Recenze Miele TDD430WP

Patříte mezi technické zdatné jedince s vysokými požadavky nejen na sušení, ale také celkovou kvalitu? V tom případě vám uspokojení může přinést Miele TDD430WP, u které si můžete nastavit nejen 7 stupňů intenzity sušení, ale také teplotu chlazení prádla. Z programové výbavy vás čeká klasika (bavlna, jemné prádlo….), ale také impregnace nebo předžehlení. Vadou na kráse je snad jen vyšší cena a lehce podprůměrná hlučnost. Nebude to pro vás překážka? To se dozvíte v naší recenzi.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie171 kWh
Hloubka63,6 cm
Šířka59,6 cm
Výška85 cm
Hmotnost58 kg
Hlučnost66 dB
Počet programů12
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu177 min
Třída účinnosti kondenzaceA
Typ chladivaR290

Programy

Sušička Miele to je sázka na jistotu a tradici. Nabízí celkem 12 programů včetně možnosti impregnace. Velkou výhodou je program „teplý vzduch“, který slouží k dosušení vícevrstvých textilií, jež se kvůli své povaze suší nerovnoměrně. Jestliže si chcete usnadnit žehlení, zvolte program předžehlení, který snižuje pomačkání textilií po předchozím odstředění v pračce. Program je rovněž možné využít i na suché prádlo ze skříně.

Název programuMaximální náplň v kg
Bavlna eko8
Bavlna extra suché, suché k uložení, na žehlení, na mandl8
Snadno ošetřovatelné4
Jemné prádlo2,5
Konečná úprava vlny2
Košile2
Expres4
Jeans3
Ložní prádlo4
Impregnace2,5
Předžehlení1
Teplý vzduch8

Funkce

Ruku v ruce s moderním sušením jde i nabídka doplňkových funkcí, která vám zpříjemní samotné sušení i práci s prádlem. Na co se můžete těšit?

 • Odložený start – start sušení je možné odložit až o 24 hodin a nejméně o 30 minut.
 • Šetrný+ – hodí se pro choulostivé textilie. Sníží teplotu sušení, ale prodlouží délku trvání programu.
 • Osvětlení bubnu – rozsvítí se vždy, když otevřete buben a vyndáváte prádlo. Za účelem úspory energie se osvětlení také samo vypne.
 • Úroveň sušení – můžete si vybrat z možností: extra suché, suché k uložení, na žehlení a na mandl.
 • Programovatelné funkce – nastavit si můžete stupně sušení bavlny, snadno ošetřovatelného prádla, dále si můžete nastavit teplotu ochlazování, tón tlačítek
 • Memory – elektronika ukládá zvolený program se stupněm sušení nebo volbou a také délku trvání programu teplý vzduch.
 • Ochrana proti pomačkání – až 2 hodiny po skončení sušení se buben otáčí, aby se prádlo v něm nepomačkalo.
 • Tlumený jas světelných polí – jas se dá upravit v 7 různých stupních.

Jak suší

Sušička Miele TDD 430 WP se obecně neřadí k nejlevnějším výrobkům, ale ve srovnání s ostatními sušičkami Miele je spíše levnější. Proto její hluk při provozu dosahuje 66 dB, což ji řadí mezi standardně hlučné spotřebiče, ale v porovnání se dalšími typy sušiček od Miele je spíše hlučnějším spotřebičem. Miele sušičky totiž obecně platí za jedny z nejtišších na trhu – zhruba 60-62 dB. Tyto krasavice vás ale přijdou i na 40 000 Kč. Velkou předností tohoto modelu je ovládání v češtině a dotykový panel, který mimo jiné zobrazuje časové údaje týkající se sušicího programu nebo odloženého startu. Těšit se můžete na klasické programové vybavení plus možnost impregnace, což konkurenční modely příliš nenabízejí, nebo možnost sušení ložního prádla. Zaujala nás především možnost programování vybraných sušicích programů.

Například u bavlny a snadno ošetřovatelného prádla si můžete naprogramovat úroveň sušení až v sedmi krocích od ještě vlhčího až po ještě sušší. Dále například teplotu sušení prádla, která je z výroby nastavena na 55 °C můžete snížit až na 40 °C. Možnost práce s teplotou sušení není příliš obvyklá, stejně jako přiznání přesné teploty sušení. Dále je možné si upravit tón tlačítek či úroveň jasu podsvícení. Sušička nenabízí klasické uzamknutí panelu, což nás poměrně překvapilo. Místo toho nabízí možnost sušení s PIN kódem. Tento kód musíte zadat, abyste následně sušičku mohli ovládat. Tato možnost se opět nachází v programování, při kterém musíte provést několik úkonů, které najdete v manuálu. Sice to není nic těžkého, ale chce to se nad postupem zamyslet, a tak se domníváme, že těmito kroky akorát ztrácíte čas.

Za mě by bylo lepší prostě jen stisknout kombinaci tlačítek jako u konkurence a o nic jiného se nestarat. Ale to je čistě  subjektivní pocit a každý to může mít jinak. Dvířka modelu se otvírají doleva, výrobek je možné postavit na pračku nebo jej zasunout pod pracovní desku v kuchyni. Sušička disponuje tepelným čerpadlem, díky kterému je nenáročná na spotřebu energie a také může sušit při nižších teplotách, čímž prodlužuje životnost vašeho prádla. Odtok kondenzátu je možné směřovat do odpadu. Z hlediska designu se nám příliš nelíbí plné provedení dvířek, ale to je spíše individuální názor. Kladně však hodnotíme LED osvětlení bubnu, které se aktivuje při vyndávání prádla a po uplynutí určité doby se samo vypne, abyste zbytečně neplýtvali elektrickou energií. Celkově je nutno vyzdvihnout opravdu výtečné řemeslné zpracování, které (minimálně do jisté míry) může ospravedlnit vyšší cenu. Podobně vybavené sušičky, lze totiž koupit i od jiných výrobců a za levnější cenu. Ale to už je na zvážení každého zájemce, zda mu investice za to stojí.

Podívejte se na námi další hodnocené sušičky.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.2 Total Score
Miele TDD430WP

Sušička je vhodná pro náročné spotřebitele, kteří se vyžívají v možnosti programování. Potenciál sušičky rozhodně spočívá v možnosti nastavit si některé programy a funkce podle svých představ, což však potřebuje určitou technickou zdatnost. Kromě klasických programů jsou k dispozici i impregnace, předžehlení nebo teplý vzduch. Po skončení programu je možné přidat funkci ochrana proti pomačkání. Odradit může vyšší pořizovací cena.

Sušení
9
Spotřeba
8.5
Rychlost
8
Hlučnost
4
Výbava
10
PLUSY
 • spotřeba
 • programy
 • individuální nastavení
 • kvalita
MÍNUSY
 • vyšší pořizovací cena
 • trochu hlučnější
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo