Recenze Miele C2 Powerline

Jestli vás zajímá nekompromisní výkon a energetická úspornost pro vás není tím hlavním, na co při nákupu nového vysavače myslíte, tak je tu řada Power Line od Miele. Ti ekologičtější z nás pak pravděpodobně zamíří po některém z výrobků z řady Eco Line. Miele má mezi domácími spotřebiči své specifické místo. Je považované za velmi kvalitní značku s výtečným zpracováním, ale na české poměry také velmi vysokou cenou. Ta v tomto případě převyšuje 5 000 Kč. Což tento vysavač rozhodně řadí mezi ty dražší, které si u nás můžete koupit. A co za svoje peníze dostanete? V první řadě je to opravdu velká kapacita na prach. K dispozici máte 4,5 litru. Co se sáčků týče, tak máte dvě možnosti. Buď koupit neoriginální, kde se s cenou dostanete někde okolo 15 – 20 Kč za kus, nebo originální kde je cena několika násobně dražší. Originální sáčky velmi dobře těsní a při jejich vyjmutí z vysavače nedochází ke znečištění okolí. Někteří uživatelé, kteří zakoupili neoriginální sáčky, si stěžovali, že s nimi to tak hladké nebylo. Vlastní zkušenost v tomto nemám, tak nemohu soudit. Je dost možné, že se dají sehnat sáčky, které se kvalitou vyrovnají těm od Miele za výrazně nižší cenu. Akční rádius je 10 metrů, tedy taková střední hodnota. Jelikož jsem vyrůstal ve starším rodinném domě, tak mám rád ještě delší kabely, ale do většiny bytů to bude s přehledem stačit. Velkou pochvalu zaslouží automatické navíjení přívodního kabelu. To je skutečně bleskurychlé a funguje bezchybně. Bohužel nebudu jen chválit. Od takového vysavače bych očekával maximální možnou kvalitu filtrace. To C2 PowerLine nenabízí. Aćkoliv je vybaven HEPA filtrem a dalšími filtry, dosáhl jen na druhou nejvyšší známku – B. K tomu jak vysává, se dostaneme o kousek níže. Jen doplním jeho rozměry. Zhruba 50 cm délka a 25 cm výška. Vahou lehce přesahuje šest kilogramů. Poslední kladné body věnuji poctivému a podrobnému manuálu, který čítá 20 stran. To je na vysavač opravdu hodně a snad každá akce je rozepsána do nejmenších detailů.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach4,5 l
Délka kabelu6,5 m
Akční rádius10 m
Hlučnost80 dB
Energetická třídaC
Třída filtraceB
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůC
Roční spotřeba55,1 kWh
Příkon1600 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano
Turbo kartáčano
Signalizace filtruano
Třída účinnosti HEPA filtruH13
Signalizace plné nádobyano

Jak vysává

Disponuje šesti stupňovým nastavením sacího výkonu. Takže můžete zvolit ten správný podle typu podlahy. V naprosté většině případů by měla stačit úroveň 3 nebo 4. U šestky už vážně skoro nasává koberec. S výkonem pochopitelně souvisí i hladina zvuku. Zatímco na ten nejnižší si jen tak lehce vrní, na nejvyšší připomíná roztočenou turbínu. Je efektivní při vysávání koberců i tvrdých podlah. Popravdě jsem byl překvapen, že za koberce má na energetickém štítku uvedenu jen známku C. Subjektivně mi to přišlo lepší. Hádal bych spíše B. Těžko říct, zda to byl placebo efekt Miele. Každopádně si s nečistotami poradí a na koberce mu navíc pomáhá turbo kartáč. K němu mám jedinou výtku a to jsou jeho kratší štětce. Z pohledu úklidu to nejspíš ničemu nevadí, ale docela nepříjemně se čistí. Ono obecně čištění turbo kartáčů není žádná slast, nicméně tenhle je ještě o fous nepříjemnější. Příslušenství je zajímavé umístěno v těle vysavače. Na horní straně stačí odklopit krytku na těle přístroje a máte snadný přístup k třem doplňkovým nadstavcům. K dispozici máte i turbo kartáč. Jeho štětiny jsou docela krátké a tak se z něj hůře dostávají nečistoty při jeho čištění. Bohužel v základní výbavě nenajdete podlahovou hubici. Pokud si ji budete chtít dokoupit, počítejte s vysokou cenou okolo 2 000 Kč. Zhruba jednou za rok je podle manuálu potřeba měnit filtr, upozorní vás na to kontrolka, která začne svítit červeně. Zjistit cenu Nelíbí? Recenzovali jsme i jiné vysavače.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Miele C2 Powerline

S vysavačem se velmi snadno manipuluje, je lehký a velmi výkonný! Potěší i jeho obrovský výkon a při nižším výkonu tichý provoz. Škoda je horší filtrace, vysoké ceny a také by mohl mít delší přívodní kabel.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
8
Hlučnost
6
Spotřeba
5
Výbava
9
PLUSY
 • Kvalita zpracovaní
 • Výkon
MÍNUSY
 • Cena
 • Filtrace není dokonalá
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo