Recenze Motorola MBP 16 chůvička

Digitální chůvička Motorola MBP 16 se velmi snadno ovládá a jednotky od sebe jdou snadno rozlišit na první pohled. Rodičovská jednotka má displej, dětská nemá.

Parametry

Dosah venku300 m
Dosah vevnitřneuvedeno
Upozornění mimo dosahano
Typ vysílánídigitální
Videone
Počet kanálů10
Noční světloano
Způsob nabíjenízákladna-kombinované
Technologie DECTano
Úsporný režimne
Obousměrný přenosano
Upozornění na zvukano
Dětskou jednotku je možné používat pouze na nabíjecí adaptér, není možné ji používat na baterie nebo dobíjet z powerbanky, takže ji rozhodněte nevyužijete tam, kde není elektrická zásuvka. Rodičovská jednotka funguje jak na baterie, tak na nabíjecí adaptér. Baterie jsou nabíjecí a nabíjí se tak, že k jednotce připojíte nabíjecí adaptér. Nezapomeňte, že i když je k jednotce připojen adaptér, musí v ní být i baterie, aby správně fungovala. Stabilitu obou jednotek zajišťuje plastová úchytka na pásek, se kterou je možné otáčet, takže ji můžete použít buď jako poutko k pásku, nebo jako stojánek, který funguje podobně, jako když doma máte na stole postavený rámeček s fotografií. Toto řešení se nám zdá praktické a elegantní. Ovládání přístroje je snadné. Funkce na tlačítkách jsou odlišeny transparentní barvou, takže i po tmě poznáte, které tlačítko označuje jakou funkci. Trochu nepraktické je celogumové provedení tlačítek, protože jsou málo citlivá na dotek. Pomocí tlačítka OK/menu na rodičovské jednotce si můžete nastavit několik parametrů, mezi které patří zvuková výstraha, zapnutí nočního osvětlení u dětské jednotky, nastavení jazyka, nechybí také možnost Reset. V menu se pohybujete tlačítky označenými šipkami nahoru a dolů. Úroveň hlasitosti na rodičovské i dětské jednotce se ovládá pomocí tlačítek s reproduktorem a označením + a -. Mějte na paměti, že pokud zvýšíte hlasitost na dětské jednotce, třeba kvůli tomu, aby byla dostatečně slyšet ukolébavka, bude takto reproduktor zesílený i v okamžiku, kdy použijete tlačítko pro mluvení na dítě. Pokud si na rodičovské jednotce vypnete reproduktor, poznáte hluk podle světelných diod. Síla je odstupňovaná barevně. Přičemž silný zvuk je označen červenými diodami. Na dětské jednotce můžete aktivovat přehrávání ukolébavek, kterých je v paměti 5. Několikerým stisknutím tlačítka s notou vyberete ukolébavku, tlačítkem se šipkou a čtverečkem přehrávání zastavíte nebo aktivujete. Výrobce bohužel neuvádí, jaký je dosah v místnosti. Ze zkušenosti však víme, že signál nemá problém projít přes 1 zeď a poradí si i v případě, že máte rodinný dům nebo z něj vyjdete na zahradu. Signál však může být blokován velkým kovovým předmětem (lednice, zrcadlo, kartotéka, kovové dveře nebo železobeton). Účinnost signálu je snížena stěnami (ale to je u všech chůviček), ovlivňovat ho může také rádiové nebo televizní záření a mobilní telefony. Přenos zvuku je velmi čistý, hlas není deformovaný ani zašuměný. Co se týče baterií, tak ty se poměrně dlouho nabíjí (12 hodin) a jejích výdrž je spíše krátká (při klidnějších nocích mohou vydržet až 3 dny, pokud má však vaše miminko noc rušnější, mohou být baterie vybité už ráno). U rodičovské jednotky bychom ocenili, kdyby disponovala možností ovládání ukolébavek na dálku. Problematické je tlačítko zapnout/vypnout, kdy je potřeba jej déle pozdržet nebo několikrát zmáčknout – to je teda dost špatné! Zjistit cenu Podívejte se jaké jsou nejlepší chůvičky v testu.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6 Total Score
Motorola MBP 16 chůvička

Jednotky chůviček od sebe jdou snadno rozlišit. Rodičovská má displej, dětská ne. Chůvička nabízí standardní funkce, a navíc má přehrávání ukolébavek. Nepraktická je dětská základna, která bohužel nefunguje, pokud není připojená do elektřiny. Nepraktická jsou také gumová tlačítka, která mají špatnou citlivost.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo