Recenze MTD SMART 32 E

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Velmi levná elektrická sekačka od rakouské firmy MTD. Při pohledu na její parametry nadšení nebudete, ale pro malé zahrádky by vhodná být mohla. Nebo ne? To zjistíte v následujících řádcích.

Parametry

Výkon1000 W
Krouticí momentneuvádí
Pro plochu200 m2
Šířka záběru32 cm
Výška sečení2,5-6,5
Objem koše27 l
Hmotnost8 kg

Provoz

To že je elektrické sekačky snadné smontovat, snad ani není třeba zmiňovat. Tahle na první pohled vypadá hodně obyčejně. Sekačku si taky nekupujeme na parádu, ale pro práci, takže to ničemu nevadí. Horší to je, když se zblízka podíváte na materiál, ze kterého je sekačka vyrobena. Ve spodní části je to kromě nože samý plast. To by vadit nemuselo, kdyby byl dostatečně pevný a tlustý. On je však docela slabý a měkký. Při kontaktu se zvlněnějším terénem se snadno ohne. Díky tomu může nůž narážet do ohnuté plastu a potom se vám rychle otupí. Celkově působí skoro jako dětská hračka. Jediné co jí dodává punc opravdovosti je váha, která (11 kg) je u elektrických sekaček v normě. Abyste rovnou nepřestali číst, dovedu si tenhle přístroj představit u malé rovné (před)zahrádky, maximálně pár desítek metrů čtverečních. Když pod sebou nebude mít žádné terénní překážky, tak je výrazně menší šance, že dojde k poškození „podvozku“. Ani v takovém případě nemůžete čekat, že vám vydrží roky. Materiál na šasi (těle) spotřebiče je dost ošizený. Ale jestli zrovna nemáte peníze, nebo opravdu sečete párkrát do roka malý prostor, tak proč ne. Jen je důležité se k ní chovat opatrně, ať vám vydrží sloužit aspoň pár let. Aby to nebyly jen slova kritika, tak je nutné uznat, že sečení jí jde dobře. Kupodivu si zvládá poradit i s vyšší trávou. Přitom když se zblízka podíváte na žací nůž, tak nevypadá, že by byl schopen nějakých větších výkonů. Přesto mi přijde měkčí než je zdrávo a kontakt s obrubníkem nebo větším kamenem mu může slušně uškodit (ohnout). Co dále funguje dobře je sbírání posekané trávy do travního koše. Opravdu posbírá vše a za sekačkou nezůstává travní stopa. Komplikace nastává ve chvíli, kdy je koš skoro plný. Přístroj se pak snaží stát „na zadních“ a váha koše s travou ho převrací dozadu. Objektivně to nejde brát za velký nešvar, protože to trápí kvůli nízké hmotnosti většinu menších elektrických sekaček. Nastavování výšky sečení není nic příjemného a sekačka je taky trochu hlučnější.

Údržba

Než začnete s kontrolou přístroje nebo jeho čištěním, tak vždy vypněte motor a počkejte až se úplně zastaví. U tohoto typu výrobku je dobré pravidelně kontrolovat pevnost usazení šroubových spojení, dále neporušenost izolace připojovacího kabelu a jednou za sezonu promažte kloubové body a otočné pružiny deflektoru. Případné servisní prohlídky jsou na vašem zvážení, protože se často může stát že se případná (i drobná) oprava vyšplhá na polovinu nebo více ceny nového výrobku. Při skladování za zimu ji nechávejte v čistých a suchých prostorech. Pokud chcete tak můžete kovové díly chránit proti rzi olejem, který neobsahuje pryskyřice a nebo sprejovým olejem. Kdyby se vám stalo, že motor jen tak pobrukuje a neběží, tak jste možná nechali trávu moc vyrůst a sekačka si s ní nedokáže poradit. Druhou možností může být zaseknutý žací nůž – např. o silnou větev nebo kámen. Zjistit cenu Chcete pořádnou sekačku? Projděte si naše recenze a rady pro nákup.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.5 Total Score
MTD SMART 32 E

Je vidět, že se šetřilo, kde se mohlo. Při opatrném zacházení pro malé zahrádky bez překážek a větších nerovností přesto použitelná volba - v nejlevnějším segmentu. Jestli máte větší prostor o který se chcete starat a nebo se jen nechcete chovat k sekačce jako by byla z cukru, tak musíte investovat o něco více.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo