou / šroubovanou oblast. Drobnost, která vám přijde důležitá, až ji jednou budete potřebovat. Příjemné by bylo i poutko pro připnutí k opasku. Naštěstí je v zadní části menší výlisek, za který lze provléct provázek a ten pak připevníte, kam potřebujete. Kufr je relativně nabitý, ale přesto se do něj ještě vejde třeba další sada bitů. Zjistit cenu Zpět na test aku vrtaček.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.6 Total Score
Makita HP457DWE

Výborný pomocník pro každého domácího kutila, ke kterému mám jen jednu výtku. Osvětlení prostoru před vrtačkou mi prostě v tmavých koutech chybí. Jinak nemám co zásadního vytknout a naopak velkou pochvalu zaslouží poctivé zpracování.

Výkon
9
Výbava
8
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo