Recenze Miele TWE 520 WP

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Miele je pro mnoho lidí synonymem pro německou kvalitu. Precizní zpracování jde ruku v ruce s vysokou technologickou úrovní. Stinnou stránkou je pak jejich vysoká finanční náročnost. Životní úroveň je u našich západních sousedů přeci jen vyšší, a zatímco u nich patří Miele k relativně běžnému vybavení domácností, tak u nás mají punc luxusu. Podíváme se, jestli si ho zaslouží i TWE 520 WP. Jde o kondenzační sušičku s kapacitou 8 kg, třídou energetické účinnosti A+++ a výtečnou účinností sušení ve třídě A. Rozměrově je to klasika. Šířka 59,6 cm takže projdete i úzkými dveřmi, výškou 85 cm a trochu větší hloubkou – 64,3 cm. Z dalších technických parametrů stojí za zmínku délka odpadní hadice 1,6 metru, elektrické kabel je o něco delší a má 2 metry. Můžete si vybrat mezi odvodem kondenzátu přímo do odpadu nebo do kondenzační nádržky (kapacita 4,8 litru) a jejím následném ručním vylévání. Trochu horší je to s hlučností, která je mírně nad průměrem. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie171 kWh
Třída účinnosti kondenzaceA
Trvání standardního programu177 min
Počet programů11
Hlučnost66 dB
Hloubka64,3 cm
Šířka59,6 cm
Výška86 cm
Hmotnost62 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshAno
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuAno

Programy

ProgramMaximální kapacita
Bavlna8 kg
Snado udržovatelné (syntetika)4 kg
Jemné prádlo2,5 kg
Vlna2 kg
Košile2 kg
Expres4 kg
Džíny3 kg
Outdoor2,5 kg
Impregnace2,5 kg
Předžehlení1 kg
Teplý vzduch8 kg
Program impregnace je vlastně program outdoor, který je rozšířený o fázi fixace impregnace. Do tohoto programu nepatří textilie, které byly impregnovány prostředky obsahujícími parafín. Vhodné impregnační prostředky mají na etiketě text „vhodné pro membránové textilie“. U programu teplý vzduch, nastavujete jeho délku v krocích po deseti minutách. Minimální hodnota je dvacet minut a maximální dvě hodiny.

Funkce

Stupeň sušení – nastaví požadovaný stupeň sušení. Ne všechny hodnoty jsou povolené pro všechny programy. Můžete vybírat z:
 • extra suché
 • suché k uložení
 • na žehlení
 • na mandl
Šetrný+ – tuto funkci použijte pro choulostivější textilie. Program bude s nižší teplotou a delší dobou trvání. Můžete ji použít s těmito programy:
 • bavlna
 • syntetika
 • košile
 • džíny
 • teplý vzduch
Odložený start – za pomoci ikony hodin navolíte čas, za který se má program spustit. Možné rozmezí je třicet minut až jeden den. Do deseti hodin se nastavuje po půl hodině, poté po celých hodinách.

Jak suší

Od Miele co se sušení týče, čekáte jen to nejlepší. A to také dostanete. Její sušící schopnosti jsou úžasné. Pro koho by byly až příliš vysoké a má radši prádlo trochu vlhké, tak jsou k dispozici široké možnosti nastavení. Přístroj umožňuje nastavit snad vše, na co si vzpomenete. Do hloubky se na jednotlivé položky z nastavení podíváme o kousek níže. Minule recenzovaná Miele sušička měla kromě ceny jednu zásadní nevýhodu a tou byla její spotřeba. Měla totiž energetickou třídu jen A++. Dnešní model již disponuje třídou A+++ a na spotřebě je to znát. Velmi příjemná je i rychlost. Když nebudete mít plný buben nebo nastavíte nižší míru sušení, tak je čas ještě o něco kratší. Kapacita osmi kilogramů je pro běžnou rodinu dostatečná. Hlavním problém je ale extra vysoká cena. Například tato AEG je jen o malý kousek horší, ale o více než 10 000 Kč levnější. Pro náročné spotřebitele s omezenějším rozpočtem bychom jí doporučili spíše než tuto. Pro ty uživatele, kteří nejsou omezeni rozpočtem, pak Miele představuje excelentní volbu. Přístroj je vybaven dvěma filtry. Jeden je umístěn ve dveřích sušičky a doporučujeme ho čistit ideálně po každém sušení. Zachytí opravdu velké množství vláken a nečistot. Druhý filtr je ve spodní části přístroje před tepelným čerpadlem a na potřebu jeho vyčištění vás upozorní blikající kontrolka na displeji (jedná se o ikonu mřížkovaného kruhu). Snadno ho jde vyčistit navlhčeným hadříkem, vysát výkoným vysavačem nebo třeba starým kartáčkem na zuby. Z programů stojí za zmínku refresh program (nazvaný teplý vzduch), který slouží k osvěžení nošeného oblečení. K sušičce je možné dokoupit tzv. flákonky s vůní, které se dají vložit do otvoru ve dvířkách sušičky. Pootočením jde regulovat síla vůně, můžete si vybrat zda chcete intenzivní vůni nebo delší výdrž. Prádlo je sice voňavější, ale cena flakónků není zrovna nejnižší.

Nastavení

Možnosti nastavení jsou opravdu obrovské. Prvně si prozradíme jak se dostanete k nastavení dostanete. Zapněte sušičku, zvolte program a nechte její dvířka otevřená. Stiskněte tlačítko start/stop, držte jej a zavřete dvířka. Nyní můžete tlačítko start/stop uvolnit. Na displeji se zobrazí číslo programu s číslem (např. P07).
Kód funkceNázev
P01stupně sušení bavlny
P02stupně sušení syntetiky
P04prodloužení doby ochlazování
P05hlasitost bzučáku
P06tón tlačítek
P07PIN kód
P08vodivost
P11vypínání ovládacího panelu
P12vypínání sušičky
P13memory
P14ochrana proti pomačkání
P19bzučák aktivní
P20indikace vzduchových cest
P23tlumený jas
stupně sušení bavlny – nastavuje se v sedmi krocích. 01 nejméně suché, 07 nejvíce suché. stupně sušení syntetiky – nastavuje se v sedmi krocích. 01 nejméně suché, 07 nejvíce suché. prodloužení doby ochlazování – můžete prodloužit fázi automatického ochlazování před skončením programu v krocích po 2 minutách až do 18 minut. 00 nastavení z výroby, 09 prodloužení doby ochlazování o 18 minut. hlasitost bzučáku – dvě úrovně hlasitost 01 – 02 (oznamuje konec programu) tón tlačítek – vypne nebo zapne zvuky tlačítek PIN kód – nastaví heslo, které musíte zadat při každém další spuštění přístroje. vodivost – zapněte pouze v případě, že máte mimořádně měkkou vodu a sušička nedokáže prádlo dokonale vysušit vypínání ovládacího panelu – vypnete či zapne automatické vypnutí displeje pro úsporu energie vypínání sušičky – nastaví dobu po které se sušička po nečinnosti automaticky vypne. Možné nastavení je 15,20 nebo 30 minut. memory – uloží do paměti aktuální nastavení programu pro příští použití ochrana proti pomačkání – nastaví délku ochrany proti pomačkání po skončení sušícího cyklu. Povolené hodnoty jsou vypnuto, 1 hodina nebo dvě hodiny. bzučák aktivní – vypíná nebo zapíná zvuk při ukončení programu indikace vzduchových cest – pod tímto tajuplným názvem se skrývá nastavení citlivosti pro detekci znečištění filtru. Jednoduše řečeno, jak často se vám filtr bude ozývat s tím, že chce vyčistit.  00 (minimální citlivost) – 03 (maximální citlivost). tlumený jas – Nastaví jas tlačítek na displeji sušičky. Povolené hodnoty jsou 01 (nejtmavší) až 07 (nejsvětlejší). Tato myčka je vítězem velkého testu sušiček. Podívejte se na to, jak si vedla oproti konkurenci a čím ji předběhla. Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
Miele TWE 520 WP

Výborné výsledky, které naplňují očekávání. Maximum bodů za kvalitu sušení, úspornost i výbavu. Velmi slušná je i rychlost sušení a trochu nepříjemná je vyšší hlasitost. Celkově patří k tomu nejlepšímu, co si můžete na sušení prádla pořídit. Bohužel ale není pro každého, protože cena 30 000 Kč za sušičku je opravdu hodně. Jestli chcete jen o málo horší výrobek s výrazně nižší cenou tak zkuste AEG AbsoluteCare T8DBE68SC.

Sušení
10
Spotřeba
8.5
Rychlost
8
Hlučnost
4
Výbava
10
PLUSY
 • Provedení
 • Kvalita sušení
 • Nízké provozní náklady
MÍNUSY
 • Cena
 • Vyšší hlučnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo