Recenze vrtačky Metabo SBE 650

Vrtačka Metabo SBE 650 je jednoznačně skvělým a spolehlivým pomocníkem v případě, že potřebujete něco vyvrtat, přišroubovat nebo upevnit. Co všechno vám vrtačka nabídne a proč by si měla najít místo i ve vaší domácnosti?

Parametry

TypVrtačka s příklepem
Max. otáčky za minutu2600
Hmotnost1,8 kg
Výkon320 W

Výborná ergonomie i vlastnosti

 

Metabo SBE 650 nabídne skvělou ergonomii. Díky tomu se dobře drží a je pohodlná v ruce i při delší práci. Celkově její provedení vypadá robustně, takže o dlouhou životnost bude rozhodně postaráno. Neurazí ani drobné řemeslníky, což je vzhledem k ceně rozhodně perfektní. Madlo je pogumované, takže vrtačka nemá tendenci vyklouzávat z rukou ani v případě, že používáte rukavice. K lepšímu uchopení pomůže také dodávaná přídavná rukojeť. Tu na vrtačku snadno namontujete a držení vrtačky se tak posune o další level nahoru.

Tlačítko na ovládání rychlosti je skvěle umístěné, takže můžete regulovat otáčky dle libosti a aktuální potřeby, aniž by se vám vrtačka špatně držela v rukou. Regulace otáček je pohodlná i za provozu. Co vás rozhodně překvapí, je tichost, se kterou vrtačka dokáže pracovat. Není nijak významně hlučná, tedy, v běžném módu. Jakmile začnete využívat příklep, je vrtačka rozhodně hodně slyšet. To už je ale úděl příklepových vrtaček. Každá příklepovka o sobě dá znát. Vrtačka je vyrobená v Číně.

Technické parametry

Parametry vrtačky Metabo SBE 650 jsou zcela dostačující. Hmotnost vrtačky je 1,8 kg, takže i při delší práci vás nebolí ruce. Výkon vrtačky je 320 W, což bohatě stačí na běžné práce a vrtání otvorů s běžným průměrem. Výhodou je, že můžete v případě potřeby zapnout příklep, čímž půjde vrtání rychleji. Příklep se také hodí v případě, že vrtáte do materiálu, který je odolnější než běžná zeď nebo dřevo. Vrtačku se nedoporučuje používat jako pohon například pro promíchávání betonu. Bude však skvělou pomocnicí pro kolmé vrtání.

Je potřeba počítat s tím, že je vrtačka opatřena elektronikou VARIO bez zpětné vazby k motoru. Co to znamená? V porovnání s typy Vario Constamatic (snímání proudu motoru) nebo Vario Tacho Constamatic (snímání proudu a otáček motoru) dochází u této při zatížení k poklesu otáček a nikoliv k jejich korekci jako u VC nebo VTC. Při vrtání malých otvorů je však tento nedostatek zanedbatelný.

Co se týče otáček, vrtačka disponuje 2 800 otáčkami za minutu, což je takový standard, který opět dostačuje na domácí či drobnější řemeslnické práce. Těšit se můžete na elektronickou ochranu proti přetížení. Chybí ji však světlo nebo jiný typ podsvícení.

Sklíčidlo

Metabo SBE 650 disponuje rychloupínacím sklíčidlem. Díky tomu můžete například vrtáky na dřevo či do betonu snadno vyměňovat i v průběhu práce. Nemusíte navíc složitě vyjímat vrtáky pomocí klíče, jak tomu bývá u sklíčidel na klíč. Vrtáky navíc dobře drží, takže se nemusíte bát, že by docházelo k nějakým nechtěným pohybům při práci.

Pakliže rychloupínací sklíčidlo sundáte, můžete do vrtačky umístit také běžný šroubovací bit, což se hodí v případě, kdy potřebujete spíše aku šroubovák než vrtačku.

Vhodné průměry

Vzhledem k výše zmíněným parametrům se Metabo SBE 650 hodí pro vrtání do těchto materiálů a těchto průměrů:

 • Průměr 16 mm do zdi,
 • Průměr 14 mm do betonu,
 • Průměr 13 mm do oceli,
 • Průměr 30 mm do dřeva.

Vrtačka si skvěle poradí s vrtáním do betonu, aniž by se příliš přehřívala. Je však vhodné při práci s ní dělat pauzy.

Hodí se vědět

Podle zkušenosti jednoho z uživatelů se může stát, že jakmile vrtačku začnete zkoušet naprázdno, při chodu dopředu bude vše v pořádku. Při aktivaci zpětného chodu se však může stát, že se z vrtačky začne linout zápach spálené elektroinstalace, dokonce mohou být v chladicích štěrbinách vidět i jiskry. Po několika změnách směru vrtání tato komplikace téměř vymizí. Tuto chybu by neměla snad mít celá série vrtaček, zřejmě se jednalo jen o konkrétní produkt. Pokud by se vám však něco takového stalo, doporučujeme, abyste v tomto případě výrobek raději nepoužívali a reklamovali.

Rádi byste si prohlédli jiné recenzované vrtačky?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9 Total Score
Hodnocení Metabo SBE 650

Vrtačka Metabo SBE 650 nabídne běžnému domácímu uživateli zajímavý poměr cena/výkon, který na trhu jen tak neobjevíte. Vrtačka se dá považovat za velice kvalitní pro hobby použití. Není úplně vhodná pro náročnější použití, ale můžete se spolehnout také na dlouhou životnost i při pravidelném používání. Vrtačka se navíc dodává v plastovém kufříku, takže ji můžete kdykoli sbalit a přenést, kam jen budete potřebovat.

PLUSY
 • rychloupínací sklíčidlo
 • rukojeť v balení navíc
 • prakticky plastový kufřík
 • vrtačka disponuje příklepem
MÍNUSY
 • mohla by mít vyšší výkon
 • příklep je hodně hlučný
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo