Recenze Makita UC3541A

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Makita UC3541A překvapí svým tichým provozem. V ruce se sice pronese, ale vyšší hmotnost má dobrý vliv na přesnější řez. Pila by mohla mít silnější výkon, ale zvládne pořezat i dřevo na otop. Nevýhodou je elektrický kabel, kvůli kterému se příliš nehodí na prořezávání stromků. Tento model však skýtá ještě další přednosti, ale také slabosti. Přečtěte si, které to jsou!

Parametry

Pohonelektrický
Typ pilyřetězová
Délka lišty35 cm
Hmotnost4,7 kg
Napětí (akumulátoru)230 V
Brzda řetězuano
Tlumení vibracíano
Jednoduché napínaní řetězuano
Zubová opěrkaano
Výkon1800 W

Jak řeže

První pila na zdroj o síle 230 V, kterou jsme si vzali na testování. Hned po připojení do zásuvky a spuštění nás překvapilo, jak je Makita UC3541A tichá. Díky tomu z ní vůbec nebyla nervózní zvířata na zahradě, když jsme kousek od nich řezali dříví. Ale nemusíte se bát, že byste zapomněli, že pilu držíte. Přece jenom váží bezmála pět kilo, takže už to chce trochu síly, abyste mohli pracovat naplno i delší dobu. Odměnou za vyšší váhu je ale přesnější řez. Pila samovolně prohlubuje řez a krásně vede řetěz skrz dřevo. Jen je škoda, že nezvládne vyšší výkon než 1800 W. Ale s tím se dá u pily této cenové kategorie počítat. Určitě i tak velmi dobře poslouží každému, kdo si chce občas připravit dřevo na táborák nebo třeba na etapy nařezat dříví na zimu. Na kácení větších stromů v lese je ale tahle elektrická pomocnice krátká. U stromů s průměrem kmene přes 20 cm už funěla, takže jsme širší kmeny ani nezkoušeli. Suché dřevo ale řeže na jedničku, takže rozhodně má co nabídnout. Díky pogumované rukojeti dobře sedí v rukou a neklouže z nich. Navíc má praktickou zubovou opěrku, díky které vám při řezání nesklouzne stranou. To je jednak pohodlné a jednak bezpečné. Víme, o čem mluvíme. Plusové body od nás tenhle model od Makity získal také za automatické mazání řetězu. Díky tomu se při řezání pila nezasekávala. I když se nám jednou podařilo během práce řetěz shodit, díky brzdě se pila okamžitě zastavila. Tato elektrická pomocnice má sice jednoduchý systém utahování řetězu, ale nám se jednou nepovedlo odhadnout správné napnutí. Proto nám pak řetěz při práci spadl. Tím pádem doporučujeme řetěz napnout přesně podle přiloženého návodu. Pak půjde vše jak po drátkách. Tuto pilu bychom mohli určitě doporučit všem hobby zahrádkářům i chatařům. Sice se moc nehodí na prořezávání větví stromů, protože by se vám snadno zamotal kabel, ale jinak splní na zahradě i v kůlně práci na výbornou. Navíc je za velmi přijatelnou cenu. Zjistit cenu Nelíbí se kabel? Mrkněte na aku elektrické motorové pily.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6 Total Score
Makita UC3541A

Pila se hodí pro hobby zahrádkáře a chataře. Nedělá jí problém nařezat palivové dřevo. Při provozu je poměrně tichá a díky větší hmotnosti má přesnější řez. Dobré je také automatické mazání řetězu. Mezi nevýhody patří slabší výkon a elektrický kabel, kvůli kterému se příliš nehodí na prořezávání stromků.

PLUSY
 • tichá
 • přesnější řez
 • připraví i palivové dřevo
MÍNUSY
 • slabší výkon
 • větší hmotnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo