Recenze Mio MiVue 866

Kamery do auta byly před lety ještě spíše výjimkou, v dnešní době už se ale jedná prakticky o nezbytnost a setkáváme se s nimi čím dál častěji. V dnešní recenzi se spolu podíváme na test Mio MiVue 866, který pochází od renomovaného výrobce Mio, jenž patří ke špičce v tomto oboru. Kamera Mio MiVue 866 má prakticky všechny vlastnosti, které si od ní můžete přát, kromě toho ale nabízí i řadu nadstandardních funkcí, jako jsou například upozornění na úseková měření, GPS upozornění na radary, propojení s mobilní aplikací nebo propojení s aplikací pro PC a notebooky.

Parametry

Rozlišení videa1920 x 1080
Pozorovací úhel150 °
Velikost displeje2,7 palce
Kapacita paměti256 GB
Menu v českém jazyceano
Automatické zapnutíano
G-senzorano
GPS lokátorano
Radaryano
Noční režimano
Parkovací režimano
LDWSano

Obsah balení

Balení obsahuje kromě samotné autokamery také aktivní nalepovací držák, nabíječku do vozidla, statickou nálepku na sklo a stručný návod k použití. Rozměry kamery jsou 56 mm na šířku, 78,5 mm na výšku a 42,9 mm do hloubky, hmotnost je 112,5 g. Zařízení má zabudovaný mikrofon i reproduktor a je možné k němu připojit i zadní kameru (konkrétně MiVue A50).


 

Ovládání a nastavení

Ovládání autokamery Mio MiVue 866 s wifi a GPS je snadné a nebude dělat žádné větší problémy ani lidem, kteří s podobným zařízením nemají žádné zkušenosti. Menu přístroje je totiž kompletně v češtině, takže není třeba si dělat starosti s jeho překladem. Co je podstatné, je propojení kamery s desktopovou aplikací MiVue Manager (je dostupná jak pro Windows, tak i pro Mac). Pokud si ji stáhnete, získáte přístup k celé řadě užitečných funkcí, jakými jsou přehrávání a sdílení videa, GPS pozice zobrazená na Google mapách, šikovný videoorganizátor, který vám seřadí videa podle jejich data a typu nebo analyzátor směru pohybu (ten ukazuje směr jízdy a zobrazí vám tříosé schéma pohybu podle G-senzoru synchronizované s videem).

Pro propojení s mobilním telefonem pak slouží aplikace MiVue Pro App, dostupná jak pro iPhony, tak pro zařízení s operačním systémem Android. Ta přináší spoustu zajímavých funkcí – např. možnost příchozích hovorů během zálohování videa, organizér videa (který je roztřídí podle typu a data), nastavení palubní kamery, aktualizaci firmwaru prostřednictvím smartphonu a v neposlední řadě také automatické uložení souboru z palubní kamery při nehodě pomocí wifi.

Kamera Mio 866 sice žádnou vnitřní paměť nemá, což ale vůbec nevadí – můžete si do ní vložit kartu s kapacitou až 256 GB, což už je dostatečná velikost. Kapacita baterie je 240 mAh. Kameru lze nainstalovat na malý držák, jenž je připevněný přísavkou ke sklu, případně na menší, který je přilepený a kameru tak budete mít prakticky hned u skla. Můžete ji bez problémů umístit i na rovné čelní sklo, takže třeba i na sklo kamionu, dodávky nebo autobusu. Velmi dobrý je zde pozorovací úhel – ten činí 150°, takže bez problémů zaznamená celou šířku vozovky a budete tak mít dokonalý přehled, skvělá je i snímací sekvence 60 fps. Napájení je klasicky z 12V zásuvky. Samozřejmostí je připojení k wifi, vestavěná GPS, mikrofon a reproduktor. Velikost úhlopříčky je 2,7“, obrazovka je tak dostatečně velká a přehledná.

Co umí

Tato autokamera toho umí skutečně hodně a díky velkému množství funkcí se hodí i pro náročnější uživatele, kteří očekávají nadstandardní vybavení. Za zmínku z testu Mio 866 stojí zejména tyto funkce:

 • upozornění na úsekové měření – kamera vám zobrazí čas a vzdálenost k rychlostní kameře a navíc nabízí i informace o omezení rychlosti a průměrné rychlosti intervalu. Zařízení zobrazuje čas, jenž vám zbývá k nejbližší rychlostní kameře a nabízí i informace o omezení rychlosti. Při překročení povolené rychlosti pak příslušný ukazatel zčervená, aby řidiče upozornil, že jede příliš rychle.
 • režim parkování s pasivním nabíjením – když máte motor auta vypnutý, kamera se automaticky přepne do speciálního inteligentního parkovacího režimu. V případě že dojde k nárazu, tak se automaticky aktivuje nahrávání. I když tedy zrovna nebudete v autě, budete mít důkazy, že došlo k nehodě.
 • GPS upozornění na radary – hodně užitečná funkce, díky níž budete vždy vědět, jakou maximální rychlostí můžete jet. Jedná se o patentovanou funkci Mio Smart Alert a funguje nejen v ČR, ale i v mnoha dalších zemích Evropy – výjimkou jsou pouze Německo, Švýcarsko, Francie, Estonsko, Lotyšsko, Rumunsko a Turecko. Aktualizace radarů se provádějí přes wifi a mobilní aplikaci MiVue Pro.
 • GPS polohování – kamera díky zabudované GPS neustále zaznamenává aktuální rychlost jízdy, přesnou polohu vozidla a čas. Vedle toho také zajišťuje automatickou kalibraci času a polohy auta.

Kromě výše uvedených funkcí toho MiVue 866 umí samozřejmě mnohem více. Velmi důležitou vlastností je wifi připojení, díky němuž vám kamera umožňuje zálohování videa přímo do vašeho mobilu v reálném čase a pravidelné aktualizace díky technologii OTA (over the air). Zmínit musíme také Mio Sensor Ultra, jenž umožňuje nahrávat v dobré kvalitě i při zhoršených světelných podmínkách. Obraz se navíc zaznamenává ve vysokém rozlišení 1080p a 60 snímcích za sekundu, takže i ve velkých rychlostech je naprosto plynulý. Software autokamery má také celou řadu dalších funkcí, jako je upozornění na náhlé vyjetí z pruhu, varování před čelní srážkou, upozornění na rozsvícení světel nebo upozornění na možnou únavu řidiče. Kamera má i schopnost pořizovat fotografie i během nahrávání videa.

Příklad kvality zaznamenaného videa:

(na youtube je kvalita kvůli kompresi o něco horší, než jak vypadá obraz ve skutečnosti)

Zajímají vás jiné recenzované kamery do auta?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.1 Total Score
Hodnocení Mio MiVue 866

Celkově musíme tuto autokameru jednoznačně pochválit. Test Mio 866 prokázal, že má velmi solidní parametry – nechybí jí prakticky nic zásadního, naopak disponuje řadou užitečných funkcí, které se vám určitě budou na cestách hodit – ať už je to upozornění na překročení rychlosti, parkovací režim, upozornění na radary, upozornění na úseková měření a spousta dalších vychytávek. Pokud bychom měli kameře přece jenom něco vytknout, bylo by to snad jen trochu slabší rozlišení pořizovacího záznamu, ale to je jen drobnost. Cena Mio MiVue 866 se na předních e-shopech pohybuje okolo 4 500 Kč.

Video
8.5
Funkce
10
PLUSY
 • upozornění na radary
 • upozornění na úsekové měření
 • integrované GPS polohování a automatická kalibrace času a polohy
 • software pro přehrávání a analýzu videa
 • chytrý parkovací režim
 • detailní a plynulý obraz i při vysoké rychlosti
 • wifi zálohování videa v reálném čase
MÍNUSY
 • kvalita záznamu není ve srovnání s konkurencí zcela špičková
 • absence spouštění nouzového nahrávání pomocí hlasového příkazu a dotykového displeje
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo