Recenze Miele TEF655 WP

Věděli jste, že luxusní spotřebiče od německé značky Miele se už od roku 2002 vyrábí v Uničově? A že se v tomto závodu soustředí na výrobu a montáž spotřebičů v oblasti péče o prádlo a o nádobí? Miele má opravdu špičkovou techniku a parametry. Ta je vždy o kousek před konkurencí (řekněme tak 10 %). Výrazně před konkurencí je také cena, kde je rozdíl už výrazně dražší (klidně 50 %). Vyplatí se tedy nákup této značky? Nebo je to jen zbytečně drahý luxus či póza? Společně se to pokusíme rozlousknout.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie177 kWh
Hloubka63,6 cm
Šířka59,6 cm
Výška85 cm
Hmotnost56 kg
Hlučnost66 dB
Typ chladivaR290
Počet programů11
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu155 min
Třída účinnosti kondenzaceA

Programy

ProgramDoporučená kapacita (kg)
Bavlna8
Snadno ošetřovatelné4
Jemné prádlo2,5
Konečná úprava vlny2,5
Košile2
Express4
Jeans3
Ložní prádlo4
Impregnace2,5
Předžehlení1
Teplý vzduch8

U některých programů nemusí být na první pohled zcela jasné jaký je jejich význam. Proto radši přidám i podrobnější popis:

 • Konečná úprava vlny – pod tímto se skrývá klasický program pro vlněné prádlo.
 • Impregnace – pro speciální tkaniny typu mikrovlákno, lyžařské a outdoorové oblečení, jemná hustá bavlna (popelín) a prostírání. Součástí tohoto programu je navíc přídavná fáze fixace impregnace. Výrobce zakazuje sušit textilie impregnované prostředky obsahujícími parafin. Kvůli riziku vzniku požáru.

Funkce

Stupně sušení

Klasika jakou známe od z jiných sušiček, jen s jinou textací:

 • Extra suché
 • Suché k uložení
 • Vlhké na žehlení
 • Vlhké na mandl

Šetrný

Zapněte při sušení textilií citlivých na teplotu. Program poběží při nižší teplotě.

Odložený start

Nastavíte čas, za jaký se má program pustit. Přípustné hodnoty jsou 30 minut až 24 hodin. Nad 10 hodin nastavujete po hodinách, pod 10 hodin lze po minutách. Každou hodinu až do spuštění programu se prádlo v bubnu otočí, kvůli snížení riziku zmačkání. Milé, že to nemusíte nastavovat sami.

Dětský zámek

Ten je zde řešit lehce netradičně a to skrze PIN kód. To znamená, že se musí po zapnutí zadat PIN kód, aby bylo možné tuto sušičku obsluhovat.

Programovatelné funkce

Kromě dosud uvedených (a poměrně běžných) vlastností toho dokáže Miele výrazně více. Obsahuje řadu dalších nastavení, pomocí kterých můžete spotřebič nastavit tak, jak vám nejlépe vyhovuje. Pro představu jich pár uvedu.

Stupně sušení bavlny

Další možnost nastavení požadované suchosti prádla. Povolené hodnoty jsou:

 • 01 = ještě vlhčí
 • 02 = vlhčí
 • 03 = trochu vlhčí
 • 04 = nastavení z výroby
 • 05 = trochu sušší
 • 06 = sušší
 • 07 = ještě sušší

Teplota ochlazování

Prádlo se před skončením programu ochladí na 55 °C. Chladit můžete na ještě nižší teploty, čímž se prodlouží fáze ochlazení. Nastavení probíhá po jednom stupni a lze se dostat až na 40 °C. Dále třeba hlasitost bzučáku, tóny tlačítek, jas displeje nebo tvrdost vody… Jak vidíte možnosti nastavení jsou skutečně obrovské a o kus dále než „běžné sušičky“.

Jak suší

Na úvod může zaujmout displej s vysokým rozlišením (na poměry sušiček), který je doplněný o pro tento typ spotřebiče typický kulatý volič programů. Pokud se jedná o vaše první setkání se spotřebičem od Miele, může vás zmást, proč někdy název funkce na displeji jasně svítí a někdy svítí jen tlumeně. Je to jednoduché. Když svítí jasně, tak se jedná o aktuálně zvolený program nebo funkci. Tlumené svícení znamená, že je možné funkci vybrat / zapnout. Takže když si například vyberete program „bavlna“ jemně se rozsvítí všechny přípustné stupně sušení. Kromě očekávaného času do konce programu vidíte na displeji i tři samostatné ikonky.

První z nich upozorňuje na plnou nádobu na kondenzát, druhá na znečištěný filtr a nutnost jeho vyčištění, a ta poslední je ikona systému PerfectDry. Ta měří zbytkovou vlhkost prádla a po spuštění programu chvíli bliká. To senzory analyzují vlhkost prádla a přizpůsobují mu dobu sušení. Zajímavostí u Miele je i speciální pozice (u horního filtru), do které lze umístit flakon s vůní k provonění vašeho prádla. Počítejte s tím, že cena originálních flakonů není zrovna nízká, ale je třeba uznat že se jedná o komfortní řešení. Sušení zvládá naprosto na výbornou a za solidní čas. V ohledu spotřeby elektrické energie patří k tomu lepšímu, ale jedná se o hodnoty porovnatelné s konkurencí. Hluk je naopak (s ohledem na cenu přístroje) lehce vyšší než bych čekal. Rozhodně však nejde o nepříjemné hodnoty, ale třeba špičkové LG sušičky jsou v tomto ohledu lepší.

Za zmínku stojí uvést i typ použitého chladiva R290, kterého přístroj obsahuje zhruba 0,15 kg. Trochu netradiční je i možnost odvodu kondenzátu. Ten totiž můžete odvádět  ven přes vypouštěcí hadici na zadní straně sušičky. Jednoduše ji strčíte třeba do umyvadla nebo vany a nemusíte se starat o vyprazdňování zásobníku na kondenzát nebo montáž na odpad. Jak vidíte tak z pohledu výbavy a v některých ohledech i provozních vlastností se jedná o spotřebič, který těžko hledá konkurenci. Každá legrace něco stojí a to je i důvod, proč u nás Miele nejspíš rekordy prodejů trhat nebude.

Příslušenství, které je možné zakoupit:

 • WTS 510 – Podstavec se zásuvkou pro příslušenství, např. prací prostředky nebo flakóny s vůní
 • WTV 511 – Sada pro věžové uspořádání pračky a sušičky se zásuvkou.
 • TRK555 Koš do sušičky prádla vhodný pro sportovní obuv, sněhule, drobné vlněné textilie nebo plyšové hračky.
 • WTV 501 – Sada pro věžové uspořádání pračky a sušičky,k prostorově úsporné a bezpečné instalaci.
 • FA R 151 L – Flakón s vůní ROSE 12,5 ml na 50 cyklů sušení. (další vůně: COCOON, NATURE, AQUA, ORIENT)
Zjistit cenu

Zajímají vás raději levné sušičky?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.8 Total Score
Hodnocení Miele TEF655 WP

Z pohledu výbavy, či zpracování není přístroji co vytknout. Kdybych měl být pedant, tak bych mohl říct, že tišší provoz. Ale pro část většinu uživatelů to nebude zásadní připomínka, protože sušička bude umístěna tak, že hlučnost není relevantní. Doporučil bych její koupi? Upřímně musím říct, že většině uživatelů ne. Pro ně je cena vysoká a jdou koupit Bosch/LG/AEG modely které mají podobnou výbavu a jen o málo horší, či skoro stejné technické parametry. Přirovnal bych to do světa aut. Na silnicích potkáte spousty škodovek, VW a fordů, protože nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu. Mercedesů potkáte výrazně méně. Nabízí sice lepší svezení, ale také výrazně vyšší cenu. A podobně je tomu i u Miele spotřebičů. Mají svoji cílovku, která není hlavní skupinou na trhu, ale zase spolehlivě naplní jejich očekávání.

8.8Hodnocení Covybrat.cz:
Sušení
10
Spotřeba
8.5
Rychlost
9
Hlučnost
4
Výbava
10
0.2Hodnocení od lidí:
Sušení
1
Spotřeba
0
Rychlost
0
Hlučnost
0
Výbava
0
PLUSY
 • Zpracování
 • Účinnost sušení
 • Nadstandardní programová výbava
 • Řešení pro flakóny s vůní
MÍNUSY
 • Cena
 • Hlučnost by mohla být kapku nižší
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. 0.1
  Sušení
  10
  Spotřeba
  0
  Rychlost
  0
  Hlučnost
  0
  Výbava
  0

  Dobrý den, tak jsme koupily tento model a cca po deseti sušení problem- čekáme na servis ale asi řemen v háji. Motor se točí pošle zvuku ale buben stojí. Tak uvidíme jak za ty peníze teď bude fungovat servis. TOMAS

  + PLUSY: Zatím žádné
  - MÍNUSY: Velké zklamání
  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this
  • Dobrý den,

   to mě moc mrzí, každopádně pokud mohu poprosit i za ostatní čtenáře, budeme moc rádi za zkušenost se servisem u Miele.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo