Recenze Mora IM 652

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Je-li vaší prioritou výhodný nákup v poměru cena/výkon, můžeme vestavnou myčku Mora IM 652 doporučit všemi deseti. Je prostorná, úsporná, spolehlivě umyje i zaschlou špínu a k tomu všemu ji koupíte za cenu okolo 10 000 Kč. Nabízí přiměřené množství programů, bezpečnostní AquaStop i úspornou třídu A+++. Vlastně se nám jen těžko hledají mínusy.

Parametry

Typvestavná
Lze podstavit?ano
Energetická třídaD
Třída účinnosti mytíA
Třída účinnosti sušeníA
Spotřeba vody - 100 Eco cyklů950 l
Spotřeba elektřiny - 100 Eco cyklů86 kWh
Spotřeba vody na 1 ECO cyklus9,5 l
Spotřeba elektřiny na 1 ECO cyklus0,86 kWh
Počet sad nádobí16
Hlučnost45 dB
Výška81,7 cm
Šířka59,6 cm
Hloubka55,6 cm
AquaStopano
Připojení na teplou voduano
Počet programů5
All-in-one tabletyano
Odložený startano
Vypnutí po domytíne
Otevření po domytíano
Umístění příborůvýsuvné plato
Polohovatelný horní košano
Automatický programano
Délka mytí (Eco program)180 min.
Poloviční náplňano

Představení

Myčka české značky Mora IM 652 je vestavná a kompletně integrovaná. Bude vám proto skvěle ladit v jakékoliv kuchyni, aniž by rušila byť jen displejem. Zařízení patří mezi standardní myčky o šířce 60 cm, do které se vejde celých 16 sad nádobí. I vzhledem k rozměrům 81,7×59,6×55,6 cm je to skvělá hodnota, takže pokud patříte mezi jedince, kteří rádi špiní nové a nové nádobí, nebo máte velikou rodinu, určitě vám můžeme spotřebič doporučit.

Nejen velkým vnitřním prostorem vás tento model potěší. Ačkoliv patří k levným spotřebičům, může se pochlubit dost nízkou spotřebou, poměrně tichým chodem, AquaStopem proti nehodám s vytečením vody, automatickým otevřením dvířek po domytí nebo odloženým startem. V nabídce má bohužel jen 5 programů, nicméně nechybí třeba oblíbený automatický program, který sám určí míru zašpinění nádobí a dle toho zvolí teplotu a množství vody. Mimo menší množství programů si ale myčka vede velmi obstojně. Můžete ji připojit na zdroj teplé vody až do 70 °C, což zvládnete snadno podle podrobného návodu v češtině.

Ovládání

Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekne
Zvuková signalizaceano
Světelná signalizacene

Zařízení je vestavné a plně integrovaný ovládací panel má schovaný v horní liště. Někomu může vadit, že tak nebude mít informace ohledně zbývajícího času mytí, protože myčka nedisponuje světelnou signalizací. Díky tomuto řešení však může zcela splynout s vaší linkou. Jakmile ale myčka domyje, vyšle zvukový signál, který vás upozorní, že je hotovo. Na dlouhém panelu najdete tlačítka pro zapnutí, vypnutí, volbu daných programů, které se zobrazují na malém displeji, tlačítka pro volbu speciálních funkcí a druhý malý displej ukazující čas mytí včetně indikátoru soli a oplachovacího prostředku. Zajímavostí je, že pás není kompletně propojený, ale jednotlivé ovládací prvky jsou oddělené.

Vnitřní uspořádání a materiály

Asi nepřekvapí, že má model vnitřní mycí vanu vyrobenou z nerezu. Uvnitř najdete celkem 3 zásuvky na nádobí a dvojici ostřikovacích ramen, které se starají o kvalitní mytí. Tato výbava patří mezi standardní příslušenství a ničím navíc nedisponuje. Je pozitivní, že výrobce zvolil speciální zásuvku na příbory a menší kuchyňské náčiní, které najdeme v horní části myčky. Tato varianta je oblíbená, ale některé levnější spotřebiče stále volí příborové košíky, které zbytečně zabírají místo ve spodní zásuvce.

Horní koš má klasicky po stranách sklápěcí etažéry na skleničky a menší šálky. Celý koš je polohovatelný a vybrat si můžete z výškových stupňů. Díky tomu lze do spodního koše nacpat i velké hrnce nebo podnosy. Ve spodním koši najdete řady sklopných bodců, do kterých pohodlně umístíte všechny talíře nebo jiné větší kusy nádobí. Myčka disponuje velkým vnitřním prostorem, který ocení domácnosti s větším počtem strávníků.

Mycí programy a sušení

Název programuSpotřeba vody v litrechDélka v minutáchTeplota v °CSpotřeba elektřiny (kWh)
Automatický11-20130-17050-650,9-1,5
Intenzivní17175701,7
Úsporný ECO9,5180550,86
Rychlý1020350,2
Předmytí370,01

Spotřebič disponuje pouze 5 systémovými programy, což nemusí někomu stačit. V nabídce je však oblíbený automatický program, který pomocí inteligentních čidel vyhodnotí znečištění nádobí a sám zvolí teplotu a množství vody. Pro velmi špinavé nádobí je k dispozici intenzivní program s teplotou 70 °C. Program ECO sice myje docela dlouho, ale spotřebujete při něm jen 9,5 l vody. Pokud máte za dveřmi návštěvu a víte, že nebude dostatek nádobí pro pohoštění, můžete zvolit rychlý program, který zvládne nádobí umýt už za 20 minut. Ten, i další jiné, jdou dokonce popohnat funkcí SpeedWash. Mezi další funkce patří možnost mytí i polovičního naplnění myčky nebo automatické otevření dveří po domytí, které výrazně pomáhá sušení nádobí.

Protože se jedná o levnější myčku, nenajdete zde například oblíbený program mytí skla a křehkého nádobí nebo hygienický dezinfekční program pro alergiky či dezinfekci dětských lahví a dudlíků.

Rádi bychom vás varovali před zavádějící informací ohledně počtu programů. Z nějakého důvodu spousta e-shopů uvádí, že tento model má 8 mycích programů. Tato informace však není pravdivá. Myčka doopravdy nabízí pouze 5 programů s 5 teplotami.

Další funkce

 • Odložený start – zařízení nabízí možnost odložit start mytí od 1 do 24 hodin.
 • Tlačítko 3v1 – umožňuje mytí za pomocí multifunkčních tablet.

Spotřeba a náklady na mytí

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 9,5 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,86 kWh

Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca: 3,97 Kč

(0,86 * 4) + (0,0095 * 90) = 3,44 (elektřina) + 0,855 (voda) = 4,295 Kč

Tento údaj platí jen pro program Eco. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd.

Jak myje

Myčka Mora patří mezi oblíbené spotřebiče a spousta uživatelů ji doporučuje. Najde své uplatnění v každé domácnosti, která netouží po speciálních, a často i zbytečně luxusních funkcích, ale vystačí si s kvalitním mytím.

Spotřebič se může pochlubit nejvyšším stupněm mytí i sušení (A). I přes celkem nízkou cenu myje i suší velmi slušně. Pro sušení se vyplatí využít funkci automatického otevření dvířek po domytí. Vybrat si můžete z 5 mycích programů, které zvládnou pokrýt téměř všechny druhy nádobí a intenzity špíny. Je trochu škoda, že v nabídce chybí program pro mytí křehkých kousků a skla. Musíte si proto vystačit s některým jiným a křehké nádobí umisťovat do košů s větší opatrností. Velkou výhodou je vybavení automatickým programem.

V nabídce najdete možnost odložit start, kdybyste potřebovali mýt nádobí ve vaší nepřítomnosti nebo večer. To je ostatně bez problémů, jelikož tato myčka patří mezi průměrně hlasité kousky, dle hodnocení uživatelů spíše mezi ty tišší. Hodnota hlučnosti je krásných 45 dB.

Pokud se budeme bavit o spotřebě, nevede si model špatně. Při nejšetrnějším programu má spotřebu pouze 9,5 l vody. Celkově vás jedno mytí vyjde průměrně na 4,2 Kč. Jsou myčky, které to zvládají levněji, ovšem u těch je třeba počítat s vyššími vstupními náklady.

Přečtěte si další recenze myček nádobí.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Mora IM 652

Pro větší domácnost, kde uživatelé nehledí na poslední módu a trendy speciálních programů můžeme myčku Mora rozhodně doporučit. Nabízí 5 mycích programů, ochranu před vytopením AquaStop, odložený start i zrychlené mytí. Vejde se do ní 16 sad nádobí, ale díky funkci ½ náplň není problém spustit mytí s částečně zaskládanými koši. Spotřebou i hlučností patří mezi průměrné kousky.

Mytí
7.5
Sušení
9
Délka mytí
9
Spotřeba
8.5
Funkce
6.5
PLUSY
 • nízká cena
 • AquaStop
 • automatický program
 • odložený start
 • velká mycí vana až na 16 sad nádobí
 • zásuvka na příbory
MÍNUSY
 • menší počet programů
 • málo speciálních funkcí
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo