Vestavná 60cm myčka Mora IM 632 je nástupce populární IM 631. Je to základní myčka od značky Mora, kterou doma míval skoro každý. Jedná se o dobře myjící myčku, která trochu hůře suší, ale stále se jedná o relativně dobré sušení. Z funkcí má jen odložený start a poloviční náplň. Je to taková základní myčka, která dobře umyje, hůře usuší.

Parametry

IM 632 – pohled zepředu)

Rozměry a schéma zabudování

Energetická třída (A+++ až D)A++
Třída účinnosti sušení (A až G)A
Třída účinnosti mytí (A až G)A
Vážená roční spotřeba elektřiny258 kWh
Vážená roční spotřeba vody3 080 litrů
Cena roční spotřeby elektřiny1 032 Kč / rok
Cena roční spotřeby vody277,2 Kč / rok
Počet sad nádobí12
Hlučnost při mytí47 dB
Výška81,5 cm
Šířka59,8 cm
Hloubka55 cm
Typ myčkyplně vestavná

Vestavíte ji do prostoru o rozměrech 815 x 600 x 580 mm. Správné zapojení zvládnete vcelku snadno – je podobné jako u jiných myček a dobře popsáno v manuálu. Na přední dvířka potřebujete pohledovou desku v barvě a materiálu kuchyňské linky. Nastavení dvířek je správné když drží ve vodorovné poloze a jen při malém zdvižení se začnou samy zcela zavírat – takže nedrží v polootevřené poloze.

Moru IM632 připojíte na pouze na studenou vodu. Na hadici najdete AquaStop – elektricky uzavíraný ventil na hadici, který zavře vodu, pokud zjistí, že z myčky uniká voda. 

zpět nahoru ↑

Ovládání

Displejne
Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekne
Zvuková signalizace po domytíano
Světelná signalizace mytíne
Automatické vypnutí po domytíne

Ovládací panel najdete na horní hraně dvířek. Je to jednoduchý panel s ikonami programů a 4 tlačítka – zapnout/vypnout, přepínání programů, poloviční náplň, odložený start.

zpět nahoru ↑

Vnitřní uspořádání a materiály

IM 632 je zpracována trochu hůře – například kvalita drátů zásuvek, trochu nepřesné pojezdy zásuvek, kde spodní koš občas hůře zajíždí do myčky a z myčky – někdy sjede z ližin.

Spodní koš má 2 řady ostnů, obě jsou sklopitelné, aby se místo talířů mohly dát hrnce. Dole je i košík na příbory, který má přesně dané místo a nejde s ním posouvat po myčce.

Horní koš je docela prostorný a navíc má na pravé straně polohovatelnou poličku na šálky. Jde polohovat ve 2 úrovních. Pro nastavení je potřeba vyjet z ližin a vjet s košem do vyššího, nebo nižšího umístění ližin. Podle potřeby.

zpět nahoru ↑

Mycí programy a sušení

Umyje najednou až 12 sad nádobí. Kvalita mytí je dobrá. Umí používat i 3v1 tablety, ale raději s delšími programy, aby se stihla rozpustit. Funkcí pro mytí ale moc nemá – v podstatě umí jen poloviční náplň. Vybrat si můžete z 6 mycích programů:

NázevPopis programuMíra znečištěníTeplotaDélka (hodin)Voda (litrů)Elektřina (kWh)
IntenzivníPro nejvíce zašpiněné nádobí a normálně zašpiněné hrnce, pánve, mísy atd. se zaschlými nečistotami.běžně i velmi znečištěné65 °C2:4018,51,5
NormalníPro normálně zašpiněné nádobí, např. hrnce, talíře, sklenice a mírně zašpiněné pánve.běžně55 °C mytí, 65 °C oplach3:00151,25
ECOToto je standardní program, je vhodný pro mytí normálně zašpiněného nádobí a je nejvíce efektivní, pokud jde o jeho kombinovanou spotřebu energie a vody pro tento typ nádobí.běžně45 °C mytí, 65 °C oplach3:05110,91
SkloPro mírně zašpiněné nádobí, např. sklenice, křišťálové sklo a jemný porcelán.mírně znečištěné40 °C mytí, 60 °C oplach2:0014,50,85
90 minutPro mírně zašpiněné nádobí, které nevyžaduje prvotřídní účinnost sušení.65 °C1:3012,51,35
RychlýKratší mytí pro mírně zašpiněné nádobí, které nevyžaduje sušení.mírně znečištěné45 °C mytí, 55 °C oplach0:4011,50,75

Sušení je dobré – některé plasty mohou zůstat s kapkami vody, ale je to relativně dobré. Začátek startu mytí můžete odložit o 3, 6, nebo 9 hodin. Během mytí je vcelku hlučnější. 

zpět nahoru ↑

Spotřeba a náklady na mytí

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eko: 11 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eko: 0,91 kWh
 • Energetická třída: A++

Cena za jedno mytí na program ECO (referenční program pro energetický štítek) je cca 4,63 Kč:

(0,91 * 4) + (0,011 * 90) = 3,64 (elektřina) + 0,99 (voda) = 4,63 Kč

Tento údaj platí jen pro program ECO. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd.

Pokud od myčky chcete více než nostalgickou značku, dobré mytí a trochu horší sušení bez funkcí, tak se podívejte i po jiných myčkách v testu.

Mora byla v minulém století značka spojená se sporáky – vyráběli je od roku 1919 a byli díky nim opravdu proslulí. Dnes (od 2005) už je součástí koncernu Gorenje. Vestavné myčky Gorenje (například GV61010) jsou vzhledem podobné i této Moře.

6.7 Total Score

Nostalgická značka, dobré mytí s 6 programy, trochu horší sušení a víceméně bez funkcí.

Kvalita mytí
6
Kvalita sušení
5
Funkce
4
Spotřeba
8.5
Kvalita zpracování a designu
6.5
Délka mytí
10
PLUSY
 • Dobře myje
 • Cena
 • Nostalgická značka
 • Úsporná A++
MÍNUSY
 • Hlučnější
 • Horší sušení
 • Horší zpracování pojezdů a ovládání košů
 • Nemá skoro žádné funkce
Přidejte svou recenzi
Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Napište svou recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení