Parametry

Výkon | 1000 W |
Krouticí moment | neuvádí |
Pro plochu | 200 m2 |
Šířka záběru | 32 cm |
Výška sečení | 2,5-6,5 |
Objem koše | 27 l |
Hmotnost | 8 kg |
Provoz
To že je elektrické sekačky snadné smontovat, snad ani není třeba zmiňovat. Tahle na první pohled vypadá hodně obyčejně. Sekačku si taky nekupujeme na parádu, ale pro práci, takže to ničemu nevadí. Horší to je, když se zblízka podíváte na materiál, ze kterého je sekačka vyrobena. Ve spodní části je to kromě nože samý plast. To by vadit nemuselo, kdyby byl dostatečně pevný a tlustý. On je však docela slabý a měkký. Při kontaktu se zvlněnějším terénem se snadno ohne. Díky tomu může nůž narážet do ohnuté plastu a potom se vám rychle otupí. Celkově působí skoro jako dětská hračka. Jediné co jí dodává punc opravdovosti je váha, která (11 kg) je u elektrických sekaček v normě. Abyste rovnou nepřestali číst, dovedu si tenhle přístroj představit u malé rovné (před)zahrádky, maximálně pár desítek metrů čtverečních. Když pod sebou nebude mít žádné terénní překážky, tak je výrazně menší šance, že dojde k poškození „podvozku“. Ani v takovém případě nemůžete čekat, že vám vydrží roky. Materiál na šasi (těle) spotřebiče je dost ošizený. Ale jestli zrovna nemáte peníze, nebo opravdu sečete párkrát do roka malý prostor, tak proč ne. Jen je důležité se k ní chovat opatrně, ať vám vydrží sloužit aspoň pár let. Aby to nebyly jen slova kritika, tak je nutné uznat, že sečení jí jde dobře. Kupodivu si zvládá poradit i s vyšší trávou. Přitom když se zblízka podíváte na žací nůž, tak nevypadá, že by byl schopen nějakých větších výkonů. Přesto mi přijde měkčí než je zdrávo a kontakt s obrubníkem nebo větším kamenem mu může slušně uškodit (ohnout). Co dále funguje dobře je sbírání posekané trávy do travního koše. Opravdu posbírá vše a za sekačkou nezůstává travní stopa. Komplikace nastává ve chvíli, kdy je koš skoro plný. Přístroj se pak snaží stát „na zadních“ a váha koše s travou ho převrací dozadu. Objektivně to nejde brát za velký nešvar, protože to trápí kvůli nízké hmotnosti většinu menších elektrických sekaček. Nastavování výšky sečení není nic příjemného a sekačka je taky trochu hlučnější.Údržba
Než začnete s kontrolou přístroje nebo jeho čištěním, tak vždy vypněte motor a počkejte až se úplně zastaví. U tohoto typu výrobku je dobré pravidelně kontrolovat pevnost usazení šroubových spojení, dále neporušenost izolace připojovacího kabelu a jednou za sezonu promažte kloubové body a otočné pružiny deflektoru. Případné servisní prohlídky jsou na vašem zvážení, protože se často může stát že se případná (i drobná) oprava vyšplhá na polovinu nebo více ceny nového výrobku. Při skladování za zimu ji nechávejte v čistých a suchých prostorech. Pokud chcete tak můžete kovové díly chránit proti rzi olejem, který neobsahuje pryskyřice a nebo sprejovým olejem. Kdyby se vám stalo, že motor jen tak pobrukuje a neběží, tak jste možná nechali trávu moc vyrůst a sekačka si s ní nedokáže poradit. Druhou možností může být zaseknutý žací nůž – např. o silnou větev nebo kámen. Zjistit cenu Chcete pořádnou sekačku? Projděte si naše recenze a rady pro nákup.
Vystudoval jsem ekonomku na Masarykově univerzitě v Brně. Přes 7 let jsem pracoval jako nákupčí pro eshopy s elektronikou a mám tak dlouholetý přehled o tom, co jde koupit a skvěle se vyznám v elektronice na českém a slovenském trhu. Stál jsem u zrodu covybrat.cz a mám na starosti mimo jiné oponenturu recenzí a návodů a dělám recenze – převážně elektroniky.
Sledujte nás na sociálních sítích
Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.