Recenze Mora IM 632

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Vestavná 60cm myčka Mora IM 632 je nástupce populární IM 631. Je to základní myčka od značky Mora, kterou doma míval skoro každý. Jedná se o dobře myjící myčku, která trochu hůře suší, ale stále se jedná o relativně dobré sušení. Z funkcí má jen odložený start a poloviční náplň. Je to taková základní myčka, která dobře umyje, hůře usuší. Tento výrobek se již doprodal, či doprodává. Aktuální hodnocené myčky najdete zde.

Parametry

IM 632 – pohled zepředu)

Rozměry a schéma zabudování

Energetická třída (A+++ až D)A++
Třída účinnosti sušení (A až G)A
Třída účinnosti mytí (A až G)A
Vážená roční spotřeba elektřiny258 kWh
Vážená roční spotřeba vody3 080 litrů
Cena roční spotřeby elektřiny1 032 Kč / rok
Cena roční spotřeby vody277,2 Kč / rok
Počet sad nádobí12
Hlučnost při mytí47 dB
Výška81,5 cm
Šířka59,8 cm
Hloubka55 cm
Typ myčkyplně vestavná
Vestavíte ji do prostoru o rozměrech 815 x 600 x 580 mm. Správné zapojení zvládnete vcelku snadno – je podobné jako u jiných myček a dobře popsáno v manuálu. Na přední dvířka potřebujete pohledovou desku v barvě a materiálu kuchyňské linky. Nastavení dvířek je správné když drží ve vodorovné poloze a jen při malém zdvižení se začnou samy zcela zavírat – takže nedrží v polootevřené poloze. Moru IM632 připojíte na pouze na studenou vodu. Na hadici najdete AquaStop – elektricky uzavíraný ventil na hadici, který zavře vodu, pokud zjistí, že z myčky uniká voda. 

Ovládání

Displejne
Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekne
Zvuková signalizace po domytíano
Světelná signalizace mytíne
Automatické vypnutí po domytíne
Ovládací panel najdete na horní hraně dvířek. Je to jednoduchý panel s ikonami programů a 4 tlačítka – zapnout/vypnout, přepínání programů, poloviční náplň, odložený start.

Vnitřní uspořádání a materiály

IM 632 je zpracována trochu hůře – například kvalita drátů zásuvek, trochu nepřesné pojezdy zásuvek, kde spodní koš občas hůře zajíždí do myčky a z myčky – někdy sjede z ližin. Spodní koš má 2 řady ostnů, obě jsou sklopitelné, aby se místo talířů mohly dát hrnce. Dole je i košík na příbory, který má přesně dané místo a nejde s ním posouvat po myčce. Horní koš je docela prostorný a navíc má na pravé straně polohovatelnou poličku na šálky. Jde polohovat ve 2 úrovních. Pro nastavení je potřeba vyjet z ližin a vjet s košem do vyššího, nebo nižšího umístění ližin. Podle potřeby.

Mycí programy a sušení

Umyje najednou až 12 sad nádobí. Kvalita mytí je dobrá. Umí používat i 3v1 tablety, ale raději s delšími programy, aby se stihla rozpustit. Funkcí pro mytí ale moc nemá – v podstatě umí jen poloviční náplň. Vybrat si můžete z 6 mycích programů:
NázevPopis programuMíra znečištěníTeplotaDélka (hodin)Voda (litrů)Elektřina (kWh)
IntenzivníPro nejvíce zašpiněné nádobí a normálně zašpiněné hrnce, pánve, mísy atd. se zaschlými nečistotami.běžně i velmi znečištěné65 °C2:4018,51,5
NormalníPro normálně zašpiněné nádobí, např. hrnce, talíře, sklenice a mírně zašpiněné pánve.běžně55 °C mytí, 65 °C oplach3:00151,25
ECOToto je standardní program, je vhodný pro mytí normálně zašpiněného nádobí a je nejvíce efektivní, pokud jde o jeho kombinovanou spotřebu energie a vody pro tento typ nádobí.běžně45 °C mytí, 65 °C oplach3:05110,91
SkloPro mírně zašpiněné nádobí, např. sklenice, křišťálové sklo a jemný porcelán.mírně znečištěné40 °C mytí, 60 °C oplach2:0014,50,85
90 minutPro mírně zašpiněné nádobí, které nevyžaduje prvotřídní účinnost sušení.65 °C1:3012,51,35
RychlýKratší mytí pro mírně zašpiněné nádobí, které nevyžaduje sušení.mírně znečištěné45 °C mytí, 55 °C oplach0:4011,50,75
Sušení je dobré – některé plasty mohou zůstat s kapkami vody, ale je to relativně dobré. Začátek startu mytí můžete odložit o 3, 6, nebo 9 hodin. Během mytí je vcelku hlučnější. 

Spotřeba a náklady na mytí

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eko: 11 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eko: 0,91 kWh
 • Energetická třída: A++
Cena za jedno mytí na program ECO (referenční program pro energetický štítek) je cca 4,63 Kč: (0,91 * 4) + (0,011 * 90) = 3,64 (elektřina) + 0,99 (voda) = 4,63 Kč Tento údaj platí jen pro program ECO. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd. Pokud od myčky chcete více než nostalgickou značku, dobré mytí a trochu horší sušení bez funkcí, tak se podívejte i po jiných myčkách v testu. Mora byla v minulém století značka spojená se sporáky – vyráběli je od roku 1919 a byli díky nim opravdu proslulí. Dnes (od 2005) už je součástí koncernu Gorenje. Vestavné myčky Gorenje (například GV61010) jsou vzhledem podobné i této Moře.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.7 Total Score

Nostalgická značka, dobré mytí s 6 programy, trochu horší sušení a víceméně bez funkcí.

Kvalita mytí
6
Kvalita sušení
5
Funkce
4
Spotřeba
8.5
Kvalita zpracování a designu
6.5
Délka mytí
10
PLUSY
 • Dobře myje
 • Cena
 • Nostalgická značka
 • Úsporná A++
MÍNUSY
 • Hlučnější
 • Horší sušení
 • Horší zpracování pojezdů a ovládání košů
 • Nemá skoro žádné funkce
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo