Recenze MIO MiVue Drive 65 LM

Mio MiVue Drive 65 LM je GPS navigace s čelní kamerou, která slouží místo běžné autokamery. Lze ji využít jak pro běžná osobní auta, tak pro karavany, obytné či nákladní vozy. Tento přístroj totiž umožňuje nastavit režim podle daného typu vozu, jemuž přizpůsobí výběr trasy (např. pro nákladní vozy se vyhne sníženým podjezdům, mostům s nízkou nosností apod.).

Parametry

Úhlopříčka6,2 palce
Rozlišení800 x 480
Výdrž baterie40 minuty
Asistent jízdních pruhůano
3D zobrazeníano
POIano
Handsfreeano
Lifetimeano
Paměťová kartaano
Bluetoothano
USBano
OdolnostIPX 0
Rozměry173,1 x 101,5 x 18,7
Hmotnost295 g
zpět nahoru ↑

Hodnocení

Model MiVue Drive 65 LM je vybaven matným rezistivním displejem s úhlopříčkou 6,2″ a vysokým rozlišením (800 x 480 px). Na zadní straně se nachází integrovaná Extreme HD (1 296 px) kamera.

Na displeji toho kromě mapy a vaší aktuální pozice mnoho nenajdete. Jedná se pouze o aktuální čas a tlačítko, kterým přejdete do módu kamery. Ačkoli je funkce autokamery pro mnoho řidičů neocenitelná, je třeba mít na paměti, že se jedná především o GPS systém. Pokud se na přístroj podíváme z tohoto úhlu pohledu, musíme mu vytknout méně kontrastní a méně přehledné zobrazení mapy a trasy. Zamrzel také omezený výběr hlasu navigace. V české nabídce najdete totiž pouze jeden mechanický hlas, na který je potřeba si zvyknout.

Samotné navádění funguje poměrně dobře – přístroj velmi rychle najde novou polohu a přepočítá trasu. Kamera i navigace navíc fungují bez problémů souběžně. MiVue Drive 65 LM vás však občas navede nesmyslnými cestami, což je nejspíš dáno tím, že přístroj při vyhledávání nejvhodnější trasy zohledňuje větší množství parametrů (např. pro nákladní vozy jsou to snížené podjezdy a další omezení). Bohužel přístroj při zapnutí občas tzv. zamrzne, a je potřeba jej sejmout z držáku a restartovat, což je velmi nepříjemné.

Bohužel v mapách velmi často chybí čísla popisná. Přístroj vás proto zavede pouze do určité ulice, nikoli už na danou adresu. Funkce RDS-TMC v tuzemsku obvykle nebývá spolehlivá a aktuální, což se týká i tohoto modelu. Databáze rychlostních radarů je také výrazně omezená a registruje pouze minimum měřících zařízení, na něž vás na silnicích upozorní.

Ačkoli tento model disponuje asistentem řazení do jízdních pruhů, bezpečnostním upozorněním při náhlém vyjetí z pruhu a upozorněním nebezpečí čelní srážky, tyto funkce jsou dostupné pouze v anglickém jazyce (což se však může s novějšími aktualizacemi změnit). MiVue Drive 65 LM umí také vyhledat nejbližší parkovací místo a pomocí technologie Bluetooth jej lze spárovat s mobilním telefonem a využít k bezpečnému telefonování za jízdy (handsfree).

Video:

Potěšila nás bezplatná doživotní aktualizace mapových podkladů, které zahrnují až 44 evropských států. Zdarma je také aktualizace databáze radarů. Bohužel většina ostatních funkcí je časově omezená a v případě potřeby je nutné si je po vypršení lhůty dokoupit. Jedná se například o nastavení typu vozidla, bezpečnostní funkce či parkovací asistent.

V balení najdete kromě samotného GPS přístroje, kvalitní držák s přísavkou na čelní sklo vozu, nabíjecí kabel do automobilu, Micro SD kartu (s kapacitou 16 GB) a DVD se software a návodem. Velmi negativně nás překvapila nepochopitelná absence USB kabelu, který nutně potřebujete pro připojení k počítači. Pokud jej doma nemáte, budete si ho muset dokoupit.

Sháníte-li GPS zařízení s kamerou pro navigaci i záznam trasy v jednom, rozhodně můžete o MiVue Drive 65 LM uvažovat. Počítejte však s dodatečnou investicí, jelikož si budete muset některé funkce později dokoupit. A ačkoli se jedná o kvalitní zařízení, ne vždy je spolehlivé.

 • vhodné pro všechny typy vozidel
 • kvalitní autokamera
 • doživotní bezplatná aktualizace map
 • handsfree
 • vyšší pořizovací cena
 • nízká výdrž baterie
 • přístroj zamrzá
 • pouze jeden navigační hlas
 • po vypršení lhůty zpoplatnění některých funkcí
 • chybí USB kabel
Zjistit cenu

Chce vidět další auto navigace?

7.7 Total Score
MIO MiVue Drive 65 LM

Mapové podklady
8
Navigace
8
Ovládání
7
Přidejte svou recenzi

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Napište svou recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení